Skocz do zawartości

Zgemma H9 Twin problem z niektorymi kanałami


patrick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Nie rozumiem, jaki tłumik? Mam dwa tunery  firmy AB, Cryptobox 752 i 652 obydwa Combo,śmigają świetnie, nie jak to badziewie Zgemma. Kupiłem też Zgemmę H9 Combo,to znowu źle był zamontowany slot pod moduł (krzywo), piny nie wchodziły w otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki: https://allegro.pl/oferta/tlumik-regulowany-fr-1-fl-20db-wtyki-f-rtv-sat-6146502669

 

Problem dotyczy nie tylko Zgemmy. W topowych Vu+ 2-3 razy droższych też jest taki problem ze zbyt silnym sygnałem którego głowica nie ogarnia :)

Tak to jest jak ludzie kupują mocniejsze (bo wyższa cyferka = lepiej) konwertery z wzmocnieniem po 60dB, a nie każdy tuner to ogarnie

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emeryt napisał:

Nie rozumiem, jaki tłumik? Mam dwa tunery  firmy AB, Cryptobox 752 i 652 obydwa Combo,śmigają świetnie, nie jak to badziewie Zgemma.

Możesz miałeś pecha. Natomiast skoro zgemma to badziew, to nie wiem jak nazwać cryptoboxa. Widziałem to u qmpla i na tym to kompletnie nic nie da się ogarnąć - wszystko zamknięte w sofcie. Przykład - zakładki z listą kanałów to jakaś masakra żeby to posortować - pół dnia pier*olenia. Praktycznie zero zarządzania tym sprzętem przez sieć LAN, co w dzisiejszych czasach jest podstawową opcją. Na zgemmie uruchamiam prosty bashowy skrypt i mam gotowe, a to nie jedna rzecz która dla mnie dyskwalifikuje ten wynalazek o nazwie cryptobox. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest porównanie? Nie mam żadnego z tych modeli ale z każdym z nich miałem do czynienia i wiem w czym rzecz. Jeśli masz konkretne argumenty na temat porównania obu modeli, to chętnie się dowiem, a jeżeli nie to dalsza dyskusja nie na sensu.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty w taki sposób podchodzisz do wyboru sprzętu to "gratuluję". Nie zdarzyło mi się ani u moich znajomych żeby był taki problem, a sporo sprzętów miałem na testach, a jeśli już to są na to rozwiązania. Natomiast na twoich cryptoboxach możesz conajwyżej poczekać żeby pojawił się soft w nowszej wersji (jeśli w ogóle taki się pojawi) który może rozwiąże dany problem. Mam też tuner sprzed dobrych kilku lat  o nazwie edision os mini (kupiony chyba w Hollex) z którego korzystają osoby starsze, który dla mnie nie wymaga żadnych poprawek, a mimo to do dzisiaj ma support. Działa nawet kilka miesięcy bez restartu, który zależny jest tylko od przerw u dostawcy energii.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie promuję niczego tylko znam się trochę na rzeczy i wiem co niektóre sprzęty potrafią i tyle. Twój problem wynikał nie z tego że sprzęt był wadliwy tylko z braku wiedzy w temacie i nie pisze tego złośliwie tylko wiem z własnego doświadczenia, a co ty sobie kupisz czy zgemme czy vu+ czy cryptoboxa to mnie kompletnie nie obchodzi. Napisałem Ci tylko jak wygląda różnica pomiędzy poszczególnymi sprzętami. Masz argumenty na plus dla cryptoboxa, to chętnie się dowiem. Do tej pory ich nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.07.2020 o 20:55, emeryt napisał:

Miałem dwa modele Zgemmy H9, Twin i Combo, obydwa zwróciłem. To wygląda jak byś Zgemmę promował,może się mylę,starość nie radość 72 lata. A co do softów CryptoB. zobacz w necie "Wsparcie-Cryptobox.

 

Dokładnie tak, jutro też zwracam H9 Combo, sprawdziłem na tym 3 różne systemy i każdy wygląda i działa jakby był robiony przez domorosły team hackerów. Jednak co box od operatora to od operatora (oczywiście z wyjątkiem Polski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj, zmiana z deszczu pod rynnę wynikająca tylko i wyłącznie z braku wiedzy i chęci do przeczytania czegokolwiek w tym temacie. To co napisałeś to jest twoje zdanie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Jak można w tym przypadku pisać że dekoder od operatora jest lepszy - większej bzdury dawno nie czytałem.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam prosbe podpowie ktos jaki kupic dekoder zeby nie miec z nim problemow? Do smart hd+ oraz cp na Cl+ aktualnie mam dekoder zgemma jak w temacie. Wczesniej mialem fergusona combo tam bezproblemowo ustalalo sie wlasna liste kanalow i wyszukiwalo nowe kanaly. Czy sa jeszcze podobne dekodery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ale jest problem, ktorego nie moge rozwiazac a wsparcie zgemmy nie dziala ze tak sie wyraze wiec szukam czegos co bedzie dzialalo bezproblemowo a nie co miesiac musze wkladac karte do innego dekodera zeby pobralo uprawnienia. Poza tym czesto zawieszaja sie kanaly raz z smart hd+ a raz z cp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...