Skocz do zawartości

DVB-T Dolny Śląsk


malinax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kol. Wojt@s, mam dla Ciebie pomyślną wiadomość :). Dzisiaj, po ponad rocznej przerwie ponownie podłączyłem do gniazda antenowego tunera cyfry: Philips PVR HD Philipsa (DSR 7201/91) z 250 GB dyskiem, - 12 elementową antenę (o ile dobrze pamiętam) typu Yagi: prod. nie istniejącego już wrocławskiego POLKAT-u, a tuner zaprogramował mi kanały 2 MUX-u na końcu listy programów tj. : nr 980 – Polsat, 981- TVN ,,, itd.

Ale uwaga !!! tuner ma chyba jakąś „kłódkę programową”, ponieważ całkowicie pominął i nie zapisał kanałów MUX-1, 2 i 3 czeskiej NTC. Takie skanowania DVB-T tunera robiłem już ponad rok temu, kiedy nie było jeszcze w eterze sygnałów polskiej NTC, dlatego byłem przekonany, że tylko cyfra może łaskawie przez satelitę zaprogramować darmowe kanały NTC polskie i naszych południowych sąsiadów. Na tej samej antenie bez problemu odbieram od ponad roku, czeskie MUX-y na tunerze DVB-T telewizora LCD. Pozdrawiam i życzę powodzenia w programowaniu :)

I jeszcze jedno: kod dostępu przy programowaniu tego dekodera to 1111 o ile nie zmieniałeś na inny, oraz porządny (taki jak do talerza) kabel koncentryczny od anteny TV do tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z odbiorem mux 2 PL i 3 muxów z trutnova .

Na czeskich kanałach obraz mi się "zacina" a paski sygnału "latają" (co chwilę spada i rośnie pasek sygnału).

podobna sytuacja (raz na ok. 10 minut) na mux 2 PL.

antene mam za oknem (do dachu nie mam dostępu), ustawiona jest prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało się w końcu

mam kanały naziemne na swoim PVR ;-)

ale jak zapodałem wyszukiwanie na samym TV

to znalazł mi chyba 7-8 kanałów czeskiej telewizji

mam małe pytanko

czy na tych kanałach z czeskiej lecą jakieś mecze LM czy LE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

0,2 kW kierunkowo to totalna porażka. Takiej mocy chyba jeszcze nie było w polskiej NTC (przypomina nadajnik doświetlający). Puls leci z mocą 1 kW kierunkowo i odbieram go w odległości 35 km na Yadze z symetryzatorem z lekkim śniegiem. Patrząc na to, że dvb-t jest jakieś 4 może 5x bardziej nośne niż analog, to może uda się coś złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko - może ktoś będzie wiedział: jak Mux 2 z Czarnej Góry będzie nadawał "regularnie" to czy moc zostanie zwiększona? Bo te 20 kW to jakiś śmiech na sali. W mojej miejscowości (Mieroszów) odbieram ten Mux ale obraz szatkuje (analog ma obraz żyleta z tego nadajnika). Tak więc jak z mocą Mux 2 z Czarnej góry będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przecież w DVB-T nie stosuje się takich mocy. W analogu jest max 1000 a w dvb-t 100 kW i tyle. 20 kW cyfry to jak jakieś 4-5 razy tyle analogu. Tak to się przelicza. I do tego MUX-2 z Kłodzka jest bardziej kierunkowy niż analog i wielu ma problem z odbiorem mimo świetnego analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,a ja u siebie w Kamiennej Górze co prawda na telewizorze i tunerze satelitarnym -oba z mpeg2 :( - odbieram (tylko wykaz kanałów i głos-bez obrazu),antena siatkowa kilkuletnia z wzmacniaczem zamontowana na dachu budynku :

-Polsat

-Polsat Sport News

-TV 6

-TVN

-TVN7

-TV4

-TV Puls

-TV Puls 2

 

Kanały te lecą na kanałach: 58 i od 1 sierpnia na 44

Najdziwniejsze jest to że antenę mam ustawioną na wprost Śnieżnych Kotłów,a za nią z tyłu jest budynek.No ale anteny siatkowe maja to do tego że prawie wszystko odbierają. :smile:

Natomiast z Czech łapię: 1.CT1 2.CT2 3.CT4 4.CT24 5.TV PUBLIC 6.Z1 7.TEST EPG 8.NOVA 9.NOVA CINEMA 10.PRIMA 11.PRIMA COOL 12.BARRANDOV 13.PRIMA LOVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
0,2 kW kierunkowo to totalna porażka. Takiej mocy chyba jeszcze nie było w polskiej NTC (przypomina nadajnik doświetlający). Puls leci z mocą 1 kW kierunkowo i odbieram go w odległości 35 km na Yadze z symetryzatorem z lekkim śniegiem. Patrząc na to, że dvb-t jest jakieś 4 może 5x bardziej nośne niż analog, to może uda się coś złapać.

 

Dokładnie !

 

Problem może być w tym, że jak ustawimy idealnie antenę do słabego nadajnika z kanałami TVP, który pojawi się we Wrocławiu prawdopodobnie w październiku 2011, to mozemy miec problem z odbiorem pozostałych nadajników, w tym szczególnie z odbiorem czeskich stacji, a szkoda by bylo :) Nadajnik w Opolu będzie miał dużo większą moc, może on będzie bardziej dostępny we Wrocławiu lub któryś z innych nadajników pobliskich województw.

Moc 0.2 kw to mega porażka jak na Wrocław i okolice, będzie zadyma, gratuluję takich pomysłów tym, którzy to u nas w Polsce zaprojektowali. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przeraża w ogóle moc wszystkich polskich nadajników DVB-T... czemu u nas nadaje się w górach (z Czarnej Góry) z mocą 20kW, a w takich Czechach z mocą 100kW z nadajnika w Trutnovie? Tego za żadne skarby nie zrozumiem. Najlepsze jest to, że mam antenę skierowaną centralnie na naszą Czarną górę, analog żyleta, a cyfrowo mam same bloki :lol: A czeskie kanały cyfrowe z Trutnova łapię spokojnie z 80% jakością praktycznie "tyłem" anteny (lub z odbicia, co jednak mało prawdopodobne). Krótko mówiąc: nasze DVB-T to póki co jeden wielki niewypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...