Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

INEA chyba najwiekszy i najgorszy operator. Teraz na poznanskich ratajach żerują bo spółdzielnia doprowadziła do monopolu, czym udowodniła firma Maverick.

Szczeze po tym co ostatnio zrobili z tą podwyzką życze im wielkiego początku końca. Tak jak szybko sie pojawiliście tak powinniscie zniknąć z mapy.

Nic dodać, nic ująć. To najmniej przyjazny dla abonentów, [beep]y i bezczelny operator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu próbowali, namawiali - a teraz zrobiła się cisza, czyżby jakieś chcieli stanowisko zabrać? Może jednak wyciągnęli jakieś wnioski.

Taka miała być super oferta a o kanały które naprawdę mogły by uatrakcyjnić ofertę nie możemy na nie liczyć bo zawsze jest jakieś dziwne tłumaczenie....

 

Może skoro taki problem to może kanały które nie weszły w skład oferty niech będą udostępnione do pakietu SUPER HD jako "niegwarantowane" a tak mamy masę kanałów na liście których i tak nie można oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTE z playa lub red bull mobile + naszą naziemną TV. Chyba tanszej oferty nie znajdziecie :)

Wiesz, tę logikę można zastosować równie dobrze do Aero2. Jeszcze taniej będzie. Tylko co z jakością?

Nie oszukujmy się, LTE czy nie LTE, mobilny net nie zastąpi kabla do poważnych zastosowań. A naziemna to bieda programowa. Zresztą oba rozwiązania mogą być problematyczne jeżeli chodzi o odbiór. Z zasięgiem jest różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta cala inea to jakas wielka pomylka...

 

kurier w poniedzialek pobral sprzet i umowe dojechał dopiero dzis... umawia sie gdzies na ulicy na podpisanie umowy...

 

umowa nie ma ani cennikia ani cen - podpisywanie w ciemno nie wiadomo czego bo przeciez "... mam 10 dni na zerwanie umowy..."

 

kpiny kpiny jeszcze raz kpiny... samo slowo kurier to juz w tym wypadku mija sie z prawda... jakis czlowiek w staruskim vw golfie ani info kim jest ani skad jest... odeslalem z kwitkiem tak skad przyjechał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A naziemna to bieda programowa.

Tu można napisać, że ogólnie wszystkie programy tematyczne to od paru lat jest jakaś bieda programowa. Byłem kiedyś abonentem Wizji TV od samego początku jej istnienia. Był tam NGC, później dołączyli Discovery, ale wtedy te programy aż chciało się oglądać, a teraz jakiś [beep] leci dziesiątki razy powtarzany, jakieś głupawe programy typu reality, a Discovery Turbo to już kompletna porażka (a reklamowali go przy starcie, że program dla osób inteligentnych będzie!). Dobrze, że mamy Planete+, jedyny porządny kanał dokumentalny. Mam jeszcze z paczki Inea Max Viasaty, ale odkąd widnieje przy tych kanałach logo Polsatu, ich atrakcyjność programowa znacznie osłabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dosc wazne dla mnie pytanie : juz niedlugo rusza nowy program spod znaku canal + o nazwie liga + , do tego kanalu ma zostac przezucana wiekszosc spotkan polskiej ekstraklasy , nie bedzie rebradingu ani family 1 ani family 2 ma powstac zupelniec nowy program , wiec jesli inea odrazu nie wprowadzi tego kanalu to zostane pozbawiony meczow polskiej ekstraklasy ? mam nadzieje ineo ze staniecie na wysokosci zadania i w momecie startu pojawi sie on na moim tv , nie wyobraqzam sobie innej sytuacji bo byloby to poprostu skandalem , a tak wogole to tez jestem ciekawy czy zostanie podniesiena cena za pelen pakiet c+ tzn sporti film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu próbowali, namawiali - a teraz zrobiła się cisza, czyżby jakieś chcieli stanowisko zabrać? Może jednak wyciągnęli jakieś wnioski.

