Skocz do zawartości

Podwyżka abonamentu w C+


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oni są zabawni po prostu. Myślałem, ze te 6zł podwyżki jest spowodowane wchłonięciem opcji HD Kompakt do pakietu kompakt. A ja dostanę po podwyżce wielkie "nic". Muszę dopłacać, by odbierać np. TVP HD. Tak, jak już wcześniej wspomniano. W CP teraz to standard. Tam zlikwidowano całkowicie pakiet HD i kanały porozdzielano do odpowiednich pakietów. Abonenci starego Familijnego mogli nie przechodzić na nowy - było to dobrowolne. Chyba, ze ktoś zmienia dekoder na HD, to inna sprawa. A tutaj?Podwyżka z grubej rury. Masz kilka "Naszych" kanałów HD. Chcesz resztę? Dopłać jeszcze. Podwyżka 2zł (Familijny HD kosztuje 2 zł więcej w porównaniu do Zwykłego familijnego - 8 kanałów HD). Całe szczęście, ze kończy mi się umowa z CP. Przedłużę z Multiroomem, a Cyfrze powiem "do widzenia". Swoja drogą zastanawiam się nad postępowanie Cyfry+. Zgadza się - mają (a właściwie mieli, będą mieć) dobre PREMIUM. W lutym zeszłego roku mnie pozytywnie zaskoczyli dając pakiet Kompakt za 35zł. Niezły konkurent do Familijnego CP. Ale pakiet Start? To istna porażka. Do mini Polsatu tańszego już o 12zł, ani trochę nie dorasta do pięt. Pomyśleliby też o potencjalnych klientach z chudszym portfelem, a być może po 13 latach w Polsce mieliby więcej abonentów niż CP. A tak... każdy widzi... Ciekawe czy kiedyś przyjdą po rozum do głowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta podwyżka nie przeszkadza biorąc pod uwagę że cyfra w roku 2011 zrobiła wiele aby udoskonalić swoją ofertę. Za lepszą rzecz płaci się więcej i tyle w tym temacie.

 

Z ciekawości... co takiego zrobiła?

Z mojej perspektywy wygląda to tak: za poprzednie 24 miesiące umowy miałem średni abonment w wysokości ok 80 zł za Optimum + HBO + C+ + Filmboxy + MR + PVR i do tego jeszcze monitor za 1 zł (telewizorem cieżko to nazwać było).

Po koniec 2011 przedłużając umowę ZGODZIŁEM SIĘ NA PODWYŻKĘ abonamentu do wysokości 114 zł za supepremium + MR + PVR, więc straciłem Fimboxy (mała strata), zyskując jakieś pozycje, których i tak nie oglądam - nawet nie wiem co... TVP HD? Te kilka dubli w HD kanałów, które już istaniały ciężko nazwać polepszeniem oferty programowej. To po prostu zmiana technologii. Operatorzy Internetu nie podnoszą ceny co roku zwiększając przepustowość łącz. Kupując nowy samochód dostaniesz w tej samej cenie, co kilka lat temu oprócz kierownicy i 4 kół, również klimatyzację, ESP, ABS i kilka poduszek. Zmienia się technologia - nie zmienia się cena.

Ja bardzo chętnie zaakceptuję podwyżkę jeśli dojdą rzeczywiście nowe kanały premium - np. N Premium po fuzji z N. Ale tutaj na prawdę nie widzę wartości dodanej.

I nie chodzi o kilkanaście złotych, tylko o zasadę przejrzystości - skoro wiedzieli, że będzie nowy cennik (a na pewno wiedzieli o tym dużo wcześniej niż w listopadzie 2011, kiedy proponowali mi aneks na konkretnych warunkach) to trzeba było o tym informować. Wtedy każdy miałby szansę podjąć świadomą decyzję: bawimy się dalej czy żegnamy się.

Masz rację, Cyfra ma prawo zmienić ceny w trakcie umowy. Na szczeście ja mam prawo się na to nie zgodzić i z tego prawa skorzystam. A co będzie dalej - zobaczymy, do marca jeszcze dużo czasu...

