Skocz do zawartości

Eska TV i Eska TV Extra


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do rebrandingu, to mi się nie podoba. Eska TV to jest świetna stacja, dobrze młodym znana, nawet z "#NajlepszegoProgramu" i jakiegoś tam % muzyki (szczególnie pop), a teraz... [beep]o na to wyszło! Wycofanie muzyki, 100% rozrywki, cóż to skandal! I jeszcze ta nazwa - Ósemka... a tam w [beep]e se wsadzcie tę nazwę koledzy z ZPR, Eska jest fajną i lepszą marką od jakiejś "ósemki", która przypomina włoskie MTV, które też jest tandetne z powodu nazwy TV8. Chyba że za Nową TV by tę nazwę Ósemka TV wzięli, ale z LCN-em byłby problem, a poza tym dni Eski są już policzone. No to skoro Eska TV znika, to Radio Eska też zmieni nazwę na Radio Ósemka? To by było brzydkie, wolałem tę obecną markę, czyli Eskę, która wzięła się od... zgadnijcie, czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest walka o oglądalność. ZPR chce więcej tortu dla siebie. A jeśli chodzi o KRRiT, ta nie powinna robić problemów. Pierwszy konkurs na MUX-1, nie miał kryteriów tematycznych.

 

 

Ale wybrano kanał muzyczny i nawet uzasadniono potrzebę takiego kanału (miernie,bo i tak musieli dostać kumple Dworaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro Eska TV znika, to Radio Eska też zmieni nazwę na Radio Ósemka? To by było brzydkie, wolałem tę obecną markę, czyli Eskę, która wzięła się od... zgadnijcie, czego?

 

Radio Eska zostaje.

Edytowane przez MIGUEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama na początku nazwa "Eska" :) No chyba, że zmienią na "Ósemka" :lol:

 

Jeżeli mnie nie zrozumiałeś to chodziło mi o retransmisję na Ósemce TV (wiem, jeszcze nie wiadomo, kiedy wystartuje, ale tak wstępnie). Na TVP1 normalnie na żywo będzie.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko radio Eska zostaje, a chcą zamiast Eski TV wsadzić jakiś kanał Ósemka TV, który ma zaserwować więcej programów rozrywkowych? Ten pomysł jest do kitu... Pewnie zwolnią osoby pracujące przy montażu, wydawców, prezenterów, a programy muzyczne Gorąca 20, Miejska lista, Polska lista, #NajlepszyProgram i inne też wywalą. W ogóle kto ogląda w dzisiejszych czasach MTV? - tam zawsze poleci jakiś program, który jest wielkim g :censored: em(Warsaw Shore, Nastoletnie Matki, itp.) VIVA też 4 lata temu wprowadziła zmiany polegające na wprowadzeniu do ramówki programów reality-show i seriali, które były nie do zniesienia, skracali jeszcze bardziej muzykę likwidując Mega Top 10, Power Listę i inne programy, a w ich miejsce rano VIVA Sounds, w nocy VIVA Night Sounds, zostało jedynie Ty Wybierasz. Teraz na VIVIE leci muzyka całą dobę. Myślę, że nowy twór Ósemka TV podąży tą samą drogą co MTV Polska i tak jak 4 lata temu VIVA POLSKA - więcej rozrywki i seriali, mniej muzyki.

Edytowane przez ad_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama na początku nazwa "Eska" :) No chyba, że zmienią na "Ósemka" :lol:

 

Jeżeli mnie nie zrozumiałeś to chodziło mi o retransmisję na Ósemce TV (wiem, jeszcze nie wiadomo, kiedy wystartuje, ale tak wstępnie). Na TVP1 normalnie na żywo będzie.

Czy będzie, to nie wiadomo. Już się nowa władza wypięła z Dwójką na Radio Zet i ich koncerty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawi się zasadniczy problem: jak Eska TV wyrzuci prezenterów oraz programy muzyczne z ramówki i zmieni nazwę na Ósemka TV, to kto będzie prowadził Eska Music Awards? Możliwe że Krzysztof Jankes Jankowski. On oprócz prowadzenia #NajlepszegoProgramu w telewizyjnej wersji Eski prowadzi w radiowej Esce poranny program Ranne Ptaki. Co do pozostałych prezenterów, w tym Oli Kot, która prowadzi #NajlepszyProgram i Miejską Listę, to ona kiedyś brała udział w programie Vivy ''Hot or not'', a później prowadziła jakieś programy muzyczne, ale jej w Vivie nie odpowiadało, więc przeniosła się do Eski TV. Jeżeli chodzi o Ninę Cieślińską(Lady Ninę), to nic poza #NajlepszymProgramem nie prowadzi. Mogliby chociaż zaproponować im prac w radiu Eska, albo zaczęłyby prowadzić na innych konkurencyjnych stacjach programy. Są 4FUN.TV(wiem, że Lady Nina już wcześniej prowadziła programy na tym kanale), VOX MUSIC TV, i inne stacje, które byłyby chętne do zatrudnienia takich osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, Eska TV jedyne co pokazywała na żywo na swojej stacji to relację z czerwonego dywanu przed galą :)

@manieq01 Niekoniecznie ich zwolnili, po prostu mogli nie chcieć przeprowadzać się do stolicy... Choć przyznam Kaśki i Krisa brakuje bardzo w tej stacji. Ekipa najlepszego za którym średnio przepadam to nie to samo....

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotalpus to wiem, ale i tak retransmisji gali na pewno nie będzie na Ósemce TV jak i na żywo Czerwony Dywan.

