Skocz do zawartości
  • 0

Zakup telewizora LCD


PIOOLE
 Udostępnij

Pytanie

W najblizszym czasie chcę zakupić telewizor LCG prosze o pomoc i odpowiedz na moje 3 pytania:

1. Czym się rózni telewizor LCD od LCD full HD

2. Czy jak sa podane wymiary telewizora bez podstawy są to praktycznie wymiary ekranu telewizora?

3. mam stary 50Hz Tv panoramiczny 25 " czy jak kupie np LCD 26" to ekran bedzie takich samych rozmiarów większy czy mniejszy?

Dziękuje za podpowiedzi i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

eeee to beznadzieja , po za tym to tylko tv , bywa tez tak ze jeden kupi Ferrari i bedzie zadowolony drugi kupi fiata 126p i bedzie happy wiec ja nie naleze do tych co chca ferrari , ale fakt za tys nic na rynku rtv nie ma a juz o tv nie ma mowy zawsze tak jest , że czuję się jakbbym rozmawiał z osobami i każdy ma sony bravia 40 calowy za 4 tys czy ileś tam OK . W każdym razie dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@djvortexxx, wstrzymaj się z kupnem nowego telewizora (no chyba, że koniecznie jest teraz Tobie potrzebny), za kilka miesięcy spokojnie kupisz dobry markowy telewizor LCD i to nawet za mniej niż 1000PLN. Ja osobiście widziałem sprzęty (26 cali) za 999PLN w sklepach na terenie swojego miasta, ale to były jakieś chińskie "wytwory" - raczej nie polecam :)

 

Są za "tysiaka" w jednym z "galeriowych hipermarketów" ;) Niestety nie pamiętam marki TV. Mowa o TV 32".
A przejedź się do naszego "[beep]a" na Produkcyjnej, jeszcze kilka dni temu mieli Panasonica 32" za jedyne 1100PLN ;) Choć pewnie zeszły jak ciepłe bułeczki widząc zainteresowanie klientów hipermarketu :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio wstąpiłem do "[beep]a" tylko że na Hetmańskiej - jakoś nic w oko nie wpadło.

 

Czy markowe LCD zejdą poniżej "tysiaka"? Wątpię. Co najwyżej osiągną cenę dzisiejszej "chińszczyzny". Jak zejda z magazynów LCD bez tunerów DVB-T (lub z tunerami ale z MPEG-2) to będzie można typować o ile cena spadnie tych z MPEG-4 ;)

 

@djvortexxx - może jakiś monitor z wbudowanym tunerem TV? Tak około 22"? Powinno coś się namierzyć w cenie ~ 1000 zł. (i niekoniecznie z dolnej półki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hehe... taki monitor to o wiele ciekawsze rozwiązanie od "standardowego" TV... ;) Chociaż i sporo "telewizorów" ma wejście D-SUB czy DVI do podłączenia komputera.

Jakoś zatarła się ta linia telewizor/monitor... jedno i drugie spełniają niemal identyczne zadania.

 

Poniżej kawałek danych technicznych, zgadnij czy to TV czy monitor ;)

 

Przekątna ekranu [cal] - 19
Typ matrycy - TFT Active Matrix
Rozdzielczość - 1680 x 1050
Jasność [cd/m2] - 300
Kontrast - 20000:1
Podstawowe złącza - Analogowe (D-Sub), Cyfrowe (DVI-D), 2x Cyfrowe (HDMI), 2 x SCART, Komponentowe, Liniowe, S-Video
Technologie złączy - HDCP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie podchwytliwe... ;) Sprzet jest z kategorii "monitory" ale jak widać ma pełno złacz typowych dla telewizora. Natomiast w telewizorach znajdziesz złacze typowe dla komputerów - D-SUB.

Zmierzam do tego abyś patrzył po kategoriach "TV" jak i "monitory", bo to jedno i to samo ;)

Różnią się formatem, TV są 16/9, a monitory 16/10...

 

Ktoś mógłby tu oczywiście zrobić całą listę różnic, ale czy koniecznie istotnych dla "przeciętnego oglądacza"?

