Skocz do zawartości

DVB-T Dolny Śląsk


malinax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dla czego nie uwzględnili w I etapie uruchomienie nadajnika Ślęża http://www.sudety.net.pl/?p=productsMore&iProduct=35 , a powinni ponieważ jest umiejscowiony 718 m n.p.m plus maszt 136 metrowy który swoim zasięgiem obejmuje prawie całe województwo dolnośląskie i bardzo dużą część opolskiego i wielkopolskiego a nawet część województw lubuskiego, łódzkiego , śląskiego i swoim zasięgiem obejmie ok. 5 milionów ludzi ( ponad 10% obywateli polski ) a wybrano Pomorskie i Zachodniopomorskie w której mieszka nie całe 4 miliony http://www.lib.utexas.edu/maps/europe/poland_rel00.jpg dla tego proponuje dodać nadajniki na Dolnym Śląsku ,Śląsku ( ok. 5 mln.)i w Małopolsce (ok. 3 mln. ) .

Przy uruchomieniu nadajnika w Wiśle objęło by swym zasięgiem województwo Śląskie i część Małopolskiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdź w internecie ukształtowanie terenu z twojego między domem a nadajnikiem Żagań Wichów ( http://www.dvbtmap.eu/ ) na normalnej antenie yagi , atx i jeśli masz antenę siatkową i kabel w dobrym stanie .

Telewizor ustaw w analogu na 21 kanał ( tvp1) i ustaw w kierunku nadajnika i sprawdź czy dobrze odbierasz jeśli dobrze to możesz próbować odebrać na 45 kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że mieszkasz koło Wałbrzycha bo na forum czytałem że w Karpaczu , Boguszowie-Gorce i w tych regionach złapali I multipleks z Wichowa http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=750 .

Jeśli chodzi o Dolny Śląsk to II etap cyfryzacji staną w miejscu i nie wiadomo czy w tym toku ruszy III multipleks ma być za rok i podobno w Żurawinie miał być z mocą 10 kw. Ale emitel twierdzi że moce i lokalizacje poda w najbliższym czasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Aktualne są zapowiedzi o uruchomieniu Multipleksu 1 na Dolnym Śląsku ale cyfryzacja znów jest opóźniona o następne półtora miesiąca czyli 30.09.2010 r. nie zdążą uruchomić ponad 40 % kraju i 30.09.2010 r ma też być uruchomiony 2 Multipleks a więc jeśli w grudniu uruchomią to będzie dobrze . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

witam dzisiaj udalo mi sie zlapac kolejne sygnaly z kanalow 60 i 61 (CZESKIE) + ( K.40 od paru miesiacy ) na tv plasma LG z dvbt :jupi: w Dlugolece 20 km od Wroclawia kierunek Olesnica:

 

K.40 SILA 55% JAKOSC 100% TV: CT1,CT2 CT4,CT24 RADIA: RADIO ZURNAL, PRAHA,VLATAVA,RADIO WAVE, D-DUR, LEONARDO,RADIO CESKO

K.60 SILA 44% JAKOSC 100% TV: TV PUBLIC,Z1, TEST EPG RADIA: PROGLAS

K.61 SILA 40% JAKOSC 100% TV: NOVA,NOVA CINEMA,PRIMA,PRIMA COOL,BARRANDOV TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a może ktoś jest z Jeleniej Góry mamy rzut kamieniem do Czech ale jesteśmy w dolinjie czy ktos odbiera z Czech z Czarnej Góry lub Liberca kanały cyfrowe?

 

Bez problemu zlapiesz zwykla siatkowka za 30zl Czarna Gore z Czech. Na CT 4 jest duzo dobrego sportu a na Nova Cinema leci dobre kino, jezeli lubisz jezyk czeski. Polecam komedie. :D Sygnal bardzo dobry. Zlapiesz takze Schafberg-Löbau z Niemiec i kanaly, jak ARD 1, ZDF 2, MDR Drezno, RBB Berlin-Brandenburg a takze WDR Kolonia, BR Monachium itd., ktore sa tez na Astrze 1. Niestety nie ma RTL, SAT1 i Pro7, poniewaz nie oplacalo im sie to poprostu a w PL wszyscy tak na Polsat i TVN wyzywaja. :roll: Na mojej siatkowce ze wzmacniaczem odbieram w Boleslawcu takze Zagan-Wichow, jezeli antena ustawiona jest na Zagan, to sygnal mam 100%. Niestety na Czechach i Niemcach zacina wtedy obraz. Siatkowka sie do tego nie nadaje i mam zamiar wkrotce na chalupie mojich rodzicow zamontowac takie cos: http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... dat-hd-mix. Televesy sa ponoc jedne z lepszych. Co sadzicie o tej antenie na Dolnym Slasku w regionie Boleslawca, Lubina, Legnicy? Da sie na tej antenie optymalnie zlapac Wichow, Niemcy i Czechy? Warto dodac, ze Zagan i Czechy leza w calkiem przeciwnych kierunkach a na zwyklej siatce duzo mi nie brakuje. Televes jest dosc droga, bo kosztuje 249zl! Czy to sie oplaca? Warto byloby wybrac optymalna antene dla Dolnego Slaska a sytuacja ze wzgledu na bliska granice z Czechami i Niemcami wyglada ciekawie i obwituje roznorodnoscia kanalow i juz dzis ponad 30 sie ich nazbiera... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Przeczytałem cały ten wątek, ale jakoś nie mogę wyciągnąć z niego prostych, ale konkretnych informacji dla siebie (nadmiar informacji, które mi nic nie dają), więc zadam pytanie wprost.

A więc do rzeczy.

Mieszkam prawie w centrum Legnicy w kamienicy cztero-piętrowej. Mam na strychu antenę siatkową z wzmacniaczem. Mniej więcej taką:

 

http://www.sklep.vipsat.pl/images/ant-siatkowa.jpg

 

Niedawno kupiłem telewizor Samsung LE40C650 z dekoderem DVB-T MPEG4/MPEG-2 i DVB-C. I teraz moje pytanie (a raczej dwa). Czy z takim sprzętem w miejscu mojego zamieszkania dam radę odebrać polskie kanały cyfrowej telewizji naziemnej? A jeśli jest to możliwe, to w którą stronę dokładnie powinienem ustawić antenę?

W tej chwili mam ustawioną mniej więcej na południowy wschód. Mam idealne analogowe jedynkę, dwójkę, trójkę, nieco gorszą czwórkę i Polsat. Jak próbuję znaleźć jakikolwiek kanał cyfrowy, to telewizor nic nie znajduje.

--

Pozdrawiam

Ajgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę skieruj na Śrem. Można zacząć od skierowania anteny na Ścinawę, jak znajdzie analogowy przekaz poznańskiego TVP Info na kanale 52 lub Polsatu na 50, dostroić jak najlepszy odbiór i próbować z DVB-T. W Legnicy może jednak być problem ze złapaniem czegokolwiek z tego nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legnicy można odbierać 2 multipleks z Żagania (80 km), ale do nadajnika Śrem masz dużo dalej (115 km).

Obróć antenę o 180 stopni, jeśli masz ustawioną na Ślęże ustaw na 21 kanał ( TVP1) ustaw dokładnie i jak masz w miarę dobry obraz odbierzesz 2 multipleks, jeśli nie będziesz musiał zamontować antenę na dachu.

W Legnicy można odbierać Czeskie multipleksy, ale jak dasz antenę na dach wtedy możesz pokombinować, ale najpierw ustaw w analogu 50 CT1 , 53 NOVA kierunek jak na Ślęże lub na 23 kierunek na Śnieżkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...