Skocz do zawartości

Art. 20b. - [Bezpośrednie transmisje z ważnych wydarzeń] - Radiofonia i telewizja.


Mateusz2006
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego, że pokazali wyłącznie w kodowanym. A przepis wyraźnie mówi, że można tylko pod warunkiem, że inny nadawca nadaje w otwartym ale nie można wyłącznie w kodowanym. W takiej samej sytuacji karę dostał Polsat za mecz siatkarek na który sublicencję miało TVP ale nie pokazało a Polsat tylko w kodowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Proponowane zmiany do rozporządzenia

Cytat

Tłustym drukiem zaznaczono proponowane zmiany w porównaniu do listy z rozporządzenia KRRiT z dnia 17 listopada 2014 r. w sprawie listy ważnych wydarzeń (Dz.U. 2014 poz. 1705).

 

półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;

zawody Ligi Światowej Siatkarskiej Ligi Narodów[1]  w piłce siatkowej mężczyzn rozgrywane w Polsce oraz mecze w ramach tej imprezy poza granicami kraju z udziałem reprezentacji Polski;

półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce ręcznej mężczyzn, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;

półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w koszykówce mężczyzn, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne; 

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym;

zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich;

zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet;

Mistrzostwa Świata i Europy w Lekkoatletyce;

mecze z udziałem zawodniczek i zawodników z Polski w ramach turniejów tenisowych: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon i US Open;

mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Konferencji Europy UEFA[2].

 

Termin zgłaszania uwag oraz opinii od dnia 25 września do dnia 27 października 2023 roku.

https://www.gov.pl/web/krrit/krrit-rozpoczyna-spoleczne-konsultacje-aktualizacji-listy-waznych-wydarzen

Edytowane przez aboutreka
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, aboutreka napisał(a):

mecze z udziałem zawodniczek i zawodników z Polski w ramach turniejów tenisowych: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon i US Open;

 

Głupota. Po raz kolejny dodawane jest coś w przypływie chwili, bo są teraz w tej dyscyplinie sukcesy. Podobnie jak z biegami narciarskimi, które teraz są wykreślane.

 

Różnica jest tylko taka, że teraz to sprawi nadawcom jeszcze więcej problemów. Z takiego ogólnika wychodzi, że dotyczy to meczów we wszystkich fazach turnieju, a nie tylko dalszych jego części - jak w przypadku innych wydarzeń w rozporządzeniu. Jak wiadomo szczególnie w tych wcześniejszych fazach, gdzie meczów jest znacznie więcej godziny ich rozgrywania są strasznie nieregularne i niejednokrotnie są duże opóźnienia, więc całkowicie rozwali to ramówkę kanałom ogólnodostępnym. Ale o tym nikt oczywiście nie myśli. Kolejna sprawa jest taka, że tutaj jednocześnie może grać wielu Polaków i może nie być możliwości ich pokazania, o tym też chyba zapomniano.

 

EDIT: I kolejna sprawa. Te wyszczególnione turnieje tenisowe to nie tylko mecze singlowe kobiet i mężczyzn. Także debel, mikst, mecze juniorskie, czy nawet osób niepełnosprawnych na wózku. Taki ogólny zapis można by potraktować, że one także miałyby być pokazane w otwartej telewizji. Po raz kolejny taki ogólny zapis rodzi nieścisłości.

Edytowane przez nix124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosport nie tak dawno zakupił prawa do Australian Open aż do 2031 roku

Teraz jedną ustawą może się okazać, że ta inwestycja jest bezsensowna, bo większość będzie i tak trzeba pokazać w TVN-ie albo sprzedać, np. TVP, jeżeli będą chętni. A nie czarujmy się - oprócz meczów Polaków to inne mecze oglądają tylko nieliczni. 

 

 

EDIT: I kolejna sprawa. Te wyszczególnione turnieje tenisowe to nie tylko mecze singlowe kobiet i mężczyzn. Także debel, mikst, mecze juniorskie, czy nawet osób niepełnosprawnych na wózku. Taki ogólny zapis można by potraktować, że one także miałyby być pokazane w otwartej telewizji. Po raz kolejny taki ogólny zapis rodzi nieścisłości.

To nic nowego w naszym prawie. Patrząc na chociażby prawo podatkowe, szczególnie to tworzone na nowo - zawsze jest mnóstwo niedopowiedzeń, które muszą wyjaśniać, np. Izby Skarbowe. 

Ale tak to jest jak prawo układają osoby, które nie do końca "siedzą w temacie", a tym samym nie znają problematyki dnia codziennego. Potem robi się kilka nowelizacji. I tak w kółko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nic nie słychać o zmianie PUEFA na LE jak i wielkim finale rozgrywek i finale LM.

Tenis to ładnie rozwali ramówki. Godziny są zależne od trwania poprzednich meczów a mecz może skończyć się szybko lub trwać i trwać.

