Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Na ulotce podany jest numer infolinii, ale co ciekawe to nr do e&w. Adres siedziby firmy - gronowa 22, to samo w obu przypadkach. Rodzinny biznes tylko pod inną nazwą. Punkty - cieszkowskiego 6 (jeszcze nieczynny) oraz pasaż handlowy agrobex (nie sprawdzałem).

East & West to nie jest rodzinny biznes, mają zdaje się, że ze 30 tysięcy abonentów. Na większości Piątkowa nie ma Inei, króluje tam East & West. Inea próbuje tam walczyć Inotelem, podobnie jak w Obornikach, ale daleko im do tylu abonentów, ilu ma E&W. East & West to również Koziegłowy (10 tysięcy mieszkańców, z czego większość mieszka w blokach, czyli jest w ich zasięgu), Suchy Las, teraz dochodzi jeszcze Swarzędz, gdzie na sieci Citynetu były chyba nawet domki jednorodzinne. Właściciel E&W jest z tego co słyszałem dość bogaty i wszystkie podchody Inei traktuje śmiechem. Te podchody skończyły się tym, że Citynet wypowiedział Inei umowę na świadczenie usług w Swarzędzu.

witam, szukam alternatywy internetowej dla inea na Ratajach - górny taras - prędkość 10-20 Mb.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z innymi firmami.

Współpraca SM Osiedle Młodych i inea zaowocowała brakiem konkurencji!

Oferta Inea tym bardziej nie jest korzystna dla mnie, gdyż nie jestem zainteresowany ofertą TV co eliminuje mnie z ofert promocyjnych.

Zobacz, czy jesteś w zasięgu sieci Maverick, mają dobre ceny.

Mam podobnie jak Kolega tylko szukam opcji dla kilku osób na Grunwaldzie. Jakieś masowe poruszenie, jak ludzie podliczyli ceny i to co dostają, a raczej to czego nie dostają i jeszcze więcej im zabrano. Do tego skandaliczne ceny C+

Chodzi o to, od kogo dobrać jakiś internet 20-50mbit max, tak by uzupełnić pakiet cyfrowy.

Na Grunwaldzie raczej nikogo nie ma. Tzn. jest Orange, jest Netia, ale nie mają niższych cen niż Inea, w najlepszym przypadku porównywalne, bo do cen Internetu trzeba doliczyć opłatę za utrzymanie łącza. Najbardziej się opłaca zostawić neta od Inei i wziąć nc+ osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma tańszych opcji wśród ogólnodostępnych dostawców. W Orange za 71 złotych masz 10/1 MBit pod warunkiem, że podpiszesz umowę na telefon i go później zawiesisz. W Netii bodajże za 80 zł z telefonem 20 MBit, nie pamiętam jaki tam jest upload ale raczej nie jest większy niż 2. Jeżeli chodzi o mobilny to również pingi pozostawiają wiele do życzenia, do tego te limity. Mając do wyboru takiego Mavericka 75 Mbit za 55 zł czy Inotel 45 Mbit za 49 zł Inea nie ma szans, ale w Twoim przypadku nie widzę żadnej lepszej opcji niż Inea. I tak masz lepiej niż ja, bo ja mam do wyboru tylko to Orange i mobilny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nowy pakiet z samymi sportowymi canalami, bo wychodzi atrakcyjnie cenowo, filmowe mnie nie interesują, a cena tego typu rzeczy u nas jest skandaliczna w chwili obecnej. Do tego doszła miła wiadomość o wyłączeniu jednej z ważniejszych dla sportu stacji - RTL(boks bez PPV i F1 niedostępna u nas w kraju), oraz... mail o podwyżkach cen pakietów! Zalatuje jakąś groteską, będę jeszcze kombinował jak to wszystko pogodzić, bo nie ukrywam, że na sporcie w opcji multiroom najbardziej mi zależy, w LechTV i tak nic nie ma, jest równie śmieszny jak wiadomości którymi męczy nas nasz operator. Tylko jak tu pogodzić tego neta z talerzem? :)

W innej dzielnicy wypowiedzenie już by leżało a tutaj wszyscy jesteśmy w rozsypce i kombinujemy jak pozamieniać to wszystko, żeby nie stracić, a zyskać nowe kanały, zachowując jakiś przyzwoity internet.

