Skocz do zawartości

Telewizor 55 cali za około 3500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chcę kupić 55-calowy telewizor w cenie około 3500 zł. W tym budżecie z rozważań wypadają telewizory OLED. Zastanawiam się jednak, czy za te pieniądze dostanę satysfakcjonującego QLED-a, czy lepiej poszukać czegoś innego. Przeglądając ofertę jakiś czas temu zapisałem sobie model Samsung QLED QE55Q77TAT, który wówczas kosztował 3899 zł i był przeceniony na 3499 zł. Teraz widzę, że zjechali i cena wyjściowa to 3449 zł, a do dzisiaj w promocji jest za 2999 zł. Zapisałem sobie również model z serii wyżej, dokładnie Samsung QLED QE55Q80TAT, który wówczas kosztował 4699 zł, a w trwającej promocji zszedł na 3999 zł. Zapisałem go z myślą, że być może na Black Friday jego cena spadnie i gdyby udało się trafić coś na dużej obniżce, to byłbym w stanie dołożyć ze 2-3 stówki za model z półki wyżej niż te normalnie mieszczące się w przedziale 3000-3500 zł. Widząc jednak różne wariacje innych marek, np. NanoCell od LG, zastanawiam się, czy może macie jakiś godny polecenia telewizor od innego producenta niż Samsung. Tak jak napisałem, interesują mnie modele za około 3500 zł, ale chętnie dowiedziałbym się też o modelach np. powyżej 4 tysięcy, które z okazji zbliżających się wyprzedaży mogą zbliżyć się do granicy 3500 zł. Telewizor chodzi praktycznie cały dzień, od 8 do 23. Myślę, że przez połowę dnia to jakiś kanał informacyjny, pozostały czas to filmy, dokumenty, klipy muzyczne/koncerty i mecze piłki nożnej, od czasu do czasu jakaś gra z Geforce NOW na NVIDIA Shield, a za niedługo na laptopie podłączonym do TV z kartą RTX 2060 (1-2 razy w tygodniu, bez parcia na ten aspekt wykorzystania, bo TV jest dla rodziców). Do TV podłączony będzie dekoder 4K od Canal+, wspomniana NVIDIA Shield (model 2017), odtwarzacz Blue-ray UHD (głównie do koncertów), planuję też zakup kina domowego za około 2500-3000 zł no i czasami ten laptop. PS5 ani XB nie planuję kupować do tego telewizora. Będę wdzięczny za doradztwo. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tyrla na tym modelu pewnie skończę, bo póki co @80TAT zszedł do 3999 zł i raczej musiałby jeszcze spaść co najmniej ze 2 stówki, żebym go wziął. Widząc, jak RTV Euro AGD pisze, że cena obowiązuje np. do 10 listopada do 22:45 i codziennie data jest przesuwana o 1-2 dni, to raczej wątpię, aby jeszcze mieli zamiar zjechać z ceny.

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sytuacja jest dynamiczna. Ten Sony spadł do 3699 zł, Samsung 80TAT, który miesiąc temu kosztował 4699 zł obecnie w promocji jest za 3899 w RTV Euro AGD, z kolei ten słabszy 77TAT, który 2 tygodnie temu spadł na 2999 zł obecnie jest bez promocji. Tak jak wspomniałem w swoim poście @rarab, interesują mnie też modele droższe, które warto obserwować i kupić, gdy zbliżą się do granicy 3500 zł. Myślę, że można przyjąć, że będą to telewizory z przedziału 4000-4500 zł, gdy nie są na promocji. Zobaczymy co się wydarzy w najbliższych dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napalaj się z powodu Black Friday czy też Cyber Monday

:lol2:

 

Elektronika tanieje z kwartału na kwartał, zwłaszcza TV, których naprodukowano tyle, że nie wiadomo co z tym towarem robić.

4k musi tanieć, bo tuż za rogiem widać 8k ...

:grin:

 

Edytowane przez Max Taadjen
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2020 o 20:50, rarab napisał:

Ten model SONY kosztuje 4200 zł, więc jednak autor ma inne oczekiwania i wymagania. :) Do 3500 PLN nadal Philips.

