Skocz do zawartości

Jakie TV współpracują poprawnie z modułem NCam HD?


ploomba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupić teściom jakiś tani TV 40", który będzie współpracował poprawnie z modułem NCam HD. Ma ktoś jakiś pewny model? 

 

Teściowie chcą mieć telewizję satelitarna bez zewnętrznego dodatkowego tunera. 

 

Pomyślałem o TCL, włożyłem ten moduł NCam HD do telewizora TCL 32s615. Kanały niby się dekoduja, ale co 10 sekund następuje stopklatka i wywala komunikat o autoryzacji modułu. Potem znowu 10 sekund dekoduje obraz i znowu stopklatka i komunikat. 

 

Edytowane przez ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, testowalem tez na nowym Philipsie i tam nie dekoduje zupełnie obrazu.

Na TCLu niby dekoduje, ale nie da sie tego ogladać przez tą stopklatkę co 10 sekund.

Pisałem do TCLa, to kazali tylko zadzwonic na infolinie. Z Sharpa/Blaupunkta odpisali, że nikt nie zgłaszal żadnych problemów więc pewnie działa na ich telewizorach :D  Nie mam zamiaru być królikiem doświadczalnym, kupować tv i przekonać się samemu , że nie działa :/

To jest jakis absurd,że żadna firma nie potrafi podać czy dany moduł współpracuje z ich telewizorami.

Edytowane przez ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny ECP to coś koło 300zl od nich czy taniej? 

Sam używam tego NCam HD z Cryptoboxem.  Jest mega wolny, faktycznie stary, ale działa z tym tunerem. Nie podejrzewałem, że nowe telewizory "nie będą go lubić". 

Organizuje coś dla teścia (ten sam dom). Multiroom odpada, bo musiałbym brać od nich tuner, a nie chce. Pomyślałem o drugim module i drugiej umowie  i negocjacji w BOA ceny abonamentu ze względu na dwie umowy na moje nazwisko. Sam osobiście mam Comfort+ i na drugim module też chciałem wziąść Comfort+. Teraz place 25zl to może przy dwóch Comfortach na jednego człeka zejdą jeszcze z ceny. Szkoda, że nie dają w multiroomie modułów CI. Zresztą nie wiem czy comfort kwalifikuje się wogole do multiroomu. 

 

NCam HD z drugiej reki był najtańsza opcją (50zl).  Niebieski moduł nc+ to w holexie 129zl (niby na doładowanie, ale można go chyba potem na abonament przerobic). No i ten czarny ECP to już chyba 3 stówy?

 

P. S. 

Wszelkie internetowe wynalazki typu "C+ przez internet" na dwa urzadzenia odpada, bo teść ledwo potrafi pilot tv obsłużyć :D. Dlatego musi mieć jeden pilot, TV  i żadnego tunera od operatora. 

 

P. S. 2

Jak wyglądają te automatycznie pobierane listy kanałów przez telewizory. Domyslam się, że lista kanałów jest identyczna jak na ich tunerach. Da się ta listę, pobrana od operatora na telewizor, potem edytować? 

 

Edytowane przez ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mikoko napisał:

Do PS 2. Przy wyborze skanowania można wybrać czy ma szukać całego satelitę czy tylko kanały dla danego operatora. Wtedy lista kanałów jest taka sama jak w dekoderze

 

Domyslam się, że będzie taka sama. Tylko czy telewizory umożliwiają później edytowanie tej listy wedle swojego gustu? Pewnie zależy to od modelu i firmy? Czy po prostu lista jest na sztywno pobrana na TV i zablokowana jest jej edycja tak jak w tunerach operatorów? 

Bo ja to muszę tak zrobic, że teściowa na 1 ma mieć TVP1 na 2 TVP2...potem Polsat, TVN itd a teść tylko wszystkie kanały informacyjne na najbliższych numerach, bo tylko te ogląda :D

Edytowane przez ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest pobrana lista operatora, to nie ma możliwości edycji kanałów. Jest tak samo jak w dekoderze. Natomiast przy wyborze listy wszystkie satelitarne, to wtedy można edytować do woli, tylko to jest trochę czasochłonne. Wszystkie kanały są pomieszane. Tak jest w TV Samsung. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...