Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę na stronie INEA w ofercie opisy kanałów i co ciekawe"nowe" kanały mają pojawiać się 4 marca i 9 marca. 1 kwietnia mamy dostać BRAVA TV I JAZZ TV czy jakoś tak. BRAVA oczywiście w podwójnej wersji :crazy: A najzabawniejsze jest to, że na zapomnianej i usuniętej już stronie IDEA DLA INEA napisali, że nie będą rozszerzać oferty muzycznej. A oferta kanałów serialowych nie dośc, że stoi w miejscu, to jeszcze usuwają wartościowe kanały jak CBS Reality... :roll:

Nie bój się, oferta muzyczna nie jest specjalnie rozwijana, bo w zamian za te kanały ma zniknąć Mezzo :) A od czasu Idei dla Inei dużo się w tej firmie zmieniło i nie radziłbym przywiązywać uwagi do tego, co tam pisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań to centrum kulturalne Wielkopolski,wiele osób posiada ofertę TV Inea ze względu na kanał Mezzo,który rozprowadza mało sieci kablowych.Jak go zlikwidują,to stracą wielu klientów.Nie bardzo wierzę w taką opcję,ale cóż,pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ktoś widział?

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Grunwald” w Poznaniu uprzejmie informuje, że w dniu 17 lutego br. otrzymała pismo od firmy INEA S.A. o zamiarze wprowadzenia niezbędnych zmian w zestawie przesyłanych sygnałów i ofercie telewizyjnej. Modyfikacja dotyczy oferty analogowej.

 

Rodzice dostali pismo z INEI o zmianach w analogu i zaczął się problem.

Z jednej strony Ojciec kibic nie wyobraża sobie życia bez Eurosportu (wypada z analogu) a drugiej strony w użyciu są trzy telewizory i dwa magnetowidy z analogowymi tunerami.

Pytanie do znających stronę techniczną kablówki. Czy można mieć na jednym przyłączu abonenckim równocześnie telewizję analogową i cyfrową (oczywiście zdaję sobie sprawę, że wiąże się to z płaceniem dwóch abonamentów)?

 

Szkoda że nie ma informacji oficjalnej odnośnie analogu. Może ktoś ewentualnie wrzucić skan.

 

Zauważyłem że ze strony zniknął MEZZO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primouno

Czy to standard, że Inea do łącza 250 Mb/s daje modem plus router 8level WRT-150 SMART (WRT-150SMART), który nawet po kablu nie wyciąga 250 Mb/s ( ma 4 porty 100 Mb/s)? Dzisiaj podpisałem umowę i dopiero teraz się zagłębiam w to co mi dostarczono. Można u nich dostać w zamian coś co będzie odpowiednie do tej prędkości czy już po podpisaniu nie ma szans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to standard, że Inea do łącza 250 Mb/s daje modem plus router 8level WRT-150 SMART (WRT-150SMART), który nawet po kablu nie wyciąga 250 Mb/s ( ma 4 porty 100 Mb/s)? Dzisiaj podpisałem umowę i dopiero teraz się zagłębiam w to co mi dostarczono. Można u nich dostać w zamian coś co będzie odpowiednie do tej prędkości czy już po podpisaniu nie ma szans?

 

Zainwestuj we własny router to nie będziesz musiał żebrać jak cygan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to standard, że Inea do łącza 250 Mb/s daje modem plus router 8level WRT-150 SMART (WRT-150SMART), który nawet po kablu nie wyciąga 250 Mb/s ( ma 4 porty 100 Mb/s)? Dzisiaj podpisałem umowę i dopiero teraz się zagłębiam w to co mi dostarczono. Można u nich dostać w zamian coś co będzie odpowiednie do tej prędkości czy już po podpisaniu nie ma szans?

To jakieś jaja :crazy: Oczywiście, że mają inny sprzęt do 250 Mb/s, skontaktuj się z nimi, bo to skandal.

Poznań to centrum kulturalne Wielkopolski,wiele osób posiada ofertę TV Inea ze względu na kanał Mezzo,który rozprowadza mało sieci kablowych.Jak go zlikwidują,to stracą wielu klientów.Nie bardzo wierzę w taką opcję,ale cóż,pożyjemy zobaczymy.

Właśnie z tego powodu, że Mezzo się ceni dużo sieci z niego rezygnuje. Co do sieci kablowych to przynajmniej jakiś czas temu East&West i Echostar go miały, dużo innych sieci kablowych w Poznaniu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ,że jeżeli mam umowę na czas nieokreślony i z niej zrezygnuje np. Jutro to zawierając nową umowę nie będę mógł skorzystać z 2 miesiecy za pół ceny ,co więcej będę musiał wziąć umowę conajmniej taką jak miałem! Taką informację przed chwilą otrzymałem na infolinii...coś mi sie nie chce wierzyć ,że Inea może mi zabronić zejść na niższy pakiet. Obecnie mam Multimedialny Freedom i chciałem przejść na SuperHD Z 2 miesiacami za pół ceny które mi najwyraźniej nie przysługują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primouno
Czy to standard, że Inea do łącza 250 Mb/s daje modem plus router 8level WRT-150 SMART (WRT-150SMART), który nawet po kablu nie wyciąga 250 Mb/s ( ma 4 porty 100 Mb/s)? Dzisiaj podpisałem umowę i dopiero teraz się zagłębiam w to co mi dostarczono. Można u nich dostać w zamian coś co będzie odpowiednie do tej prędkości czy już po podpisaniu nie ma szans?

 

Zainwestuj we własny router to nie będziesz musiał żebrać jak cygan.

