Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

To raczej zależy od TV, ja mam starego Sony, w którym dodane kanały same pojawiają się na liście, nie muszę wyszukiwać. Z kolei na całkiem nowym Samsungu muszę wyszukać. 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie numer do DUK. Mam umowę na czas nieokreślony i płacę 170 zł Pakiet Super HD, Canal+, Dekoder ABD z nagrywarką, internet 50mb + telefon wirtualny (300 min do wykorzystania bez aparatu - warunek konieczny przy wybieraniu abonamentu). Chciałbym do oferty multiroom i HBO, internet mi wystarczy - jak myślicie co mogę ugrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać czy przed wysłaniem rezygnacji dzwoniłeś do DUK, czy może wysłałeś i czekałeś na telefon (jak długo?).

I pytanie do wszystkich - paczka C+ jest zawsze dodatkowo płatna czy jest w jakimś pakiecie?

Najpierw wysłałem, później się nie doczekałem przez 3 tygodnie ich telefonu, więc zadzwoniłem sam na infolinie i poprosiłem o przełączenie do DUK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu się z ofertą Orange który działa na moim osiedlu od niedawna zadzwoniłem do DUK i przedstawiłem co proponuje konkurencja tak za 170 zł otrzymałem Internet + TV Pakiet Ultra z PVR, Canal +, HBO, Multiroom + telefon. 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki internet ci zaproponowali?

Mi proponowali 1000mb pakiet ekskluzywny z C+ i HBO, multiroom bez telefonu za prawie 220 zł, czyli praktycznie tyle samo co teraz.

Jak wspomniałem o konkurencji to nawet nie próbowali  zagadać żeby zostać, tak to jest jak mają monopol w Poznaniu.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić swój adres na stronie Orange.

Inea jakoś nie chce się dogadać z Discovery. Dlatego nie dogadali się co do kanałów Eurosport 3,4,5.
W ubiegłym roku też był problem z Eurosportem.

Teraz niby jest przejęta przez nowego inwestora, ale ludzie tam pracujący nic nie zmienią, mają swoją wizję.
Chyba że będziemy próbowali się skontaktować z nowym właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam internet 100 MB/s, ale na nim mi nie zależało bo praktycznie w domu z internetu korzystam tylko i wyłącznie na TV z programu Kodi, a reszta to social media FB i tym podobne także w zupełności wystarcza. Za to z oferty TV jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange jest dostępny na światłowodach, ale nie wszędzie. Maksymalne łącze i to też nie wszędzie od Orange to 300Mb/s, opcja 600 Mb/s nie będzie dostępna tam, gdzie jest INEA, bo po prostu  monopolista, którym jest INEA, blokuje to.

Podobnie jest z innymi operatorami, takimi jak Winogradzka Telewizja Kablowa itp. Nie mogą wejść na tereny, gdzie jest INEA, bo ta ich blokuje.

Ciekawe, co na to UOKIK?

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Orange i się zapytaj i ci powiedzą, że jest jakaś umowa zawarta, że Orange nie może oferować wszystkich swych usług w tym  większego łącza niż 300Mb/s ponieważ byłby za dużą konkurencją.

Zresztą gdzieś tu w tym temacie było wspominane, że owszem INEA wpuści innych ale na określonych warunkach.

Z jednej strony to zrozumiałe bo  dbają o swoje interesy, ale ja osobiście jako szary człowieczek czuję się poszkodowany bo nie mogę skorzystać z pełni oferty innych firm niż ta największa mająca monopol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange jest dostępny na światłowodach, ale nie wszędzie. Maksymalne łącze i to też nie wszędzie od Orange to 300Mb/s, opcja 600 Mb/s nie będzie dostępna tam, gdzie jest INEA, bo po prostu  monopolista, którym jest INEA, blokuje to.

Podobnie jest z innymi operatorami, takimi jak Winogradzka Telewizja Kablowa itp. Nie mogą wejść na tereny, gdzie jest INEA, bo ta ich blokuje.

