Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Da ścisłości podstawowymi są przecież standardy  H.264 i H.265 a cała reszta to różniące się tylko pomiędzy sobą  kodeki standardu : AV1, AVC, HEVC, PV9 itd.  

To nie są jakieś innego rodzaju standardy tylko nadal ten sam standard tylko w innym opakowaniu, każdy ze swoimi możliwościami jak i wadami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak że tylko chipset, na innym sprzęcie z tym samym chipsetem działa a na drugim jest problem.  Tu się liczą rewizje chipsetu ( poprawki producenta firmware chipsetu ) , wersje sterowników i ogólnie software czy branding nawet. 

 

Apka dokłada z kolei następne swoje 3 grosze bo tak samo na jednym sprzęcie zadziała super  a na drugim kicha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ktosiu napisał(a):

Da ścisłości podstawowymi są przecież standardy  H.264 i H.265 a cała reszta to różniące się tylko pomiędzy sobą  kodeki standardu : AV1, AVC, HEVC, PV9 itd.  

To nie są jakieś innego rodzaju standardy tylko nadal ten sam standard tylko w innym opakowaniu, każdy ze swoimi możliwościami jak i wadami. 

Cały pic polega na tym, ze ten darmowy AV1 zachowuje te samą jakość obrazu, przy znacznie mniejszym zapotrzebowaniu na transfer.

 

Nie trzeba chyba mówić jakie to niesie korzysci dla wszystkich możliwych stron, od takiego Netflixa, przez zwykłego subskrybenta, na naturze kończąc.

 

Tendencja wyglada teraz tak, że platformy streamingowe zaczynają powoli wdrażac ten kodek i należy się spodziewać że za czas jakiś stanie się on standardem.

 

Jaki będzie sens zakupu HEVCa za ciężki hajs, jeśli za friko możesz mieć to samo, a nawet więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEVC  jest potrzebne do boxów które bardzie są nastawnie na streaming od siebie treści i mają mocne chipsety bo zakodują szybciej i efektywniej z małym obciążeniem chipsetu. 

Poza tym HEVC jest lepszy dla treści 4K i 8K zapewniając lepszą jakość i wyższą dynamikę kolorów. 

W zwykłych boxach wystarczy prosty i bezpłatny AV1. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emilio1985 a skąd ty możesz wiedzieć kim jestem lub kim nie jestem. Nawet nie zrozumiałeś tego co wcześniej napisałem, a kolega @Ktosiunie dość, że nie miał z tym problemu, to jeszcze dopisał swoje uwagi i to mi się podoba. Natomiast ty kompletnie nic nie wniosłeś do tematu, bo zadajesz tylko pytania.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ktosiu napisał(a):

HEVC  jest potrzebne do boxów które bardzie są nastawnie na streaming od siebie treści i mają mocne chipsety bo zakodują szybciej i efektywniej z małym obciążeniem chipsetu. 

Jakiś przykład takiego boxa?

 

24 minuty temu, Ktosiu napisał(a):

Poza tym HEVC jest lepszy dla treści 4K i 8K zapewniając lepszą jakość i wyższą dynamikę kolorów. 

Przed chwilą pisałem o zaletach AV1 względem HEVC i jest dokładnie odwrotnie. 

 

Może się okazać wkrótce, że taki MiBox 2gen i Realme TV Stick 4k, które razem nie kosztują nawet połowy tego co Shield, będą wyciagały lepsza jakość obrazu, bo np taki Netflix obetnie bitrate streamów 4k z - strzelam - obecnych 30 Mb/s do 20 Mb/s. Dla obydwu boxów z AV1 nie będzie to miało znaczenia, natomiast użytkownicy Shielda (korzystajacy tylko z HEVCa) zauważą spadek jakości. I co niektórym tutaj d... będzie pękała.

 

W kwestii 8k to się trochę rozmarzyłeś, mając na uwadze fakt, że 4k jest jeszcze dzisiaj czymś raczej rzadko spotykanym. Sprzęty 4k owszem są już powrzechnie dostępne, ale z tresciami za kolorowo nie jest, więc nie ma co się rozpisywać o przyszłosci której być może nie doczekamy.

 

24 minuty temu, Ktosiu napisał(a):

W zwykłych boxach wystarczy prosty i bezpłatny AV1. 

To podasz nazwe jakiegoś niezwykłego, magicznego boxa? Bo nie dostałem do tej pory odpowiedzi.

19 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Natomiast ty kompletnie nic nie wniosłeś do tematu, bo zadajesz tylko pytania.

 

Nie wiem kim jesteś ale na pewno nie piszesz zawodowo aplikacji.

 

Nie wiem też w jakim celu miałbym zadawać Ci pytania, skoro i tak nie masz nic ciekawego do powiedzenia.

 

Szkoda, że nie potrafisz przyznać mi racji w kwestii zależnosci między chipsetem a klatkowaniem apki Viaplay wynikajacym zapewne z jej zabugowania. A pół dnia sobie dworowałeś...

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

To nie tak że tylko chipset, na innym sprzęcie z tym samym chipsetem działa a na drugim jest problem.  Tu się liczą rewizje chipsetu ( poprawki producenta firmware chipsetu ) , wersje sterowników i ogólnie software czy branding nawet. 

