Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak mam zalogować się do ustawień modemu CISCO? Wpisuje ten domyślny adres IP w polu adresowym przeglądarki, pojawia się na strona startowa modemu, gdzie można wpisywać login i hasło, w instrukcji jest, że mam to zostawić puste i kliknąć log in, ale jak to robię to wyświetla się, że invalid username or password ;/ mógłby ktoś wyjaśnić spokojnie? pierwszy raz mam z czymś takim doczynienia, nigdy nie miałem routera, zawsze tylko motorolka... Dzięki z góry ;)

 

PS. Jeszcze gdyby ktoś mógł wyjaśnić jak podłaczyć telefon do tego modemu?? Tzn. problem polega na tym, że wszystko mam podłączone tak jak w motorolce, ale dioda sygnalizująca połączenie z telefonem w ogóle nie świeci i nie ma sygnału w słuchawce... Wy też tak mieliście po podłaczeniu modemu? Ogólnie w INEI mówili, że nie będe miał internetu przez 2 dni a tymczasem już jest, tyle, że nie 25 MB/s

 

PS2. Z internetem sobie poradziłem, zauważyłem na poprzednich stronach login homeu i haslo homep, dzieki temu sie zalogowalem i ustawilem przekierowanie portow, wszystko dziala, teraz tylko czekam az INEA ustawi mi te 25 MB/s. ALE NADAL NIE WIEM CO Z TYM TELEFONEM ;/ proszę o pomoc =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam od niedawna internet i telewizje w inei i mam kilka pytań

1 posiadam ich dekoder SD i na niektórych programach znika mi obraz albo staje na kilka sekund. Co mogę z tym zrobić?

2 w kompie mam kartę TV Pinnacle PCTV 7010iX i mam śnieg na programach da się z tym coś robić?

 

Bardzo dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam Forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal2301

A jak masz to podłączone tj. masz jakiś rozdzielacz przed dekoderem ? Czy dekoder z TV masz po SCART a do Pinacle z wyjścia analogowego decodera ?

Czy dekoder stoi na innych urządzeniach lub masz w pobliżu jakieś urządzenia/bazę od telefonu itp. ?

 

Zasadniczo jeżeli masz dekoder bezpośrednio z gniazda i nic Ci nie zakłóca dekodera to dzwoń do BOA i zgłoś to jako usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od paru dni mam modem/router Cisco epc3925, do ktorego jest podpiety moj router Asusa.

Przedtem mialem motorolke i wszystko banglalo, teraz mam problem z torrentami. Zarowno po przekierowaniu portow na router, jak i DMZ'a kiedy odpale jakiegos torrenta to on dziala, ale cala reszta sieci ma bloka na neta.

Podejrzewam ze Cisco ma limit jednoczesnych polaczen, czy macie jakis pomysl co by z tym faktem zrobic?? Czy komus to tez sie zdarza, moze moja diagnoza jest totalnie zla i o czyms zapomnialem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regdos

 

Mam podłączone w taki sposób Mam gniazdo 3 wyjściowe TV RADIO i SAT(tak nazwałem) TV mam do dekodera a z dekodera EURO na LCD

SAT mam Kabel Antenowy ekranowany około 6m dalej mam rozdzielacz ECO ES2 tłumienie 3.6dB i z tego wychodę na modem inei i kartę TV w kompie

nie mam telefonu ale sprawdzałem na ich dekoderze poziomy sygnałów i tam gdzie mi przerywa to poziom 45-65 a jakość 50-60 jest jakaś rada bo to uciążliwe jest a planuje zmienić dekoder na HD z PVR

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W King Krossie jak byłem w sobotę to dostałem.