 

Argument "wszystko drożeje" jest dość słaby, bo po pierwsze nie wszystko :lol2: a po drugie telewizja na szczęście nie jest towarem pierwszej potrzeby. Z jedzenia, wody, prądu, (nietórzy z benzyny) ludzie nie zrezygnują dlatego, że drożeją. Ale z TV mogą, zwłaszcza że właśnie wchodzi DVB-T i kilkanaście kanałów tak czy inaczej będzie/jest "za darmo". A większość treści "premium" można obejrzeć w Internecie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet kompakt (38 zł) posiadam od 15 grudnia w promocji 3x0 (czyli styczeń, luty, marzec za 0 zł) dostałem obecnie aneks i w związku z tym mam pytanie czy mogę np. wypowiedzieć obecna umowę, a jednocześnie w ciągu dwóch tygodni (jeszcze w trakcie trwania starej) zawrzeć nową - jak nie, to warto to zrobić na inną osobę (np. żonę), wówczas w tejże promocji zyskuję jeden miesiąc gratis (np. podpisuję 20 stycznia - styczeń free, luty,marzec,kwiecień - 0 zł). Co sądzicie o takiej kombinacji w której podwyżka była by mniej uciązliwa?

 

Dobrze kombinujesz, możesz pójść jeszcze o krok dalej, złożyć wypowiedzenie a wziąć nowy abo na początku marca, wtedy byś miał marzec, kwiecień, maj i czerwiec za free. Pod warunkiem oczywiście że ta promocja się utrzyma. Jeśli nie, to weź na początku lutego - zyskasz jeszcze 2 miesiace gratis. Najlepiej chyba żeby umowa była na żonę, bo dwóch w cyfrze nie można mieć ( a przynajmniej do pewnego czasu tak było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...umowa była na żonę, bo dwóch w cyfrze nie można mieć...

 

Można mieć nawet więcej... zresztą spójrz na nr abonenta masz 7cyfr i po myślniku kolejne dwie oznaczające nr kolejnej umowy na tego samego abonenta (najczęściej 01 - czyli pierwsza umowa), zawrzesz kolejną, będziesz miał te same 7 cyfr i po myślniku 02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie dziwne. Jeśli twierdzą że wysłali, to możesz wypowiedzieć jeśli nie wypowiesz w ciągu 14 dni (no powiedzmy do końca miesiąca) to nawet jeśli nawet aneks nie dojdzie do Ciebie z jakichkolwiek powodów (wina poczty czy okradziona skrzynka) podwyżka będzie Cię obowiązywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi przypomni za ile można było ostatnio wyrwać z max rabatem canal + kompakt przy grudniowych zmianach. Jaka była ostateczna cena z rabatem bo mam teraz C+Otpimum za 57zł ale chce zejśc na kompakt i nie wiem co by im tam w tej rezygnacji zaproponować, żeby nie wyszło kosmicznie tylko realnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez schodze do C+ Kompakt i za to plus HD Kompakt i MR nie dam wiecej niz 70 PLN.

no to grubo chcesz zejść bo po podwyżce C+Kompakt +MR wychodzi 78zł + do tego jeszcze HD Kompakt za 8zł daje 86zł. W sumie to nie wiadomo co się spodziewać, ale mam chociaż nadzieję że dołożą HD Kompakt za darmo czyli 78zł (pakiet, MR i HD Kompakt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD Kompakt kosztuje 11 PLN. To cena standardowa.

 

Za 8 PLN jest w promocji 3x0.

 

Czy grubo? Niekoniecznie.

Licze na promocyjna cene MR czyli 10 PLN. Tym bardziej ze ci ktorzy zostana na umowie a maja rabat 10 PLN beda wlasnie placic 10 PLN.

Mimo ze nie przewidywalem powiekszenia rabatu to mam nadzieje ze podwyzka bedzie podzielona po 50 % czyli rabat wyniesie 32 PLN.

82-32=50+11(paczka HD)+10(MR)=71 PLN.

Zobaczymy jak bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda podwyżka w c+ jest niemiłym zaskoczeniem, każdy tu na forum ma swoje opinie, przypuszczenia, racje i nieracje dlatego jest to forum w którym można coś znalesć. Napewno są tu ludzie którym to forum pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wysłać wypowiedzenie a później z niego zrezygnować w ostatnim dniu i telefonicznie je wycofać?? Chciałbym wypowiedzieć umowę w związku z podwyżką i otrzymanym aneksem, ale liczę się z tym że mogę nic nie zyskać na tym w związku z tym chciałem wiedzieć czy mogę np. w ostatnim dniu zadzwonić i powiedzieć że chciałem wycofać moje wypowiedzenie i zostać w cyfrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...