Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna zmiana, w 2 paku była dostępna prędkość 250Mb/s za 139,90 i co zrobila INEA? Oczywiście dostępna jest już tylko prędkość 100 Mb/s. w dodatku za tą samą cenę. Jak jest taka promocja to teraz na pewno podpiszę umowę :) Fajne są takie ciche zmiany, oczywiście na lepsze ;)

83330782

 

Ja płacę za 100MB/s a mam od 3 dni 0,97 MB/s Jakaś awaria w Śremie ? Czy na moje urodziny specjalna "promocja" ?

 

1/3 pingów utracona - komp podłączony po kablu do modemu Inea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do INEA.PL jaka cena za pakiet SUPER HD będzie? Kanałów nowych brak jedynie dodawane wersje HD a ceny znowu do góry?? Na stronie INEI jest od 14.04.2104 jest 84.90 zł.

http://www.inea.pl/cms/att/cennik/2014/ ... -04-14.pdf

 

To teraz tak co miesiąc będzie z cenami? Skoro taki zaczynacie robić to KIEDY W KOŃCU pojawi się jakaś wartościowa oferta TV? Ostatnio zarzucałeś mi że wszystkiego nie możemy mieć w kablu bo było by za drogo, a co robicie? Zepsuliście ofertę trochę abonentów odeszło to brakujące zyski przerzuciliście na resztę abonentów. Na początek połączenie wszystkich kanałów INEI (z przed petardy) i TESAT (z przed przejęcia przez Ineę), a dopiero podwyżki nawet nie chcecie podać kalkulacji ile taka oferta by mogła kosztować. Jako stary abonent jestem zawiedziony postępowaniem INEI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna zmiana, w 2 paku była dostępna prędkość 250Mb/s za 139,90 i co zrobila INEA? Oczywiście dostępna jest już tylko prędkość 100 Mb/s. w dodatku za tą samą cenę. Jak jest taka promocja to teraz na pewno podpiszę umowę :) Fajne są takie ciche zmiany, oczywiście na lepsze ;)

83330782

 

Ja płacę za 100MB/s a mam od 3 dni 0,97 MB/s Jakaś awaria w Śremie ? Czy na moje urodziny specjalna "promocja" ?

 

1/3 pingów utracona - komp podłączony po kablu do modemu Inea

 

Tutaj wypowiedź Inea z FB; "INEA - Życie nabiera tempa Do standardowego domowego użytku internet 100/4 jest całkowicie wystarczający. Prawdopodobnie mało kto, korzystając z WiFi przekroczy 50, bo to już kwestia odpowiedniego sprzętu. Dlatego też 250/10 jest opcją przewidzianą dla nielicznych, wymagających użytkowników, stąd też dopłata."

 

I tak byś nie przekroczył 50-tki, to po jakiego grzyba ci 100? Inea pewnie po "zbadaniu" łącza i obejrzeniu statystyk z niego stwierdziła, że 1Mb/s w zupełności Tobie wystarczy :brawo::brawo: A że płacisz za 100, to się nie przejmuj, to tylko pieniądze, rzecz nabyta. Tobie sie nie przydadzą, a Inei bardzo :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"INEA - Życie nabiera tempa Do standardowego domowego użytku internet 100/4 jest całkowicie wystarczający. Prawdopodobnie mało kto, korzystając z WiFi przekroczy 50, bo to już kwestia odpowiedniego sprzętu. Dlatego też 250/10 jest opcją przewidzianą dla nielicznych, wymagających użytkowników, stąd też dopłata."

 

Niezły bełkot marketingowy. Komu oni chcą wciskać ten kit ? To nie czasy średniowiecza że nikt nic nie musi mieć i że tylko oni wiedzą co kto potrzebuje. Zachłanność i ograniczone myślenie to główna domena INEI . Widać zrobienie raz czegoś tylko z myślą o kliencie jest poza ich możliwościami.