 

Apka dokłada z kolei następne swoje 3 grosze bo tak samo na jednym sprzęcie zadziała super  a na drugim kicha. 

 

Przetestowałem gdzieś koło 10 przystawek. Wszystkie zakupiłem za swoje pieniądze, poświęciłem sporo swojego wolnego czasu.

 

Wszystko na chipsecie ze wsparciem AV1 nie ma problemów z Viaplay. Są to: Realme TV Stick 4k (Amlogic S905Y4), MiBox 2gen (Amlogic S905X4), Chromecast HD (Amlogic S805X2), W weekend będę miał Firesticka 4k Max (nowszy Mediatek z obsługą AV1. jego dokładną nazwe podawałem wczesniej).

 

Wszystko pozostałe (co wyszło na rynek do 2021 r. włącznie, poza Firestickiem 4k Max) jedzie na chipsecie bez AV1. Są to: MiBox 3 (poprzednik MiBox S) S905X, C+ Box (w dwóch wariantach HY4... costam, oba S905X2), Chromecast 4k (S904X3) oraz Firestick HD (ten biedniejszy z amazon.pl, który ma Mediateka starszej generacji bez AV1).

 

Jak widzisz zatem mam pełen przekrój amlogiców. Wszystkie 4 generacje + dwa mediateki. Rodzina wielopokoleniowa.

 

Zgodzę się z Tobą w kwestii, że apka dokłada swoje. Może nie 3 grosze, ale tak z 1000 zł to na pewno. 

 

Branding powiadasz? W obrębie dwóch modeli Chromecastów występuje kolosalna różnica w płynności. Gdyby to był problem z jakimis sterownikami, czy czymśtam, to co druga apka miałaby takie problemy. Ale to się tyczy tylko Viaplay, więc nawet jeśli byscie gwalcili logikę we wszystkie otwory kijem do baseballa, to nie dojdziecie do innych wniosków jak te, że apka Viaplay fisiuje, gdy napotyka na swojej drodze coś, co nie ma wsparcia AV1, tzn wszystko poza 4. generacja amlogiców (i drugą dla budżetowców HD) i najnowszym Mediatekiem (ale to jest jeszcze do potwierdzenia jak dotrze do mnie Firestick 4k Max). A to ze w ogóle z tego kodeka Viaplay nawet nie korzysta w streamach, a mimo to robi takie problemy, to tylko to potwierdza jak dziadowską i zbugowaną aplikacją jest.

 

No chyba że potrafisz wskazać jakąś inną korelację między sprzętem a płynnoscią działania Viaplay, to podziel się tutaj śmiało. Bez obaw.

 

Nie będę się upierał jesli jest to coś innego aniżeli obecność kodeka AV1, ale jak widzisz troche tego sprzętu przerobiłem i to jest jedyna znana mi zależność, która ma miejsce.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadowska bo nie korzysta a i tak robi problemy. O to mi chodziło i doskonale to wiesz, tylko znowu próbujesz robić z siebie forumowego trolla.

 

PS. poprawiłem na wypadek gdyby znalazł się tu jakiś Twój nasladowca i wielbiciel

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie obchodzą jakieś parametry dla procesorów? 😂 Wszystko to zawiera się w stwierdzeniu, że aplikacja jest zabugowana i nie radzi sobie z poszczególnymi chipsetami. Doczytaj sobie jakimi, bo mnie już ręka boli od pisania tego ciagle tego samego.

 

Reszta to zadanie dla ogarniętego developera, czyli nie dla ciebie.

 

Idź już spać bo ciężki dzień miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się ośmieszyłeś, bo od parametrów dużo zależy i ustawia się je przed kompilacją. Jak cię nie obchodzą, to opuść dyskusję, bo tyczy się ona przyczyny takiego stanu rzeczy. O nieprawidłowo działającej aplikacji na niektórych urządzeniach, to może każdy napisać kto zna taki przypadek.


Nie chodzi o parametry dla procesorów, tylko o parametry dla procesorów podczas dekodowania 😂

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bys tak w pierwszej kolejności podłączył jakiekolwiek urządzenie Android TV, aktywował tryb developerski, podłaczył się przez adb i wyciagnął loga?

 

Może przyczyna jest dużo bardziej prozaiczna i banalna, jakt to często bywa w życiu. 

 

Jak ty się od razu na parametry dla procesorów rzucasz, to na 99% zaliczysz wtope.

 

W ogóle w jakim celu chcesz tutaj toczyć rozprawy o technicznych kwestiach? Jaki to ma sens tutaj? Ktoś dysponuje kodem źródłowym aplikacji, żeby to na bieżąco poprawił? Ktoś tutaj wogóle pisze aplikacje? Bo to, że Ty nie masz z tym nic wspólnego to już udowodniłeś.

 

Jak znasz rozwiązanie to napisz do viaplay: support@viaplay.pl Mówiłeś, że pod tym adresem są deweloperzy. Może się dogadacie. 

 

Powodzenia

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tracer10 napisał(a):

To chyba u ciebie.

W lutym zastanawiałem się nad Apple tv i NVIDIA shield. Pamiętam że zadałem tutaj na forum pytanie i co do shielda dostałem odpowiedź że viaplay klatkuje tak jak i na innych androidowych przystawkach. Z tego co pamietam dwie osoby mi tak pisały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...