Ciekawe, co na to UOKIK?

Co do blokowania przez Ineę pozostałych operatorów to zgodę na położenie infrastruktury wydaje właściciel/zarządca budynku, więc nie wiem w jaki sposób Inea miała by blokować inne podmioty. Nawet takie WTvK, które nie chciało Inei u siebie poszło ostatecznie do sądu  i wygrało skoro Inei już na sieci HFC należącej do WTvK już nie ma. Podobnie była nawet sprawa o to, że WTvK blokowało położenie światłowodów przez Ineę. Dlatego jeśli taki stosunkowo mały podmiot był sobie w stanie poradzić z Ineą to nie widzę powodów, dla których Orange miało by to odpuszczać. Sądzę, że Orange było by w stanie kupić Ineę, lecz nie doszło do tego ze względu na duże prawdopodobieństwo problemów z zaakceptowaniem transakcji przez UOKiK. Ewentualnie mogli by się zgłaszać spory we wszystkich możliwych urzędach.

W kwestii obniżania prędkości to znasz jakieś adresy gdzie Orange oferuje mniej niż 300Mb/s z powodu Inei? Za to poświęcając chwilę znalazłem na stronie Orange kilka adresów z różnych regionów kraju gdzie o Inei prawdopodobnie nikt nie słyszał, a tam także prędkość jest ograniczona do 300Mb/s, więc nie sądzę aby akurat ta umowa miała na to wpływ.  Te adresy to:

Zarzyń 13,
Marki, Mieszka I 15,
Radom, Żeromskiego 53,
Rzeszów, Pułaskiego 3.

 

Zadzwoń do Orange i się zapytaj i ci powiedzą, że jest jakaś umowa zawarta, że Orange nie może oferować wszystkich swych usług w tym  większego łącza niż 300Mb/s ponieważ byłby za dużą konkurencją.

Zresztą gdzieś tu w tym temacie było wspominane, że owszem INEA wpuści innych ale na określonych warunkach.

Z jednej strony to zrozumiałe bo  dbają o swoje interesy, ale ja osobiście jako szary człowieczek czuję się poszkodowany bo nie mogę skorzystać z pełni oferty innych firm niż ta największa mająca monopol.

Ja na przykład kiedyś słyszałem w Orange, że obniżenie prędkości jest kwestią regulacji UKE, ale nie udało mi się znaleźć na to jakiegoś dowodu, więc nie określał bym powodów działania kilku podmiotów na podstawie wypowiedzi jednego (z całym szacunkiem) szeregowego pracownika. O ile blokowanie wyższych prędkości gdzie Orange świadczy usługi po sieci Inei było by jakoś zrozumiałe to nie wiem dlaczego Orange nie miało by świadczyć 600Mb/s po własnej sieci, a są adresy gdzie jest światłowód Orange, a nie ma Inei i odwrotnie jest Inea, a nie ma Orange. Nawet więcej, są miejsca gdzie jest Orange, Inea, WTvK, i przynajmniej częściowo Echostar, oraz należący do Inei Maverick (część poznańska):

ul. Brzask 10, 10A-10D
ul. Bóżnicza 1

ul. Marcelińska (kompleks budynków Atanera)

Poza tym Inea ma w swojej ofercie nawet prędkość 1000/200Mb/s, więc znowu nie wiem jakie zagrożenie miało by stanowić 600/60Mb/s od Orange.

W moim miejscu zamieszkania jest tylko VDSL od Orange i starałem się o podłączenie Inei m.in. ze względu na prędkości właśnie, ale okazało się, że Orange będzie budować własne światłowody i Inea w związku z tym odpuściła, więc to dla mnie kolejny dowód, że to nie do końca jest tak, że to Inea jest monopolistą. WTvK tym bardziej chętnie bym przyjął (szczególnie tą prędkość wysyłania), nawet za kilkukrotnie większą cenę.

