Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie natomiast na Orła Białego, gdzie niby INEA kładła infrastrukturę światłowodową, przed wakacjami pojawiło się ogłoszenie z Orange. O dziwo, w Inei nic nie wiedzą na temat tych światłowodów.

 

e1424d64fe15912dd00b43cdf0159246.jpg

 

\\EDIT: Oferta Orange nie opiera się na światłowodzie.

Edytowane przez radier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej klatce pojawiła się informacja, że od 9 listopada rozpoczyna się modernizacja istniejącej sieci telewizji kablowej INEA. Ostatnie zdanie jest następującej treści : budowa sieci nie obejmuje ingerencji w obecne okablowanie mieszkań lokatorskich.

Zatem co to za modernizacja, bo chyba nie wymiana na światłowody, skoro nie wchodzą do mieszkań?

 

Możliwe że połączenie będzie szło z klatek do mieszkań tylko dla zainteresowanych. Tak podobno w niektórych budynkach INEA robi ze światłowodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że połączenie będzie szło z klatek do mieszkań tylko dla zainteresowanych. Tak podobno w niektórych budynkach INEA robi ze światłowodami.

 

Nie podobno, a tak robi. Przynajmniej na Ratajach, a zwłaszcza na Piastowskim gdzie zlitowano się swego czasu nad wpuszczeniem Maverick'a.

Na wiosnę informacja taka jak napisał andi. Modernizowali zawartość rurki Maverick'a (czyli swoje) i dorzucili puszkę z drugim logo. Majstry chętniej mówiły o światłowodzie Orange. Zdaje się, że informując o "modernizacji" uspokajają co niektórych mieszkańców, aby nie zrzędzili na hałas czy utrudnienia i niekiedy szpetną nową instalację.

 

Obecnie od dwóch tygodni "cywile" (brak nazw firmy na samochodach czy kufajkach wykonawców) znów prowadzą akcję studzienki, ponownie wciągają wiązki światłowodów. Ciekawe czemu, coś nadwyrężyli poprzednio? Bo nowych przyłączy do mieszkań nie widać, więc trudno mówić, że modernizując nie liczyli się z aż takim zapotrzebowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie się zorientowałem, że moja dotychczasowa umowa przeszła na czas nieokreślony. Dotychczas Super HD + 50Mb + Canal plus Select = 169,80zł. Rozumiem, że aby uzyskać jak najlepsze warunki najlepiej złożyć wypowiedzenie. Pasuje mi to co mam czyli jeśli dobrze rozumiem to mógłbym zejść do Extra (49,90) + 50Mb (29,90) + Canal Plus Prestige v1.0 (49,90) czyli łącznie 129,70 zamiast dotychczasowych 169,80.

- Czy jeśli doczekam się telefonu z DUK to mogę im od razu powiedzieć że wiem o promocji TV 4 Zostań z Nami oraz NET 4 Zostań z Nami i właśnie takiej umowy oczekuję?

- Co w sytuacji kiedy nie uda mi się wynegocjować lepszych warunków? czy mogę po złożeniu wypowiedzenia w ostatnim dniu przed wyłączeniem usług wycofać wypowiedzenie?

- Czy po zakończeniu promocji TV 4 Zostań z Nami oraz NET 4 Zostań z Nami cena pozostanie ta sama na czas nieokreślony czy z automatu przeskoczy na jakiś cennik standardowy?

- piszecie że jeśli nie ma innego operatora na danym terenie to trudno się negocjuje, ale przecież mogę powiedzieć w DUK że zastanawiam się nad np. nc+ czy to nie ma sensu?

- umowę podpisywałem w kwietniu 2016 (Multimedialny dom v 6.0/18m) rozumiem, że mój pakiet Super HD to obecnie Extra?

 

Z góry dzięki za wszelkie porady i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że do mieszkania wchodzą tylko "małym" kabelkiem, a modem instaluje się w okolicy TV? Pod niego podłącza się TV, ewentualnie telefon oraz net kablem? Modem może być również routerem?

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem totalnym laikiem jesli chodzi o okablowanie. Czy ktos zainteresowany w temacie, moglby mi napisac jaki kabel jest wykorzystywany przez INEA w polaczeniu puszka - modem? Wiem, ze jest to kabel koncentryczny i zlaczki F, ale zapewne istnieja rozne parametry takich kabli jak srednica itp.

Moj jest juz troche uszkodzony co najprawdopodobniej jest powodem rozlaczen internetu i chcialbym go wymienic. Nie chce sie tez bawic w krojenie i obieranie tego kabla, czy mozna gdzies na rynku dostac juz taki kabel obrobiony ze zlaczkami, ze tylko podlaczam i wsio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek wysłałem wypowiedzenie, wczoraj już do mnie dzownili. MAm w sumie to co oferują w promocji podanej tutaj na forum (TV extra PVR, 150MB, tel nonstop za 114 zł) - jestem zadowolony. Płącę 5 zł mniej, mam prawie 3 miesiace krótszy okresj lojalnośćiowy (promocje miałem do 28.02.2018, a teraz mam do 30.11), w sumie to nawet kanały już mi załączyli. Dogadałem się jeszcze na wymiane dekodera - obecny intek na ADB 3831cdx, mam nadzieję, że się wywiążą :).

 

Ale do rzeczy, myślałem że oprócz HBO i Canalow będę miał wszystko, a tu np. Polsat JimJam niedostępny, jakies russia HD też. Co to za kanały i czemu są zablokowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę miałem chyba na czas nieokreślony, natomiast wiążąca promocje do 28.02.2018 ( wypowiedzenie umowy przed tym okresem wiązałoby się z zapłaceniem kary). Tak jak pisałem umowę teraz mam do 30.11.2019. Musisz wysłać poleconym na adres Wierzbowa 84, 62-081 Wysogotowo. Mailem nie zdziałasz nic. Lub zanieść do punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz złożyć najpóźniej do 31 stycznia, ale już teraz możesz to zrobić, pisząc w wypowiedzeniu, że na koniec obowiązywania umowy.....

Ja miałem umowę do 30 września, złożyłem pisemne wypowiedzenie w połowie sierpnia i dzwonili dopiero w połowie września, ale wynegocjowałem wsystko co chciałem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...