 

Nad Ineą zebrało się tyle niefortunnych splotów zdarzeń, że nawet wieloletni abonenci z osiedla mówią dość. Nie trzeba dodawać, że w większości przypadków pracownicy/zarząd kablówki sam/i do tego doprowadzili i to w dość krótkim czasie, myśłę, że na przestrzeni roku - półtora zaprzepaścili sporo zaufania.

 

Wiadomo, jak ludzie mając wszystko w domu poustawiane i porobione reagują na pomysł założenia talerza w bloku, czy nawet większym wieżowcu, w pierwszym momencie się śmieją, w drugim, jak im pokażesz co teraz z tego talerza za mniejszą gotówkę mogą dostać, ponosząc tylko koszt jednorazowej instalacji, to już śmiechów nie ma i w tych czasach przechodzą do liczenia i zaczynają włączać myślenie, tu, gdzie każdy grosz się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie fakt ze ludzie w tej firmie maja poukladane tylko banknoty w swoich kieszeniach zamiast mozg to juz bym dawno z cala familia byl w INEA ,

zniechecaja takimi rzeczami jak :

 

kosmiczna cena

słaba oferta TV rzekłbym żenujaca na tle innych operatorow w porownaniu ceny do uslugi

niekompetencja

slepota i gluchota na apele klienta !!!!

masakryczna obsluga ilu konsultantow tyle wersji

obiecanki i śliskie wypowiedzi INEA.PL tu na forum czytaj wygodne odpowiedzi

glupie tlumaczenia ze KLIENCI nie sa zainteresowani tymi kanalami MY wiemy najlepiej i np OGLADAJCIE poker channel ... wiadomo ilu klientow tyle zachcianek ale ... to WY jestescie dla nas ??? ... nieee MY DLA WAS ... !!!

 

brak pomyslu i wiele wiele opcji moglbym wymieniac ale nie moge bo mogloby sie to zle skonczyc ,,, Mysla ze gdy maja monopol maja wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może INEA pójdzie po rozum do głowy i zmieni traktowanie swoich wieloletnich abonentów, chyba że nic dla nich nie znaczymy. NC+ poszedł po rozum do głowy po fuzji i teraz jest lepiej. A Inea dalej płynie w nieznanym nawet dla siebie kierunku. Chyba że nie mają już odwrotu?

 

TV REPUBLIKA miała być odkodowana od 03 do 17 marca 2014. Zapomnieli że rozmowę prowadzili z nadawcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CityNet w Pasażu Agrobex już czynne - byłem wczoraj, gdzie miła Pani mnie zapewniała, że ich przedstawiciele będą chodzić po Swarzędzu z ofertą.

 

Faktycznie kablówkę mają dość ciekawą, ale ja raczej się na CityNet nie skuszę.

 

Plusy:

- Mgm HD, Fox Life HD, TVP HD, E! HD, 13TH street universal i Universal Channel (jedyne kanały które mogłyby mnie zachęcić do zmiany operatora)

- Przy podpisaniu umowy na 24 miesiące za kablówkę nie płacisz przez 9 miesięcy, a bez lojalki umowa na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem (biorąc pakiet z internetem płacisz przez te 9 miesięcy za Internet)

 

I tu się plusy kończą (przynajmniej moim zdaniem)

 

Minusy:

- Dekodery bez nagrywarki (choć z możliwością podłączenia dysku)

- oferta kanałów sportowych - żeby mieć kanały sportowe takie jak w Inei trzeba dokupić pakiet Sport Max za 27 zł

- BBC HD tylko w najwyższym pakiecie za 155 zł

- Internet tylko 60/2 Mb/s

 

Także jak przeliczyłem biorąc

-pakiet TV za 94 zł

-pakiet Sport Max za 27 zł

- multiroom 10zł

- internet 44zł

Wychodzi i tak drożej jak w Inei

 

W Inei płacę 139 zł + 5 zł za multiroom plus 3 zł podwyżki a mam:

- Internet 250/10 Mb/s

- super HD + multiroom HD

- 6 miesięcy za darmo

- HBO na rok za free

 

Jest to oczywiście moja subiektywna opinia, bo gdyby taka oferta weszła na rataje to moi rodzice i teściowa od razu by skorzystali.

 

Co najwięcej cieszy w Swarzędzu mamy teraz 3 kablówki (Inea, CityNet, Inotel) co zapowiada ciekawą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postprzez yoga » 28 lut 2014, o 14:55

Witam,

Mam pytanko ponieważ dzisiaj dzwoniłem na infolinie z zapytaniem odnośnie zmian i dostałem informację że faktycznie jeśli się nie zgadzam to mogę wypowiedzieć do końca marca. Poszedłem więc do BOA zapytać o szczegóły i co się zmienia i Panie powiedziały ze nie mogę zrezygnować ( mam 4-pak z Tabletem) ponieważ zmiany dotyczą tylko telewizji . Jak to jest tak naprawdę z tą rezygnacją ?

