Skocz do zawartości
  • 0

Zakup telewizora LCD


PIOOLE
 Udostępnij

Pytanie

W najblizszym czasie chcę zakupić telewizor LCG prosze o pomoc i odpowiedz na moje 3 pytania:

1. Czym się rózni telewizor LCD od LCD full HD

2. Czy jak sa podane wymiary telewizora bez podstawy są to praktycznie wymiary ekranu telewizora?

3. mam stary 50Hz Tv panoramiczny 25 " czy jak kupie np LCD 26" to ekran bedzie takich samych rozmiarów większy czy mniejszy?

Dziękuje za podpowiedzi i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Trudno obiektywnie powiedzieć, oba raczej dobre, choć Sharp jest wyżej ceniony jako marka, programy w HD wyświetlą w znakomitej jakości, DVD i cyfrowe SD w b. dobrej jakości, gorzej z kablówką i innym analogowym. Kieruj się swoją subiektywną oceną, najlepiej weź ze sobą film na DVD i porównaj. LG będzie tańszy. Jeśli cena jest istotnym czynnikiem, możesz też zainteresować się LG 37LG6000 - też niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich ponownie.

Właśnie wczoraj zainstalowałam Sony KDL 23B4030 i musze stwierdzić, że do małych pomieszczeń (ok. 10m2) i odległości max. 2,4 m to idealne rozwiązanie. Obraz z kablówki całkiem przyzwoity, nie można narzekać. Telewizor ma wszystko co potrzeba, dzwięk jest niezły. Jest bardzo lekki i wbudowana podstawa (czyli bez widocznej nóżki) to super rozwiazanie.

Ma bardzo dobrą czerń, reakcja w miarę szybka. Polecam wszystkim. Do 15 stycznia jeszcze promocja na 5-letnią gwarancję.

W sklepach Media Expert mają bardzo dobre ceny SONY. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Oba są 100 Hz, oba mają podobne czasy reakcji matrycy, podobne wyjścia, funkcje, kąty widzenia, rozdzielczości itd. LG 37LG7000 posiada kontrast 50'000:1, podczas gdy jego konkurent 10'000:1.

 

 

Heh na liczby na kontraście tak bardzo bym nie patrzył, a na pewno nie decydowałoby o tym jaki telewizor wybrać, jak nie wierzysz wystarczy zajrzeć do salonu i będziesz wiedział o czym mówię. Co do 100Hz bardzo przydatna funkcja ( nie ma "cięcia" się obrazu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W najblizszym czasie chcę zakupić telewizor LCG prosze o pomoc i odpowiedz na moje 3 pytania:

1. Czym się rózni telewizor LCD od LCD full HD

2. Czy jak sa podane wymiary telewizora bez podstawy są to praktycznie wymiary ekranu telewizora?

3. mam stary 50Hz Tv panoramiczny 25 " czy jak kupie np LCD 26" to ekran bedzie takich samych rozmiarów większy czy mniejszy?

Dziękuje za podpowiedzi i pomoc

 

AD3/2 :Ekrean będzie większy , ale obudowa mniejsza :), są to praktycznie wymiary tv .

AD1: LCD HD READ od LCD FULL HD , przy tv analogowej i cyfrowej a przy tym na kineskopie 26" różnica niezauważalna.

 

Co do tego jaki tv wybrać to proponuję :

TELEWIZOR 26'' PHILIPS 26PFL3403/10 - moim zdaniem Philips robi najlepsze tv pod względem jakości obrazu , dzwięku jak i wyglądu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No tak, ale z tego co patrze to ceny plazmowych sa o wiele wyzsze niz LCD.

 

Zastanawiam sie nad takimi modelami:

 

LG 32LG3000

Toshiba Regza 32AV500PG

SAMSUNG LE-32A451

Toshiba 32XV550PG

Samsung LE32B530

 

i teraz Panowie i Panie doradźcie który najlepiej wybrać. Jutro wybieram sie na zakupy i chciałbym już jakieś obeznanie mieć.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, Jak do full HD to nigdy 32" przynajmniej 42". co na takim [beep]nku 32 " mozna zobaczyć. Jak już ktoś kupuje Platformę cyfrową to chyba telewizor też dobry. Ja polecam LG 42LH5000 za cenę około 3600 ale warto. A drugi typ to Sharp naprawde super TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak tylko nie wiem czy się orientujesz... ja nie potrzebuje tv do salonu tylko do pokoju (miejsce do oglądania oddalone o 3-4 metry od tv). Uważam zatem, że 42 cale to za dużo słucham odpowiedzi na moje pytanie, a nie krytykowanie za ilość cali :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie krytykuje ale kupowanie 32 cali to bezsens. Moi rodzice mają 3 metry i mają 52" i jest akurat.. Ja mam 42 cale mam jepszy wzrok a mam 2 metry do telewizira. Miałem 32 cale ( pudło jeszcze) i słabo było widac. Nie polecam 32 cali nawet do małego saloniku. Postaw sobie te 32 " i usiądz tam gdzie będziesz oglądać. 4 metry to dużo. Nie kupuje się telewizora żeby wzrok wytężać. Bedziesz żałować ale to twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobrze kolega napisał, właśnie z 3 metrów najlepiej sie ogląda 50 cali i więcej. Miałem 42 i szybko zmieniałem na 50' plazmę oczywiście. Na większą zabrakło kasy. Ale decyzja należy do Ciebie - pytasz my podpowiadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odpowiedz jest prosta: nie ma zasady jaki telewizor do jakiego pokoju - tylko co kto chce, wn iektórych pokojach nawet 42 cale wyglada po prostu bez sensu.

Byc moze sprawa sie zmieni z LED'ami bo te wisza jak obrazek a juz calkiem inaczej jest jesli ktos chce rzutnik/projektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...