Była druga ulotka z ofertą programową ale tam żadnych nowości nie było.( ale nieoficjalnie w BOA podczas rozmowy telefonicznej powiedziano że coś dołączą - ale czas pokaże)

Lepiej by było także pomyśleć o nowych dekoderach SD, lub niech zniosą opłatę 5.00 zł za (tvn hd, tvs hd, polsat hd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak uważam, przydałyby się nowe dekodery, przede wszystkim liczę na PVR-a firmy technisat, ta opłata za te trzy kanały HD (Polsat,TVN,TVS) to też przesada, może zrobią promocję tak jak przy okazji multirooma. co do nowych programów to mam nadzieję, że coś włączą ..... Sportkluby? może C+gol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O SPORTKLUBACH już nie chce mi się z nimi rozmawiać bo jak tylko pytam to mówią że nie ma zainteresowania tymi kanałami tak samo z:

- filmowymi(MOVIES 24, 13 STREET, TV 1000, UNIVERSAL CHANNEL, SCI - FI CHANNEL,TCM wersja 24h, WOJNA I POKÓJ)

- dokumentalne(HISTORY CHANNEL, DISCOVERY HISTORIA,VIASAT NATURE, CRIME AND INVESTIGATION)

- sportowe(SPORTKLUB,SPORTKLUB+, ORANGE SPORT INFO,ORANGE SPORT, ESPN AMERICA,CANAL+GOL)

- dziecięce(PLAYHOUSE DISNEY,CARTOON NETWORK wersja 24h,NICK JR.)

- i kanały dostępne FTA z satelity (TVN WARSZAWA -ma być kodowana,CSB TV, TVR, ESKA TV - może nie są to kanały merytorycznie jakościowo dobre(po za ESKĄ i TVN Warszawa(była by może wzorem dla WTK), ale mogli by dołączyć.

 

- pakiet HD(FOX HD, FOX LIFE HD,TVN HD+1,BBC HD,AXN HD,MGM HD,NFILM HD 1, NFILM HD2)

 

Ale zawsze dodają że dołączyli kanały erotyczne do pakietu MAX (na siłę). Jest już drogo więc jestem teraz ciekaw co wymyślą, aby podnieść abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanałów erotycznych to INEA i tak jest w tyle za konkurencją, która w pakietach oferuje kilka pozycji, INEA nie dość, że nie informuje o nowościach (np. N podała, że od lutego 2011 dołączy pakiet programów BBC) to włącza je z dużym opóźnieniem, przykład Tesatu i Inotelu, które już dodały C+gol, nFilm HD i nFilm 2 HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przeczytałem uważnie większość postów dotyczących nowych modemów (zamiana Motorolki na Sisco) i odnoszę wrażenie że mimo wszystko się opłaca.

Ze względu na przyspieszenie netu, dostęp do menu rutera, no i przede wszystkim cena +0,90gr do abonamentu.

Nurtuje jednak mnie jedna zasadnicza sprawa i tutaj mam do Was drodzy koledzy pytanko??? W tej chwili mam modem MOTOROLA podłączony pod mój ruter D-LINK D-300 i w nim mam ustawiony mac PC (opcja klonowania adresu ip) rozumiem, że w tym momencie naruszam regulamin bo udostępniam sobie WIFI na kompa i telefon a to już 2 urządzenia korzystające z netu. I tu pojawia się pytanie czy bez żadnych konsekwencji mogę podmienić Motorolkę na Sisco (bez usługi wifi) -wszak tak jest taniej, podłączyć do niego mój DIR-300 i korzystać tak samo ja na motorolce?

 

Ps. to mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość, jeśli już był taki temacik, ale nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regdos

Mam podłączone w taki sposób Mam gniazdo 3 wyjściowe TV RADIO i SAT(tak nazwałem) TV mam do dekodera a z dekodera EURO na LCD

SAT mam Kabel Antenowy ekranowany około 6m dalej mam rozdzielacz ECO ES2 tłumienie 3.6dB i z tego wychodę na modem inei i kartę TV w kompie

Tutaj może być problemem to, że do tunera bierzesz sygnał z gniazda internetowego (nie wiem czy tam nie jest coś filtrowane pasmowo, pewnie inni wiedzą), spróbuj do testów wziąć sygnał albo ten TV lub z Dekodera TV OUT, ewentualnie podłącz ten kabel do TV do analoga i zobacz czy też śnieży żeby namierzyć źródło problemu.