 

Przeciez ten Philips ma matryce 60 Hz, autor dokłada 200 zł i ma https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd55xh9096baep-uhd-4k-hdr-android-tv-procesor-x1?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=3968871ce7673ed3621a799f78f3e792 z matryca 120 Hz. 

Edytowane przez popik86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Max Taadjen napisał:

Nie napalaj się z powodu Black Friday czy też Cyber Monday

:lol2:

 

Elektronika tanieje z kwartału na kwartał, zwłaszcza TV, których naprodukowano tyle, że nie wiadomo co z tym towarem robić.

4k musi tanieć, bo tuż za rogiem widać 8k ...

:grin:

 

To wiem, ale 1,5 miesiąca temu się przeprowadziłem do nowego domu i chciałem wymienić sprzęt, póki co decyzja o czekaniu wydaje się być słuszna. Kiedyś w końcu trzeba podjąć decyzję o zakupie, bo tak jak mówisz, co 3 miesiące będzie pojawiać się coś lepszego/tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując tv śledziłem promocje przez kilka miesiecy.Ogólnie te promocje to w kółko to samo w celu zmylenia klienta.Choć nie powiem tv który był za 6tysi kupiłem za 5400 zł.Też zakładałem podobny budżet czyli ok 4 tys. i tv 55 cali?A wyszło troche inaczej promocje zrobiły swoje?

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Max Taadjen z tego co pamiętam to rodzice wzięli go jakoś awaryjnie, bo zepsuł się poprzedni Philips z 1998 :D kosztował jakoś 2400 zł, może nawet mniej. Wczoraj z rana dorwałem tego 55-calowego Samsunga QLED 80TAT za 3499 zł, ale nadal nie jestem pewien jak to będzie z tym zamówieniem, bo około południa cena podskoczyła na 3899 zł, mam nadzieję, że mi nie anulują ze względu na "pomyłkę"

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rarabTen wątek dotyczył czegoś 55-calowego w okolicach 3500 zł dla rodziców i udało mi się za tyle złożyć zamówienie na Samsung QLED QE55Q80TAT w tej cenie. O OLED-ach napomknąłem na marginesie, bo kolega Czerstwy wspomniał, że sam pierwotnie planował kupić coś za około 4 tys., a skończył na 5400 zł. Zasugerowałem, że go rozumiem, bo sam gdybym kupował telewizor dla siebie, to uderzałbym w OLED, przez co należy rozumieć, że przeznaczyłbym większy budżet, o czym zresztą napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czym konkretnie różni się Samsung QLED QE55Q77TAT od wersji z liczbą 80 - może 77 składają Koreanki z Południa a 80 Koreańczycy z Północy :?:

:lol2:

 

 

W dniu 28.11.2020 o 16:05, boss509 napisał:

bo około południa cena podskoczyła na 3899 zł, mam nadzieję, że mi nie anulują ze względu na "pomyłkę"

 

Anulowali zakup czy nie :?:

:wink:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Max Taadjen wszystko jest OK, odebrałem telewizor w punkcie Samsunga, w cenie 3499 zł, gdzie na wystawie był 5 stów drożej. Podoba mi się system Tizen, materiały w 4K wyglądają naprawdę dobrze, na tyle, że odechciewa mi się oglądać te w FHD. Zaskakująco dobrze wypada też dźwięk. Na początku nieco się przeraziłem, bo podłączyłem go przez stary kabel HDMI i obraz co kilka sekund się wyłączał i na nowo włączał, konieczna była zmiana rozdzielczości w dekoderze, po kupnie nowego kabla nie mam się do czego przyczepić. Czekam na środowy mecz Liverpool - Tottenham, który z tego co widziałem ma być w UHD.

 

Co do różnic, to z tego co wiem w tym 77 jest mniej stref podświetlenia, mniej ulepszaczy obrazu, zdecydowanie gorsze głośniki, jest chyba też wykonany z gorszej jakości materiałów (co do tego ostatniego nie jestem pewien, głównie chodzi chyba o jakość obrazu). 

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...