Skocz do zawartości
  • 0

Zakup telewizora LCD


PIOOLE
 Udostępnij

Pytanie

W najblizszym czasie chcę zakupić telewizor LCG prosze o pomoc i odpowiedz na moje 3 pytania:

1. Czym się rózni telewizor LCD od LCD full HD

2. Czy jak sa podane wymiary telewizora bez podstawy są to praktycznie wymiary ekranu telewizora?

3. mam stary 50Hz Tv panoramiczny 25 " czy jak kupie np LCD 26" to ekran bedzie takich samych rozmiarów większy czy mniejszy?

Dziękuje za podpowiedzi i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

struz!

Najpierw technika: do nasłonecznionego pokuju lepszy jest LCD, bo jego ekran w mniejszym stopniu odbija światło, niż ekran plazmy. Do oglądania tv z 3-4m ekran conajmniej 37", najlepiej 42-47", pamiętaj, masz cyfrowy dekoder, więc jakość sygnału będzie wystarczająca. Jak tv będzie pracował z kinem domowym, to możesz nie zwracać uwagi na niuanse w jakości dźwięku, ostatecznie decyduje OBRAZ.

DVB-T znaczy cyfrowa telewizja naziemna (szukaj w innych wątkach forum). Jeśli dojdziesz do wniosku, że będzie Ci to potrzebne, to skup się jedynie na tv z dvb-t mpeg4 (patrz inne wątki), ale będziesz miał mniejszy wybór telewizorów, bo w interesującym Cię przedziale cenowym znajdziesz jedynie najsłabsze sharpy 65dh, sonacze serii v4500 i niektóre phile - z literą H (nie ma ich w oficjalnej dystrybucji na Polskę). Pozostałe modele są dużo droższe i nie zmieścisz się w 3500zł.

 

Jeśli odpuścisz sobie kwestię mpeg 4, to w tej kasie kupisz niezłe:

LG serii Scarlet 42LG6000 lub trochę droższy 42LG7000 z lepszym dźwiękiem i większą ilością bajerów,

Panasonic TX-37LZD85 (niestety trochę ponad 3500zł)

Samsung LE40A656

Philips 42PFL7662 D, Philips 37PFL7603 D

SONY KDL-40W4000 (bez 100 HZ, ale świetny obraz, tuner DVB-T z mpeg 4),

Sharp LC-42G20

Toshiba 37Z3030

 

Obraz tych LCD subiektywnie odbieram jako dobry i na pewno każdy, kto ma zamiar nabyć LCD powinien zwrócić także na nie uwagę. Pamiętaj jednak, że to Ty kupujesz i Tobie ma się obraz podobać. Ważne, żebyś każdy z telewizorów testował TYM SAMYM MATERIAŁEM, najlepiej wozić ze sobą film DVD zawierający dużo dynamicznych scen z sekwencjami szybkiego ruchu, oraz sceny ze słabym oswietleniem (np. nocne pościgi samochodowe).

"Lepiej tydzień testować, niz później żałować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Super no to jedna rzecz z głowy co tam dalej mamy

Producent : :D LG,Panasonic,Samsung,Sharp,Sony itp która dobra bo ciężko będzie stwierdzic którzy produkują najlepsze tv

 

Rozdzielczość :

1280x1024

1280x768

1366x768

1920x1080

640x480

800x600

852x480

960x540

1024x768

1280x720

 

Jasność : do 400 , od 400 do 450, od 500 do 600 , od 600 (tu się zastanawiam co ma to do rzeczy jak zawsze była , chyba jest nadal możliwośc regulacji jasnością ? )

 

Kontrast :

od 1000:1 do 2000:1

od 2000:1 do 5000:1

od 5000:1 do 10000:1

pow. 10000:1

do 400:1

od 400:1 do 500:1

od 500:1 do 600:1

od 600:1 do 800:1

od 800:1 do 1000:1

( tu mógłbym napisac to samo co z jasnością )

 

Czas reakcji :

3 ms

4 ms

6 ms

10 ms

8 ms

12 ms

14 m

16 ms

22 ms

25 ms

 

To Było trochę parametrów , teraz może ktoś napisze kilka słów o tym co w tym wszystkim najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy wyborze telewizora pamiętaj aby srawdzić czy ma on autoformowanie obrazu czyli czy sam dostosowuje sie żeby to co oglądasz zawsze bylo na pełny ekran,nieważne czy to 4/3 czy panoramiczny.Przełączając z 4/3 na letterbox masz pasy na górze i dole ekranu a

telewizor powinien wtedy przybliżyć obraz zeby nie bylo pasów.Jesli telewizor tego nie posiada to jest to strasznie denerwujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepatruje jakieś tv jak wynajdę interesujące mnie to napisze jakie a wy ocenicie czy ok czy nie , od razu mówie dla mnie tv to nie wszystko więc nie szukam jakiegoś za 4 tys 8)

 

OK Więc pierwszym którego brałbym pod uwagę byłby ten lg http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/320803 co wy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

djvortexxx

Jeśli ktoś nie potrzebuje jakiegoś małego wynalazka, to pod uwagę bieżemy jedynie rozdzielczości HDReady i FullHD: 1280×720, 1920×1080 i to, co jest do nich zbliżone (plazmy) http://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV

Reszta parametrów jest nieporównywalna, bo nie ma jednej ogólnoświatowej normy wg. której dokonuje sie pomiarów typu kontrast, czas reakcji itp. Produceci mogą więc wpisać co im się podoba, i tak tego nie da się zweryfikować bez pomiarów w specjalistycznum laboratorium. Jedyne, na co warto zwracać uwagę w danych technicznych, to zastosowane polepszacze obrazu (100Hz, pixelplus, BRAVIA ENGINE 2 itp) i oczywiście jakość skalowania. Tu sprawa jest prosta: tani telewizor = braki w tym zakresie. Jakość skalowania zależy od zaawansowania elektroniki i tu nie da się już wiele zaoszczędzić, za jakość trzeba zapłacić, co widać gołym okiem.