 

nie mam telefonu ale sprawdzałem na ich dekoderze poziomy sygnałów i tam gdzie mi przerywa to poziom 45-65 a jakość 50-60 jest jakaś rada bo to uciążliwe jest a planuje zmienić dekoder na HD z PVR

A sprawdź kabel gniazdo-dekoder, spróbuj na innym i jak nie jest lepiej to dzwoń do nich i zgłoś to jako awarię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj może być problemem to, że do tunera bierzesz sygnał z gniazda internetowego (nie wiem czy tam nie jest coś filtrowane pasmowo, pewnie inni wiedzą), spróbuj do testów wziąć sygnał albo ten TV lub z Dekodera TV OUT, ewentualnie podłącz ten kabel do TV do analoga i zobacz czy też śnieży żeby namierzyć źródło problemu.

 

nie nie jest filtrowany ponieważ przy podłączeniu do dekodera jest obraz tak samo jak do telewizora. Chyba zapomniałem dodać że mam różnice potencjałów pomiędzy kablem kablówki a kartą telewizyjną może w tym tkwi problem. Aha jak podłącze kabel z dekodera TV OUT do telewizora albo do kompa to jest jeszcze gorzej.

 

A sprawdź kabel gniazdo-dekoder, spróbuj na innym i jak nie jest lepiej to dzwoń do nich i zgłoś to jako awarię.

 

 

właśnie w tym też był problem dostałem do dekodera kabel antenowy jakiś chiński bo dekoder nie znalazł żadnych kanałów dlatego zmieniłem na swój od satelity co pomogło wyszukać kanały na dekoderze i jakoś oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje siostry dołożyły sobie multiroom i na ich dekoderze SD nie było kilkunastu kanałów, po wstępnych oględzinach stwierdziłem 2 różne softy w dekoderach i zaproponowałem wizytę w BOA. Tam kobietka podłączyła dekoder i wszystko było ok a po powrocie do domu znowu klapa. Zaproponowałem wtedy im wymianę całej instalacji antenowej ze spliterem włącznie. Kupiliśmy potrójny z zakresem częstotliwości do 1000 MHz i ruszyły wszystkie kanały bez problemu i sygnał na analogu się poprawił. Więc polecam bliższe oględziny instalacji antenowej i ewentualną wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem abonentem Vectry i odnoszę wrażenie,że nie doceniacie swojej kablówki. Ja mogę tylko pomarzyć o programach dostępnych u was(wszystkie polsaty sportowe, eurosport2HD,TVP HD,POLSAT HD itp.). Pozdrawiam ciągle mając nadzieję na przynajmniej niektóre z w/w programów w vectrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje siostry dołożyły sobie multiroom i na ich dekoderze SD nie było kilkunastu kanałów, po wstępnych oględzinach stwierdziłem 2 różne softy w dekoderach i zaproponowałem wizytę w BOA. Tam kobietka podłączyła dekoder i wszystko było ok a po powrocie do domu znowu klapa. Zaproponowałem wtedy im wymianę całej instalacji antenowej ze spliterem włącznie. Kupiliśmy potrójny z zakresem częstotliwości do 1000 MHz i ruszyły wszystkie kanały bez problemu i sygnał na analogu się poprawił. Więc polecam bliższe oględziny instalacji antenowej i ewentualną wymianę.

 

Spliter? rozumiem rozgałęźnik sygnału? ile za niego płaciłeś? również się zastanawiam jak poprawić sobie sygnał w małym pokoju gdzie mam drugi dekoder. Może faktycznie zmienię rozgałęźnik bo mam zwykły kupiony za "5 zł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo udostępniam sobie WIFI na kompa i telefon

 

Wszystko spoko tylko jedna mała uwaga - jeżeli korzystasz z routera D-link DIR-300 to nie spodziewaj się, że wykorzystasz prędkość swojego łącza. Chyba, że masz opcję 25 Mbit/s. Jedyny sposób, żeby w pełni wykorzystać prędkość łącza 50 i 100 Mbit/s to podpiąć pod router 802.11n i to pracujący na 5 Ghz, tzn. nie w trybie kompatybilności z 802.11g.

 

A najlepiej to podpiąć kablem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...