Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie - Ma ktoś gdzieś rozrysowane na kartce jak wygląda podłączenie multiroom w INEI? Bo chce zainwestować w to ,ale mi coś kobitka gadała o tym,że trzeba mieć gniazdko antenowe w tym 2 pomieszczeniu no i mam i czy wtedy wystarczy tylko 2 dekoder,karta i będzie działać czy trzeba ciągnąć kabel od tego głównego dekodera do tego nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - Ma ktoś gdzieś rozrysowane na kartce jak wygląda podłączenie multiroom w INEI? Bo chce zainwestować w to ,ale mi coś kobitka gadała o tym,że trzeba mieć gniazdko antenowe w tym 2 pomieszczeniu no i mam i czy wtedy wystarczy tylko 2 dekoder,karta i będzie działać czy trzeba ciągnąć kabel od tego głównego dekodera do tego nowego?

Jutro technik ma mi dostarczyć 2 dodatkowe dekodery to napiszę dokładnie. Jak masz teraz podłączony dekoder? Koncentyk czy skrętka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącze masz światłowodowe? Masz jakiś modem/router?

Nie wiem czy zauważyłeś ale wyżej napisałem

 

Kabel musi prowadzić od głównego routera/modemu GPON i jest to koncentryk lub skrętka, w zależności od rodzaju instalacji. Ja TV będę miał IPTV więc mam skrętkę z routera Huawei HG8247H.

Edytowane przez sebap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje dziś dzwonić do DUK i zobaczę co mi zaproponują. Mam neta 250 + super hd + telefon + multiroom za 137.80 zł od stycznia na czas nieokreślony na światłowodowe.

Interesuje mnie to samo bez telefonu z 20 zł taniej i z 3 miesiące lub więcej gratis. Pakiet polsat z meczami mnie nie interesuje bo dużo pracuję i nie mam czasu na euro canal plus i hbo też nie potrzebuje.

Edytowane przez Miki983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zorientowanych w temacie.

Mam neta od Inei [umowa na czas nieokreślony] i chciałbym, z pewnych względów osobistych a konkretnie dla starszej schorowanej osoby, dobrać usługę telefon stacjonarny z pakietem "mobilne 60".

Czy posiadając już jedną usługę ta druga [telefon] jest coś taniej?

Dzwoniłem na infolinię, ale tam automat każe mi dzwonić jutro a mnie potrzebna jest odpowiedź "na wczoraj".

Jeżeli posiadacie wiedzę na ten temat, to pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko to co w cenniku https://www.inea.pl/oferta/dla-ciebie/aktywni-60

Pytanie do zorientowanych w temacie.

Mam neta od Inei [umowa na czas nieokreślony] i chciałbym, z pewnych względów osobistych a konkretnie dla starszej schorowanej osoby, dobrać usługę telefon stacjonarny z pakietem "mobilne 60".

Czy posiadając już jedną usługę ta druga [telefon] jest coś taniej?

Dzwoniłem na infolinię, ale tam automat każe mi dzwonić jutro a mnie potrzebna jest odpowiedź "na wczoraj".

Jeżeli posiadacie wiedzę na ten temat, to pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie była informacja, że nie dają ADB do GPON. Siostra dostała, bardzo sprawnie działa.

Przy zamawianiu stawiać warunek, że tylko ADB, myślę, że do załatwienia.

Na stronie jest oferta.... ale jest też inna pod adresem https://www.inea.pl/swiatlowod

Skoro coś oferują, to wyszukanie oferty powinno być łatwe, intuicyjne...

Mam światłowód i nie ma na stronie Inei informacji (dostępnej po kliknięciu w zakładkę) o ofercie dla mnie.

Myślę, że to błąd. Kiedy otrzymałem tel o ofercie na TV, znając ofertę ze strony stanowczo odmówiłem... gdybym miał info na www pewnie sam bym się zapytał wcześniej o TV.

Ja akurat zostałem abo usług TV, ilu jednak odstrasza oferta dostępna na Inea.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony światłowód do domu i pakiet internet + TV. Miałem dekoder Arion i miałem pakiet Standard HD i internet 140Mb/s. Niedawno zamawiałem 2 multiroomy i chciałem jeden dekoder ADB PVR a drugi obojętnie jaki. Dostałem odpowiedź, że nie ma takiej możliwości i jeśli nie chce Inteka to albo nie dostanę innego dekodera z PVR. Wziąłem więc inteka, drugiego ariona, podniosłem pakiet do Super HD i internet 250Mb/s. Od lipca będzie opłata 149.90, w tym 119,90 pakiet + 2 multiroomy po 10 i 10 za dekoder PVR.

Co do inteka to nie mam większych zastrzeżeń. Na pewno jest z niego lepszy obraz niż z Sagemcom ESI-88 od CP. Kształ nieciekawy ale co tam.

Grzeje się trochę i ktoś pisał, że dysk twardy hałasuje. Małe sprostowanie. To nie dysk hałasuje tylko wentylatorek.

