Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest zdjęcie tego dekodera i telewizora, a na nim nsport, a na tunerze wyświetlało się nsport. Czyżby byłby to fotomontaż?
A równie dobrze z tyłu za telewizorem leżał sobie ukryty tuner do odbioru TnK, albo n-box w swojej pełnej okazałości. A z przodu tuner Opticum, który był podłączony do prądu, ale nie był podłączony z telewizorem - o fotomontaż tu nie trudno :D Ta aukcja jest bardzo podejrzana, lepiej ją olać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie promocji Wielka Rewolucja (umowa 13 miesięcy 48zł)

- czy po tych 13 miesiącach w promocji jak umowa przejdzie na czas nieokreślony będę mógł wybrać np. tylko 3 pakiety?

- jak wybiorę nbox-a z dyskiem 1 miesiąc kolekcji Picture Box gratis to chyba po tym miesiącu nie muszę obowiązkowo korzystać z oferty VOD ?

- po okresie 13 miesięcy jak np. zrezygnuje z umowy to nbox-a trzeba zdać do dystrybutora czy na przykład wysłać kurierem lub pocztą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś taka była opcja, gdy była stara promocja, że przez 6 miesięcy, wszystkie pakiety za 38 zł, a kolejne pół roku, do wyboru pakiety, oprócz informacyjnego, obecnie w tej promocji, masz wszystkie pakiety dostępne w cenie 48zł, a po okresie minimalnym, raczej pozostaną ci w abonamencie wszystkie pakiety, z tą różnicą, że albo dostaniesz do płacenia niższą kwotę, albo dostaniesz jakieś dodatki gratis, lub po prostu rozwiążesz ta umowę i skorzystasz z nowej w tym czasie promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Mam pytanie odnośnie promocji Wielka Rewolucja (umowa 13 miesięcy 48zł)

- czy po tych 13 miesiącach w promocji jak umowa przejdzie na czas nieokreślony będę mógł wybrać np. tylko 3 pakiety?

- jak wybiorę nbox-a z dyskiem 1 miesiąc kolekcji Picture Box gratis to chyba po tym miesiącu nie muszę obowiązkowo korzystać z oferty VOD ?

- po okresie 13 miesięcy jak np. zrezygnuje z umowy to nbox-a trzeba zdać do dystrybutora czy na przykład wysłać kurierem lub pocztą

1. Możesz zmienić ilość pakietów bez żadnych opłat.

2. Nie, nie musisz. Po tym miesiącu automatycznie usługa zostaje wyłączona.

3. nboxa trzeba oddać w autoryzowanym punkcie sprzedaży n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy gdy wezmę tą promocję za 48 zł przez nsklep czy internet to muszę się liczyć z tym, że mogą mi wrzucić nboxa używkę?

Nie wiecie jaki tuner dają w dołączonym do promocji zestawie TNK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy gdy wezmę tą promocję za 48 zł przez nsklep czy internet to muszę się liczyć z tym, że mogą mi wrzucić nboxa używkę? [..]

Nie jest to wykluczone, zatem raczej musisz się z tym liczyć.

 

[...] Nie wiecie jaki tuner dają w dołączonym do promocji zestawie TNK ?

Zależy pewnie jeszcze jakie mają w danym punkcie sprzedaży lub jakie im zostały, bo promocja ważna do wyczerpania zapasów.

Należy jednak pamiętać, że promocyjny zestaw telewizji na kartę otrzymuje klient przy wyborze dekodera HD z cyfrową nagrywarką! Zatem przy ewentualnym zakupie białego nboxa prezent (telewizja na kartę z dekoderem) nie obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka pytań dotyczących "n". Na początek napiszę, że nigdy nie miałem tej platformy, więc kompletnie nie znam zasad tutaj panujących, ani kwestii technicznych przy podłączaniu ich sprzętu. Teraz problemy:

 

1. Jestem zainteresowany ich ofertą, jednak posiadam w pokoju starszy telewizor (19-letnie Sanyo :D na nowszym tv będzie C+) i nie wiem czy będę mógł oglądać na nim kanały HD. Jako, że jestem fanem sportu, to głównie interesowałby mnie nSport HD. No i właśnie - jest on tylko w wersji HD, więc czy będę w stanie go oglądać na starym tv? Słyszałem, że tak. Tylko po prostu nie zobaczę tej dobrej jakości. To prawda?