Dla pocieszenia napiszę, że mam nadzieję, że Vectra po przejęciu Horyzontu i Echostaru również powalczy o poznański rynek co przełoży się na większy wybór i konkurencyjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 Mb/s to wystarczający internet, ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że mając tak małe różnice łączy do ceny to chyba nie powiesz mi, że weźmiesz mniejsze łącze bo po prostu tak chcesz.

Dla przykładu w INEI:

-  600Mb/s / 60 MB/s to koszt 99,90 zł

-  1000Mb/s / 100Mb/s to koszt 109,90 zł

W takim razie mając możliwość wzięcia 1000Mb/s  nadal myślałbyś o 600Mb/s?

Właśnie o to chodzi na przykładzie min. Orange. Tylko, że tutaj w tym przypadku wygląda to tak  że na przykład Orange posiada światłowody w twojej lokalizacji ale nie może dać  600Mb/s a może dać tylko mniejsze łącze w tym wypadku 300 Mb/s gdzie różnica w cenie również jest nie wielka, ponieważ ma ograniczenia na rzecz innego operatora, który oferuje swoje usługi w danym rejonie.

Czy jest to w porządku? Ja tak nie uważam.

 

Idąc dalej chcę Ci pokazać kolejną różnicę ale tym razem na przykładzie Winogradzkiej Telewizji Kablowej.

Jeśli ceny za Internet i jakość łączy od INEI jest na przyzwoitym poziomie to co powiesz na to, że Winogradzka Telewizja kablowa oferuje łącze symetryczne również po światłowodzie 500Mb/s / 500 Mb/s w cenie 36,90 zł

Porównując dalej, jak widzisz WTVK ma łącza symetryczne a nie jak INEA 1 do 10.

Swego czasu pamiętam jak jakiś konsultant INEI powiedział, że nie posiadają możliwości posiadania łącz symetrycznych z powodu infrastruktury jaką posiadają. Obecnie jednak wręcz chwalą się tym, że jako jedyni w Wielkopolsce mają tak dobrze rozwiniętą sieć światłowodową i co? i nadal posiadają w swojej ofercie łącza asymetryczne.

Wiem, że teraz można to przyrównać do innych dużych operatorów jak UPC, Vectra oraz innych, które również posiadają łącza asymetryczne ale tu chodzi o Poznań o Wielkopolskę a nie inne miasta.

Chcę pokazać, że nie chodzi tylko o internet ale również o podejście INEI do sprawy telewizji i jej oferty jaką posiada i jak ją "rozwija".

Dla przykładu:

kanały brakujące a są u innych operatorów:

1. AMC HD

2. TNT HD

3. National Geographic People HD

4. Fox Comedy HD

5. Boomerang  (Ten kanał jest na liście kanałów ale tylko dla wybrańców, którzy mają starą umowę z czasów TESAT)

6. Polsat Viasat (Ten kanał jest na liście kanałów ale tylko dla wybrańców, którzy mają starą umowę z czasów TESAT)

7. Polsat History (Ten kanał jest na liście kanałów ale tylko dla wybrańców, którzy mają starą umowę z czasów TESAT)

8. Polsat Nature (Ten kanał jest na liście kanałów ale tylko dla wybrańców, którzy mają starą umowę z czasów TESAT)

9. CBS Action

10. Discovery Historia

(Do dziś nie rozumiem tego dlaczego nie potrafią bądź nie chcą udostępnić tych kanałów dla wszystkich, a posiada ją tylko część starych/byłych abonentów TESATU. A pamiętam jak kiedyś była jakaś awaria i ku mojemu zdziwieniu te kanały pokazały się na moim TV. Zadzwoniłem wtedy na infolinię żeby zapytać czy to na stałe bo nie dowierzałem i w odpowiedzi usłyszałem, że tak te kanały zostaną już. Jak się później okazało zostałem nie pierwszy raz przez konsultanta infolinii wprowadzony w błąd, kanały były tylko z powodu jakiejś usterki widoczne. Po naprawieniu z powrotem znikły)

 

+

 

Ludzie na Facebooku pytają w związku z igrzyskami o Eurosport 3,4 i 5 i uzyskują odpowiedź z regułki:

"INEA Jeśli nowe kanały zostaną dołączone to będziemy o tym informować w osobnym poście. Prosimy o obserwowanie naszego fanpage."