Niestety mam na głowie remont mieszkania i każda złotówka się liczy, a jeżeli Inea zapewnia internet 250 Mbps to powinna chyba dawać sprzęt który ma odpowiednie parametry. Nie wiem tylko czy teraz skoro już podpisałem umowę to mogę się z nimi wykłócać o inny router. W ogóle to w umowie mam wpisane jako usługi dodatkowe wybrane przez abonenta: Użytkowanie modemu Wi-Fi, a ja nie mam modemu WiFi tylko modem plus router WiFi, który nie obsługuje takiej prędkości :/ Czy Inea ma w ogóle w swojej ofercie modemy Wi-Fi, które obsługują 250 Mbps? Aha, do mieszkania doprowadzony światłowód jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ,że jeżeli mam umowę na czas nieokreślony i z niej zrezygnuje np. Jutro to zawierając nową umowę nie będę mógł skorzystać z 2 miesiecy za pół ceny ,co więcej będę musiał wziąć umowę conajmniej taką jak miałem! Taką informację przed chwilą otrzymałem na infolinii...coś mi sie nie chce wierzyć ,że Inea może mi zabronić zejść na niższy pakiet. Obecnie mam Multimedialny Freedom i chciałem przejść na SuperHD Z 2 miesiacami za pół ceny które mi najwyraźniej nie przysługują

 

Ja obecnie tez mam umowę na czas nieokreślony:

 

2-pak

Super HD + Internet 100 Mb za 155 zł/mc

 

chciałbym przejść na

 

2-pak

Pakiet Standard HD + lepsza tv + internet 70 Mb za 134,9

 

Jutro pojadę się dowiedzieć jak to wygląda dokładnie, ale dziwne skoro klient przedłuża umowę która się już skończyła to powinien mógł sobie wybrać dowolny pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ,że jeżeli mam umowę na czas nieokreślony i z niej zrezygnuje np. Jutro to zawierając nową umowę nie będę mógł skorzystać z 2 miesiecy za pół ceny ,co więcej będę musiał wziąć umowę conajmniej taką jak miałem! Taką informację przed chwilą otrzymałem na infolinii...coś mi sie nie chce wierzyć ,że Inea może mi zabronić zejść na niższy pakiet. Obecnie mam Multimedialny Freedom i chciałem przejść na SuperHD Z 2 miesiacami za pół ceny które mi najwyraźniej nie przysługują

 

Ja obecnie tez mam umowę na czas nieokreślony:

 

2-pak

Super HD + Internet 100 Mb za 155 zł/mc

 

chciałbym przejść na

 

2-pak

Pakiet Standard HD + lepsza tv + internet 70 Mb za 134,9

 

Jutro pojadę się dowiedzieć jak to wygląda dokładnie, ale dziwne skoro klient przedłuża umowę która się już skończyła to powinien mógł sobie wybrać dowolny pakiet.

 

No to sytuacja prawie analogiczna ,u mnie byl 2 pak SuperHD z netem 100Mb za 139.90 a chcialem przejsc na 3 pak superHD net 140 i telefon za ta samą cenę.

 

Daj znać co tobie powiedzą ,trzymam kciuki! Sam spróbuję udać się do BOKu w środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości to przywiązanie znów na 2 lata, internet 70/3 i 140/6. Ceny właściwie bez zmian, choć Cyfrowy dom jest znów z 300 min na stacjonarne, z wyjątkiem PVR gdzie jest no-limit. Jedyne co widzę na plus to 6Mbps uploadu (zresztą ukryte w dokumentach) przy internecie 140Mbps. Reszta chyba bez znaczenia.

 

Taki upload to kpina, już lepszy stosunek download/upload jest w Orange na VDSL ale w sumie tu to nie ma znaczenia bo wyższy upload i tak się nie przyda ze względu na NAT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primouno
Czy Inea ma w ogóle w swojej ofercie modemy Wi-Fi, które obsługują 250 Mbps?

 

A czy ty masz odpowiednią kartę wlan, która pociągnie 250 Mbit/s bezprzewodowo?

Na 100% nie, ale bić pianę trzeba.

Nie, mam kartę 300 Mbps więc realnie będzie może koło 120 Mbps a oprócz tego gigabitową kartę sieciową a router, który dostarczyli ma tylko 100 Mbps więc nie wiem o jakie bicie piany chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ,że jeżeli mam umowę na czas nieokreślony i z niej zrezygnuje np. Jutro to zawierając nową umowę nie będę mógł skorzystać z 2 miesiecy za pół ceny ,co więcej będę musiał wziąć umowę conajmniej taką jak miałem! Taką informację przed chwilą otrzymałem na infolinii...coś mi sie nie chce wierzyć ,że Inea może mi zabronić zejść na niższy pakiet. Obecnie mam Multimedialny Freedom i chciałem przejść na SuperHD Z 2 miesiacami za pół ceny które mi najwyraźniej nie przysługują

Podobno prawda, ale jeżeli zrezygnujesz z umowy to powinni Ci zaproponować jakąś ofertę utrzymaniową, przynajmniej tak dobrą jak ta :)

Czy Inea ma w ogóle w swojej ofercie modemy Wi-Fi, które obsługują 250 Mbps?

 

A czy ty masz odpowiednią kartę wlan, która pociągnie 250 Mbit/s bezprzewodowo?

Na 100% nie, ale bić pianę trzeba.

Ale ten router 8level, który dają ma porty LAN 100 Mbit, czyli nawet po kablu nie da się tam osiągnąć 250!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...