 

*1

Teraz dopiero wyczaiłem że informacja o większym uploadzie jest tylko w cenniku do pobrania :D. W związku z tym że tylko najszybszy pakiet tj 250 Download otrzymał opcje Uploadu 10 mam pytanie: a co z innymi pakietami z niższym uploadem, gdzie tam jest większy upload ? ( bo dla prędkości 50/2 też przydałbym się większy wysył bo nie wszyscy muszą szarpać kabel z prędkością 250 megabitów w trybie Download - tylko nie wciskajcie kitu że wy lepiej wiecie co nam jest potrzebne bo to są brednie i totalne bzdury) ?

*2

Podajcie jeszcze cenę "nowego" internetu z szybszym uploadem w abonamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że w końcu są jakieś zmiany z prędkościami uploadu. Szkoda tylko, że po 1-sze mnie to nie obejmuje, bo jak się nie dowiedziałem w moim miejscu zamieszkania brak takiej opcji na dzień dzisiejszy, czyli znając życie i prędkość świadczenia waszych usług światłowodowych która też za bardzo się nie rozwija jak trzeba to może za kilka lat będę mógł z tego 250/10 skorzystać.

 

Co mi się natomiast nie spodobało po rozmowie z konsultantem to to, że nawet jeśli by była taka możliwość techniczna to trzeba by podpisać aneks i dopłacać EKSTRA 30zł co miesiąc, to sorry ale czegoś tu nie rozumiem?! Zabieracie kanały z analogowej TV żeby niby coś polepszyć tak? A co jeśli mam w domu stary TV i nie obsłuży mi cyfrowej TV?

Bo wygląda to tak: zabierzecie mi kanały potem powiecie, że może mam możliwość by mieć te 250/10 albo i nie mam a na końcu po tym jak coś zabraliście i nawet by była możliwość mieć te 250/10 to jeszcze karzecie za to dopłacać 30zł?

Chyba w takim razie czas zacząć myśleć nad innymi opcjami i zerwaniem umowy, bo w tym przypadku lepiej wyjdzie wziąć NC+ i internet FOTON z netii.

 

Chyba warto wyjaśnić co nieco.

Po pierwsze usługa telewizyjna to usługa TELEWIZJI CYFROWEJ - analog nie jest częścią oferty, nie jest w niej gwarantowany - jest dodatkową, bezpłatną usługą - tak jak hotspoty, tak jak aplikacja mobilna itd.

Po drugie - dzięki zmianom (np we wspomnianym analogu) 250/10 może być świadczone nie tylko na światłowodach. Problemem pozostają sieci, gdzie nie mamy pełnego wpływu na infrastrukturę.

 

inea to mistrz kamuflażu , wie jak ukryć ceny i wciskać XXX

 

taki marketing ... i jakie pustki w BOK az dziwne ze nie stalem w żadnej kolejce a mialem okazje przechodzic kolo 3 punktow inei w poszukiwaniu dekodera ...

 

przyciagacie klientow az piszczy haha

 

Tak ukryte te ceny, że pierwszego dnia o wszystkich tu rozmawiacie :)

 

No to ładną niespodziankę zafundowała nam INEA na Święta w postaci ....kolejnej podwyżki !

Przykład?

3-pak z ekskluzywnym, po 1 kwietnia cena 252,90 zł od dzisiaj 269,90 zł a najbardziej mnie śmieszy ta informacja w cenniku, że opcja z pakietem 250 plus w w cenie abonamentu jakiej cenie? Ukryte +15 zł, i proszę nie mówić, że w zamian dostaję 250/10 po pierwsze moje 100/4 mi wystarczy a po drugie sprawdzałem w mojej lokalizacji nadal nie mogę mieć 250/10 tak więc rozumiem, że dla mnie podwyżka o 15 zł?

