Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam powalczyc z inea o BEZPŁATNĄ wymiane sprzetu do internetu , wczesniej mialem- mam GPON + router tp link do neta 250/10 - router pozwala na obsluge neta do 300Mb/s 

 

Podpisalem nowa promocje , podwyzszyli mi net do 500/50 sprzet w domu obsluguje taka predkosc ale ROUTER mi zostawili ten sam 

 

Dzis zadzwonilem zapytalem czy moga mi wymienic to za free bo nie wywiazali sie z umowy ktora podpisalem z nimi 

 

routera w ofercie takiego nie maja wiec NIE maja co dać 

jedynie moga mi wymienic modem GPON na takiego 2w1 z opcja wifi i netem ... bo takowy obsluguje net do 1Gb , ale chca za to 100 zł 

 

NIE POPUSZCZE I NIE zapłace oplaty za to ze specjalnie daja sprzet o nizszych mozliwosciach by pozniej gdy podpisuje sie promocje żadaja opalty za sprzet nowy , instalator gdy zakladal swiatlowod sam sie dziwil ze dali mu takiego GPONa i taki router skoro bede miec neta 500Mbs ... 

 

Ja na Twoim miejscu zostawił bym tak jak masz. W tym 2w1 będziesz miał tylko jeden port ethernetowy, a w obecnej konfiguracji masz 4 (w obu wersjach są to porty gigabitowe). Dodatkowo wifi i tak będzie do 300Mb/s. Jedyna różnica jest taka, że w tym 2w1 masz obsługę wifi po 5Ghz. Tym 2w1 będzie pewnie to https://www.inea.pl/files/COK/dok_i_pliki/dekodery/31_instrukcja_genexis_titanium-48_HRG1000_v4_w10_2015.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :) wiem że bedzie to ten model bo mam tv po koncentryku - Huawei HG8247H 

https://www.inea.pl/files/pliki_do_pobrania/Sprzt_instrukcje/modemy_instrukcje/2015_07_ONT_Huawei_Instrukcja_pelna.pdf

 

Wifi zawsze i wszedzie bedzie wolniejsze , mi chodzi o to ze po LAN bede osiagac cos ok 450-475 Mb/s a nie jak do tej pory ok 300Mb/s a po wifi ok 90Mb/s

 

Technik powiedzial ze maja juz INNE tp-linki ktore obsluguja net do 1Gb , bo ruszyla testowa usluga neta dla studentow 1Gb 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych Tp-Linków to nie słyszałem, ale może faktycznie coś jest przy wprowadzeniu pakietu 1Gb/s. Jeśli przy tym "starym" Tp-linku masz tylko ok 300Mb/s to dziwne, bo porty wszystkie są gigabitowe niby. Jeśli do tej pory miałeś modem Alcatela to małe prawdopodobieństwo, że dostaniesz Huaweia. Huaweie były do tej pory wydawane tylko na adresach dofinansowanych z UE (najczęściej w nazwie promocji masz wtedy Światłowód do domu), lub na sieci po byłym Tesacie. Na pozostałych adresach są wydawane albo Alcatele z osobnym routerem, Alcatel z wbudowanym routerem https://www.inea.pl/download//files/pliki_do_pobrania/Sprzt_instrukcje/modemy_instrukcje/23.03/31_45_instrukcja_instalacji_ALU-I-241W-S-FINAL.pdf lub te Genexisy, które podałem wcześniej. Nie znam Twojego adresu, więc nie będę się sprzeczał co dostaniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zadzwonilem ... nie maja routerow ktore obsluzą 500 a tym bardziej 1Gb net , modemy GPON jedynie takie predkosci obsluguja po kablu oczywiscie , ale nie wiedza czy obsluzy 1Gb , czyli jesli ktos jest studentem to da sie nabic w butelke bo 1Gb nie dostanie za nic w swiecie , a jesli ma stare kable na lokalu to moze max 250Mb ... czyli wg mnie INEA znow sciemnia i czaruje ... poczekam na odpowiedz na te skarge reklamacje co ją stworzylem , jestem ciekaw jak sie wykręcą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nie ma takich konfiguracji portów, żeby po kablu ograniczyć prędkość do 300 Mbit/s. Po kablu masz albo porty 100 Mbit albo 1 Gbit. Po wifi masz np. n150, n300, ten router, który masz po wifi ma maksymalną prędkość 300 Mbit/s a po kablu 1 Mbit/s i to, że nie działa Ci szybciej to nie wina routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tplinki mają software'owy NAT i stąd się bierze takie ograniczenie. Kiedyś miałem 1043ND i długo się przepychałem z tplinkiem i w końcu wymienili mi go na najnowszy wówczas model WDR4300 ze sprzętowych NAT.