Taka miała być super oferta a o kanały które naprawdę mogły by uatrakcyjnić ofertę nie możemy na nie liczyć bo zawsze jest jakieś dziwne tłumaczenie....

 

Może skoro taki problem to może kanały które nie weszły w skład oferty niech będą udostępnione do pakietu SUPER HD jako "niegwarantowane" a tak mamy masę kanałów na liście których i tak nie można oglądać.

 

Popieram , to jest świetne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 49,90 zł to bierzecie z INEI internet stacjonarny (50MBs/2MBs) + mobilny (1GB) w jednym: http://1drv.ms/1cAGzr7

 

PS: I nie dajcie się zbyć, że nie ma takiej promocji, bo taki kit to lubią w BOK wciskać.

 

Od kiedy jest taka promocja? Dostępna znów tylko w jakiś regionach? Jeżeli ta promocja to prawda to warto ją ewentualnie wziąć.

 

edit. Dzwoniłem przed chwilą na infolinię do INEI i oferta jest tylko dostępna na winogradach niestety :/ strzelają sobie w stopę!

 

Moim zdaniem sprawa rezygnacji jest prosta,w zależności od nr ref.który otrzymało się w mailu.Jeżeli 013,to można całkowicie rezygnować chociażby na podstawie informacji zawartej w pkcie I dotyczącej braku przywiązania po skończeniu się umowy(Jest to zmiana w regulaminie).Tam jest też zawarta czytelna informacja o możliwości rezygnacji z tego tytułu(dotyczy umów zawartych przed 02.01.2014).W punktach II i III są dalsze podstawy do rezygnacji z TV,bez ponoszenia wydatków związanych z promocjami,a więc zmiany w cenniku i programowe.Summa sumarum, moim zdaniem sam punkt I daje możliwość całkowitej rezygnacji,ponieważ dotyczy całokszatałtu umowy.

 

Ja miałem nr ref. 014 i mogłem zrezygnować ze wszystkiego bez kary więc złożyłem rezygnację i do końca miesiąca mam wypowiedzenie ;) przeszedłem do NC+ i obecnie szukam dostawcy internetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale widać, jak różni się oferta w miejscu gdzie jest konkurencja (Winogrady, Swarzędz), od reszty terenu. Ciekawe, czy to nie jest dumping i nie podlega zaskarżeniu...

 

Może by trzeba było przedstawić sprawę w uokik.... bo to się w głowie nie mieści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dosc wazne dla mnie pytanie : juz niedlugo rusza nowy program spod znaku canal + o nazwie liga + , do tego kanalu ma zostac przezucana wiekszosc spotkan polskiej ekstraklasy , nie bedzie rebradingu ani family 1 ani family 2 ma powstac zupelniec nowy program , wiec jesli inea odrazu nie wprowadzi tego kanalu to zostane pozbawiony meczow polskiej ekstraklasy ? mam nadzieje ineo ze staniecie na wysokosci zadania i w momecie startu pojawi sie on na moim tv , nie wyobraqzam sobie innej sytuacji bo byloby to poprostu skandalem , a tak wogole to tez jestem ciekawy czy zostanie podniesiena cena za pelen pakiet c+ tzn sporti film

Oj kolego, obawiam się, że poczekasz na ten kanał ze dwa lata. Inea ma zawsze problem żeby skompletować wszystko od c+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, LTE czy nie LTE, mobilny net nie zastąpi kabla do poważnych zastosowań.

Z moich testów na os Piastowskim - LTE w Play działa rewelacyjnie. Naprawdę stabilne łącze 15 Mbit, właściwie na poziomie łącza "kablowego" zarówno pod względem stabilności, jak i pingów.

 

Z drugiej strony używam go niezbyt często (karta Play w iPhone), więc być może są pory dnia kiedy usługa nie działa już tak super. Natomiast na pewno LTE daje dużo lepsze pingi niż 3G, więc naprawdę jestem w stanie sobie wyobrazić LTE jako alternatywę dla internetu stacjonarnego.