 

A tu Aktualności ze strony głównej Winogradzkiej Telewizji Kablowej:

"

Z przyjemnością informujemy, że w naszej ofercie pojawiły się trzy nowe kanały:

  • Eurosport 3
  • Eurosport 4
  • Eurosport 5

Kanały dostępne są dla obecnych i nowych abonentów pakietów Pośredniego, Pośredniego IPTV oraz Ekskluzywnego bez dodatkowych opłat, wyłącznie w wersji cyfrowej w rozdzielczości HD.

Jeżeli kanały nie pojawiły się u Państwa na liście, prosimy o wstrojenie swoich odbiorników:

  • Eurosport 3 - 266 MHz
  • Eurosport 4 i Eurosport 5 - 562 MHz

Abonenci pakietu Pośredniego IPTV powinni zaktualizować listę kanałów poprzez wybranie strojenia automatycznego z opcją "Sortuj automatycznie"."

 

Jak widać można zadbać o abonenta, praktycznie dla wszystkich swoich abonentów dodali i to za darmo i podali od razu częstotliwości. Czysty profesjonalizm

 

A na koniec dodam, że bałagan panujący w INEI jest strasznie irytujący. Jeden przykład jest podany wyżej kiedy to pojawiły się kanały dostępne tylko dla byłych abonentów TESATU. A drugi obecnie można znaleźć na Facebooku gdzie piszą, ze informują o wszystkich zmianach na bieżąco. Niestety kiedy się pojawił nowy kanał TVP bodajże i ludzie spytali dlaczego nie było informacji, w odpowiedzi usłyszeli coś w stylu "nie zdążyliśmy".

 

Myślę, że tak długa wypowiedź pozwala twierdzić iż INEA jest monopolistą, który wiele sugestii i uwag ma w "głębokim poważaniu" i nie liczy się z nikim mając taką pozycję jaką ma.

A bardzo szkoda bo pamiętam te czasy kiedy to była świetna kablówka ale to było kiedy była jeszcze KOMA, początki ewentualnie INEI, bo obecnie to idzie wszystko w złym kierunku przynajmniej dla abonentów bo kieszenie odpowiedzialnych za to są coraz pełniejsze (ceny co raz wyższe).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie w Poznaniu Orange nie może oferować internetu szybszego niż 300Mb/s, bez różnicy czy na swoich czy na światlowodach Inei i nie dotyczy to kwestii jakiś porozumień miedzyoperatorskich. Kwestia ta wynika z decyzji uke - Poznań jest rynkiem regulowanym. Jest jeszcze pare miast w Polsce gdzie to ograniczenie Orange obowiązuje. Ciekawostka: sm winogrady wyrzuciły Inee ale jednocześnie nie pozwalają Orange na położenie swoich światłowodów. Wtvk chce byc monopolistą u siebie.

Edytowane przez thomansinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-  600Mb/s / 60 MB/s to koszt 99,90 zł

-  1000Mb/s / 100Mb/s to koszt 109,90 zł

W takim razie mając możliwość wzięcia 1000Mb/s  nadal myślałbyś o 600Mb/s?

 

Tak, wziąłbym 600. Bo jaka jest różnica między 600 a 1000? Czy każdy serwer prześle Ci plik z prędkością 1Gb/s? Nie. Taki przesył jest rzadkością. I taka prędkość internetu jest potrzebna garstce użytkowników.

Ja mam 250Mb a od marca przechodzę na 100, bo więcej mnie nie jest potrzebne.

Pewnie 10zł to żadne pieniądze... ale płacić za niezauważalną różnicę (dla większości) 240 za umowę? Bez sensu. Lepiej kupić nowe spodnie, 2-3 butelki dobrej wódki, zamówić kobietę z Ukrainy etc...

