Skocz do zawartości
  • 0

Zakup telewizora LCD


PIOOLE
 Udostępnij

Pytanie

W najblizszym czasie chcę zakupić telewizor LCG prosze o pomoc i odpowiedz na moje 3 pytania:

1. Czym się rózni telewizor LCD od LCD full HD

2. Czy jak sa podane wymiary telewizora bez podstawy są to praktycznie wymiary ekranu telewizora?

3. mam stary 50Hz Tv panoramiczny 25 " czy jak kupie np LCD 26" to ekran bedzie takich samych rozmiarów większy czy mniejszy?

Dziękuje za podpowiedzi i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z tych co napisałeś wybrał bym

LG 42LG3000

 

Ponieważ:

duży kontrast 15000:1

dobra matryca

czas reakcji też w miarę

no i b.dobry dźwięk

 

Full Hd napewno ci się nie przyda przynajmniej przez najbliższy rok ... no chyba że Tata posiada ps3 lub odtwarzacz blueray :)

 

Dlaczego nie Easytouch

Bardzo słaby dźwięk

mały kontrast

co do matrycy się nie wypowiadam ... bo takiej nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wyszczególnione różnice:

  • LG 32" LCD 32LG3000
    1. Kontrast dynamiczny 15 000:1
    2. Czas reakcji matrycy 8 ms
    3. Pobór mocy 150W
    4. Cechy dodatkowe
      automatyczne wykrywanie formatu, automatyczne wył./wł., blokada rodzicielska, edycja programów, indywidualne ustawienia obrazu, PSM, Lista programów / Ulubione programy, polskie menu OSD, pulsująca dioda, QV-(szybka zmiana programu), temperatura koloru CT, XD Engine, zoom

  • LG 32" LCD 32LG5000
    1. Kontrast dynamiczny 50 000:1
    2. Czas reakcji matrycy 6,5 ms
    3. Pobór mocy 205W
    4. Cechy dodatkowe
      automatyczne wył./wł., blokada rodzicielska, edycja programów, indywidualne ustawienia obrazu PSM, Inteligentny Sensor, Just Scan,, lista programów, ustawienia temperatura koloru, zaawansowany korektor obrazu - XD Engine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Papier wszystko przyjmie. Każdy producent może napisać co zechce. Patrzyłem kiedyś na testy monitorów lcd i parametry podane przez producentów znacznie odbiegały od testowych - zgadnijcie na czyją niekorzyść? :/ Dlatego najlepiej jest samemu dokładnie popatrzeć swoim okiem w różnych miejscach, przy różnych sygnałach, czy to nam odpowiada. Sam miesiąc czasu biegałem po sklepach i porównywałem. Jak już znalazłem, to kupiłem przez internet, bo wyszło dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich.

Jestem zupełnym laikiem w sprawie LCD a muzsę kupić bo mój wysłużony CRt Philips odmawia posłuszeństwa.

Mam małą sypialnie ok. 10 m 2, odległość to ok. 2-2,5 m, będzie stał w regale ustawiony skosem do okna.

Ogladam TV tylko wieczorami z kablówki osiedlowej.

Proszę o pomoc w wyborze:

Sony KDL 23 opcjonalnie 26 B4030 (4050)

samsung LE 23 R81

samsung LE 26A451

czy może jakis SHARP?

Nie jestem maniaczka telewizji i chce wydać do 1500 PLN.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Własnie skłaniałam sie ku temu modelowi ale po przeczytaniu wielu komentarzy i opini zrobił mi się mętlik w głowie.

Trochę wkurające, że teraz wieksze LCD mają niższą cenę ale brak miejsca mnie ogranicza.

Czyli Sony to dobry wybór?

Moge kupić Sony KDL 23 B 4030 za 1250 PLN albo ten 26" za 1450 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Mam dylemat przy wyborze telewizora LCD.