Kolejna podwyżka to Multiroom PVR z ceny 19,90 na 29,90 zł :(

Trochę nie rozumiem polityki tej firmy, zamiast promować te najdroższe opcje to Wy podwyższacie ich ceny? W każdej firmie im więcej lepszej jakości produktów tym relatywnie jest taniej żeby zachęcić klienta.

 

To jest oferta dla nowych umów. Jeśli dotychczasowe warunki są zadowalające to oczywistym rozwiązaniem wydaje się pozostanie na nich. Taka możliwość zawsze istnieje.

O dostępności 250/10 już pisaliśmy, a Multiroom PVR - absolutnie śladowe zainteresowanie już przy poprzednich cenach - zobaczymy, jak będzie jej przyszłość.

 

INEA, kino VOD 1-10, po co te kanały? Tam nic nie ma.

 

Jak będzie wiadomo coś więcej w tej kwestii damy znać.

 

To teraz tak co miesiąc będzie z cenami? Skoro taki zaczynacie robić to KIEDY W KOŃCU pojawi się jakaś wartościowa oferta TV? Ostatnio zarzucałeś mi że wszystkiego nie możemy mieć w kablu bo było by za drogo, a co robicie? Zepsuliście ofertę trochę abonentów odeszło to brakujące zyski przerzuciliście na resztę abonentów. Na początek połączenie wszystkich kanałów INEI (z przed petardy) i TESAT (z przed przejęcia przez Ineę), a dopiero podwyżki nawet nie chcecie podać kalkulacji ile taka oferta by mogła kosztować. Jako stary abonent jestem zawiedziony postępowaniem INEI.

 

Nie, nie będzie co miesiąc - nowa oferta była niezbędna choćby ze względu przyspieszone zmiany w cennikach i regulaminach przeprowadzane z 1 kwietnia.

Przypominamy, że oferta z 14.04 obowiązuje dla NOWYCH umów, więc twierdzenie, że wyższe ceny przerzucone zostały na dotychczasowych Abonentów są nieprawdziwe. Ponadto dziękujemy po raz kolejny za sugestię rozwojową - dlaczego nie zostanie wprowadzona już tłumaczyliśmy.

 

 

Nie wiemy co kto potrzebuje, ale wiemy, jakie pozycje z oferty są wybierane przez klientów, a że jest to całkiem pokaźna próbka, uzasadnione wydaje się kształtowanie na tej podstawie oferty.

 

@Czester

prośba o bliższe info w prywatnej wiadomości, zajmiemy się tematem, jeśli problem wciąż występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do INEApl

 

Mam propozycję: udostępnijcie na waszej głównej stronie http://www.inea.pl oraz w BOK ankiety kto czego potrzebuje i za co jest w stanie płacić. Rozwiąże to całkowicie problem zgadywania i zasłaniania się że nikt tego nie potrzebuje albo o czymś nie wiedzieliście. Może sie okaże że macie racje albo my mamy racje jako wasi klienci.

 

Wiem że pytanie się klienta o to czego potrzebuje nie jest na czasie i w modzie ale może podejmiecie to wyzwanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co ankiety? Skoro kupiłeś pakiet Super HD to jest jasne, że potrzebujesz wszystkich kanałów, które tam są i niepotrzebne ci żadne inne, bo ich nie kupiłeś :-). Ja, kupując 3-pak pokazałem, że potrzebuję 10 000 minut na tel. stacjonarnym, a że wygaduję średnio 30 ... to nie powód aby zmieniać ofertę :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że kupiłem ale nie oznacza że wszystko oglądam bo to kupiłem. Kupiłem by mieć możliwość oglądania kilkunastu programów które celowo są porozrzucane tak aby trzeba było kupić jak najwięcej :D. Ankieta jest po to aby ludzie mieli prawo oficjalnie się wypowiedzieć czego tak naprawdę chcą i potrzebują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem pozostają sieci, gdzie nie mamy pełnego wpływu na infrastrukturę.