Pewnie za 10 lat 1Gb/s będzie potrzebne, bo normą będzie przesył wideo 4K, i pliki z 10-20GB wzrosną do 80-100, ale na chwilę obecną dla większości 50-100Mb to wystarczająca prędkość.

Przy 100Mb/s film 10GB odbierzemy w 15-20 minut (jak serwer nam tyle wyśle).

 

Edytowane przez Barti
Treść swojego postu zamieszczamy pod obszarem cytowania treści innego postu, a nie w nim. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

300 Mb/s to wystarczający internet, ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że mając tak małe różnice łączy do ceny to chyba nie powiesz mi, że weźmiesz mniejsze łącze bo po prostu tak chcesz.

Dla przykładu w INEI:

-  600Mb/s / 60 MB/s to koszt 99,90 zł

-  1000Mb/s / 100Mb/s to koszt 109,90 zł

W takim razie mając możliwość wzięcia 1000Mb/s  nadal myślałbyś o 600Mb/s?

Właśnie o to chodzi na przykładzie min. Orange. Tylko, że tutaj w tym przypadku wygląda to tak  że na przykład Orange posiada światłowody w twojej lokalizacji ale nie może dać  600Mb/s a może dać tylko mniejsze łącze w tym wypadku 300 Mb/s gdzie różnica w cenie również jest nie wielka, ponieważ ma ograniczenia na rzecz innego operatora, który oferuje swoje usługi w danym rejonie.

Czy jest to w porządku? Ja tak nie uważam.

 

Idąc dalej chcę Ci pokazać kolejną różnicę ale tym razem na przykładzie Winogradzkiej Telewizji Kablowej.

Jeśli ceny za Internet i jakość łączy od INEI jest na przyzwoitym poziomie to co powiesz na to, że Winogradzka Telewizja kablowa oferuje łącze symetryczne również po światłowodzie 500Mb/s / 500 Mb/s w cenie 36,90 zł

Porównując dalej, jak widzisz WTVK ma łącza symetryczne a nie jak INEA 1 do 10.

Swego czasu pamiętam jak jakiś konsultant INEI powiedział, że nie posiadają możliwości posiadania łącz symetrycznych z powodu infrastruktury jaką posiadają. Obecnie jednak wręcz chwalą się tym, że jako jedyni w Wielkopolsce mają tak dobrze rozwiniętą sieć światłowodową i co? i nadal posiadają w swojej ofercie łącza asymetryczne.

Wiem, że teraz można to przyrównać do innych dużych operatorów jak UPC, Vectra oraz innych, które również posiadają łącza asymetryczne ale tu chodzi o Poznań o Wielkopolskę a nie inne miasta.

Chcę pokazać, że nie chodzi tylko o internet ale również o podejście INEI do sprawy telewizji i jej oferty jaką posiada i jak ją "rozwija".

Dla przykładu:

kanały brakujące a są u innych operatorów:

1. AMC HD

2. TNT HD

3. National Geographic People HD

4. Fox Comedy HD

5. Boomerang  (Ten kanał jest na liście kanałów ale tylko dla wybrańców, którzy mają starą umowę z czasów TESAT)

6. Polsat Viasat (Ten kanał jest na liście kanałów ale tylko dla wybrańców, którzy mają starą umowę z czasów TESAT)

7. Polsat History (Ten kanał jest na liście kanałów ale tylko dla wybrańców, którzy mają starą umowę z czasów TESAT)

8. Polsat Nature (Ten kanał jest na liście kanałów ale tylko dla wybrańców, którzy mają starą umowę z czasów TESAT)

9. CBS Action

10. Discovery Historia

(Do dziś nie rozumiem tego dlaczego nie potrafią bądź nie chcą udostępnić tych kanałów dla wszystkich, a posiada ją tylko część starych/byłych abonentów TESATU. A pamiętam jak kiedyś była jakaś awaria i ku mojemu zdziwieniu te kanały pokazały się na moim TV. Zadzwoniłem wtedy na infolinię żeby zapytać czy to na stałe bo nie dowierzałem i w odpowiedzi usłyszałem, że tak te kanały zostaną już. Jak się później okazało zostałem nie pierwszy raz przez konsultanta infolinii wprowadzony w błąd, kanały były tylko z powodu jakiejś usterki widoczne. Po naprawieniu z powrotem znikły)