 

Pierwsze 2 telefony na infolinie i mogę zrezygnować . Dzisiaj trzeci raz rozmawiałem i jednak Pan twierdzi że dostał info "od naszych prawników" że nie mogę zrezygnować z całości. Czyli chyba jednak tylko z TV można zrezygnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inei płacę 139 zł + 5 zł za multiroom plus 3 zł podwyżki a mam:

- Internet 250/10 Mb/s

- super HD + multiroom HD

- 6 miesięcy za darmo

- HBO na rok za free

To jest w ogóle niestandardowa promocja, niespotykana w Poznaniu.

6 miesięcy za darmo całość i HBO przez rok???? Nie pomyliłeś się?

Jestem w szoku .... ile sam przepłacam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inei płacę 139 zł + 5 zł za multiroom plus 3 zł podwyżki a mam:

- Internet 250/10 Mb/s

- super HD + multiroom HD

- 6 miesięcy za darmo

- HBO na rok za free

To jest w ogóle niestandardowa promocja, niespotykana w Poznaniu.

6 miesięcy za darmo całość i HBO przez rok???? Nie pomyliłeś się?

Jestem w szoku .... ile sam przepłacam :)

 

Tak, od stycznia do lipca płacę tylko za multiroom bodajże 4,95 a potem dopiero za całość.

Zapomniałem dodać że mam jeszcze telefon 10000 minut, ale go nie używam.

No i tv mam super HD Pvr czyli z nagrywarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie ma co się podniecać moim zdaniem, że w swarzędzu mają 10 MB/s uploadu bo i po co, co to łaska jest jakaś?! Ludzie otwórzcie oczy, już wam mówię do czego zmierzam.

 

Na dzień dzisiejszy INEA ma praktycznie monopol nie tylko na Poznań, ale i Wielkopolskę w związku ze swoimi usługami, nie tylko internetem.

Obecnie INEA oferuje łącza różne ale przeważnie ludzie korzystają z 50, 100 i nieliczni gdzie jest światłowód mają opcję 250 Mb/s to są oczywiście prędkości tzw. DL/downloadu.

Natomiast UL/upload są na poziomie 4 Mb/s i jak teraz okazuje się w Swarzędzu jest 10 Mb/s UL " WOW ".

No i tu teraz wg. mnie są sprzeczne informacje od INEA. Otóż jak wiemy INEA od bardzo długiego czasu tłumaczy się, że zwiększenie UPLOADU na klienta indywidualnego nie jest możliwe na " dzień dzisiejszy ", gdyż wiąże się to ze zmianą/ przebudowa infrastruktury sieci internetowej a to ciągnie za sobą koszta. OK! rozumiem to i ja i podejrzewam większość abonentów INEI, ale koszta i inwestycje ciągną za sobą zyski, to po pierwsze.

No ale po drugie teraz przechodząc do rzeczy skoro normalna infrastruktura sieci nie pozwala obecnie wprowadzić większej prędkości Uploadu niż 4 Mb/s, to dlaczego ci w Swarzędzu i innych miejscach gdzie macie światłowód mają aż albo tylko 10 Mb/s ??? Co w takim razie ich ogranicza, bo tu już nie powiecie, że na światłowodzie nie mogą mieć większych możliwości.

 

Wiele razy było tu na forum wspomniana oferta INTERNETU W WINOGRADZKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ gdzie klient indywidualny w domu ma światłowód o prędkości 300 MB/s Downloadu i 300 Mb/s Downloadu. Wobec powyższego nie wstyd INEI nazywać się liderem Wielkopolski?

 

Gwarantuje wam, że gdyby nie wasz monopol to byście zginęli śmiercią tragiczną wobec choćby takich ofert jak mają na Winogradach, przynajmniej jeśli chodzi o internet.

 

Tyle z mojej strony na tą chwilę jeśli chodzi o wasze usługi internetu.

 

Odnośnie TV to przyznaję wiele razy krytykowałem INEę i zdania do końca nie zmieniłem gdyż nie było ku temu podstaw, zmian pozytywnych.