Biorę pod uwagę Sharp LC37DH65E, Sharp LC37XL8E, Samsunga 37A656, Samsunga 40A656, LG 37LG7000

1) Jaka marka (Sharp, Samsung, LG)

2) Czy warto inwestować w DVB-T

3) Czy warto inwestować w 100Hz

Cena i parametry czyli to co biorę po uwagę (Full HD, 100Hz, DVB-T) przemawiają za LG 37LG7000 (cena około 3000 zł)

Jeżeli chodzi o markę (renoma) przemawia za Sharpem a rezygnując ze 100Hz wybór pada na Sharpa LC37DH65E

,czy warto dopłacać 600 zł za to by mieć 100Hz

Samsunga 37A656 posiada 100Hz, Full HD ale nie ma DVB-T i jest w cenie LG 37LG7000 i o jakieś 400zł droższy od

Sharp LC37DH65E który ma Full HD, DVB-T ale nie posiada 100Hz

No i ostatni z branych pod uwagę telewizorów to Samsunga 40A656 posiada wszystko co trzeba jest 40 calowy co nie

koniecznie jest wymagane ale jest najdroższy (droższy od Sharp LC37XL8E około 200 zł).

 

Proszę o opinie dotyczące tych telewizorów. Czy wybrać Sharpa LC37DH65E czy może dopłacić i wybrać Sharpa LC37XL8E

Czy może nie patrzeć na markę i wybrać LG 37LG7000 który posiada wszystko co trzeba i jest w dobrzej cenie albo może

wybrać popularnego Samsunga 37A656 bez DVB-T.

 

Jeżeli któryś z szanownych forumowiczów ma inną propozycję dotyczą telewizora LCD 37 cali w ostateczności 40 cali

która by konkurowała z wyżej wymienionymi modelami (firmą, parametrami, ceną) bardzo proszę o propozycję. Z góry dziękuję

za wszystkie sugestię, propozycję i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z wymienionych: Sharp LC37DH65E, Sharp LC37XL8E, Samsung 37A656, Samsung 40A656, LG 37LG7000 najmniej zaawansowany jest Sharp LC37DH65E, którego wyróżnia jedynie tuner dvb-t z mpeg-4 avc. Jest to obecnie chyba najniższy z produkowanych model Sharpa, o dość przeciętnej jakości obrazu. Samsungi z serii A6 to udane telewizory, podobnie

Sharp XL. LG seria 7000 to zupełnie nowe w sensie zmienionej elektroniki telewizory, mają te same matryce co Philipsy

i dobrze działające polepszacze obrazu SD (XD Engine). Z wymienionych telewizorów najlepszy obraz 1 programu TVP nadawanego przez cyfrowy Polsat wyświetli właśnie LG 37LG7000 ( 1TVP nadawany jest przez Polsat z tak małym bitrate, że obraz na kiepskich lcd to porażka).

Co do techniki 100Hz: to jest bardzo ważne dla uzyskania właściwej płynności ruchu, więc jest to czynnik jak najbardziej pro.

Jeśli zaś chodzi o DVB-T: planowane jest rozpoczęcie emisji od 2012r, jaki zaś sytem kodowania będzie wybrany - nie wiadomo, najprawdopodobniej MPEG-4 AVC. Jeśli Ci nie zależy na DVB-T, to możesz wybrać dowolny LCD o odpowiadającej Ci jakości obrazu, bo później można dokupić zewnętrzy dekoder DVB-T, lub kartę NEOTION do telewizora (Uwaga! Sharpy z naszych sklepów na razie nie rozpoznają kart w slocie CI). Jeśli koniecznie chcesz LCD z DVB-T z MPEG-4 to wybierz Sony:

seria V4500 HD Ready, seria E, W 4000 Full HD bez 100Hz za to z doskonałą czernią, lub seria W4500 ze 100Hz ale sporo droższe. Możesz też szukać Philipsa z produkcji na zachodzie z literką H - te mają tuner z MPEG-4 AVC.

 

Ja osobiście namawiam do szukania Toshiby z serii Regza Z3030 - wyśmienita jakośc obrazu i chyba najlepiej działający układ 100Hz - płynność obrazu wręcz wzorcowa, doskonałe skalowanie, rozbudowane menu.

Oczywiście kupisz taki, jaki wyswietli najbardziej Ci odpowiadający obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...