Skocz do zawartości

Kanały odbierane u Was naziemnie


Gość Zlotus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No twoja jakość jaką podałeś w "skali szkolnej" to jest "masakra"... Taka jakość jest na zwykłej pokojowej, z małym zyskiem... Jeżeli odbierasz na pokojowej ustaw ją na parapecie lub wysoko na szafce czy gdzieś tam, a jak odbierasz na siatkowej to, ale chyba balkon nie jest taki długi na całe twoje mieszkanie, nie? :D

To możesz ją przenieść na inne miejsce, popróbuj...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam to lista kanałów w miejscowosci Czerwionka-Leszczyny (śląskie) 1) TVP1,2) TVP2,3) TVP INFO (Katowice),4) TVN,5) Polsat,6) Puls,7) TVT,8) NOVA,9)ĆT1,10) ĆT2,11)PRIMA. A teraz uwagi TVP INFO kanał 60 słaby odbiór.TVN kanał 32 bardzo słaby odbiór ( sam śnieg),TVT Rybnik kanał 22 słaby odbiór,Puls kanał 30 słaby odbiór. Kanały Czeskie odbiór super w stereo. Mieszkam 40 km od Katowic a do Czech jest ponad 100 km. Czechy lepiej odbieram niz polskie kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejscowosci Czerwionka-Leszczyny [...] Puls kanał 30 słaby odbiór. [...] Mieszkam 40 km od Katowic

@Krystek2009:

z którego nadajnika odbierasz Puls (na 30. kanale)?

Z nadajnika "Katowice Bytków" Puls jest na 34. kanale, niestety Czesi jadą na tym samym kanale z mega mocą CT1 skuteczne utrudniając odbiór Pulsu.

 

@PiotrekxD:

W Katowicach nie ma TV4, więc to nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

U mnie w Krotoszynie:

 

TVP1 - bardzo czysty, nie szumi ani dźwięk ani obraz - 6

TVP2 - to samo co z TVP1 - 6

TVP Info Wrocław - minimalnie szumi obraz (taki troszkę nieostry) 5-

TVP Info Poznań - idealny obraz i dźwięk - 6

Polsat - j.w - 6

TV4 - wcześniej było ok - 5, ale teraz coś się wzmacniacz antenowy popsuł (jakieś zwary robił i inne kanały też szumiały) więc antena ustawiona na TV4 jest odłączona i teraz tylko same szumy.

 

Czasami były jakieś czarno-białe szumiące szczątki CT1 oraz CT2 który dało się oglądać (teraz nie ma bo przeszli na cyfrowe nadawanie).

 

TVN za chiny nie idzie chwycić (jedynie czasami jak burze były to jakieś przebitki były).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wczoraj ok godziny 23 czysty odbiór tv markiza k 42 z lekkim sniegiem stv 1 47 z popradu stv 2 koszyce k 25 i słabe tv joj nie wiem skąd i ct1 srednio k 37 (po obroceniu ideał)k 31 bez koloru(ostrava ), i kanał 6(jablonkow ) srednio z kolorem i zamiast tvp info ct 2 k 50 z duchami i nova zamiast polsatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiem dlaczego usunęli mój post.. zgadzam się z Jarkiem999 i moderatorem, ponieważ za dużą listę dałem, po prostu zaśmieciłęm wątek teraz to naprawie i skoryguje wątek od nowa:

 

W skali szkolnej.

TVP1 - kan. 32 - dźwięk cel+, obraz cel+ (6+)

TVP2 - kan. 29 - dźwięk cel+, obraz cel+ (6+)

TVP INFO / Gorzów Wlkp. - kan. 49 - cel+, jak cyfrówka (6+!)

Polsat - kan. 26 - cel+, jak cyfrówka, lekkie paski są rano (6+)

TV4 - kan. 40 - dźwięk cel+, obraz cel (6!)