 

A Puoteck to co? :) Jest nadal w Eska TV, ale prowadzi tylko sobotnie podsumowanie G20.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak powinna wyglądać Ósemka? Kanał E4 (pomijając to, że jest to nadawca publiczny) ma bardzo ciekawą ofertę programową. Fajnie by było, gdyby Ósemka się na nim wzorowała :) Plus do tego kilka pasm muzycznych (pewnie nocą i rano), żeby dopełnić profilu muzyczno-rozrywkowego. Włoski TV8, który zastąpił MTV też wygląda niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOP TOPÓW ( 14. 04. 16 r. ) 1500-1600 PREMIERA

 

13 Jonas Blue ft. Dakota - Fast car

12 Major Lazer ft. Nyla & Fuse ODG - Light it up

11 Dua Lipa - Be the one

10 Coldplay ft. Beyonce - Hymn for the weekend

9 Little Mix ft. Jason Derulo - Secret love song

8 Twenty One pilots - Stressed out

7 Alan Walker - Faded

Tinie Tempah ft. Zara Larsson - Girls like

5 Zayn - Pillowtalk

4 Tiesto & Olivier Heldens ft. Natalie La rose - The right song

3 Willy Wiliam - Ego

2 Selena Gomez - Same old love 

1 Micar - Brothers in Arms

 

Tak pomijając tą dyskusje związaną z Ósemką wjeżdza nowe Top Topów. Naprawdę Tiesto na 4 jak ta piosenka jest tak mało znana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przynajmniej małą nadzieję że oferta muzyczna nie będzie się ograniczała np. do funkcji "wypełniacza" między programami bo w przeciwnym razie wolałbym już w naziemnej tv 4fun.TV albo 4fun Fit&Dance.

 

@spidek Dla mnie to całe Top Topów jest tylko sztucznym notowaniem nic nie wnoszącym do "kontentu" Eski. Według mnie jedyną listą przebojów powinna być "Gorąca 20"

Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnacja z silnej marki Eska TV w świecie muzycznym nie jest dobrym pomysłem, ale trzeba też pamiętać o tym, jaki jest dziś profil stacji i z kim ona konkuruje. To jednak bardzo młodzieżowa grupa. Odejście od parasolowej młodzieżowej marki może zwiastować przestawienie się na starszego odbiorcę, zresztą miedzy wierszami taką zapowiedź można wyczytać - zmianę nazwy Eski TV na Ósemka TV i poszerzenie oferty programowej kanału oceniają dla wirtualnemedia_pl Małgorzata Szelenbaum, Joanna Nowakowska, Maciej Kita, Cezary Gadomski i Jan Roman.

 

 

Oto wypowiedzi trzech osób.

 
- Zmiana wyników oglądalności oczywiście będzie zależeć od tego, na ile nowe programy zdobędą uznanie wśród widzów stacji, czyli ważniejsza moim zdaniem jest jakość programów, a nie sama nazwa stacji. Z pewnością część widzów, dziś szukająca teledysków, w związku ze zmianami programowymi odejdzie od stacji. Czy uda się w ich miejsce pozyskać nowych? Zobaczymy - mówi Małgorzata Szelenbaum.

 

 


- Wracając jednak do Ósemka TV i szerszego programmingu: to również bardzo trudne zadanie, dlatego że tu wchodzimy już w znacznie szerszą konkurencję z większą liczbą kanałów, formatów i znalezienie tu jakiejś unikalnej dla widza wartości będzie trudne. Jak widać po przykładach konkurencji na polu muzycznym, gdzie np. MTV już ładnych kilka lat temu postanowiła zmienić to pole, pójść mocno w formaty rozrywkowe, sprawa nie jest jednoznaczna. Spadki na przestrzeni ostatnich lat, chociażby MTV, nie napawają wielkim optymizmem, jednak widać, że odpowiedni, lokalnie produkowany kontent potrafi te wyniki skutecznie windować w górę. Zakładając wiec, że właściciele mają pomysł na dobry kontent, pozostaje trzymać kciuki za obraną strategię, która wydaje się być bardziej obiecującą, lepszą drogą niż pozostanie przy Esce w formule dotychczasowej. Jestem na pewno spokojny o zainteresowanie reklamodawców. Taka zmiana może tylko pomoc. Walutą na tym rynku jest widownia, więc dopóki stacja tę widownię dostarcza, będzie się sprzedawać. Wręcz spodziewam się, że są klienci którym tylko muzyczny format mógł przeszkadzać - komentuje dla wirtualnemedia_pl Maciej Kita.
 

 

 

- Nadawca być może dostrzega  ograniczenia potencjału wzrostu tego segmentu i przy okazji porządkuje profile tematyczne całego portfolio swoich kanałów telewizyjnych - przypuszcza Gadomski. - Mając w swojej grupie Polo TV, który od początku ubiegłego roku stał się liderem udziałów w oglądalności w swoich grupach docelowych i wśród kanałów muzycznych, może sobie pozwolić na próbę różnicowania oferty. Zmiana profilu na bardziej rozrywkowy zapewne przesunie średnią wieku widza nowego kanału w górę, zmieni też jego profil behawioralny, ale to otworzy stację na nowe sektory reklamodawców i bardziej uniezależni na przykład od sezonowości koniunktury reklamodawców czy nawet sezonowości konsumpcji danej tematyki telewizyjnej - ocenia Cezary Gadomski.
 

 

 

Pozostałe wypowiedzi są na linku poniżej.

 

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...