 

Upload na iPhonie mam nawet wyższy niż w INEA, ale to jest odrębna kwestia :lol2:

 

---EDIT----

 

Przetestowałem jeszcze raz i jednak już nie jest tak fajnie jak było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak juz wczesniej wspomniałem:

- chyba lepszy bedzie pakiet za 39.90 lub 49.90 Polsat cyfrowy

- play LTE lub red bull mobile prowdzadzi akcje darmowego LTE, Poznań jest w zasiegu

- telefon ? jezeli ktos upiera sie na stacjonarke to w skype ma 400 minut za ok 12zł

 

Jak by nie patrzec mamy alternatywe na ratajskich osiedlach... PRECZ z ineą. Wystarczy pomyslec, przeliczyć i zaplacicie połowę ceny

 

Nie oszukujmy się, LTE czy nie LTE, mobilny net nie zastąpi kabla do poważnych zastosowań.

Z moich testów na os Piastowskim - LTE w Play działa rewelacyjnie. Naprawdę stabilne łącze 15 Mbit, właściwie na poziomie łącza "kablowego" zarówno pod względem stabilności, jak i pingów.

 

Z drugiej strony używam go niezbyt często (karta Play w iPhone), więc być może są pory dnia kiedy usługa nie działa już tak super. Natomiast na pewno LTE daje dużo lepsze pingi niż 3G, więc naprawdę jestem w stanie sobie wyobrazić LTE jako alternatywę dla internetu stacjonarnego.

 

Upload na iPhonie mam nawet wyższy niż w INEA, ale to jest odrębna kwestia :lol2:

 

---EDIT----

 

Przetestowałem jeszcze raz i jednak już nie jest tak fajnie jak było ;)

 

Hej Mozesz coświęcej napisać o testach LTE na ratajach? Jak łącze, stabilość, pingi? Moze na prv.

Ma ktos do odsprzedania modem LTE? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale widać, jak różni się oferta w miejscu gdzie jest konkurencja (Winogrady, Swarzędz), od reszty terenu. Ciekawe, czy to nie jest dumping i nie podlega zaskarżeniu...

 

Może by trzeba było przedstawić sprawę w uokik.... bo to się w głowie nie mieści...

Ja bym na Waszym miejscu upierał się, żeby mi sprzedali taką ofertę. Macie regulamin, który jest ważny i stanowi ofertę, więc teoretycznie muszą Wam to sprzedać (wynika to chyba z kodeksu cywilnego). Jak nie to reklamacja i UOKiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to może najlepszy temat do dzielenia się wynikami łącza konkurencji, ale skoro ludzie prosili....

 

Kilka rzeczy jakie należy mieć na uwadze:

-test robiony przy użyciu zwykłego telefonu, w budynku, bez anteny itp.

-w miejscu w którym przeprowadzam test zazwyczaj miałem dosyć słaby zasięg 3G na telefonie w sieciach Orange oraz Play - w Orange w ogóle nie łapało 3G, w Play'u 2-3/5. Generalnie w budynku nie jest aż tak dobrze z tym zasięgiem,

 

 

Pierwszy test 24 grudnia 2013:

down: 14,68

up 4,67

ping: 32 ms (serwer Międzyrzecz)

 

Dzisiaj:

down: 14,81

up 5,02

ping 70 ms (serwer Poznań)

 

Na początku wydawało mi się, że Internet faktycznie się pogorszył (konkretnie Ping), ale potem sobie zdałem sprawę, że pewnie wszystko przechodzi przez jakaś sieć wewnętrzną Play'a więc postanowiłem ręcznie wybrać serwer w Warszawie - w tym momencie ping wynosił zaledwie 45 ms, Google.pl miało ping 23 ms. Jak dla mnie to są wyniki wręcz rewelacyjne. Nie do końca rozumiem o co chodzi ludziom, którzy mówią o tym, że to "nie jest Internet do poważnych zastosowań". Kurcze przy tak niskim pingu można sobie nawet pograć online ;) Inną sprawą są oczywiście limity przepustowości (z drugiej strony już przy 15 Mbitach można streamować spokojnie Full HD...) czy też liczby przesłanych danych (na razie w Play nie mam limitu, ale wiadomo, że kiedyś będzie).