 

1300 zł. za 26", jakiś "lepszejszy"? Brzmi rozsądnie. Może po nowym roku zrobią "wielką wyprz" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przed zakupem TV LCD wypada zastanowić się, co właściwie będziemy na nim oglądać.

 

1. Jeśli ma być to TV analogowa, a mamy sprawny CRT z dużym ekranem, to lepiej nie kupować LCD. W przypadku, gdy stary CRT padł, a chcemy kupić coś większego niż 26" to najlepszym wyborem będzie plazma od 32" w górę i tu sprawa jest prosta, bo najlepsze modele w dobrej cenie robią obecnie Panasonic i LG - seria 6000. Gwarantuję, że odbiór będzie lepszy niż na każdym LCD.

2. Jeśli ma być to sygnał cyfrowy SD z kablówki lub platform cyfrowych, to można już pomysleć o LCD, ale znów Plazma ma przewagę, przede wszystkim cenową, bo LCD który będzie odbierał na podobnym do plazmy poziomie będzie dużo droższy.

Jedna uwaga: w przystępnym segmencie cenowym trudno znaleźć plazmę z tunerem DVB-T mpeg4, LCD już są.

Tu należy szukać LCD z elektroniką poprawiającą jakość obrazu po przeskalawaniu SD do rozdzielczości matrycy, jak np. sławny pixel plus Phillipsa i oczywiście tzw. 100Hz. Dodam, że lepszy bedzie HdReady od FullHd, bo będzie mniejszy współczynnik skalowania.

3. Jeśli stawiamy na filmy z BD i programy HD platform cyfrowych, to oczywiście rozglądamy się za fullhd 100hz i tu można postawić śmiało na LCD.

 

Następny ważny czynnik, to odległość z jakiej mamy oglądać tv. Recepta jest prosta: przy dobrym sygnale wysokiej rozdzielczości można postawić nawet 52" 3 m od fotela i będzie ok., jak sygnał będzie parszywy (kiepskie SD)to zaboli nawet przy 26" z 3 m. Czyli najpierw sygnał, potem odległość. Można przyjąć, że przy przyzwoitym sygnale wystarczy pomnożyć wysokość ekranu przez 4 i powinno być dobrze.

 

Wielu forumowiczów pyta o konkretną firmę lub model. Tu należy kierować się własnym rozsądkiem a nie cudzymi opiniami

i wybrać to, co wg. nas odbiera najlepiej. Każdy producent telewizorów ma tyle samo zwolenników co przeciwników, oczywiście mam na myśli tych producentów, ktrzy oferują sprzęt na pewnym określonym poziomie.

Przed zakupem warto poświęcić kilka godzin na przetestowanie różnych modeli TYM SAMYM MATERIAŁEM. Polecam spreparować sobie płytę DVD zawierającą różny materiał o jakości DVD. Bardzo dobre do testów są sceny z Gwiezdnych Wojen: wyścig śmigaczy z 1 części i pojedynek na wulkanie z trzeciej, do tego warto dodać ze 20 minut meczu siatkówki i wyścigów motocross. Dobrze też mieć płytę ze zdjęciami robionymi w mieście (najlepsze to jakieś stare miasto z dużą ilością budynków z nieotynkowanej cegły zawierających sporo ozdobnych ornamentów), oczywiście musi to być zdjęcie zrobione w rozdzielczości conajmniej matrycy 5 megapixeli. Zdjęcie to należy w jakimś programie graficznym przyciąć kolejno do rozdzielczości odpowiednio 640x480 pikseli (SD, 480i), 1280x720 pixeli (HdReady, 720p) i 1920x1080 (Full HD, 1080p) i zapisać na płycie testowej.

Testowany telewizor najlepiej ustawić mniej więcej tak: kontrast - 70%, jaskrawość - 60%, nasycenie (kolor) - 50%, tryb obrazu - kino(film - różnie to jest nazywane), poziom czerni (o ile jest taka funkcja) na średni, podświetlanie matrycy (o ile jest) na 70%, dobrze też jest wyłączyć polepszacze obrazu - o ile można, odcień (tonacja) - na neutralny (zazwyczaj w sklepach jest mocniejsze światło niż w domu).

