Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polsat prawa do MS 2014 w siatke kupil w 2008 roku za 15 mln euro. Dostęp do kanalow Polsat Volleyball u operatorów kablowych i w NC+ wykupilo 440 tys abonentow co daje ok 33 mln zl. Z kolei wplywy z reklam to ok 25 mln zl lacznie daje ok 58 mln zl. http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/po ... o-mundialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie pisać o i tak stracili, obstawiam pomiędzy 5 a 10mln. złotych. Jednak końcowo ta strata nie była daremna.

Zacznijmy od tego że dali za prawa 15mln. euro a odzyskali 58mln. złotych czyli jakieś 14mln. euro. Tak więc są dwie bańki w plecy. A to tylko kasa na prawa do transmisji. Teraz dodajmy koszty organizacyjne, koszty przeprowadzenia mistrzostw w TV jako ciało odpowiedzialne za transmisje(logistyka, transmisja, komentatorzy, ludzie z ekipy realizacyjnej itd.) do tego marketing i poboczna oprawa mistrzostw jak strefy kibica(tu pomogli pomniejsi sponsorzy) i jeszcze mnóstwo innych reczy o których nie mam pojęcia i jak by nie liczyć jest minus i to spory.

Plus jest jednak taki że obecni i potencjalni klienci CP uświadomili sobie że ta platforma może konkurować prawami sportowymi z konkurentem. I tu nie ma zmiłuj, jeśli chcesz siatkę musisz wykupić CP bo inaczej będziesz płacił i to sporo. A u nas masz to w pakiecie.

Jestem jednak zdania że mimo iż stracili i tego księgowi nie przeskoczą to jednak całościowo i w dłuższej perspektywie czasu zyskali. I te kilka baniek było warto stracić by móc je sobie potem z nadwyżką odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. By zaistnieć trzeba się zareklamować. A reklama też kosztuje. I jeśli by ważyć ciężar kosztów reklamowych do osiągnięć, które przyjdą z czasem, to odrobią przynajmniej dwójnasób. Poza tym pokazali swoją siłę. Że jeśli zechcą, to żadne sportowe prawa są im niestraszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg

Dziwne, że nie bierzesz pod uwagę strat wizerunkowych, które najtrudniej nadrobić. Nie wiem, czy pamiętacie różne akcje w internecie akcje po połączeniu N-ki z Cyfrą. Do tej pory niektórzy im to pamiętają, podobnie może być z CP i powiązanym z nim Plusem. Zaufanie klienta(lub jego brak)- bezcenne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, uwierz że ta akcja z bojkotem i hejtem na polsat to nie odzew narodu a tylko garstki ludzi. Śmiem twierdzić że spora część z tzw. liderów bojkotu nie interesuje się siatką, robili to wbrew polsatowi i cp bo to ich wróg #1.

Powiedzmy sobie jasno- kibice siatkówki są w cp od dawna i oni nie byli pokrzywdzeni. Dlaczego mieli by więc bojkotować polsat. To samo z plusem, wielu nawet nie wie że ta sieć należy do właściciela polsatu. Widzieli jednak mnóstwo banerów tej sieci na mistrzostwach a to zplusuje. Nie ukrywam że sam przeniosłem swój numer do plusa kilka dni temu z playa. Pomijając więc aspekty czysto techniczne tych przenosin jak widać na mnie nie wywarli negatywnego wrażenia.

Poza tym ludzie zapominają o takich rzeczach i patrzą na swoje portfele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceberg jak już wyliczasz to dolicz sobie 20 mln zł od miast gospodarzy na promocję(podzielili 40 mln zł z PZPS na pół), dolicz sobie pieniądze za sprzedaż praw marketingowych PZPS. Zarobili także na sprzedaży praw TV do ponad 100 krajów. I od kiedy 14-15= - 2 bańki?? Zresztą sam Libicki mówił,że sprzedaż 400 tys zapewni im,że wyjdą na zero,a jeśli już tak drobiazgowo liczysz to dolicz sobie osoby, które przeszły do CP z powodu MŚ. Przecież za strefę kibica miasta musiały płacić Polsatowi także.