 

+

 

Ludzie na Facebooku pytają w związku z igrzyskami o Eurosport 3,4 i 5 i uzyskują odpowiedź z regułki:

"INEA Jeśli nowe kanały zostaną dołączone to będziemy o tym informować w osobnym poście. Prosimy o obserwowanie naszego fanpage."

 

A tu Aktualności ze strony głównej Winogradzkiej Telewizji Kablowej:

"

Z przyjemnością informujemy, że w naszej ofercie pojawiły się trzy nowe kanały:

  • Eurosport 3
  • Eurosport 4
  • Eurosport 5

Kanały dostępne są dla obecnych i nowych abonentów pakietów Pośredniego, Pośredniego IPTV oraz Ekskluzywnego bez dodatkowych opłat, wyłącznie w wersji cyfrowej w rozdzielczości HD.

Jeżeli kanały nie pojawiły się u Państwa na liście, prosimy o wstrojenie swoich odbiorników:

  • Eurosport 3 - 266 MHz
  • Eurosport 4 i Eurosport 5 - 562 MHz

Abonenci pakietu Pośredniego IPTV powinni zaktualizować listę kanałów poprzez wybranie strojenia automatycznego z opcją "Sortuj automatycznie"."

 

Jak widać można zadbać o abonenta, praktycznie dla wszystkich swoich abonentów dodali i to za darmo i podali od razu częstotliwości. Czysty profesjonalizm

 

A na koniec dodam, że bałagan panujący w INEI jest strasznie irytujący. Jeden przykład jest podany wyżej kiedy to pojawiły się kanały dostępne tylko dla byłych abonentów TESATU. A drugi obecnie można znaleźć na Facebooku gdzie piszą, ze informują o wszystkich zmianach na bieżąco. Niestety kiedy się pojawił nowy kanał TVP bodajże i ludzie spytali dlaczego nie było informacji, w odpowiedzi usłyszeli coś w stylu "nie zdążyliśmy".

 

Myślę, że tak długa wypowiedź pozwala twierdzić iż INEA jest monopolistą, który wiele sugestii i uwag ma w "głębokim poważaniu" i nie liczy się z nikim mając taką pozycję jaką ma.

A bardzo szkoda bo pamiętam te czasy kiedy to była świetna kablówka ale to było kiedy była jeszcze KOMA, początki ewentualnie INEI, bo obecnie to idzie wszystko w złym kierunku przynajmniej dla abonentów bo kieszenie odpowiedzialnych za to są coraz pełniejsze (ceny co raz wyższe).

 

 

 

Co do prędkości to ja faktycznie wziął bym 1Gbps, ale tylko ze względu na wysyłanie. Równie dobrze mógł bym wziąć 300/300 i było by to dla mnie tak samo użyteczne, a kto wie czy nie bardziej.
Poszukałem trochę bardziej i znalazłem potwierdzenie co do ograniczania prędkości przez regulacje UKE. Jakiś czas temu pewnie obszary zostały zderegulowane i jest tam 600Mb/s od Orange także w miastach gdzie jest INEA. Oto lista obszarów zderegulowanych przedstawiona przez jeden z portali branżowych: http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2017-01/lista76obszarowgminnych.pdf
 
Co do WTvK tak jak wspomniałem chętnie skorzystał z ich oferty, ale jest to podmiot wyjątkowy. Polega to na tym, że jest to operator prowadzony przez spółdzielnię i upraszcając jak dla mnie świadczą oni usługi po kosztach bez zysku na co inni operatorzy nie mogą sobie pozwolić. W kwestii symetryczności łącz, to nie wiem jak jest w WTvK przy 500/500, ale kiedy było 300/300 to głównie była sieć oparta o skrętkę, która jest sama z siebie symetryczna. GPON, czyli światłowód dla ludu ma pewne ograniczenia. Za wikipedią:
 
"GPON to standard, który swoim zakresem obejmuje warstwę pierwszą i drugą modelu ISO/OSI. Jest to następca standardu APON/BPON, który oferuje większe prędkości. Wynoszą one od jednostki OLT do ONT 2488 Mb/s oraz od ONT do OLT do 1244 Mb/s."
 