 

Moja rada taka. Kupcie sobie porządne routery zamiast żebrać o sprzęt u inei.

Edytowane przez radier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede placil INEI dodatkowo za swoj router 5zł bo jesli sie nie myle trzeba zglosic swoj sprzet i placic za to dodatkowo ale nie jestem pewien , a skoro nie ma ograniczen i sa 100 albo 1gb porty to jak to dziala przy necie 250 , skoro technik byl i wygladał na kumatego i sam powiedzial ze czemu Pan ma router do 300Mb max skoro ma pan net 500 to chyba jednak cos nie halo , powiedzial ze moge zrezygnowac z ich routera i wziac GPON z funkcja wifi ktory to juz obsluguje net po kablu 500Mb ... 

 

tyle ile osob zapytam tyle wersji jak narazie , w INEI jak zawsze nic nie wiedza , Wy tez mowicie co innego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod Huawei HG8247H mam podpięte jeszcze 3 routery działające jako AP (oczywiście przez switch), w tym stojący u mnie Asus RT-N18U. Wydałem na niego 300zł i nie żałuję wydanych pieniędzy. Niby dlaczego miałbyś płacić 5zł miesięcznie za swój router?

Edytowane przez sebap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata 5zł jest w przypadku kiedy chcesz podłączyć dwa urządzenia dostające IP od INEA, pierwsze jest w cenie abonamentu. Obecnie na większości sieci nie ma filtracji po adresie MAC, a jedynie po ilości zgłoszonych urządzeń. Jeśli płacisz za wifi to masz możliwość podłączenia większej ilości urządzeń bez własnego routera. Jeśli masz urządzenie to GPONa typu 2w1 czyli Huaweia, Alcatela lub Genexisa z włączonym wifi to nadal aktywny jest tylko pierwszy port ethernetowy, jeśli chcesz wtedy podłączyć więcej urządzeń po kablu używasz wtedy switcha jak pisał sebap lub router, który też zadziała ale będziesz miał dodatkowy NAT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Chodziło mi, gdybyś miał podłączenie modem GPON(z włączonym wifi)->własny router->APki to wtedy miał byś dwa NATy. W przypadku modem GPON (z włączonym wifi)->switch->APki masz tylko jeden NAT. W większości przypadków nie ma się publicznego IP, wtedy jest jeszcze jeden dodatkowy.

Edytowane przez poznaniak89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych ostatnio niby dodanych kanałów (History, H2, Lifetime) to wszyscy już je mają? Bo mamy 16 sierpnia, a z tego co widzę miały ruszyć 2.08... a tu oczywiście nic - dwóch ostatnich nawet nie ma na liście, a pierwszy brak dostępu. Pakiet SuperHD PVR+ HBO Max i dekodery ADB 3831... Spokojnie przyzwyczaiłem się do tego, że nie mam tego co być powinno, tak tylko pytam z ciekawości.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych ostatnio niby dodanych kanałów (History, H2, Lifetime) to wszyscy już je mają? Bo mamy 16 sierpnia, a z tego co widzę miały ruszyć 2.08... a tu oczywiście nic - dwóch ostatnich nawet nie ma na liście, a pierwszy brak dostępu. Pakiet SuperHD PVR+ HBO Max i dekodery ADB 3831... Spokojnie przyzwyczaiłem się do tego, że nie mam tego co być powinno, tak tylko pytam z ciekawości.. :)

Pewnie jesteś z sieci po Tesacie? Tam zmiany w numeracji i dodanie nowych kanałów ruszy etapami 23.08. Dzis na ich fanpage'u jest wrzucone info.

 

Sprawdź co i jak :-)

Edytowane przez gigablue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, tak jak mówisz -  niby formalnie INEA od dłuższego czasu ale na terytorium byłego Tesatu. Bardzo często jakieś zmiany w kanałach nie wskakiwały tu na dzień dobry :) Szkoda, że po dziś dzień pod jednym logo nie ma jeszcze równego traktowania...

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle kanalow ktore moglyby wrocic do oferty a oni wciaz maja totalny bajzel , kanaly z oferty sprzed 3 lat i dalej , podzial klientow na starych nowych i najnowszych , jestem najnowszym i maja mozliwosc dodawania kanalow to niech zrobia tak by klienci na liscie glownej mieli te kanaly tylko ktore sa w najnowszej ofercie w pakietach , a nie misz masz na liscie na calego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...