 

INEA.pl z całym szacunkiem możesz to bardziej rozwinąć, wytłumaczyć? Jeśli nie macie wpływu na to, to sorry ale może czas wziąć się za to by mieć na to wpływ i zacząć modernizować stare sieci a nie tylko rozwijać swoją sieć i infrastrukturę i tylko dalej od centrum Poznania, to jest na obrzeżach i marzyc o całej WLKP a nawet więcej.

No bo na razie to wygląda tak, że jak tak dalej pójdzie to lepiej będzie się przeprowadzić gdzieś na obrzeża, bo tam będą większe możliwości niż w centrum Poznania ,np.

Albo jest inna alternatywa, skoro nie macie pełnego wpływu "gdzie nie gdzie" na infrastrukturę, to może zrezygnujcie z takiego obszaru i jakiś inny dostawca by skorzystał i mógł zaproponować swoje usługi czego pewnie nie zrobicie bo się o to boicie no ale jak to mówią: „Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu”

Pragnę tylko wspomnieć, ze nie piszę tego jako osoba, której zależy tylko na tym a żeby WAM jako firmie INEI bądź pracownikowi INEI, który tu odpisuje naubliżać, nie nie. Piszę to jako wieloletni abonent podkreślam WIELOLETNI, który czuje od ponad roku, że jest coraz bardziej zlewany i nabijany w butelkę przez wasze praktyki min. podnoszenia cen a mimo to nie widocznych dla siebie większych korzyści ani zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny dochodzimy do momentu, że jeden potrzebuje 1 kanał sportowy więcej, drugi 1 kanał filmowy więcej, dla trzeciego najważniejszy jest analog a czwarty marzy o 10Mb uploadu zamiast 150 downloadu.

Oficjalnie się wypowiedzieć czego potrzebujesz i chcesz, tak naprawdę, możesz tu, możesz na FB itd. Jesteśmy i czytamy, i jak widać dominują głosy, że powinno być wszystko to co akurat dana osoba lubi i potrzebuje, oczywiście w coraz niższych cenach.

Oferta nie może się składać z 800 pozycji, dlatego jest skrojona w taki sposób, żeby mieścić najczęstsze potrzeby Abonentów.

 

INEA.pl z całym szacunkiem możesz to bardziej rozwinąć, wytłumaczyć? Jeśli nie macie wpływu na to, to sorry ale może czas wziąć się za to by mieć na to wpływ i zacząć modernizować stare sieci a nie tylko rozwijać swoją sieć i infrastrukturę i tylko dalej od centrum Poznania, to jest na obrzeżach i marzyc o całej WLKP a nawet więcej.

 

Cieszymy się, że wspomniałeś o modernizowaniu sieci, bo właśnie dzięki takim działaniom pojawiła się możliwość oferowania 250/10 w wielu lokalizacjach, gdzie nie było to wcześniej możliwe! Skala inwestycji, jakie prowadzimy jest ogromna w porównaniu z innymi operatorami, biorąc pod uwagę, że działamy jedynie w Wielkopolsce.

Argument "wziąć się" jest świetny..niestety rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana - są lokalizacje, gdzie świadczymy usługi w określonych warunkach, na określonych (nie naszych) sieciach i nie mamy tam możliwości wprowadzenia modernizacji, tak jakbyśmy chcieli.

Jeśli chodzi o "rezygnację i wpuszczenie innych" tu też sytuacja wygląda inaczej, bo nasza rezygnacja do niczego nie jest potrzebna.

Pamiętaj, że usługi telekomunikacyjne to jeden z bardziej regulowanych prawnie i kontrolowanych obszarów działalności gospodarczej w Polsce i to nie nasze 'widzimisię' tu decyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny dochodzimy do momentu, że jeden potrzebuje 1 kanał sportowy więcej, drugi 1 kanał filmowy więcej, dla trzeciego najważniejszy jest analog a czwarty marzy o 10Mb uploadu zamiast 150 downloadu.