 

2. Drugie moje pytanie dotyczy podłączenia dekodera do tv. n-kowe dekodery pozwalają oglądać HD, mają też kilka innych opcji, a ja do tej pory miałem styczność tylko z zwykłymi tunerami SD (echostar w CP i strong w C+. Za czasów Wizji jeszcze HD nie było ;)). Czyli podłączenie było banalnie proste: antena z talerza do tunera, a tuner z tv połączony eurozłączem. Później załączyć prąd :D i działa. Czy podłączenie dekoderów n-ki się czymś różni? Jakieś dodatkowe, czy też inne kable?

 

Domyślam się, że dla większości są to bardzo banalne pytania, wręcz żałosne, ale ja po prostu się na tym nie znam, więc pytam ;) W sumie od tego chyba jest ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne... :P Ja też nie miałem tej platformy ale mogę Ci powiedzieć, że Twoje rozumowanie jest dobre, w obu punktach.

1. Tunera nie obchodzi co zrobisz z sygnałem który on "wytwarza", ma kilka typów wyjść, "robi" dla nich odpowiedni sygnał i tyle.

2. Tak, musisz dać mu sygnał z satelity, trochę prądu i wrzucić efekt końcowy na jakieś TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi :)

 

Miałem troszkę zonka z podłączeniem, po tym co Krisss16 pisał tutaj: viewtopic.php?f=8&t=2483&start=765. Czyli podłączenie drugiego kabla. Chodzi jednak o nagrywanie innego programu niż oglądany, a takie bajery to mnie akurat nie interesują :D Boje się trochę, czy mój stary tv da radę konwertować ten obraz HD na SD, ale może wytrzyma :D

 

W każdym bądź razie poczekam na grudniową promocję n-ki i wtedy podejmę decyzję :) Biorąc jednak pod uwagę, że CP po dwóch latach nie chcę nigdy w życiu więcej widzieć na oczy, to bardzo możliwe, że oprócz C+ skuszę się też na n. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telewizor nic nie konwertuje. pomyslcie: jesli telewizor jest stary i nie ma wejscia dla ygnalu HD czyli wejscia HDMI to w ogole "nie wie" co to sygnal HD jest. on wyswietla co mu da kabel np scart. dekoder wybierajac na nim rozdzielczosc wyjscia wytwarza odpowiedni sygnal i uaktywnia odpowiednie wyjscie (scart lub hdmi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że rozmowa się toczy na "wielkim" poziomie to i ja dołączę. hehehe. @puszczyk - jak bedziesz brał n-ke to weź biały dekoder ponieważ on jest bez dysku i jesli Cie nagrywanie nie interesuje podłączasz jeden kabel antenowy - a scartem do TV i jedziesz. W dekoderach n-ki trzeba jeszcze ustawić rozdzielczość ale to dość prosto jest w instrukcji wyjasnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dzisiaj zmienilam konwerter w antenie od nki do ktorego dobrze przykrecilam kabel. po wlaczeniu wszystkie kanaly mam, tylko brakuje eski tv ora 4 kanalow z pakietu przyrodniczego.Wybierajac te kanaly pokazuje sie komunikat aby sprawdzic czy kabel jest dobrze podlaczony do dekodera (brak sygnalu-lecz pomimo to wyswietla mi sie pasek u dolu z nazwa aktualnego programu i czasem ile do konca;/ ). nie wiem czy to wina mojego nowego konwertera? czy moze podejsc i jeszcze raz odkrecic i przykrecic kabel do niego?co radzicie?

wspomne ze sila to 96% a jakosc to ok 26% (nie pamietam jak bylo wczesniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest zdecydowanie za niska. Przy wymianie konwertera trzeba uważać, aby jednocześnie nie zmienić położenia ustawienia anteny. Inny powód - źle ustawiony skew w uchwycie - może wystarczy konwerter lekko obrócić w obejmie, w prawo lub lewo o kilka stopni (tak na oko) i sygnał wskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...