Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat mówię o Poznaniu. W niektórych przypadkach będzie to dla Inei opłacalne.

 

(...) Tymczasem w Poznaniu jest sporo łącz, które Inea położyła na swój koszt, żeby wygryźć E&W, na których usługi świadczone są może na 10% gniazd. Udostępniając takie łącza Inea ryzykuje utratą niewielkiej ilości abonentów, osłabia głównego konkurenta i zarabia na dzierżawie łącz.

Inny przykład, takie miejsce w 100% zajęte przez Ineę, Rataje. Gdyby Inea uwolniła jakiś blok na Ratajach to wprowadziłaby kontrolowaną konkurencję. Uwolnienie łącz oznaczałoby, że inny operator nie będzie kładł swoich, w związku z czym umowa mogłaby wejść w życie tylko w momencie, w którym wygasałaby umowa z Ineą. Daje to spore możliwości do utrzymania klienta.

 

Oczywiście powyższe przykłady są tylko moimi rozważaniami.

 

Wracając do tego tematu - od listopada Inea będzie dzierżawiła część łącz światłowodowych innemu operatorowi. Nie będą to jednak osiedla, na których Inea ma większość abonentów tylko takie, na których Inea konkuruje już z innymi operatorami, głównie Piątkowo, Winogrady, Naramowice i Sołacz. Operator ten od jakiegoś czasu chwali się tym, że sprzedaje Internet po światłowodzie w Poznaniu, więc jak ktoś jest na bieżąco to zgadnie o jakiego operatora chodzi :)

Edytowane przez pincet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko kto, kto ma jakiekolwiek pojęcie o polityce orange, będzie chciał łącze od nich przy ich podejściu do wymiany ruchu oraz ich badziewnym wyjściu na świat gdzie nawet na światłowodzie przy 300 Mb/s youtube się po prostu tnie :D Pierwsze z brzegu z google

 

https://www.facebook.com/orangepolska/posts/1250908318262063

 

Generalnie jeśli chodzi o internet to każdy kto ma trochę oleju w głowie i ma jakąś realną alternatywę to ucieka od tej firmy jak najdalej.

Edytowane przez kris194
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z neta aktualnie w trzech lokalizacjach - na jednej jest to Neostrada od Orange (ADSL), na drugiej LTE od Orange, na trzeciej kabel od Inei. Problemy z nieadekwatnym do prędkości przycinaniem się youtube występowały tylko na łączu Inei, ale zniknęły po włączeniu publicznego adresu IP. Na Neostradzie czasem pojawiały się problemy z DNS-ami, więc zmieniłem na googlowe, to generalnie problem wielu operatorów :) Na LTE od Orange nic mi się niezwykłego nie dzieje, choć też naczytałem się na ten temat trochę w necie. Najgorsza w tym wszystkim to jest prędkość na ADSL ;)

 

Nie wiem jak jest na FTTH, bo nie znam nikogo, kto by z tego od Orange korzystał, ale z tego co rozumiem podobne rzeczy działy Ci się na innych technologiach, generalnie nie zauważyłem, żeby to był jakiś globalny problem z Neostradą czy tam w ogóle w Orange, więc pewnie jednak nie dzieje się to częściej niż u innych operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jeżeli kanał ten pojawi się w DVB-T to w tv kablowej raczej się pojawi i musi być dostępny bez kodowania we wszystkich pakietach cyfrowych.
Bardziej jestem ciekawy jakie ruchy wykona INEA po 31.10 kiedy na satelicie zmiany zapewne pojawią się, mam na myśli usunięcia kanałów w wersji SD.
Poczekamy - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieliby podjąć drogą inwestycję czyli masowe skontaktowanie się ze wszystkimi klientami którzy posiadają dekodery SD i w ramach promocji bezpłatna wymiana na dekoder HD przybywając do klienta do punktu świadczenia usługi wraz z bezpłatną usługą przyłączenia, bo jak wiecie problemów można napotkać wiele na drodze chociażby samej wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...