Oficjalnie się wypowiedzieć czego potrzebujesz i chcesz, tak naprawdę, możesz tu, możesz na FB itd. Jesteśmy i czytamy, i jak widać dominują głosy, że powinno być wszystko to co akurat dana osoba lubi i potrzebuje, oczywiście w coraz niższych cenach.

Oferta nie może się składać z 800 pozycji, dlatego jest skrojona w taki sposób, żeby mieścić najczęstsze potrzeby Abonentów.

 

 

 

Rozumiem , że najczęstsze potrzeby abonentów to były:

 

Family Sport

Family Sport HD Dubel

Power TV HD Dubel

Russia Today HD Dubel

Russia Doc HD Dubel

 

Tak to wynika z waszej odpowiedzi. Rozumiem dodanie wersji HD kanałów wartościowych , ale te były niepotrzebne i śmiało można było zastąpić je innymi nowymi kanałami. Mogliście dać cokolwiek z propozycji abonentów, po prostu cokolwiek. A co do cen to nikt nie pisał , że chcemy obniżek , nie wiem skąd to wzieliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu twierdzę,że część propozycji operatora Inea powinna ulec zmianie. Większość opcji,które ma np. Vectra w zakresie usług pojedyńczych i zbiorczych jest bardziej racjonalna odnośnie zawartości i ceny.Jeżeli do tego dodać TV online z zawartymi tam programami,to coś takiego może stanowić punkt wyjścia do dyskusji.Uważam,iż Inea powinna w pewnej mierze iść w podobnym kierunku.Składają się na to prędkości internetu,zróżnicowane pakiety tv,o wiele bogatsze w kanały bardziej atrakcyjne za niższą cenę,a przede wszystkim ogólne ceny.Coś takiego jak Platynowy HD + 30 Mb/s + Rozmowy 100 za 119 w Vectra byłoby znośne odnośnie ceny i zawartości dla wielu tzw, średnich klientów w Inea.Wodotryski niech będą też,jak ktoś ma kasę i zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej, już trzymiesięcznej epopei ciąg dalszy.

Wczoraj po 22 minutach dodzwoniłem się na infolinię.

Dowiedziałem się o globalnej awarii, która "przypadkiem" zakończyła się tuż po moim telefonie :lol2:

Przy okazji zgadałem się, że moja umowa się właśnie kończy i wreszcie mogę zakończyć współprace z tą denną firmą.

Pani wyraziła zdziwienie, że nikt nie złożył mi propozycji przedłużeniowej. Na co odpowiedziałem, że owszem, od stycznia różni ludzie usiłują się dodzwonić ale dzwonią w południe, a ja za każdym razem proszę o telefon po południu. Pani stwierdziła, że ona zgłosi gdzie trzeba i jutro (czyli dzisiaj) ktoś po 16 będzie dzwonił.

Oczywiście, ktoś zadzwonił, nie pod ten numer telefonu, który podałem, i do tego oczywiście zadzwonił o której?

Tak, zgadliście, półmózgi zadzwoniły o 12:00 :rofl::rofl::rofl:

 

Inea - firma specjalnej troski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że najczęstsze potrzeby abonentów to były:

 

Family Sport

Family Sport HD Dubel

Power TV HD Dubel

Russia Today HD Dubel

Russia Doc HD Dubel

 

Tak to wynika z waszej odpowiedzi. Rozumiem dodanie wersji HD kanałów wartościowych , ale te były niepotrzebne i śmiało można było zastąpić je innymi nowymi kanałami. Mogliście dać cokolwiek z propozycji abonentów, po prostu cokolwiek. A co do cen to nikt nie pisał , że chcemy obniżek , nie wiem skąd to wzieliście.

 

TVP Sport, FOX to nie były propozycje? O kanałach przez Was nazywanych "dublami" i doborze kanałów pisaliśmy już wielokrotnie.

