Skocz do zawartości

DVB-T Dolny Śląsk


malinax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam.

Jako że mam tuner N -ki z tunerem dvb-t podpiełem dzisiaj do niego starą antenę szerokopasmową. Znalazł mi 7 programów na kanale 49 689MHz.Pasek siły sygnału 45 % jakość 100 % .Na innych kanałach wyświetla się tylko pasek siły sygnału od 20 do 53%,brak paska jakości.Dlaczego pomimo siły sygnału powyżej 50 % nie odbierają inne programy na innych częstotliwościach?Jak mogę sprawdzić z jakiego nadajnika odbieram?

Miejsce skąd piszę to Bolków województwo dolnośląskie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kanał 49 to prawdopodobnie jest MUX-3 z Legnicy (TVP1, TVP2, INFO itd.) Powinieneś łapać ze Ślęży MUX-2 na k. 58 770 MHz. Trzeba pokombinować trochę z anteną a przede wszystkim dokładnie ją ustawić. Zajrzyj TUTAJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Sobótce mam 4.5 km do Ślęży ,posiadam dekoder DVB-T Comsat TE 2030 HD .

Sygnał MUX 2 ma 100% , łapie też Czechy z nadajnika Cerna hora sygnał 90%

Natomiast nie mogę znaleźć MUX 3 mimo że mam w prostej linii 22km do Żórawiny .

Bo na mojej antenie siatkowej nie znajduje nadajnika , i nie wiem czy to wina anteny .

Proszę o jakąś podpowiedz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :aha: Czy Ktoś wie i mógłby podać termin,w którym"Ślęża"będzie nadawać całość NTC dla Wrocławia,bo coś ta"Żórawinka"szwankuje wielu Forumowiczom i to nie tylko tym bardziej oddalonym od nadajnika? Fajnie byłoby ustawić antenę na jeden nadajnik i nie kombinować,nie będąc fachowcem :oops: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnego terminu nikt nie zna, ale może to nastąpić jakoś w kwietniu/maju 2013, kiedy wyłączą analog ze Ślęży. Od 1 czerwca tego roku będzie ze Ślęży MUX-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie tak. Jednak od 1 czerwca w MUX-3 za TVP2 będzie TVP2 HD i wtedy warto odbierać tego MUX-a. W MUX-1 za TVP1 będzie TVP1 HD. No i w planach są Dokument i Rozrywka, ale to dalsze czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pragnę podzielić się swoim dziwnym i przypadkowym sukcesem.Używam takiej śmiesznej antenki zewnętrznej ze wzmacniaczem o nazwie "Dexta"i od zawsze miałem problemy z odbiorem NTC. Kiedy ustawiałem ją na Ślężę to względnie dobrze odbierałem MUX-2,kiedy na Żórawinę -tragicznie MUX-3,a kiedy chciałem mieć jedno i drugie,to nie miałem nic,więc zostałem przy Ślęży i czekałem na MUX-1,który ma ruszyć w czerwcu.Ponieważ cenię wiadomości lokalne,to wpiąłem antenę w nieużywane VHS,a z niego do tunera DVB-T i...normalnie szok!!! Wszystkie kanały(z czeskimi włącznie) mimo paskudnej pogody-kryształ!!! Tyle razy chciałem obdarować kogoś moim starym videlcem i nikt nie chciał go przyjąć,a teraz tak mi się odwdzięczył. VHS wyłączyłem pilotem i cieszę się jak dziecko naprawdę pięknym obrazem i dobrym dźwiękiem TVP w MUX-3,a jutro rano odłączę video,wyczyszczę jak nigdy...i podłączę i nie oddam już nikomu.Jeśli ktoś ma podobne problemy z odbiorem jak ja(miałem),to polecam ten eksperyment,pozdrawiam i życzę wszystkim równie dobrego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi tam być jakiś wzmacniacz w tym VHS i stąd takie efekty.

Z tunerami DVB-T może być bardzo różnie. Ja mam pod jedną i tą samą antenę podłączone zwykłym rozgałęźnikiem telewizor i laptop z wbudowanym tunerem DVB-T. I jakie są wyniki? Telewizor gra płynnie nawet na najsłabszych sygnałach z Czech (10%). A laptop zacina się przy polskim sygnale 60-70%. Oczywiście wynika to stąd, że laptop jest urządzeniem wielofunkcyjnym, służącym m.in. do odbioru telewizji, a telewizor służy przede wszystkim temu celowi i stąd takie różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...