Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla subskrybentów


kingofsouth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę jednak sobie wchodzą. Ostatnio to analizowałem i w niektórych miejscach jest trochę dublowania.

Player i C+ dublują się paczką Canal+ i to w dodatku tak że żadna z tych platform nie jest "lepsza" pod każdym względem, bowiem Player ma catch'up do 7 dni wstecz, a C+ tylko 8 godzin, poza tym Player jest nieco tańszy. Z drugiej strony C+ ma czasami dodatkowe transmisje sportowe, a do tego pakiet F&I który zawiera np. kanały i VOD z National Geographic i bodajże Foxa i AXN.

C+ z Iplą dublują się częścią kanałów z pakietu C+ F&I, ponadto Ipla w pakiecie Premium posiada VOD z AXN i chyba niektóre filmy z Paramount i z Filmboxa, które ma C+ (chyba że coś się pozmieniało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ostatnio doszło do korekty w C+ online zarówno pod względem ceny, jak i częściowo oferty. Za najdalej rok okaże się co będzie z Playerem po zmianach właścicielskich, które zapowiedziano w tym roku. Myślę, że to nie będzie bez znaczenia i wpływu na usługę online C+. 

Nie zapominajmy, że TvN ma akcje C+, to się jednak wszystko dość mocno wiąże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michael112 napisał:

Trochę jednak sobie wchodzą. Ostatnio to analizowałem i w niektórych miejscach jest trochę dublowania.

 

No tak , ale te kanały na które jest majwieksze parcie  ;) są zazwyczaj nie dostępne u innego nadawcy jak tego co ma do nich prawa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Toma441 napisał:

Za najdalej rok okaże się co będzie z Playerem po zmianach właścicielskich, które zapowiedziano w tym roku. Myślę, że to nie będzie bez znaczenia i wpływu na usługę online C+. 

Nie zapominajmy, że TvN ma akcje C+, to się jednak wszystko dość mocno wiąże. 

 

No chyba że te akcje sprzedadzą.

 

Szczerze mówiąc, ja tam bym był za tym żeby platformy się między sobą nie dublowały, wtedy można by było kupować kilka z nich nie czując że marnuje się pieniądze na dublującą się ofertę.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nasz rynek jest rozdrobniony. Licencje i prawa sportowe mocno podzielone. Paradoksalnie to też powoduje, że chcąc nie chcąc trzeba dbać o ofertę. A C+ wszedł w tę część rynku, gdzie naprawdę zachodzą teraz spore zmiany, jest duża konkurencja.  A raczej nie po to zaczął się "bawić" w formułę subskrypcji i wypuścił własny sprzęt, żeby za pół roku zwijać się w stylu Showmaxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem problemów była decyzja C+ o odsprzedaży udziałów w TVN. Do dziś nie rozumiem tej decyzji. Synergia między TVN/Player a C+ jest wręcz idealna w kontekście streamingu, jak i mostu między płatną a darmową telewizją. C+ nie radzi sobie z produkcją własnych treści, z kolei TVN potrafi robić dobre produkcje, ale nie może robić za dobrych seriali, gdyż muszą one być atrakcyjne dla szerokiej publiczności TVN. Za pewne po połączeniu Warnera z Discovery, gdy TVN znajdzie się w jednej grupie z HBO, TVN będzie produkował bardzo dobrej jakości lokalne treści dla HBO. I to HBO zrobi to, co miał zrobić C+. HBO Max (lub jakaś jego nowa odsłona) wchłonie Playera i być może nawet stanie się liderem streamingu w Polsce.

 

Inaczej by to też ustawiało sprawę kanałów linearnych, gdyż Discovery nie byłby takim hegemonem w Polsce. Wręcz osiągałby bardzo przeciętne wyniki, gdyż swoje kanały wzmocnił kadrą menadżerską jak i twarzami TVN-u. Prawdopodobnie udałaby się wtedy płynna wymiana kanałów między Cyfrowym Polsatem a C+ i oferta strumieniowa pokryłaby się z satelitarną (kanały TVN w CP OTT w zamian za kanały Polsatu w C+ OTT).

 

Jeśli chodzi o ofertę OTT moim zdaniem C+ poniósł klęskę negocjacyjną z nadawcami, stąd zmiany w konstrukcji oferty (oparcie jej na kanałach C+). W jakiejś części też zmiana nazwy z C+ TPI na C+ online mówi o obecnej strategii. Teza, że oferta OTT odbiera klientów SAT jest sugestią ze strony autora artykułu. Chciałbym zwrócić uwagę, że Cyfrowy Polsat w działaniach reklamowych bardzo mocno promuje swoją ofertę OTT, zaś na stronie internetowej jest to pierwsza dostępna opcja. Jakoś CP nie boi się opisywanej wewnętrznej kanibalizacji. Tylko, że Cyfrowemu Polsatowi udało się w OTT odtworzyć ofertę SAT niemal w całości (uwzględniając, że użytkownik podłączy boxa do anteny NTC). Są inne nazwy pakietów (z powodu braku niektórych kanałów), ale logika pakietyzacji + podstawowe ceny są niemal identyczne w SAT, IPTV i OTT.