To co teraz napiszę odnośnie TV kieruję nie tylko do samej INEI ale też i samych użytkowników forum wypowiadających się w tym temacie.

Otóż drodzy koledzy i koleżanki tu piszący siadłem ostatnio do komputera i przeglądnąłem mnóstwo ofert innych operatorów kablowych i cyfrowych i stwierdziłem jedną rzecz, jeśli chodzi o ofertę TV to INEA nie wygląda wcale tak źle. Nie twierdzę, że jest super bo jest przynajmniej kilka kanałów, których brak w ofercie INEI bądź zostały z niej usunięte.

ALE JAK WIADOMO NIKOMU SIĘ NIE DOGODZI.

 

Ale tak naprawdę wydaje mi się, że to nie w tym jest problem, tylko problemem jest to, że INEA jest głucha na głosy swoich abonentów i sygnały co powinno się znaleźć w ofercie, ewentualnie zniknąć z niej. Nie twierdzę, ze to my będziemy decydować bo końcowe zdanie i tak należy do was, ale zacznijcie się troszkę liczyć z naszym głosem a nie dodajecie naprawdę programy do oferty, które często są zwykłymi dublami i [beep]ołami.

 

Przypominam, że to my ABONENCI generujemy dla was zyski, zacznijcie więc nas szanować a jak się domyślam odbije się to z wzajemnością dla was, co będzie mieć pozytywne odzwierciedlenie w postaci zysków w waszej kieszeni.

 

W przeciwnym razie konkurencja w końcu was "zje". Owszem teraz macie monopol, ale pamiętajcie nic nie jest wieczne.

 

Ostatnim punktem odnośnie waszych usług i działania pragnę zwrócić uwagę odnośnie działań waszych serwisantów i konsultantów przede wszystkim. "Droga" INEO nie może być tak, że co konsultant to wiele razy albo czegoś nie wie albo co konsultant to mówi coś innego. Przypomnę tylko, że każde połączenie do was nie jest darmowe, nawet jeśli ma się telefon w abonamencie w którymś z paków, to za połączenie płacimy i tym sposobem "dopłacamy" do wypłat, które wypłacacie swoim pracownikom za ich nie wiedzę, nie douczenie.

Prosiłbym aby to zmienić, może jakieś częstsze szkolenia pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przestaniemy marudzić :-)

Sprawy zaszły za daleko, ja szanuję własne pieniądze i przynajmniej chcę wiedzieć, za co płacę, a nie za co ciągle dopłacam/przepłacam i mi znika część oferty jakby tego było mało.

Mam tylko nadzieję, że "nic nie może przecież wiecznie trwać" i ktoś prędzej czy później ukróci te podejrzane praktyki monopolistyczne obecne na 3/4 województwa i wyjdzie na nasze, czego sobie jak i Wam życzę.

Pisał stały abonent mający dość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inei płacę 139 zł + 5 zł za multiroom plus 3 zł podwyżki a mam:

- Internet 250/10 Mb/s

- super HD + multiroom HD

- 6 miesięcy za darmo

- HBO na rok za free

To jest w ogóle niestandardowa promocja, niespotykana w Poznaniu.

6 miesięcy za darmo całość i HBO przez rok???? Nie pomyliłeś się?

Jestem w szoku .... ile sam przepłacam :)

 

Tak, od stycznia do lipca płacę tylko za multiroom bodajże 4,95 a potem dopiero za całość.

Zapomniałem dodać że mam jeszcze telefon 10000 minut, ale go nie używam.

No i tv mam super HD Pvr czyli z nagrywarką.

 

Ta oferta o której piszesz związana była z zakładaniem światłowodów w Swarzędzu i szybkością realizacji prac ze względu na powrót sieci City-Net, która zakończyła współpracę z firmą INEA. Dlatego powiedzmy jest tak wyjątkowa. Nigdzie indziej nie ma takiej oferty, bo INEA ma wszystkich w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przestaniemy marudzić :-)

Sprawy zaszły za daleko, ja szanuję własne pieniądze i przynajmniej chcę wiedzieć, za co płacę, a nie za co ciągle dopłacam/przepłacam i mi znika część oferty jakby tego było mało.

Mam tylko nadzieję, że "nic nie może przecież wiecznie trwać" i ktoś prędzej czy później ukróci te podejrzane praktyki monopolistyczne obecne na 3/4 województwa i wyjdzie na nasze, czego sobie jak i Wam życzę.

Pisał stały abonent mający dość!

Mądre słowa. Podpisuję się pod tym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...