Co do tego TV: http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/320803, uwierz, że seria Scarlet odjeżdża mu, ale jest drożej.

Nie mówię, że LG 32LG3000 to badziew, ale Scarlety są po prostu lepsze, zarówno w zakresie płynności, ostrości, odwzorowania czerni i jakości dźwięku. Przyznam, że LG nigdy nie był moim faworytem, ale od czasu wprowadzenia Scarletów chylę czoło. Zresztą telewizora nie kupujesz co 2 lata, więc warto dołożyć i kupić coś porządnego. Jednocześnie nie ma co zwlekać i czekać na "nowszy model" bo w ten sposób nie się nie kupi.

I na koniec jeszcze jedno: 32" w formacie 16:9 subiektywnie nie wydaje się większy od 29" 4:3, dla mnie numer większy od standardowego 29" 4:3, to 37" 16:9. Jak jeszcze zapodasz dobry sygnał, to kopareczka. Dodam jeszcze , że z tych tv, które wymieniłem w poprzednim poście najlepszy - dla mnie - obraz w relacji ceny do jakości miał właśnie Scarlet.

Jeśli cena jest dla ciebie znaczącym kryterium, to pomyśl o plaźmie - zaoszczędzisz na kasie, nie na jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Plazma to chyba droższa niż ten lg co podałem , A co to ta seria scarlet co mu odjeżdza ? tu nie wiem o co kaman , to napisze tak jaki tv wy polecilibyście w cenie max 1500 wiem że droższe lepsze ale ja nie bede w tv pakował tyle kasy , chcialbym tv z niskiej półki najlepszy no i 32cale bo zmierzyłem miejsce i np ten lg by mi się zmieścił nie wiem jak inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej cenie masz np. LG 32" LCD 32LB76. Kontrast 8 000:1, rozbudowane funkcje dźwięku, 3 x HDMI. W jednym ze sklepów internetowych, telewizor ten oceniono dobrze.

Scarlet to seria charakteryzująca się między innymi: cienką budową odbiornika, częstotliwością odświeżania 100 Hz, bardzo wysoki kontrast 50'000:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

djvortexxx ja zawsze tak robię i nie narzekam.

Mam jeszcze pytanie co byście doradzili do ceny 3000zł tylko musi być 32" 37" bo tylko tyle mam miejsca wcześniej pojawiały sie modele ale za duże do mojego pokoju :( Pomóżcie jeszcze !!

To już poważna kwota na telewizor jak na dzisiejsze czasy. Sony 32" LCD Bravia KDL-32E4000. Full HD, kontrast 33 000:1, bardzo zaawansowane funkcje obrazu. Dzięki złączu USB można wykorzystać telewizor w roli cyfrowej ramki na fotografie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

djvortexxx

Powtarzam, te LG to nie jest badziew, jeśli chcesz wydać tyle kasy, ile chcesz, to są ok. Najlepiej sprawdź je na tym samym materiale i wtedy decyduj. I jeszcze jedno. Kiedyś widziałem super tanią plazmę 32" Daewoo na matrycy LG i ku mojemy zaskoczeniu obraz był duuuuużo lepszy niż na stojącym obok Funai LCD ( trochę droższym). No ale to Daewoo miało małą rozdzielczość.....

Tak czy inaczej, cudze opinie nie muszą pokrywać się z własnymi odczuciami więc nie warto kupować telewizora, którego obraz nie pasuje, choćby 1000 ludzi napisało, że jest super.

Co do sonaczy, w cenie ok. 3000 za 32" najlepszy (dla mnie!) obraz ma seria w4000 i nie ma ona problemów z szybkim ruchem pomimo brtaku 100Hz. Podkreślam to, aby nie kierować suię tylko papierowymi parametrami.

Scarlety LG to nie tylko design, ale dużo zmian w elektronice, co korzystnie wpłynęło na poprawę wyświetlania obrazu SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najpierw jak byś mógł nam przybliżyć do czego będzie TV służył :P tzn:

1. Z jakiej odległości będzie oglądany?

2. sygnał analogowy (antena naziemna) czy cyfrowy (satelita + dekoder)

3. Czy ważna jest wielkość kosztem jakości? tzn czy wolisz wziąć gorszy a większy czy lepszy a mniejszy

4. Pomieszczenie gdzie będzie stał bardzo nasłonecznione?

 

Na początek tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Patrzyłem na Allegro, w cenie do 2 tyś są tam jeszcze:

z HD Ready

Samsung Trans Contonents TR42SI - 1620,00 zł

LG 42LG2000 - 1799,00 zł

LG 42LG3000 - 1980,00 zł

i wspomniany już full HD

EASYTOUCH ETL071-42HD - 1999,00 zł

Wszystkie mają czas reakcji matrycy na poziomie 5-6,5 ms

 

1. Około 3-4 metry, w zależności czy to będzie kanapa czy fotel

2. Głównie satelita, platforma n

3. Jak największy, tak jak napisałem dla ojca, ma już słabe oczy i uszy. Ja mam Sony.

4. Będzie stał tyłem do ściany na południowy-zachód, czyli słońce będzie w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...