Skocz do zawartości

DVB-T Dolny Śląsk


malinax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 multipleks Czeski z nadajnika Jesenik (36 k.)możesz na 90 % odebrać ( sprawdź czy ładnie odbierasz Nova na 53 kanale) możesz spróbować złapać muxy z Ostrawy.

Jeśli chodzi o polskie kanały cyfrowe to w kwietniu uruchomią II multipleks z nadajników z Kalisza i Częstochowy.

Z nadajnika Śrem będzie ciężko odebrać, ale jeśli z twojej anteny widać daleki horyzont nie ma wzniesień to masz szansę odebrać 2 multipleks z nadajnika Śrem

Jak się zdecydujesz ustawiasz na 27 kanał TVP2 i dokładnie ustawiasz antenę i jeśli masz ładny odbiór skanujesz 39 k. cyfrowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Jestem laikiem więc proszę o wytłumaczenie "jak krowie na rowie" :oops: Mieszkam w miejscowości Dzierżoniów (ok 75km do czeskich nadajników) analogowo odbieram ct1 ct2 i nova Jeśli posiadam dekoder polsatu i zwykłą antenę siatkową podłącze do tego dekodera to należy przeszukać TV aby znaleść te kanały o których mówicie dvb??

Jaka jest szansa że cokolwiek uda mi się złapać dodam jeszcze że ślężę widzę z okna!!! :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadam dekoder polsatu i zwykłą antenę siatkową podłącze do tego dekodera to należy przeszukać TV aby znaleść te kanały o których mówicie dvb??

Pomyśl, pokombinuj przez chwilę. Jak i gdzie chcesz podłączyć tą antenę i czy tuner jest przystosowany do odbioru sygnału DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku 2 znajomych przyszło do mnie abym zobaczył się do telewizora, bo kupili nowiutki telewizor, ale nie mogą złapać kanałów cyfrowych twierdząc, jeśli kupili telewizor cyfrowy to odbiorą naziemną cyfrową.

W jednym przypadku udało się wymienić telewizor dużo nowszy model z dużo lepszym obrazem z tunerem MPEG4 i dopłatą 100zł.

Od 2009 roku prawie wszystkie telewizory są produkowane z tunerem MPEG4, ale w sklepach dziś potrafią wcisnąć telewizor z 2007-2008 r udając, że bardzo tanio ci sprzedają.

4pepik podaj producenta i model telewizora, który jest podany po tylnej stronie a ja napisze czy odbierzesz NTC . :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich zainteresowanych,moja lokalizacja to Bolesławiec,ostatnio kupiłem tuner wiwa hd100,antenę mam szerokopasmową,bez jej przestawiania

a jest ustawiona na pd.zachód lub trochę bardziej na zachód mam 8 programów niemieckich,9 czeskich + radio,polskie są chyba z Żagania według kanału

pozdrawiam

 

lista programów,które obecnie odbieram

Czechy

kanał 43 i 33

1 CT1,CT2,CT4,CT24 +stacje radiowe

kanał 52

NOVA,NOVA CINEMA.PRIMA,PRIMA COOL,BARRANDOV TV

 

Niemcy

kanał 39

DAS ERSTE,EINSFESTIVAL,ARTE,PHOENIX

kanał 27

MDR SACHSEN,RBB BRANDENBURG,WDR KOLN,BR BAYERISCHES FS NORD

kanał 36

ZDF,3SAT,NEO KIKA,ZDF INFOKANAL

 

nasze

kanał 41

POLSAT,TVN,TVN7,TV4,PULS,PULS2,TV7-test,TV8-test

 

na razie brak TVP i PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

18.04.2011 r uruchomiono nadajnik 2 multipleksu Mikstat koło Ostrowa Wielkopolskiego który można odbierać w Brzegu , Oławie , Oleśnicy , Trzebnicy ,Wrocławiu . :brawo:

Odbieram MUX2 z nadajnika Kalisz Mikstat na kanale 44 w Legnicy ( 130 km ) .

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c0c ... 02d67.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kilka dni temu złapałem sygnał MUX2 z nadajnika Kalisz Mikstat. Potem zniknęło na kilka dni a wczoraj pojawiło się znów.

 

Odległość 140 km od nadajnika, miejscowość za Wrocławiem w stronę Jeleniej Góry. Moja antena to stara poczciwa siatkowa z zasilaczem w dodatku powieszona na strychu, a nie na dworze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lokalizacja Wałbrzych (Piaskowa Góra)

 

Wczoraj zamontowałem antenę UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177 na dachu 4 piętrowca. Skierowałem ją prosto na Ślężę i odbieram MUX2 prawdopodobnie jak kolega powyżej z nadajnika Kalisz Mikstat (chociaż nie wiem do końca bo to 181 km). Odbierane programy to POLSAT, TVN, TVN Siedem, TV4, TV PULS, PULS 2 (test), TV7 I TV8 (obraz kontrolny). Jakość sygnału dobra bez zacięć całą dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potwierdzam to kanał 44 (siła sygnału 77%) sprawdziłem na telewizorze TV Sharp 46LE 820 bo na innym mi nie pokazywał parametrów. Ale aż dziw mnie bierze że z takiej odległości odbiera sygnał. Ciekawe czy w innym kierunku np. na Żagań też bym odbierał lub innych MUX??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mam pytanie - czy ktoś zagląda na tę stronę: http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=3763

Zauważyłem że w zakładce Polska/Mux2 pojawiło się Dolnośląskie i Opolskie z symulacją zasięgu z nadajników J.Góra, Kłodzko, Wrocław/Slęza i Chrzelice/Opole. Czy ta mapka to wyłącznie symulacja komputerowa czy też poparta jest ona realnymi pomiarami sygnału a jeżeli tak to czy to oznacza że zaczęły się już jakieś testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...