Arkon Polsat już tyle numerów wywinął( zakodowanie MŚ 2002, kłamstwa dotyczące EURO 2008, PPV, teraz ekstra płatne kanały) więc szczerze wątpię, ludzie po prostu ludzie będą chcieli obejrzeć to przeboleją i zapłacą, zresztą ludzi z zasobniejszym portfelem nie brakuje,a jak widać nie musi być wielka liczba jeśli chodzi o ogół narodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solorz to biznesmen,a ja jestem gospodarczo liberałem i nie widzę nic złego w tym,że chcą zarobić. Chciałem zwrócić uwagę na tą stronę przychodową także. To co jest dobre z punktu biznesowego nie musi być dobre z punktu widzenia przeciętnego Polaka czy kibica to inna kwestia. Natomiast sam Libicki bo czytałem ten wywiad gdzieś mówił o tych 400 tys. zastrzegając,że powątpiewa by taki wynik był osiągalny. Jednak bardzo dobre wyniki siatkarzy zrobiły swoje. Na pewno CP podejmując taką decyzję mocno zaryzykował i gdyby nie znakomity występ siatkarzy to raczej było by to operacja nieopłacalna. Dokładne dane znają tylko osoby CP- przychody i koszty, z tego co do nas tu wychodzi to nie powinni stracić,a może nawet zyskali.

Propos PPV to w grudniu 29 gala KSW z Pudzianem, Materlą,Nastulą najpewniej właśnie w tym systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wislok

Tu już nie chodzi o zasobność portfela, ale o to, że w końcu miarka może się przebrać. Czy to będzie teraz, czy po następnym tego typu numerze nie wiem, ale jestem pewien, że ludzie są naiwni do pewnego czasu. Ja jestem zagorzałym kibicem piłkarskim i trudno mi sobie wyobrazić, że mógłbym nie obejrzeć, dajmy na to, meczu Hiszpania- Niemcy podczas Euro 2016, ale jestem pewien że nie zapłacę jeśli będzie to w ppv mimo, że mnie na to stać. Cały czas wierzę, że takich ludzi będzie coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat prawa do MS 2014 w siatke kupil w 2008 roku za 15 mln euro. Dostęp do kanalow Polsat Volleyball u operatorów kablowych i w NC+ wykupilo 440 tys abonentow co daje ok 33 mln zl. Z kolei wplywy z reklam to ok 25 mln zl lacznie daje ok 58 mln zl. http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/po ... o-mundialu

A gdzie kasa za licencje od pubów? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon, ja jeszcze ani razu nie wykupilem ppv i nigdy nie wykupie, nie kupilbym finalu MS w siatke gdyby nie lecial na otwartej przezylbym to, a stac mnie, ale ja jestem z takich o ktorych piszesz. NIE DLA PPV jestem tego zdania zeby nadawcow nie uczyc/przyzwyczajac na takie praktyki, to Oni tego zaprzestana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, uwierz że ta akcja z bojkotem i hejtem na polsat to nie odzew narodu a tylko garstki ludzi. Śmiem twierdzić że spora część z tzw. liderów bojkotu nie interesuje się siatką, robili to wbrew polsatowi i cp bo to ich wróg #1.

Powiedzmy sobie jasno- kibice siatkówki są w cp od dawna i oni nie byli pokrzywdzeni.

A ja myślę, że nawet ci co nie interesowali się siatkówką aż tak mocno na co dzień to i tak chcieli obejrzeć przynajmniej mecze Polaków, a tu Polsat wywija taki numer, a ten bojkot to myslę, że nie był taki mały, wszędzie o tym było. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojkot Polsatu? Ze względu na to, że dla swoich abonentów udostępnili Mistrzostwa za darmo a od innych chcieli pieniędzy?

 

Wszyscy o tym za 2 tygodnie zapomną a Polsat zyska marketingowo i wizerunkowo. To z Polsatem będą kojarzyły się MS w siatkówce.