TVP INFO / Szczecin - kan. 38 - obraz trochę zwielokrotniały, dźwięk cel+ (6-)

TVP INFO / Wrocław - kan. 42 - obraz minimalnie zaśnieżony, dźwięk cel-, trochę szumi (5-)

TVP INFO / Poznań - kan. 52 - obraz cel, dźwięk cel (6)

Radio Zet - kan. 4 - dźwięk trzeszczączy i charczy. (4=)

TVN Meteo - obraz cel+, dźwięk zaszumiony (4+)

Polsat 2 - obraz cel!, dźwięk zaszumiony (4+)

 

TROPO:

TVN - kan. 47 - czarnobiały, co 5min na 2min jest kolor odbiór stabilny, dźwięk z lekkimi szumami, łeee rewelacja. :D (3+)

Prima - kan. 60 - obraz faluję, zanika, - po prostu szczątki (2+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Zet, TVN Meteo i Polsat 2 to jakieś przebicia, najprawdopodobniej z kablówki. Nie wiele mają wspólnego z odbiorem naziemnym. Zazdroszczę Ci dostępu aż do czterech kanałów regionalnych TVP. Ja mieszkam w takim miejscu, że tylko TVP Warszawa i koniec. Najbliżej mam do Łodzi ale to i tak aż 140 kilometrów i nie mam odbioru, co najwyżej jakieś szczątki. Może jak ruszy NTC to w końcu uda mi się złapać coś z Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Zet nie, bo na media.lubuskie.prv.pl Radio Zet nadaje na "samym dole" pasma FM. A antena zbiera to prawdopodobnie, bo też jest antena: UHF, VHF i FM. Więc to nie jest przebicie. Znajduje na CH04, a to jest prawdopodbnie częstotliwość: 88,3.

 

PS. Dzisiaj sprawdzę na nowym tv, na jakiej częstotliwości, bo w starym tv nie ma częstotliwości pokazanych, tylko są w tych nowszych, a dzisiaj będę ok. 18.00 będę miał nowy tv z MPEG-4. Więc podam.

 

Pozdr.! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wiem dlaczego usunęli mój post.. zgadzam się z Jarkiem999 i moderatorem, ponieważ za dużą listę dałem, po prostu zaśmieciłęm wątek teraz to naprawie i skoryguje wątek od nowa:

 

 

TVN Meteo - obraz cel+, dźwięk zaszumiony (4+)

Polsat 2 - obraz cel!, dźwięk zaszumiony (4+)

przebicia z kablówki? to już kolejna osoba opowiadająca taką historię. Nie wiem czy przestano produkować kable z oplotką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Zet nie, bo na media.lubuskie.prv.pl Radio Zet nadaje na "samym dole" pasma FM. A antena zbiera to prawdopodobnie, bo też jest antena: UHF, VHF i FM. Więc to nie jest przebicie. Znajduje na CH04, a to jest prawdopodbnie częstotliwość: 88,3.

Tak,potwierdzam: Radio Zet nadaje w Lubuskim na częstotliwości 88,3 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbieram w Dębnie (woj.zachodniopomorskie,40 km od Gorzowa,100 km od Szczecina):

Analogowe-

TVP1

TVP2 Szczecin

TVP2 Gorzów

Polsat

TVP Info / TVP Szczecin

TVP Info / TVP Gorzów

Cyfrowe-

I multipleks DVB-T z Lubuskiego:

TVP1

TVP2 Warszawa

Polsat

TVP Info / TVP Gorzów

TVN 16/9

TV4

TV Puls

antena jest ustawiona na zachód,Dębno jest ok.20 km od granicy z Niemcami i mam dostęp do niemieckich cyfrowych kanałów:

Das Erste

ZDF

RTL Television(obraz się przerywa,jest słaby sygnał)

RTL2(słaby sygnał)

VOX(słaby sygnał)

SAT.1

ProSieben

kabel eins

rbb Brandenburg

rbb Berlin

KiKa/ZDF_neo

Super RTL(słaby sygnał)

3sat

EinsExtra

ZDFinfokanal

N24

Phoenix

 

Może jakbym miał lepszą antenę,udałoby się uzyskać lepszy sygnał na multipleksie RTL i odebrać pozostałe kanały nienieckie :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imponująca lista-jaką masz antenę-yagi czy siatkę?

