Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie :D

 

Mam takie pytanko orientujecie sie może jak wygląda w naszej spółdzielni mam na myśli Osiedle Młodych a konkretnie Os. Piastowskie. Montaż swojej własnej anteny sat. do Cyfry+ balkonu nie posiadam więc pytanie jak coś takiego zainstalować.

z góry dzieki za odpowiedz kogoś kto miał podony problem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Po prostu instalujesz i nikogo nie pytasz , bo nikt Tobie zgody nie wyrazi. Ja mam antenę od ponad dwóch lat. Dowiedz się jednak gdzie najlepiej się wbić w parapet, żeby antena nie wisiała na styropianie.

 

Na ile wcześniej przed końcem umowy trzeba złożyć rezygnację z korzystania z ich usługi internetowej ?

 

Zazwyczaj rezygnację składa się do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego ostatni miesiąc korzystania z promocji

 

Pamiętaj, że oni liczą mopment kiedy dostaną list. Ja wysłałem rezygnację z ich obowiązkowego pakietu bezpieczeństwa (musiałby to zbadać UOKiK czy wciskanie usług niechcianych jest zgodne z prawem) pod koniec miesiąca i dostałem pismo, że rezygnację otrzymali 2 września i będę musiał dopłacić 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Po prostu instalujesz i nikogo nie pytasz , bo nikt Tobie zgody nie wyrazi. Ja mam antenę od ponad dwóch lat. Dowiedz się jednak gdzie najlepiej się wbić w parapet, żeby antena nie wisiała na styropianie.

 

 

Masz może jakieś zdjęcie jak to zrobiłeś(montaż przy parapecie)? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#apollo

 

antene zamontowac powinienes od strony warty, na polnocnej czesci wneki okiennej /od strony krzywoustego/

 

antena moglaby lekko zachodzic na okno

 

ja zastosowalbym jeden z tych dwoch uchwytow dodatkowo wzmacniajac go podpora

 

 

http://www.hollex.pl/stojaki-i-uchwyty/ ... -40cm-lewy

 

http://sklep.delta.poznan.pl/uchwyt-umu ... _p496.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#apollo

 

tak napisalem, rownolegle do zamenhofa /warty/, ale od strony warty

 

patrzac przez okno na warte po prawej stronie okna /tzn po polnocnej, tj od strony krzywoustego/

 

jak masz okna w mieszkaniu tylko po stronie zamenhofa to troche gorzej.

 

 

 

 

dodam, spojrz przez okno na prawo i lewo, jak widzisz anteny to idzie z tej strony bloku odbierac

jak nie ma anten to kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja pomogę. Instalowałem już u siebie i u kumpla.

Pierwsza sprawa: do modemu podłącz tylko zasilanie i kabel USB (bez kabla z netem i bez Ethernetu).

Spróbuj zainstalować sterowniki.

Jeśli już Ci się uda, podłącz kabel z netem i zresetuj modem odłączając zasilanie.

Jak już będzie net w kompie z USB możesz podłączyć Ethernet.

Podałem instrukcję z kablem Ethernet, nie wiem czy będziesz łączył drugiego kompa w ten sposób,

ale może komuś innemu się to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak:

PC mam podlaczony ethernetem (tu wiadomo zadna instalacja nie jest potrzebna).

Teraz chce dolaczyc przez USB laptopa.

Jedyne sterowniki jakie mam na plycie sa w postaci kilku plikow .inf i powiazan, takze bez fizycznie podlaczonego modemu nie da ich sie recznie zainstalowac.

A jak juz podlacze modem i jest instalacja automatyczna, to podaje lokalizacje sterownikow, ale windows twierdzi ze to nieparawidlowe drivery :C

W necie szukalem jakis nowych sterownikow ale sa te same co na plycie.

Edit:

ok udalo mi sie po sciagnieciu jakis innych sterownikow, dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sprawa wyglada tak: Kuzyn poprosil mnie o pomoc, bo jego internet w domu sie znarowil. 50mb w Inei, router Cisco epc3925 + access point z trzema antenkami, bodaj small business sie nazywa, nie ma wykupionego 10zl oszustwa z WiFi. Problem polegal na tym, ze od paru dni tylko 1 komputer mogl byc jednoczesnie podlaczony do sieci, PS3 w ogole z siecia sie nie laczylo, nawet podpiete kablem rj45, a IP przypisywane przez DHCP zaczynalo sie od kuriozalnego 109.xxx.xxx.xxx. Internet jednak dzialal sprawnie. Nie majac dotychczas zadnych intymniejszych doswiadczen z internetem satelitarnym, postanowilem przywrocic router cisco do ustawien fabrycznych i skonfigurowac go na nowo. Bo krotkiej walce z wpisywaniem loginow/passwordow, wygranej z reszta okazalo sie, ze router przestal sie laczyc z internetem, co spowodowane jest jak mniemam wykasowaniem jakichs parametrow wprowadzanych przez technikow instalujacych routery. Czy jest na sali zatem ktos kto zna rozwiazanie problemu? Gdzie poszperac i co poklikac, zeby byl dostep do sieci? Suponuje, ze niezbedne bedzie wpisanie mac adresu i tych innych numerkow z pudelka routera, pytanie jednak gdzie?

 

Pozdrawiam,

Czlowiekser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenci CANAL+ w sieci INEA, korzystający z dekodera HD, prawdopodobnie będą mieli możliwość przetestowania w sobotę pierwszego programu w 3D.

 

Film Muzyczny „Street Dance” w 3D ma być dostępny na kanale testowym „CANAL+ 3D Test” w najbliższą sobotę, 8 października, o godz. 23.10. To pierwsze wydarzenie w 3D, które INEA testuje na kanale otwartym dla Abonentów CANAL+ z dekoderem HD.

 

Info z epoznan.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...