Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, mrozio11 napisał(a):

Netflix, Viaplay, C+ Online, Amazon Prime, oprócz tego apki do IPTV, Youtube.

To wszystko działa u mnie na Google Chromecast 4K, ale Viaplay trzeba zainstalować na KODI bo GC 4K nie ma wsparcia AV1. Zainstalowanie na KODI eliminuje szarpanie obrazu. Chyba, że juz to naprawiono bo dawno nie sprawdzałem viaplay na GC 4K.
I tak jak pisał @white snake brak 4K w Apple TV to chyba największa i jedyna wada - z reszty będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mrozio11 napisał(a):

Tylko kwestia tego WiFi, czy ktoś z was ma te Chromecasty czy inne Nokie i może wypowiedzieć się na ten temat?

 

Mam Apple TV 4K (edycje z 2022 i 2019) + Fire TV Cube 2nd Gen - nie mam żadnych problemów z WIFI. Urządzenia stoją ok. 2 m od routera (Funbox 6), net 1Gb/s. Na speedteście mam:
- ok. 700-750 Mb/s na Apple TV 4k

- ok. 350-400 Mb/s na Fire Tv Cube 2nd Gen (zapewne 3rd gen by wyglądał lepiej) ;)

Tak jak wspomnieli koledzy powyżej - jeśli nie zależy Ci na 4k w Canal+ to Apple TV 4k jest dla mnie bliska ideału (no może poza tym, że nie wszystkie apki do VPN są natywne, niemniej te główne są).

Jeśli chodzi o urządzenia Fire TV - kiedyś wymagało to więcej kombinowania, ale obecnie praktycznie wszystkie apki są dostępne natywnie. Mam zainstalowane: Netflix, Max, Disney, Apple TV+, Canal+ Online (tu działa 4k bez problemu), Viaplay, Megogo. Są też apki, których nie używam, odpaliłem tylko testowo i działają (Player, TVP VOD). Z głównych apek - jedyną wymagającą doinstalowania z pliku apk jest Sky Showtime, ale po zainstalowaniu działa bez problemu. 

Natomiast na Fire Sticka 4k max (natywnie) i Fire TV Cube (z pliku apk) jest już dostępna aplikacja xbox-a i można odpalać gry w chmurze, wczoraj testowałem, Forza Horizon 5 działała rewelacyjnie, aż byłem zdziwiony, że praktycznie zero lagów (wszystko oczywiście na wifi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gizior89 napisał(a):

Zainstalowanie na KODI eliminuje szarpanie obrazu. Chyba, że juz to naprawiono bo dawno nie sprawdzałem viaplay na GC 4K.

Może nie naprawiono w 100% bo mało widoczne szarpnięcia obrazu jeszcze się zdarzają ale są one raz na kilkadziesiąt sekund i lekko zauważalne tylko w bardzo dynamicznych scenach, np. szybkie przesuwanie kamery wzdluż boiska. Spokojnie można oglądać i nie ma to wpływu na komfort oglądania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.07.2024 o 09:20, mrozio11 napisał(a):

Jaka jest teraz najlepsza przystawka? Jest sens w ogóle szukać coś innego niż ten najnowszy Chromecast? Potrzebuje przystawki z dobrym wifi, patrzyłem jeszcze na Nokie 8010.

Nokia zdecydowanie najlepsza z tej przereklamowanej reszty

Edytowane przez Nolan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam:) Wszystkie wskazane aplikacje działają, jedynie Sky nie ma na Firesticka (ani na Fire Cube'a) wersji natywnej, trzeba zainstalować z pliku apk, wtedy działa. Plusem jest to, że Canal+ działa w 4k, co na wielu przystawkach jest problemem.

 

Na Apple'u TV 4k wszystkie te apki działają natywnie (ale Canal+ jest bez 4k).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest problem sprzętu że nie ma 4K tylko głównie  aplikacji. 

 

W sumie nawet bym się nie przejmował że jefynie C+4K nie dział w 4K jeśli wszytko inne by działało jak należy w 4K.

 

Niestety nie da się zadowolić wszystkich po równo przy takiej różnorodności i różnic w budowie boxów do streamingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

Ale to nie jest problem sprzętu że nie ma 4K tylko głównie  aplikacji. 

 

Ale to nie ma znaczenia. Najlepszy sprzęt nie pomoże jak aplikacja nie obsłuży. 

 

1 godzinę temu, adnage napisał(a):

Brak wsparcia 4K dla większości boksów do widzimisię C+ i źle świadczy o nich, nie o urządzeniach. Brać sprzęt tylko z uwagi na wsparcie jednej aplikacji jest bezcelowe.

 Jeśli zależy komuś na oglądaniu np.C+4K bezcelowe będzie wybieranie sprzętu na którym tego kanału nie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja niestety  tworzona jest na uniwersalny zestaw urządzeń i zgodnych systemów, by działać zawsze prawidłowo np. z 4K na każdym dowolnym musiała by być stworzona za każdym razem dla konkretnego urządzenia i systemu na nim. 

Chcesz mieć pewność że będzie działać  to oglądasz na sprzęcie operatora, operator nie bierze odpowiedzialności za inne urządzenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, carmelo napisał(a):

Obraz nie jest płynny, czasami lekko klatkuje. Na innym tv mam C+ Box i tam śmiga normalnie. Da się coś z tym zrobić? 

 

To jest ciekawe co piszesz, bo ja mam właśnie takie mikrozwiechy na C+ Boxie. Obraz przycina się na pól sekundy i idzie dalej.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się tak do końca co działa dziś, ciągle są jakieś aktualizacje, zmieniają się też aplikacje (np.HBO - HBO Max - MAX), szukaj producenta, który oferuje częste aktualizacje do swoich urządzeń, żeby kiedyś po jakieś zmianie nie przestała ci działać jakaś ulubiona apka na dłużej. Ogólnie Google, Amazon czy Apple produkują urządzenia na których będziesz miał najmniej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...