Ciekawe czy ta ustawa to populizm czy zwykła głupota ustawodawców

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ta ustawa ma sens tylko wtedy, kiedy za obowiązkiem transmisji niekodowanej pójdzie też obowiązek zapłaty odszkodowania podmiotowi posiadającemu prawa wg rynkowej stawki i regulowanie tych pieniędzy poza budżetem samego TVP. W innym wypadku to będzie bardzo osłabiać płatnych nadawców w Polsce i generalną możliwość oglądania sportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mecze z udziałem zawodniczek i zawodników z Polski w ramach turniejów tenisowych: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon i US Open;

 

No i bardzo dobrze! ;) A więc jednak się udało. 

 

Cytat

mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Konferencji Europy UEFA[2].

 

A Ligi Europy to już nie?

 

2 godziny temu, Paul234 napisał(a):

Tenis to ładnie rozwali ramówki. Godziny są zależne od trwania poprzednich meczów a mecz może skończyć się szybko lub trwać i trwać.

 

Pewnie Discovery mimo animozji sprzeda sublicencję do TVP żeby pozbyć się problemu, a TVP jakoś sobie poradzi. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aboutreka napisał(a):

Proponowane zmiany do rozporządzenia

 

Termin zgłaszania uwag oraz opinii od dnia 25 września do dnia 27 października 2023 roku.

https://www.gov.pl/web/krrit/krrit-rozpoczyna-spoleczne-konsultacje-aktualizacji-listy-waznych-wydarzen

W końcu konsultacje społeczne ruszyły! Już wysłałem swoją propozycję. Patrząc na terminy to nie ma szans, by do końca roku coś się zmieniło, zwłaszcza że KRRiT daje sobie 2 miesiące na wnioski z konsultacji i pewnie dopiero na początku 2024 roku może coś się wyjaśnić

14 godzin temu, nix124 napisał(a):

 

Głupota. Po raz kolejny dodawane jest coś w przypływie chwili, bo są teraz w tej dyscyplinie sukcesy. Podobnie jak z biegami narciarskimi, które teraz są wykreślane.

 

Różnica jest tylko taka, że teraz to sprawi nadawcom jeszcze więcej problemów. Z takiego ogólnika wychodzi, że dotyczy to meczów we wszystkich fazach turnieju, a nie tylko dalszych jego części - jak w przypadku innych wydarzeń w rozporządzeniu. Jak wiadomo szczególnie w tych wcześniejszych fazach, gdzie meczów jest znacznie więcej godziny ich rozgrywania są strasznie nieregularne i niejednokrotnie są duże opóźnienia, więc całkowicie rozwali to ramówkę kanałom ogólnodostępnym. Ale o tym nikt oczywiście nie myśli. Kolejna sprawa jest taka, że tutaj jednocześnie może grać wielu Polaków i może nie być możliwości ich pokazania, o tym też chyba zapomniano.

 

EDIT: I kolejna sprawa. Te wyszczególnione turnieje tenisowe to nie tylko mecze singlowe kobiet i mężczyzn. Także debel, mikst, mecze juniorskie, czy nawet osób niepełnosprawnych na wózku. Taki ogólny zapis można by potraktować, że one także miałyby być pokazane w otwartej telewizji. Po raz kolejny taki ogólny zapis rodzi nieścisłości.

A ja uważam to za bardzo dobry pomysł, nawet jeszcze przed startem konsultacji, w ub roku dawałem taką propozycję w dyskusji na TT

13 godzin temu, Kirk napisał(a):

Mnie zastanawia, dlaczego w tych zmianach pisze się tylko o Lidze Narodów w siatkówce mężczyzn. Moim zdaniem kobiecą kadrę też to powinno dotyczyć.

To na razie tylko propozycja wypracowana w konsultacjach tzw "medialnych" więc nie wiadomo jaki będzie ostateczny kształt propozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to co piszesz dotyczy tylko kogoś kto nie ma otwartego kanału. Tak jak teraz Viaplay czy jak by wszedł nowy gracz np. DAZN czy Showtime.

Bo Polsat, Discovery TVN i Canal+ mają swoje kanały w DVB-T więc nie musi nikt od nich kupować sublicencji tylko oni będą prawnie zmuszeni, żeby dać w swoich otwartych kanałach jeśli nie uda im się sprzedać sublicencji. Tak jak teraz biegi w Metro czy skoki w TVN.

Ewentualnie mogą po prostu nie kupować w ogóle praw z listy

Dopiero teraz zauważyłem, że Ligę Narodów w siatkówce w Polsce trzeba w całości pokazywać w otwartym a nie tylko Polaków. Kogoś pogięło. To typowo komercyjna impreza a siatkówka to nei piłka nożna i inne mecze niż polaków nie interesują masowego widza tylko fanów siatkówki, którzy zapewne mają Polsat Sport

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...