Sygnał najlepiej podawać z DVD przez kabel component lub tzw. pełne EURO (SCART) (z RGB), bo jest gorszy od HDMI, a nie każdy kupujący nowy telewizor ma w domu sprzęt z HDMI. Tak więc prosimy o podłączenie, odpalamy płytę i oglądamy z odległości ok. 2.5m.

Na co zwracać uwagę: czy obraz jest płynny w dynamicznych scenach i czy obiekty nie trtacą ostrości, nie ciągną za sobą smugi - wyścig śmigaczy, siatkówka, motocross; czy w scenach walki na wulkanie nic nie dzieje się z czernią, szczególnie w miejscach przejść z odcieniami czerwieni, czy nie pojawiają się piksele, podbarwione plamy, jak wyglada ostrość, czy miecze nie ciągną za sobą komety. Na koniec odtwarzamy zdjęcia rozciągając je na cały ekran i patrzymy, w jakim stopniu tracą ostrość szczegóły na zdjęciach o malejącej rozdzielczości. Oczywiście zwracamy uwagę, czy odwzorowanie kolorów jest przyjemne dla naszego oka, czy sceny kontrastowe nie są pozbawione tonacji (wypalona biel, jednolita czerń).

Jeśli po kilku przetestowanych telewizorach dojdziemy do wniosku, że ku naszemu zdziwieniu i wbrew potocznym opniom lepszy obraz - subiektywnie- miał dajmy na to tańszy LG niż droższy Sharp, to nie ulegajmy czyimś opiniom, tylko przetestujmy inne egzemplarze (może w innym sklepie) tego samego modelu i jeśli nasza opinia nie zmieni się to - kupmy go. Zawsze należy jednak pamiętać, że warunki odbioru w domu będę trochę inne niż w sklepie - inne światło.

 

I na koniec: nie myślmy, że jeśli jeden model danego producenta odbiera bardzo dobrze (mnóstwo pochwał na różnych forach), to każdy nowszy będzie conajmniej tak samo dobry, różnice w jakości obrazu między poszczególnymi modelami bywają zaskakujące, nie zawsze nowszy jest lepszy. Prawie każdy LCD będzie odbierał bardzo dobrze lub dobrze przy sygnale wysokiej jakości, a tylko nieliczne poradzą sobie w miarę dobrze ze słabym sygnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam taki problem chciałbym kupić jakiś dobry telewizor LCD który mógłby mi służyć przez lata. Chciałbym żeby to był Samsung (podobno najlepsze w tej cenie) full hd 32" lub 37". Zastanawiałem się nad:

 

SAMSUNG LE32A656 - brak 100hz

SAMSUNG LE37A656 - podobno bardzo awaryjny

SAMSUNG LE32A756

 

Proszę doradzcie co byście wybrali lub zaproponujcie mi jakieś rozwiazanie. Jestem laikiem w tej kwestii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ja proponuje Ci daewoo DL-T46U1FH.Obraz marzenie zyleta.Lub wersje mniejsza DL-T42G1 FULL HD.Napewno bedziesz zadowolony.Telewizor oczywiscie ma matryce LG.O dziwo tu ciekawostka rewelacyjnie dziala z magnetowidami VHS.Majac dobra kasete trudno odroznic czy to dvd czy vhs.Ciekawe jak to zrobili.Polowe kasy zaoszczedzisz.Nie tracac nic na jakosci.Mam tez mniejszy tv DSL-17D3.Kosztowal swego czasu 1300.Matryca samsunga siedzi LTM-170W1.Obraz lepszy niz na tym samym modelu wykonanym w calosci przez samsunga no i cena nie bez znaczenia 2199.Zastanow sie dobrze wiem co mowie.Chyba ze wybitnie napis Ci przeszkadza.Ale to juz nie buble a daewoo ma sie calkiem niezle.www.d-e.pl.Zobacz ocen.Kupilem ten tv bo nie mailem kasy na samsunga i zdecydowanie nie zaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie wiem kto ci powiedział że samsung jest najlepszy, ale na pewno nie był to twój przyjaciel :evil: z pewnością jest wiele dobrych tv lcd ale ja polecam panasonica; nawet nie chodzi mi o konkretny model i cenę; sam mam panasonica kupionego w lipcu za 1600 zł - TX-32LE8 P - i jestem zachwycony (oglądam Cyfrę, nie wiem jak jest na naziemnej); tyle mojej skromnej rady opartej na własnym doświadczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapomniałem napisać że ogranicza mnie trochę przestrzeń w pokoju i telewizor musi być 32" lub maks 37" :)