 

Ja tam zostaję na razie przy Inea, ale myślę, że dla wieeeeelu użytkowników ten LTE w Play byłby zupełnie wystarczający. Inea musi więc rywalizować czymś więcej niż mitami o zawodności łącz mobilnych, zwłaszcza w lokalizacjach gdzie użytkownicy mogą liczyć na dobry zasięg. Niestety, to że download w Inei jest 6 razy lepszy niewiele znaczy dla użytkowników którzy i tak z tego nie skorzystają.

 

-EDIT--

 

NO i tylko jeszcze porównanie cenowe...

 

100/4 Inea - płacę 100 zł miesięcznie, Internet tylko w domu

15/5 Play LTE - płacę 20 zł miesięcznie dopłaty do telefonu komórkowego, Internet wszędzie 2 GB, w domu bez limitu do końca 2014

 

Na razie utrzymuję oba łącza, ale jakbym kiedyś stracił robotę (odpukać) to bym się chyba zadowolił samym LTE. Kiedyś byłem wielkim przeciwnikiem łącz 3G ze względu na kiepską stabilność, ale sam widzę, że technologia poczyniła ogromny postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem o co chodzi ludziom, którzy mówią o tym, że to "nie jest Internet do poważnych zastosowań". Kurcze przy tak niskim pingu można sobie nawet pograć online ;)

Nie ma tu wielkiej filozofii.

Ściągam grę ze steama/origina, torrent, cokolwiek. Jak ty chcesz czekać to proszę bardzo. Ja chce ściągnąć szybko co trzeba i zacząć działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna dekoder INTEK pvr. Wszystko ok, tylko zauważyłem jeden błąd (chyba w oprogramowaniu, ale pewności nie mam). Otóż po uporządkowaniu kanałów i zmianie ich numeracji na taki jak ustawiłem, numer kanału na ekranie telewizora jest ok, np. tvp1 HD to kanał 1, tvp2 HD to kanał 2, tv polonia to nr 3. Natomiast na wyświetlaczu dekodera te numery zostały po staremu (tak jak w oryginalnym zestawieniu inea) czyli tvp1 HD to nr 11, tvp2 HD to nr 12 itp.). Macie podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale widać, jak różni się oferta w miejscu gdzie jest konkurencja (Winogrady, Swarzędz), od reszty terenu. Ciekawe, czy to nie jest dumping i nie podlega zaskarżeniu...

 

Może by trzeba było przedstawić sprawę w uokik.... bo to się w głowie nie mieści...

Ja bym na Waszym miejscu upierał się, żeby mi sprzedali taką ofertę. Macie regulamin, który jest ważny i stanowi ofertę, więc teoretycznie muszą Wam to sprzedać (wynika to chyba z kodeksu cywilnego). Jak nie to reklamacja i UOKiK.

 

Słusznie kolega prawi trzeba walczyć o swoje i nie dać się spławić w BOK czy na infolinii. INEA zresztą oficjalnie pisała już kilkakrotne, iż nie ma żadnych ograniczeń terytorialnych na tą ofertę. Jest dostępna dla Wszystkich. Ja ją podpisywałem w maju 2013, ale znając INEA to ta oferta na 100% jest nadal ważna (co potwierdził kolega w poście wyżej).

 

PS: Ja mieszkam na Ratajach i mam na tą ofertę podpisaną umowę (mój jeden przyjaciel z Rataj również).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...