Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich abonentów N mam pytanie dlaczego na niektórych kanałach wyskakuje napis ze brak sygnału albo audio i po jakimś czasie pojawia się obraz ? Czy to jest związane z jakością sygnału czyli odbiorem z satelity ? u mnie jest sygnał 58 % a jakość 64 % ?!Oczywiście mam recordera 250 GB BZZB proszę o info !!! antena 80 cm. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-obecnie mam podłączony dekoder cyfrowego polsatu samsung, który ma jakby 2 wyjscia eurozłacze jeden telewizor mam podłączony normalnie kablem eurozłaczem-od dekodera do tv, natomiast drugi-taka przejsciowka z euro na czincze i do tv czinczami-czy jest taka sama mozliwosc podłączenia 2 tv w telewizji n na tym turbodekoderze? (oczywiscie wiem ze na 2 tv ten sam kanal leci..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na kuriera z umową nasunęły mi się takie pytania, jako początkującemu użytkownikowi:

1) Jak rozumiem okres rozliczeniowy zaczyna się 1 dnia każdego miesiąca kalendarzowego, do kiedy zwykle przychodzi na dekoder dokument płatniczy za dany miesiąc?

2) W jaki sposób płaci się za pojedyncze premiery VOD, czy można zapłacić od razu przelewem, czy kwota jest doliczana do kolejnego rachunku?

3) Czytałem na forach o problemach z przekazywaniem przez dekoder turbo sygnału WSS, czyli tego sygnału który powoduje że TV automatycznie zmienia ekran na panoramiczny, oraz że sygnał 4/3 jest rozciągany i obraz jest nienaturalnie rozszerzony. Czy to prawda czy po prostu były to wypowiedzi osób, które mają problemy z poprawną konfiguracją w menu?

 

Z góry dzięki za wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Digi

1) Okres rozliczeniowy to dzień, w którym podpisałeś umowę z n, czyli np. jak podpiszesz 15 marca, to 15 dzień każdego miesiąca będzie Twoim okresem rozliczeniowym. Co do rachunku, to przychodzi kilka dni przed okresem rozliczeniowym.

2) Cena za Premiery VoD doliczana jest do rachunku.

3) Nie wiem, więc nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Okres rozliczeniowy to dzień, w którym podpisałeś umowę z n, czyli np. jak podpiszesz 15 marca, to 15 dzień każdego miesiąca będzie Twoim okresem rozliczeniowym. Co do rachunku, to przychodzi kilka dni przed okresem rozliczeniowym.

Nie prawda! miesiąc w którym została dokonana aktywacja jest bezpłatny... okres rozliczeniowy zaczyna się od pierwszego kolejnego miesiąca w każdym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Czytałem na forach o problemach z przekazywaniem przez dekoder turbo sygnału WSS, czyli tego sygnału który powoduje że TV automatycznie zmienia ekran na panoramiczny

 

Nic takiego zarówno na recorderze jak i turborecorderze nie zauwazyłem (podpięte po HDMI). Dla każdego kanału oddzielnie ustawiasz rozmiar. Kanały jak TVP czy TVNTurbo wykorzystując WSS przełączają rozmiar (np. podczas reklam niektórych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciła za... montaż :-) Została delikatnie mówiąc zrobiona w konia - chociażby na cenie montażu+antena. Gdzie wnuczek byłeś? Pieniędzy już nie odzyska, bo to za montaż+antenę zapłaciła, może co najwyżej zerwać umowę w ciągu 10 dni... chociaż może jeszcze odzyskać kasę za antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moja babcia założyła sobie w sobotę n w promocji "Wielkie Rewolucje 2" z N Box HDTV

i za wszystko zapłaciła 450 zł.

 

tyle że firma sama przyszła do domu . Czy to nie jest wyłudzenie ;)

 

Chyba "Wielka Rewolucja 2". Poza tym fajnie, że założyła w sobote w tej promocji skoro od dziś jest ona oficjalnie dostępna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy jeżeli ułożę własną listę, a w międzyczasie zmieni się kolejność kanałów na głównej liście, to numery kanałów zaktualizują się też na mojej? Chodzi o to czy pozycje na liście odwołują się do częstotliwości czy jedynie do samych pozycji z listy głównej, bo jeżeli ta druga opcja, to w przypadku poprzestawiania listy głównej, kanały na własnej liście odwoływały by się do niewłaściwych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przestawiła mi się antena i mam do was drodzy koledzy pytanie. Antenę mam o średnicy 90cm i ją ustawiam.Udało mi się ją ustawić, siłę sygnału mam na poziomie 94% a jakość 100%. Pytanie to: jaki powinien być tzw. BER żeby wszystko odbierało bez problemów? Obecnie BER u mnie Na zwykłym Nboxie wynosi 3.2E-3 Drugie pytanko to co to jest właściwie ten BER i za co odpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...