A o niższych cenach piszecie cały czas, bo dawanie coraz więcej w tej samej cenie lub nierealne propozycje z cyklu 2zł za kanał właśnie to oznaczają.

 

W dalszym ciągu twierdzę,że część propozycji operatora Inea powinna ulec zmianie. Większość opcji,które ma np. Vectra w zakresie usług pojedyńczych i zbiorczych jest bardziej racjonalna odnośnie zawartości i ceny.Jeżeli do tego dodać TV online z zawartymi tam programami,to coś takiego może stanowić punkt wyjścia do dyskusji.Uważam,iż Inea powinna w pewnej mierze iść w podobnym kierunku.Składają się na to prędkości internetu,zróżnicowane pakiety tv,o wiele bogatsze w kanały bardziej atrakcyjne za niższą cenę,a przede wszystkim ogólne ceny.Coś takiego jak Platynowy HD + 30 Mb/s + Rozmowy 100 za 119 w Vectra byłoby znośne odnośnie ceny i zawartości dla wielu tzw, średnich klientów w Inea.Wodotryski niech będą też,jak ktoś ma kasę i zapotrzebowanie.

 

Ten fragment o Vectrze jest zastanawiający, bo oberwałoby nam się nieźle, gdybyśmy to my nie mieli części kanałów z paczki C+, obrywało nam się za brak FOXa itd. TV Online dostępne w Vectrze też zawartość ma słabszą, a w najlepszym przypadku porównywalną z naszą. Poza tym tak, wymaga internetu w Vectrze, za co naszą usługę krytykowaliście :)

Wspomniany pakiet można śmiało porównać z naszym 3pakiem ze Standard HD i 50/2 za 129,90zł (2 miesiące za 99,90zł) + try&buy pakiet HBO + HotSpoty itd.

Różnice w takich pakietach są minimalne i czasami jakaś konkretna przewaga (kanał , prędkość, usługa dodatkowa czy unikalna wartość jak Lech TV) okazuje się decydująca. Jednoznaczne stwierdzenia, że coś jest zdecydowanie lepsze i czegoś brakuje są dość odważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uploadu w Inei...

Se możemy tu pitolić, biadolić, oni badać rynek (że nie ma potrzeb), wreszcie wróżyć z fusów macając szklaną kulę... Ileż to razy było tutaj to poruszane i nadal nic... :roll:

W d... Inea to (i nas) ma, oni wiedzą lepiej, zasłaniając się swoimi "obserwacjami"...

A choćby takie UPC, umowa na rok, mamy np. ofertę 60 Mbps downloadu, z uploadem... a zresztą, sami sobie looknijcie: http://www.upc.pl/internet/internet-na-12-miesiecy/ Wskazać różnice, Ineo? Czy sami sobie poradzicie? :read:

I czy tak wiele, do [beep beeeeep], potrzeba?...

Ale luuz tam, będzie jak zwykle... A jak? No to uwaga.....: JAK GROCHEM O ŚCIANĘ! :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą TV także inne duże sieci mają ciekawsze pakiety:

 

 

UPC Max Extra HD za 91 zł http://www.upc.pl/telewizja/pakiet-max-extra-hd/

VECTRA Pakiet PLATYNOWY za 87 zł http://www.vectra.pl/pakiety/telewizja

MULTIMEDIA Pakiet MAX BOX + HD + FILMBOX EXTRA za 83,99 zł http://www.multimedia.pl/Digital_TV#/pa ... 09cd8_1062

 

Inea pod względem ilości abonentów cyfrowych jeśli chodzi o kablówki jest czwarta w Polsce wg. strony wybieram.tv

 

Zaraz będzie tłumaczenie że są wiwiększymi sieciami i mogą lepiej negocjować ceny. :oops: A przecież INEA też chciała by być dużą siecią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...