 

Do waszych rad mam jeszcze takie pytania:

 

Daewoo DLT-42G1FH Full HD - na stronie nie pisze czy jest to model 100Hz nie orientujecie sie?

a co do

Panasonic TX-32LE8P ma zalety: dobre głośniki i matryca, i wady: brak full hd, mało wejść hdmi niewielki kontrast 1:5000 i brak 100hz. Nie przeszkadza Ci to?

 

Wielkie dzięki za wszelką pomoc czekam na więcej opinii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

te braki panasonica o których piszesz nie przeszkadzają mi bo zupełnie nie zależy mi na HD; mam tego panasonica, mam dobry dekoder (Golden interstar) i na prawdę obraz z satelity zadowala mnie w 100%; ; z tym kontrastem to na twoim miejscu nie przywiązywałbym wagi do tego co podaje producent; często te cyferki są brane z ...księżyca; kupując tv lcd sugerowałem się raczej podpowiedziami i opiniami ludzi którrzy mają dany sprzet niż cyferkami podawanymi przez producenta, polecam stronę http://www.skapiec.pl , tam jest sporo opinii o wszelakiego rodzaju tv no i namiary na sklepy; sam z tego skorzystałem bo w sklepie internetowym okazało się taniej o 200 zł niż w zwykłym; no to tyle z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

struz, z Twoich postów wynika, że nie zależy Ci na Full HD (słusznie!!!) a oglądasz głównie programy nadawane w SD i zapewne jeszcze zwykłe DVD. Napisz, czy tv będzie podłączony do kina domowego, czy będzie stał w nasłonecznionym, czy nie, pokoju (czy światło może padać bezpośrednio na ekran), z jakiej odległości będziecie oglądać tv, czy pobór mocy jest dla ciebie istotnym czynnikiem, czy bierzesz pod uwagę możliwość odbioru DVB-T, jaki zakres cenowy wchodzi w grę.

Jest kilka godnych uwagi LCD i plazm, jak dokładnie określisz swoje potrzeby, na pewno padnie kilka konkretnych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rzeczywiście nie zależy mi na full hd. Już pisze co i jak:

 

W przyszłości będzie podłączony do kina domowego, przez najbliższe pół roku nie.

Będzie stał w bardzo nasłonecznionym pokoju umieszczonym od strony wschodniej (tzn słonce jest w nim od 5/6 do 13/14)

Mogą padać na niego promienie słoneczne od 6-13 nawet dużo (myślałem że to nie problem ale jak trzeba będzie założę żaluzje na okno dachowe)

Odległość oglądania jakie 3-3,5 metra

Pobór mocy nie jest istotnym czynnikiem

Jak byś mógł mi wytłumaczyć pojecie DVB-T bo jak pisałem jestem laikiem... byłbym wdzięczny

cena do 3500zł tylko pamiętaj że mam niewielki pokój więc sądzę że TV może być maks 37"

 

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc. Nie znam się na technice :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja na początek zapytam tych którzy maja tv lcd 32 calowe o wymiary takiego tv , chodzi o to czy by mi się zmieścił , jeśli nie to pozostaje mi wybrac coś z 26 calowych bo poniżej 32 to chyba 26 ?. Ale przy 26calowych mnie zdziwiło że one są szerokie poziomo a mało pionowo taki prostokąt trochę mi to się małe wydawało , nie wiem czy ja nie umiem na takie patrzyc :) tak więc na początek wymiary co mi się zmieści a pózniej pomyślimy ewentualnie jaki z góry dzięki za każdą pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie wymiary telewizorów możesz znaleźć na stronie producenta :) i nie ma tak że wszystkie 32" mają takie same wymiary paroma cm się zawsze różnią a to grubsza obudowa a to większa podstawa. Wymiary interesującego cię tv znajdziesz na stronie producenta ... tyle jeszcze wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...