Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tych dekoderach ustwisz własną listę. Masz tylko dwa kanały Dla Abonentów wrzucone na przymus - 23 i 49. Bardzo dobrze działa z Astrą. Czego do końca nie można powiedzieć o HD 5000. Mam oba dekodery tak naprawdę w domu. Jednen użytkuję ja - Samsunga, a drugi czyli HD 5000, moja teściowa. Oba są na mnie w umowie. HD 5000 potrafi niekiedy, zwłaszcza po aktualizacji oprogramowania zgubić Astrę i usunąć całą listę ulubionych. Ponadto w HD 5000 ustwaisz listę. ale masz więcej narzuconych kanałów Dla Abonentów, i nie przesuniesz już raz ułożonych kanałów. Oprócz tego obraz z Samsunga jest znacznie lepszy, niz z HD 5000. No i w końcu, pilot od Samsunga, w podstawowym zakresie obsłuży większość telewizorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zioomal

Mój Samsung DSB-H370G pracuje już ponad cztery lata i nie zamieniłbym go na żaden inny tuner od Cyfrowego Polsatu . Nie miałem i nie mam z tym tunerem żadnych kłopotów . Kanały przełącza szybko ( 10 sekund - 6 kanałów HD po kolei ) , masz dużo wyjść z tunera ( component , HDMI , 2 euro ) a więc i więcej możliwości połączeń . Porównując Samsunga z HD5000 to tak samo jak porównać wiosnę i lato ( oczywiście na korzyść Samsunga ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, ale byłem wymienić i nie mieli akurat samsungów..........heh no i właśnie w tym momencie przeprowadzam testy na........ egzemplarzu HD5000 - pierwsze uwagi to to że pilot faktycznie kiepski kolory nie są tak słabe jak wyczytałem gdzieś w necie, ale czekam i jak zauważę tylko jakąś wadę to jadę po samsunga, o ile będą. No może poczekam jeszcze na nowy soft, który ma być dostępny na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsung H 370G to wg. mnie jak narazie najlepszy dekoder polsatu , HD 5000 wszyscy odradzaja,pozdro.

 

Zdecydowanie zgadzam się z Tobą. HD5000 i Mini HD2000 zdecydowanie odradzam !!!

Użytkowałem SamsungaHD, padł mi - wymieniłem na HD5000. Ten się wieszał przy starcie.

To wymieniłem na Mini HD 2000 - beznadziejan reakcja na pilota.

 

Teraz mam ponownie Samsunga HD i znowu jestem bardzo zadowolony. :brawo::brawo::brawo:

 

A gdyby co w szafie Echostar 7200 HD - też dobry :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Od dzisiaj użytkuję tego Samsunga HD, zdecydowałem się na niego przy przedłużaniu umowy chociaż nie jest nowy. Do wyboru miałem jeszcze HD5000 (wygląd OK, beznadziejny pilot) oraz mini HD2000 (lepszy pilot za to jak dla mnie beznadziejny wygląd). O wyborze Samsunga zdecydowały pozytywne opinie większości użytkowników z tego forum.

Po kilku godzinach trudno mi jeszcze ocenić ale jak do tej pory jest dobrze. Kanały przełączają się dość szybko, pilot reaguje bez problemu również z dużego kąta względem dekodera.

Co do jakości obrazu to trudno mi cokolwiek stwierdzić bowiem na razie Samsung jest podpięty kablem SCART pod zwykły 50Hz kineskop, ale na dniach wymiana na LCD więc wtedy się okaże co potrafi ten dekoder.

W zestawie jest kabel pod złącze component i w związku z tym mam pytanie do użytkowników czy obraz jest lepszy pod HDMI a jeżeli tak to jaki kabel warto dokupić (tzn w jakim przedziale cenowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arko07

,, W zestawie jest kabel pod złącze component i w związku z tym mam pytanie do użytkowników czy obraz jest lepszy pod HDMI a jeżeli tak to jaki kabel warto dokupić ,, .

 

 

Jeżeli kupisz TV Lcd HD Ready to lepszy obraz będzie na kablu component , do TV full HD kabel HDMI . Ja mam podłączony tuner jednocześnie poprzez kabel component i HDMI i nie widzę żadnej różnicy w odbiorze , a na kanałach SD obraz przez component jest lepszy . Podłącz i sam porównaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba od razu te kanały wciągnąć na listę, np ulubionych. Wtedy nie zginą po ponownym włączeniu dekodera.

 

A jak ewentualnie inaczej niż do ulubionych ?? Czemu mam we wszystkich: platformy Sky Italia

oraz grecką "Novę" ?? a niczego z C+ (kodowane) ?? Kto i jak decyduje o kształcie i wyborze listy kanałów w ramach "wszystkie kanały" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zresetować tuner i na nowo przeskanować satelitę , tuner nie powinien gubić żadnych kanałów . Mam Samsunga ponad 4 lata i jeszcze nigdy nie zgubił mi żadnego kanału z listy ,,ulubione wszystkie ,, . Może sam przez przypadek usunąłeś kanały ? . Druga sprawa , masz do dyspozycji 8 list ulubionych - wrzuć na jedną z list kanały na których Ci zależy i po kłopocie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mam we wszystkich: platformy Sky Italia

oraz grecką "Novę" ?? a niczego z C+ (kodowane) ??

Może czegoś nie wiem, ale zastanawiam się po co komuś na dekoderze CP kanały z C+? Da się to w ogóle oglądać? Chyba, że chodzi o te kilkanaście niekodowanych wieczornych minut z Canal+?. Albo grecka "Nova"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner nie był używany od od 3 stycznia 2012 roku...wszystko się porobiło po wgraniu nowego oprogramowania -też zaległość chyba sprzed roku..

Jak dopiszę do ulubione ..faktycznie są , ale dlaczego muszę bawić się w ręczną edycję ??

Powinny pozostawać w ramach "wszystkie kanały" a tak nie jest.. :cry:

 

Platformy włoskie i grecka pozostają nietknięte ..muszę je usuwać manualnie a C+ ..znika

, jeżeli nie dopiszę do ulubionych..dziwne :shock:

 

W C+ bywają czasami "promocje" i można podejrzeć przez kilka godzin niektóre normalnie

kodowane kanały...z różnych powodów ( awarie w dosyłaniu , próby techniczne itp.)

 

A i tak bywa z transmisjami 3D :)

 

Może to jest też istotne.. tuner od kilku miesięcy jest FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ tuner nie może sam wyszukać PoloTV czy można ręcznie wpisać i jak, bo jestem zielony w tych sprawach?

EDIT:

Znalazłem ów kanał na pozycji 1328, jak teraz ustawić go żeby był gdzieś pod klawiszem?

Trzeba stworzyć listę ulubionych i np. ustawić go na numer 1?

 

EDIT:

 

Niestety, po wyłączeniu tunera wszystkie znalezione kanały skasowały się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...