 

A gdzie ten pamiętny bojkot Polsatu, gdzie mecze polskiej reprezentacji w Piłce nożnej puścili w PPV nawet i od swoich abonentów chcieli kasę? Pamiętacie? Miał być bojot, jaki to Polsat zły, itd.

Sprawa ucichła, nikt już o tym nie pamięta, że 2 mecze poleciały w PPV :) A wtedy wrzało w internecie 1000 razy mocniej niż teraz.

 

Tym razem jak ktoś mówi o bojkocie Polsatu to aż się uśmiech na twarzy pojawia :) Za 2 tygodnie wszystko ucichnie a Polsat nadal będzie kojarzony z dobrą wspaniałą siatkówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz poprzez bojkot, bo najlepszy przykład podali tutaj @Arkon i @ moqu'ai. Mianowicie bojkot za pomocą portfela.

 

A gdzie ten pamiętny bojkot Polsatu, gdzie mecze polskiej reprezentacji w Piłce nożnej puścili w PPV nawet i od swoich abonentów chcieli kasę? Pamiętacie? Miał być bojot, jaki to Polsat zły, itd.

Sprawa ucichła, nikt już o tym nie pamięta, że 2 mecze poleciały w PPV :) A wtedy wrzało w internecie 1000 razy mocniej niż teraz.

 

Były dwa mecze w PPV w przeciągu kilku dni? Były. Były kolejne mecze w PPV? Nie były. Jaki wniosek? Nie ma aktualnie PPV przy meczach reprezentacji Polski. Cel przez kibiców i widzów osiągnięty. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to było nielegalne, mecze kopanej musza być pokazane, bo ustawa tak mówi.

 

A mecze siatkówki nie muszą i mogą być w PPV.

 

Dla mnie to śmieszne, jak ludzie już zapomnieli o 2 meczach PPV Polaków w nożnej a teraz gadają o siatkówce i bojkocie. Wtedy rozmach był większy i co? I dziś każdy o tym zapomniał.

Z siaktówką już każdy zapomniał to i Polsat zyskał na tym, że u kibiców teraz Polsat kojarzyć się będzie z dobrą siatkówką, że będzie można mecze obejrzeć tylko na Polsacie, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także o tym pisałem. Ja swojej ręki do takich praktyk nie dołożę,a przez fakt między innymi takich praktyk, choć nie było to decydujące zrezygnowałem z usług CP.

Meczów kadry nie było bo to było nielegalne,a kibic piłkarski to kibic zorganizowany i to była klęska PPV, więc jak na razie Polsat nie porywa się na mecze piłkarskie w PPV. Na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijacie o jednym. TVP wtedy nie kupiło praw, płakało, że chcą dużo pieniędzy.

I gdyby nie Polsat nie byłoby nigdzie meczów. A tak Polsat zainwestował i kupił 2 mecze w PPV. Dla zbadania rynku.

 

TVP płaczki płakali tylko. Było kupić prawa a nie lamentować. Polsat stacja komercyjna, więc Dlaczego ja może pokazywać w PPV (czy im się to opłaci czy nie to pojęcie względne - oni wykładają kasę, oni płacą, oni tracą lub zyskują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to Polsat płakał przez półtorej godziny Cafe Futbol na TVP,że nie kupiła praw do tych meczów i że nie skorzystała z jakieś super oferty zakupu bez udziału pośrednika. Było to tak groteskowe,że skrytykował to nawet znany z wielkiej nieprzychylności do TVP portal weszło. com :

http://www.weszlo.com/2012/09/09/grotes ... zy-polsat/

Swoją drogą bardzo celnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Wy piszecie? Polsat puścił w PPV, bo taki był wymóg, albo któraś z platform kupuje te mecze i pokazuje tylko w systemie PPV albo tych meczów nie będzie. NC+ nie chciało to kupił je Polsat. A więcej meczów w PPV nie było bo raz, że zadziałała KRRiT a dwa, że TVP poszła po rozum do głowy i w końcu kasę wyłożyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...