Prędkość tam podana to prędkość na jeden port pod który jest podłączane kilkanaście do kilkudziesięciu klientów.To prawda, że mogli by dać więcej, ale poza WTvK ilu znasz operatorów, którzy oferują dla klienta indywidualnego łącza symetryczne w rozsądnych prędkościach (pomińmy prędkości rzędu 1/1 czy 5/5)? Możemy się ograniczyć do Wielkopolski, ale UPC czy Vectra świadczy usługi także w naszym województwie, chociaż nie w Poznaniu. W kwestii świadczenia przez Ineę łącz symetrycznych to oferuje takie ale dla firm i to tych większych gdzie nie dostaniesz 100/100 za 100 czy 200zł. Za stroną INEA:
 
"Internet symetryczny na dedykowanym łączu światłowodowym, z pełną gwarancją jakości świadczonej usługi potwierdzonej umową SLA. Usługa symetryczna gwarantuje taki sam upload jak i download. Sprawdza się w dużych i średnich firmach, dla których równie ważne jest pobieranie i wysyłanie danych."
 
W kwestii telewizji nie mają wszystkich kanałów i mimo tego, że nie podałeś jakiś bardzo niszowych kanałów to u każdego operatora czegoś brakuje. Temat Polsatów Viasat jak dla mnie może być kwestią dwóch rzeczy i pewnie częściowo się zazębiających - pieniędzy lub umowy z nadawcą, gdzie szczegółów jako użytkownicy nie poznamy. Patrząc po ostatniej "akcji" z Eurosportami gdzie prawie doszło do ich wyłączenia to nie dziwi mnie fakt nie dołączenia ich do oferty, chociaż rozumiem że dla sporej liczby osób może być to istotne (ja nie oglądam prawie TV).
 
Co do informowania abonentów przez Ineę o zmianach to wymaga ona faktycznie poprawy. Chociaż mam wrażenie, że starają się lepiej podchodzić do klienta.
 
Jak dla mnie Inei nie można ogólnie nazwać monopolistą, chociaż są na pewno obszary gdzie faktycznie może być jedynym operatorem. Z jakiegoś powodu regulacje UKE dotknęły tylko Orange, który też ma je już powoli ściągane. Na pewno za to można nazwać firmą aspirującą do korporacji mniej wrażliwą na opinię czy prośby klientów ze względu na zmiany, które w niej zachodzą. I sądzę, że to jest powodem problemów komunikacyjnych pomiędzy abonentami, a klientami. Podobnie w kwestii dokładania kanałów Inea próbowała się sprzedać od jakiegoś czasu więc przed potencjalnym inwestorem musiała wykazać jak najlepsze statystyki i plany wzrostu, a dokładanie kosztów bez zwiększania opłat raczej by w tym nie pomogły. Może i klienta końcowego to wszystko nie interesuje, ale nie ma się co oszukiwać każda firma jest tworzona po to, żeby przynosić jak najwięcej zysku i musi znaleźć złoty środek pomiędzy zyskiem, a satysfakcją klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie świadczy o naszym operatorze. Kanał TVP HD oraz Filmbox Premium HD są już od tygodnia dostępne a do tej pory żadnej informacji na ten temat! Robią jakieś tajemnice? Jedni wiedzą inni nie. Po prostu jaja. Kilkukrotnie INEA podała ze "wkrótce" oficjalnie poinformuje. Jak widać "wkrótce" to obok jednej wenty nowy wymiar czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...