 

antena to zwykła-siatkowa,ale mysle,zeby kupić sobie yagi(jakby byl multipleks z kanałami RTLu,to Astra 19,2E by mi nie była potrzebna)

ale wrażenie jest niesamowite:do 7 kanału mam polskie,a do 23 programy niemieckie ,taką mam liste ulubionych,a posiadam telewizor z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG4.To jest też dziwne-antena jest na zachód,a sygnał z lubuskiego jest bardzo silny,ale to dobrze ;-)

tak samo odbieram RMF FM(106,4 FM) i Radio ZET(88,3 FM) z Zielonej Góry,oba działają idealnie i naprawde mam Zetke z takiej dziwnej częstotliwości,o czym była mowa powyżej :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z regionu Starogardu Gdańskiego i mógłby powiedzieć jakie stacje TV naziemnie odbiera i w jakiej jakości ?

 

ja mam antene siatkową i na niej czysto jest tylko Tvp 1, 2 i Gdańsk, do tego lekko śnieży ale jest ok TVN, za to zupełnie brak POLSATU i TV4 :o u znajomych z ulicy podobnie, ale jeden ma polsat zaśnieżony

 

 

czy to możliwe, aby POLSAT naziemnie miał aż tak słaby sygnał 50km od Gdańska ? podczas gdy w Gdańsku TVN i Polsat odbieram nawet drutem w podróżnym TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat nadaje z Gdańska z niewielką mocą 1 kW. Odbiór 50 km od nadajnika z pewnością jest możliwy ale instalacja antenowa powinna być porządna i umieszczona wysoko nad ziemią. Przez wiele lat TV 4 z Warszawy nadawał z taką właśnie mocą i miałem w miarę poprawny odbiór w podobnej odległości, chociaż był niewielki śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu byłem w Starogardzie Gdańskim i sprawdziłem stacje tv

 

Ze Chwaszczyna

k 10 TVP1 (obraz czyściutki - ale podczas złej pogody śnieżyło i paski się pojawiały) - 5-

k 37 TVP2/TVP Gdańsk (obraz czyściutki) - 5+

k 52 TVP Info/TVP Gdańsk (obraz czyściutki) - 5+

 

Z Gdańska

k.22 TV4 (obraz dobry,trochę śnieży) - 4+

k.30 Polsat (Obraz dobry,trochę śnieży) - 4+

k.59 TVN (Obraz dobry,trochę śnieży) - 4-

 

Z Człuchowa

k.39 TVP Info/TVP Gdańsk (śnieży,brak koloru) - 2-

 

Z Trzeciewca

 

k.21 TVN (brak - ale podczas tropo bardzo śnieżył) - 1-

k.28 TVP Info/TVP Bydgoszcz - (obraz śnieży,ale jest kolor) - 3-

k.36 TVP 2/TVP Bydgoszcz (obraz trochę śnieżył) - 3+

k.41 TVP 1 (obraz trochę śnieżył) - 3+

k.53 Polsat (obraz trochę śnieżył) - 3+

 

Z Giżycka

 

k.31 TVP 2/TVP Olsztyn (obraz dobry,ale trochę ruchomy) - 4-

k.48 TVP 1 (obraz dobry,ale trochę ruchomy) - 4-

 

Z Elbląga

 

k.21 TVP 2/TVP Olsztyn (obraz dobry) - 4+

 

Z Królewca

k.12 Rossija 1 (obraz skacze,bardzo zaśnieżony) - 1-

 

w tropo jest nadawane między innymi:Perviy Kanal z królewca,NTV (nie wiem czy z królewca),kanały litewskie,kanały z Kołowa,Gdyni,Gołogóry,Lęborka,i Pieczewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15km obok starogardu jest chyba(?) jakiś przekaźnik TV analogowej "Trzcińsk", tak mawiają tutejsi :D który odbiera z regionu 3miasta główne nadajniki i przekazuje na region Starogardu

 

nie wiem czy to prawda i czy to możliwe ?

 

 

dzięki za obszerne info, popróbuję dalej

 

 

czy do odbioru tych słabych 1kw mocy z Gdańska dla Polsatu / Tv4 potrzeba kierunkowych np. yagi czy da radę też na antenie siatkowej przyzwoicie odbierać z małym śniegiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...