Zaobserwowałem klatkowanie obrazu na 2 kanałach - na Kino Polska sporadycznie i niestety trochę więcej na Eleven Sports. Ktoś coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swiatlowod koncentryk , nie IPTV , i dostalem dekoder głowny adb 3831CDX pvr , oraz 3 MR -2 zwykle adb 3831CD i kolejny 3831CDX pvr - da sie zalatwic TAK.

Kurier pierwszy raz przyjechal z INNYMI dekoderami - odeslalem nie podpisalem nic , gdyz przy zamawianiu na infolinii ZAZNACZYLEM ze chce tylko takowe dekodery. Pojechal nic nie mowil ok , po tygodniu kolejny kurier , przyjechaly dekodery i odziwo KAZDY byl zafoliowany wygladaja jak nówki - tak wiem oni je " odnawiaja" ale no tak wygladaja jakby byly nowe :D . Rozdzielacz zamontowalem kable poprowadzone wszystko dziala elegancko.

 

Tak wczesniej wieszalem psy ze inea taka owaka i bla bla , nadal trzymam sie tego co mowilem - ale wiem jak z ta kablowka dzialac gdy sa problemy albo cos nie ok i jak traktuja klienta :) tak nadal twierdze ze OFERTA kanalow tv w kablowce jest słaba i wiele kanalow wciaz brakuje , a mialem je w NC+ , moze kiedys INEA zmadrzeje co raczej nie realne :) i rozwinie swoja oferte tv . A wrocilem do tej kablowki dlatego ze NC+ zaczynało miec w duXXX klienta i chcialo wieksze pieniadze za gorsza oferte ... wiec adijos :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony światłowód do domu i pakiet internet + TV. Miałem dekoder Arion i miałem pakiet Standard HD i internet 140Mb/s. Niedawno zamawiałem 2 multiroomy i chciałem jeden dekoder ADB PVR a drugi obojętnie jaki. Dostałem odpowiedź, że nie ma takiej możliwości i jeśli nie chce Inteka to albo nie dostanę innego dekodera z PVR. Wziąłem więc inteka, drugiego ariona, podniosłem pakiet do Super HD i internet 250Mb/s. Od lipca będzie opłata 149.90, w tym 119,90 pakiet + 2 multiroomy po 10 i 10 za dekoder PVR.

Co do inteka to nie mam większych zastrzeżeń. Na pewno jest z niego lepszy obraz niż z Sagemcom ESI-88 od CP. Kształ nieciekawy ale co tam.

Grzeje się trochę i ktoś pisał, że dysk twardy hałasuje. Małe sprostowanie. To nie dysk hałasuje tylko wentylatorek.

Zaobserwowałem klatkowanie obrazu na 2 kanałach - na Kino Polska sporadycznie i niestety trochę więcej na Eleven Sports. Ktoś coś wie na ten temat?

Kino Polska nie oglądam to nie wiem jak tam jest z klatkowaniem a na Elenen Sport  u mnie klatkowanie tez jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery adb nie obsługują IPTV. Co do oferty dla klientów na światłowodzie, to podana wyżej oferta dotyczy klientów na światłowodach WSS, inni klienci mają standardową ofertę Inei. To, co miał papryk to było zdaje się jeszcze co innego, z tego co pamiętam to były światłowody kładzione w miejsce starej sieci o nieuregulowanej własności (konflikt z Citynetem) i tam mocno szli na rękę klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem nigdy CITYNET w swojej lokalizacji , od ponad 16 lat jest INEA , wczesniej byl zwykly koncentryk, 2 lata temu wkroczyl swiatlowod , do lokali ale dekodery mam podlaczone do GPONa koncentrykami - po IPTV nie ma tylu multiroomów sa najwyzej 1gl. dekoder i 2 MR , a ja mam 1 gl dekoder i 3MR ( moga byc max4)

 

Pixeli nie mam na wspomnianych kanalach ale na COMEDY CENTRAL HD co kilkanascie minut robi sie jakby stopklatka na 2-3 sekundy przez co glos rozjezdza sie z obrazem , wczoraj tak nie bylo , dzis znow tak nawalalo i znow zniknelo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że na tej lokalizacji nie było nigdy Citynetu, ale Citynet uznał, że to ich sieć (skomplikowana sprawa na wiele stron do tłumaczenia) i dlatego na wszelki wypadek Inea położyła tam światłowód. W miejscach, gdzie nie było konfliktu i gdzie Inea wcześniej świadczyła usługi po kablu koncentrycznym nie kładziono nigdy światłowodu :)

 

Tomek, Inea jest udziałowcem WSS-u i spółka ta mieści się w tym samym budynku, natomiast pracownicy Inei nie mają do tej części budynku dostępu i teoretycznie nic o niczym nie wiedzą :) Ofertę na światłowodzie ktoś wrzucał parę postów wyżej, standardową ofertę masz jak wejdziesz na główną stronę Inei. jest też oferta utrzymaniowa (te 9 miesięcy za free), natomiast nie ma jej w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...