 

Drugim przykładem jest Francja, gdzie C+ tak jak Cyfrowy Polsat w Polsce oferuje zbliżone pakiety w OTT i SAT. Tylko, że we Francji z racji choćby otoczenia regulacyjnego C+ ma znacznie lepszą pozycję rynkową w Pay-TV, dlatego nie ma takich problemów z umowami z nadawcami. Polscy menadżerowie chyba nie brali na to poprawki. Chyba myśleli, że uda im się skopiować wszystko jeden do jednego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, biguslogus napisał:

Pojawil sie CNN i CNBC 😂

Te kanały są od początku. Jedyna zmiana to nickmusic, zamiast mtv music24, ale to rebranding.

Swoją drogą, teraz, jeśli dobrze liczę mamy w ofercie 12! kanałów muzycznych, w tym dwa dla młodszych widzów.

A nie mamy 4k czy TVN ;)

Coś tu muszą pozmieniać, bo słabiutko...skoro abonenci dostali aż 40 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionuje tego. Chodzi mi o sam kształt oferty dla osób posiadających subskrypcję. Już wiemy, że C+ ma inne podejście dla osób płacących abonament, a inną dla tych z subskrypcją miesięczną, co nie zmienia faktu, że warto się przyjrzeć różnicom i wyciągnąć wnioski. Choćby w kwestii, którą poruszyłem. 

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości. Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem teraz, że w aplikacji na Tizen, że nie ma tam kanału TVP Sport, a na C+ BOX jest. 

Rozumiem, że jest rozróżnienie dla tych, którzy mają abonament w C+ i takich jak ja klientów, bez abonamentu, ale ja na BOXie i w Tizenie korzystam z tych samych danych i jednego konta i powinienem mieć to samo i tu i tu. Tak samo jak mam jedno konto Netflixa i tę samą ofertę bez względu na to, czy odpalam go na Android TV czy Tizen... 

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Toma441 napisał:

Zauważyłem teraz, że w aplikacji na Tizen, że nie ma tam kanału TVP Sport, a na C+ BOX jest. 

 

Zadaj pytanie , czy ktokolwiek ma TVP Sport  :D

Może się okazać,  że nie mają licencji,  na udostepnienie go na Tizenie lub technicy nie ogarnęli tematu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się cokolwiek absurdalna sytuacja. 

Inna oferta dla abonentów, inna dla subskrybentów, coś jest na C+BOXie, ale nie ma tego na przeglądarce, lub teraz na Tizenie. Szumnie opisywany dostęp do Apple TV + na urządzenia z Android TV, oprócz C +Box z androidem. Wreszcie C+Box 4k, bez 4k...

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości. Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tyrla napisał:

na Android TV (dekoder z Play) jest TVP Sport.

I zapewne na dekoderze od Play (z androidem) masz możliwość zainstalowania Apple TV+.

A ja na dekoderze od C+ z androidem takiej możliwości na dziś nie mam... Przyznam, że te wszystkie niuanse i różnice zaczynają mnie irytować w kontekście tego co robi z klientami, ofertą i sprzętem Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Toma441 napisał:

Przyznam, że te wszystkie niuanse i różnice zaczynają mnie irytować w kontekście tego co robi z klientami, ofertą i sprzętem Canal

to nie jest tylko problem Canal+

dotyczy wszystkich operatorów a winnemu są licencje kanałowe, opłaty które pobierają właściciele systemów od każdego urządzenia i wreszcie kwestia zabezpieczeń (prawa autorskie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić aktualizacje softu i zabezpieczeń. Tak zrobiło Xaomi swego czasu i np. Amazon Prime się pojawiło. Usługa C+ online ma rok, a soft Boxa do tej pory nie miał aktualizacji, podczas gdy Mi BOX S w ostatnim czasie miał ze dwie duże aktualizacje. Trzeba chcieć. To jest myślę w ich interesie, żeby oferować sprzęt, który daje więcej, a nie mniej możliwości. 

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości. Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Robi się cokolwiek absurdalna sytuacja. 

Inna oferta dla abonentów, inna dla subskrybentów...

I tak powinno być. Abonenci sat płacą za większą ilość kanałów, więc w C+ OTT dostają więcej i to co mają w abonamencie. Jak się komusnie podoba,  niech podpisze umowę sat i będzie miał więcej. 

Ponadto nc+ go zniknie. Dlatego też abonenci sat mają więcej w C+ OTT. 

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ircios napisał:

 Jak się komusnie podoba,  niech podpisze umowę sat i będzie miał więcej. 

Moja wypowiedź ma nieco szerszy kontekst. Po raz kolejny powtarzam, że różnice w ofercie jako takiej jestem w stanie zrozumieć, bo nie po to brałem się za online, żeby podpisywać umowę. Natomiast, na dziś wygląda to dosyć dziwnie i tych wszystkich różnic (oferta kanałów, Tizen, android box) , które mają związek z C+ online robi się już nieco zbyt dużo. I to jest mój główny zarzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...