Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też 2 lata temu szukałem dla swojej córki, porównywałem Chromecast 4K z FireStickiem 4K Max - sprzęt od Amazona jest może trochę szybszy, ale wyświetla reklamy (filmy z Prime) na stronie startowej, niektóre aplikacje trzeba instalować dłuższą drogą no i ma małe przyciski, także Chromecast górą.

Nie wiem jak twoja córka, ale moja zostawia pilota gdzie popadnie, także radzę jeszcze dokupić gumowe etui za parę zł, dedykowane do tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bambuczako napisał(a):

Na plus posiada kodek AV1, czego nie ma wersja 4k

I to była jeszcze do niedawna duża przewaga wersji HD nad wersją 4K, bo viaplay czy c+ online nie dało się oglądać na 4K a na HD śmigało aż miło. Było to dość paradoksalne że ta "gorsza" wersja lepiej sobie radziła. 

Na szczęście od jakiegoś czasu tak viaplay jak i c+ online nie mają już zacinek na 4K :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arkon napisał(a):

Wiesz już co kupisz, bo mi te podpowiedzi niewiele dały? Ja też szukam takiego budżetowego sprzętu dla córki, nie musi mieć 4K i innych wodotrysków, tylko ma solidnie i bez przycięć działać.

Jeszcze nie kupiłem, ale na 99% zdecyduję się na polecanego Chromecasta 4K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał(a):

Jednak wersję 4K wybierasz? Ja dałem córce starego Sony HD, więc chyba na ten format się zdecyduję.

Tak, mimo że 4K nie odbiorę to jednak na tę wersję się zdecydowałem. Ma lepsze parametry, jest chwalona, nie ma jakiejś wielkiej różnicy w cenie, która by przekreślała zakup, a chce, żeby to był sprzęt na dłuższy okres czasu i żeby mi się z niego dobrze korzystało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, viaplayfan napisał(a):

I też nie wziąłbym. Przy 2 GB RAM jednak trochę mulą tego typu boxy.

Na Chromecast 4K system zajmuje 1,1 GB RAM, więc zostaje 900 MB na aplikacje. Trzeba liczyć średnio 100 MB na jedną aplikację, więc jak się używa tylko  kilku, to nie trzeba ich ubijać żeby zwolnić pamięć. Najlepiej mieć 3 lub 4 GB RAM żeby był spokój, ale do 300 zł to chyba nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...