Skocz do zawartości

DVB-T Dolny Śląsk


malinax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam odbiór w Nysie (61 km w linii prostej od Slęzy z lekkimi pagórkami, sama Nysa w zagłębieniu, do tego wysoki budynek na kierunku, antena zew. Dexta) Siła 50, jakość 20, sporadyczne piksele. Jak na połowiczną moc nadawania całkiem nieźle. Jak odkręcą kurek na 100 to już będzie naprawdę idealnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odbiór we Wrocławiu na Partynicach na kanale 58.

Czasami "kwadraci" i chwilami przerywa, ale to dopiero testy, więc ok.

 

TV PULS 2 na razie sygnał testowy - paski.

Reszta super.

Dodatkowo odbiera 4 czeskie programy TV z czeskiego mux1: CT1, CT2, CT24 i CT4 na kanale 40 - o chyba nadajnik TRUTNOV z Czarnej Góry.

http://www.digitalnitelevize.cz/informace/dvb-t/dvb-t-v-ceske-republice.html

 

A wczoraj na 1h miałem kanały z czeskiego mux2 NOVA, Nova Cinema, Barbadov, Cool . ale dzisiaj znikło. Chyba okolice 60tego kanału, ale nie jestem pewny. Pewnie też TRUTNOV http://www.digitalnitelevize.cz/informace/dvb-t/vysilaci-sit-2.html

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odbieram od dzisiaj Mux 2. Mieszkam we Wrocławiu przy ul. Poświęckiej (północna część). Co jakisz czas przerywa tak jakby był zanik sygnału ( na około 2 sek po czym ponownie jest super obraz). Czy to jest związane z testami czy może słaba antenka? Proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odbieram od dzisiaj Mux 2. Mieszkam we Wrocławiu przy ul. Poświęckiej (północna część). Co jakisz czas przerywa tak jakby był zanik sygnału ( na około 2 sek po czym ponownie jest super obraz). Czy to jest związane z testami czy może słaba antenka? Proszę o informacje.
Testy testy testy... mam to samo. Mieszkam w Szymanowie / Psary. Mux 2 dochodzi w dość przyzwoitej jakości również ze Śremu w nasze okolice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy on w ogóle ma tuner DVB-T z MPEG-4 czy tylko modulator UHF? No i jak masz ustawioną antenę? Sprawdź kanał 58 i kręć anteną na Ślężę. Musi być sygnał. Coś źle robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Trutnov MUX-2 k.61, a na k.60 jest jeszcze MUX-3, ale tam jest tylko Prima Love.

Ogólnie cześciej mi świeci niż świeci, bardzo słaby sygnał :(

Może spróbować namierzyć sygnał z Pradziada? Z mapki wygląda że powinno łapać lepiej, tylko że tam mux-2 i 3 dopiero od 11/2011:

http://www.digitalnitelevize.cz/vysilace/lokalita-171352-500459-jesenik.html

 

Jak nałożyłem mapkę z zasięgiem z nadajnika Trutnov na maps.google to wychodzi że nie powinno łapać w ogóle..a jednak :)

Po nałożeniu mapki z nadajnika Pradziad wygląda to o wiele lepiej dla południa Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner PVR Philipsa (DSR 7201/91), dzierżawię od ponad 1,5 roku i od ponad roku posiadłem wiedzę, że jego oprogramowanie całkowicie pozbawia użytkowników samodzielnego programowania w zakresie kanałów satelitarnych i programów NTC (Naziemnej Telewizji Cyfrowej). Samodzielne skanowanie tunera NTC w Philipsie PVR zawsze zakończy się komunikatem „brak usług” mimo, że te usługi są dostępne. Kol. Wojt@s musisz cierpliwie poczekać, aż operator łaskawie sam w ramach aktualizacji oprogramowania wprowadzi przez satelitę kanał umożliwiający odbiór 2 MUX-u z nadajnika na Sobótce. Gdy pojawiły się w eterze sygnały czeskiej NTC ponad rok temu, tuner telewizora bez problemu zaprogramował 3 czeskie MUX-y. Natomiast tuner cyfry „ZERO NUL nic”. Między innymi dlatego zakupiłem sprzęt alternatywny, który takich ograniczeń programowych nie posiada.

P.S.

Też mieszkam we Wrocławiu w rejonie Nowego Dworu i odbieram wszystkie MUX-y z Czarnej Góry włącznie z kanałem 58.

Włączenie w dniu wczorajszym tj. 18 lipca nadajnika na Sobótce również na 58 kan., podwyższyło mi na tunerze Primy parametry sygnału S i Q do poziomu ok. 65 % tj. ok. 10 % więcej niż miałem z nadajnika uruchomionego 7 lipca na Czarnej Górze.

Ale mimo > poziomu sygnału zaczęły pojawiać się objawy zamrażania obrazu, komunikaty OSD „brak sygnału”. Kończąc ten post, odbiór na 58 kan. jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Trutnov MUX-2 k.61, a na k.60 jest jeszcze MUX-3, ale tam jest tylko Prima Love.

Ogólnie cześciej mi świeci niż świeci, bardzo słaby sygnał :(

Może spróbować namierzyć sygnał z Pradziada? Z mapki wygląda że powinno łapać lepiej, tylko że tam mux-2 i 3 dopiero od 11/2011:

http://www.digitalnitelevize.cz/vysilace/lokalita-171352-500459-jesenik.html

 

Jak nałożyłem mapkę z zasięgiem z nadajnika Trutnov na maps.google to wychodzi że nie powinno łapać w ogóle..a jednak :)

Po nałożeniu mapki z nadajnika Pradziad wygląda to o wiele lepiej dla południa Wrocławia.

 

tutaj dokładniejsza mapka, nałożony sygnał z Pradziada i Trutnov.

 

Dziwne bo mam czeskie na kanale 40 - nadajnik Trutnov, a z mapki wynika że Pradziad powinno lepiej łapać, tak w ogóle to nic nie powinno łapać :) Chyba że to zasięg gdzie jakość sygnału pozostaje względnie dobra..

Na zdjęciu: Pradziad sygnał na ciemno zielono po prawej, Trutnov po lewej ten jaśniejszy zielony.

dvbtwrocaw.th.jpg

 

A tutaj chyba dokładniej http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=3461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

We Wrocławiu można łapać spokojnie MUX-1 z Pradziada na k.36 oraz 3 muxy z Trutnova. Jednak może pojawić się problem z odbiorem muxów na k.60 i k.61, bo to wysokie kanały i wtedy trzeba idealnie dopasować kąt. Jeśli ktoś zbiera lepiej sygnał z Pradziada to od listopada tam też będą 3 muxy, bo zostanie wyłączony analogowy CT1 na k.50 oraz Nova na k.53.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...