Skocz do zawartości

Jak stworzyć własny kanał telewizyjny?


Paweł Szmit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To takie proste, wystarczy kupić za paręnaście milionów na start zawartość programową, wyłożyć następne miliony na sprzęt, zapłacić nie małe pieniądze za koncesję i za transponder na satelicie, mieć co miesiąc kilkaset tysięcy na pensje dla pracowników, kolejnse setki tysięcy na podatki i wynajem pomieszczeń i można otwierać. Pikuś. 

Pomijam już fakt że tzw. content musi być ciekawy, aby przyciągnąć widzów i reklamodawców - zawsze przecież możesz z własnej kieszeni co miesiąc dokładać do telewizji, obowiązku zarobienia kilkuset milionów nie ma. 

 

Z pewnością nie byłem zbyt precyzyjny bo nie działam w branży, ale mam nadzieję że to pomoże Ci podjęciu decyzji. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dvbtowiec napisał:

To takie proste, wystarczy kupić za paręnaście milionów na start zawartość programową, wyłożyć następne miliony na sprzęt, zapłacić nie małe pieniądze za koncesję i za transponder na satelicie, mieć co miesiąc kilkaset tysięcy na pensje dla pracowników, kolejnse setki tysięcy na podatki i wynajem pomieszczeń i można otwierać. Pikuś. 

Pomijam już fakt że tzw. content musi być ciekawy, aby przyciągnąć widzów i reklamodawców - zawsze przecież możesz z własnej kieszeni co miesiąc dokładać do telewizji, obowiązku zarobienia kilkuset milionów nie ma. 

 

Z pewnością nie byłem zbyt precyzyjny bo nie działam w branży, ale mam nadzieję że to pomoże Ci podjęciu decyzji. 

 Szkoda ehh jakiś rozrywkowy kanał bym urochomił coś takiego:

 

TV Rozrywka HD (dostępny tylko na Platformie CANAL+ oraz w UPC i Orange)

PN-PT

6:00 Muzyka

8:00 Fit i Hit (Muzyka i Fitness)

10:00 Muzyka

12:00 Piękna i kujon

12:50 Polowanie na faceta

13:40 Excused

14:30 z kamerą u Kardashianów

15:20 Osaczona

16:10 Morze miłości

17:00 Piękna i kujon

17:50 Polowanie na faceta

18:40 Excused

19:30 Next

20:00 Marmaduke - pies na fali

22:00 Klub niegrzecznych dziewczynek

22:50 Newsy z Rozrywki Muzyki

23:00 Zejście

1:00 Grzech pożądania

2:30 Nocna Muzyka

 

TV Rozrywka HD (dostępny tylko w ofercie Platformy CANAL+ oraz w UPC i Orange)

SB-ND

 

6:00 Muzyka

8:00 W weekend rządzi: Ariana Grande (top 20)

10:00 W weekend rządzi: 50 cent (top 20)

12:00 Legalne blondynki

13:30 Agenci bardzo specjalni

15:30 Polowanie na faceta

17:10 Osaczona

19:50 Newsy z Rozrywki Muzyki

20:00 Kevin sam w domu

22:00 Klub niegrzecznych dziewczynek

22:50 Newsy z Rozrywki TV Rozrywka

23:00 Koszmar z ulicy Wiązów

1:00 Scena namiętności

2:30 Nocna muzyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wyśmialiście autora pytania, ale tak na serio fajnie byłoby poczytać o tym, jak założyć stowarzyszenie lub inną formę prawną i zrobić na początku kanał internetowy, a potem aby ewentualnie był w kablówkach.

 

@SZNYCEL wiem, że jest taka strona strimm.com, gdzie możesz pobawić się w układanie ramówki dla kanału i założyć go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 10:46, dvbtowiec napisał:

To takie proste, wystarczy kupić za paręnaście milionów na start zawartość programową, wyłożyć następne miliony na sprzęt, zapłacić nie małe pieniądze za koncesję i za transponder na satelicie, mieć co miesiąc kilkaset tysięcy na pensje dla pracowników, kolejnse setki tysięcy na podatki i wynajem pomieszczeń i można otwierać. Pikuś.

Tak, tak... na pewno taki @STARS.TV miał na początku te kilkadziesiąt milionów, o których piszesz, aby wystartować ze swoja telewizją. I na pewno zatrudnia pracowników za kilkaset tysięcy miesięcznie. XD Wybacz, ale twój post to jedna wielka beka.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec Dzieki za rade, ale nie interesuje mnie to. Poza tym, akurat nie mam tych kilku milionow pod reka. 

 

Chcialem ci tylko pooazac moim poprzednim postem, ze kwoty, o ktorych piszesz nie maja pokrycia w rzeczywistosci. Nikt nie potrzebuje wydawac kilkuset tysiecy miesiecznie na pracownikow, aby wystartowac z kanalem. Nikt tez nie potrzebuje kilkudziesieciu milionow zlotych do tego. "Wystarczy" kilka ?

Edytowane przez TimesSquare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy chcesz robić kanał  "dla idei", czy dla zysków.

Stworzenie kanału którego prawie nikt nie będzie oglądał żadną sztuką nie jest. 

Pomysł się liczy i słynne słowo "content". A do tego trzeba pieniędzy lub inwestora. Nie doradzajcie chłopakowi który jak widać raczkuje w temacie, bo można zainwestować i zbankrutować. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Stworzenie kanału którego prawie nikt noe będzie oglądał żadną sztuką nie jest. 

Wiadomo, ale kanały lokalne też potrafią się utrzymać na rynku mimo, że Nielsen pokazuje, że ich nikt nie ogląda. Są różne źródła finansowania kanałów TV. Takie kanały mogą mieć własną sprzedaż reklam na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden lokalny powstawał i upadał po kilku latach. Bez inwestora nie przetrwasz, a inwestor wiecznie na zysk czekał nie będzie. 

Aby się pchać w ten biznes trzeba wiedzieć jak stworzyć kanał telewizyjny. Tak więc będąc poważnym, dla autora wątku mam sugestię, szkończenia odpowiednoch szkoleń, znalezienie inwestora, potem układanie ramówki. 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...