Skocz do zawartości

Kanały odbierane u Was naziemnie


Gość Zlotus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

okolice świebodzina lubuskie nadajnik z jemiołowa odbieram tvp1,tvp2,tvpinfo(celująco) oraz polsat (słabo) w dvb-t odbieram polsat,tvn, tvn7,tv4,tvpuls,i od niedawna testy puls2 sygnał jest 70% jakość 100% antena kierunkowa z wzmacniaczem wewnętrznym coś takiego jak ta http://www.dvbsklep.pl/antenadvbtyagi19 ... 4cf282ab0e i jesli ktoś sie zna na tym to czy dało by rade bym odbierał kanały dvb-t z niemiec bo z tego co tu piszecie to nadajnik jest w frankfurcie nad odra no i mam do niego ponad 70 km jesli ktoś by mogl coś poradzic to byloby fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN ( Wieczorami na obrazie jakieś dziwne fioletowe, poziome kreski? )

Te kreski są spowodowane nakładaniem się na siebie dwóch obrazów. Zapewne na tym samym kanale wieczorami łapiesz tropo innej stacji, której sygnał nie jest bardzo słaby i ot cały efekt. :] Możesz tego uniknąć na przykład poprzez redukcję wysokości anteny (zazwyczaj pomaga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja kanałów odbieranych w mojej lokalizacji po zmianie kabla 75 na przyzwoitszy :D

lokalizacja-49.72890°N, 19.19177°E

kanał jakość

TVP1 5/5

TVP2 5/5

TVP INFO 3/5

POLSAT 5/5

SLO-1 3/5

SLO-2 3/5

TV-JOJ 2/5

CT 1/5

antena logarytmiczna, chyba z 20 elementów, wycelowana na RTON Skrzyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje kanały na antenie pokojowej

Szczegóły:

- 9 piętro

- antena pokojowa z Biedronki (perfect)

- wzmocnienie 28-30dB

- lubuskie - Gorzów Wielkopolski

 

Odbieram:

TVP1 (oceniam na 5-) (559.25 Hz)

Screeny:

image02101004ch1.th.jpg

 

TVP2 (oceniam na 6) (535.25 Hz)

Screeny:

image02101004ch2.th.jpgimage02101005ch2.th.jpg

 

TVP Info Gorzów (oceniam na 4-) (695.25 Hz)

Screeny:

image02101004ch3.th.jpg

 

Polsat (oceniam na 4+) (511.25 Hz)

Screeny:

image02101004ch4.th.jpg

 

TVN (oceniam na 1+) (591.25 Hz)

Screeny:

image02101017ch7.th.jpg

 

TV4 (oceniam 5) (623.25 Hz)

Screeny:

image02101004ch51.th.jpg

 

Jeszcze odbieram:

TVP Info Szczecin, ale szkoda go tu dawać, dam screena wieczorem, bo wieczorem odbiera tak jak TVP1 czyli na 5-.

TVP Info Poznan, bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Warblade3

Ja mam TVP 1,TVP 2(odbiór na 6),TVP Info(odbiór na - 4,dlatego,że nie widzę kolorów),Polsat(odbiór na 5),TVN(odbiór na - 5) i TVP Kraków(odbiór na +1)Na TVP Kraków obraz jest tragedią,prawie nic nie widać,chyba dlatego,że mamy antenę na Katowice,a gdybyśmy mieli na Kraków to by lepszy obraz TVP Kraków był,i może odbierało też TV 4 i Tv Puls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Właśnie debiutuję na SAT Kurier. Karierę na tym forum zaczynam od pisania tego, co odbieram u siebie.

 

Ja pochodzę z Kodnia (woj. lubelskie) i odbieram z Łosic (w Siedlcach) TVP1, TVP2 i Polsat. Poza tym łapię TVP Info/TVP Lublin z Białej Podlaskiej, ale obraz śnieży.

 

Łapię również białoruskie kanały: BT1, ŁAD Brest i ONT, oraz ukraińską Jedynkę. U mojego sąsiada na TV łapię też NTW Biełaruś i STV (Stolicznoje TV). Kilka razy latem 2009 i 2010 roku łapałem dzięki tropo RTR Biełaruś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ze względu na chwilowy brak podciągniętej instalacji SAT do drugiego pokoju, podłączyłem pod TV bardzo starą antenę pokojową tzw. wąsy.

w Głogowie blok parter., odbieram

TVP1 4/5

TVP2 2/5

POLSAT 2+/5

TV4 5/5 - mam nadajnik 5 km od domu

TVP INFO z Poznania. 3/5

 

i teraz mam pytanko do was, skąd mogę mieć odbiór TVP INFO Poznań ? chyba w mojej okolicy powinienem łapać sygnał ze Ślęży (TVP Info Wrocław) ? tak samo pozostałe kanały wydaje mi się że leci to z Wielkopolski skoro TVP Info jest z Poznania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja pochodzę z Kodnia (woj. lubelskie)

a nie próbowałeś odebrać przekazu cyfrowego DVB-T z Łosic? Przy odległości 64km i dobrym profilu terenu wygląda, że powinieneś odebrać oba mux-y.

W Łosicach działa już DVB-T, lecz nie mam jeszcze dekodera Set Top Box z MPEG-4 (ja mam telewizor Trilux z 1998 roku, nie mający MPEG-4).

 

Tak wygląda emisja cyfrowa z Łosic: MUX 2 zawiera: Polsat, TVN, TVN 7, TV 4, TV Puls i 3 obrazy kontrolne - TV 6, TV 7 i TV 8; natomiast MUX 3 - TVP 1, TVP 2, TVP Info/TVP Warszawa, TVP Kultura i TVP Historia.

 

Jeśli chodzi o przekaz analogowy - z Łosic łapie się też TVP Info/TVP Warszawa (od niedawna, chyba od 2009 lub 2010 roku) i TV 4, ale i tak mieszkańcy Kodnia nie złapią tych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknęły Ci ta kanały bo Słowacy wyłaczają juz sygnały z nadajników analogowych i przechodzą na nadawanie naziemnie cyfrowo. Analogowo możesz jeszcze odebrać STV1 na kanale 6 z nadajnika Košice - Dubnik ale tylko do 31.08.2011. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od sporego czasu odbieram na kanale 26 TVP 2 a na 31 TVP 1 i nie wiem skąd to... 26 to myślę , że Olsztyn *Pieczewo* a na kanale 31 nie mam pojęcia skąd... Macie jakieś pomysły. Odbieram to w Czarżu pod Bydgoszczą na zwykłej 15-letniej antenie siatkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...