Skocz do zawartości

Platformy Cyfrowe vis-a'-vis Kablówkom.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zmiany zachodzące na platormach cyfrowych mogą wywrzeć wpływ na kablówki?. Czy nowe kanały w tym i ich ceny (niższe) spowodują korzystniejsze zmiany pakietowo-cenowe dla abonentów tej formy odbioru telewizji?. Czy telewizje kablowe w ślad za platformami cyfrowymi przygotowują zmiany z korzyścią dla ich odbiorców?

 

Co o tym sądzicie?. Zapraszam do dyskusji.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prawda jest taka ze duze kablowki jak np UPC

maja abonenta gdzies.

Szczegolnie widac to w malych miastach.

Place za pelny pakiet ok 42 zl.

Wiem, ze wszystko kosztuje i nie czepiam sie do wysokosci abonemantu.

Dobijajace jest jednak, ze na cztedziesci kilka kanalow jedynie 4 nadawane sa w wersji stereo.

Co ciekawe wszystkie kanaly muzyczne w mono :(

O jakosci obrazu juz nie wspominam bo to jeden wielki szum.

Praktycznie nie ma tygodnia aby ktorys tuner w stacji czolowej sie nie zresetowal i wtedy ogladamy przez kilka dni jego menu az jakis technik przyjedzie i cos z tym zrobi.

Jak napisalem e-mail do UPC w sprawie nadawania kanalow w wersji stereo uzyskalem taka odpowiedz:

Z przeprowadzonych badan i ankiet przez UPC wynika ze tylko 2% abonentow ma telewizory stereofoniczne i na dzien dzisiejszy nie ma potrzeby nadawac kanalow w takiej jakosci dzwieku.

 

Jeszcze pol roku przemecze sie z ta wspaniala firma na najwyzszym swiatowym poziomie a pozniej zostane abonentem ktorejs z platform cyfrowych.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,w lokalnych kablówkach takich jak moja też jest kiepsko,jeżeli chodzi o jakość obrazu,szczególnie kiedy podejdzie się bliżej telewizora od razu widać,ze obraz nie jest czysty.

U mnie też wiele razy się zdarzają jakieś awarie,a to brak obrazu na jakimś kanale,a to brak fonii,itp.

 

Ale z drugiej strony sobie myślę,że za 17 zł/mies. nie mogę sie spodziewać rewelacji,ale jeżeli chcą przetrwać to muszą niestety próbować poprawić jakość,i nie nadawać kanałów za pomocą tunera analogowego.Choć w ostatnim czasie i tak zrobili postęy,jeżeli chodzi o ofertę programowa,choć tyle.

Do tej pory najlepsza jakość jest na kanałach TVN-u.

Najgorsza to na Edusacie i 4 Fun TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kablówki powoli wprowadzają nowe możliwośćI9vectra zapowiada vod oraz hd!!),poza tym kablówki mają dostęp do zdecytowanie większej oferty programowej niż jakakolwiek platforma( hbo czy c+ to kanały premium,a w pakiecie najlepszym jest mn.tvp,tvn,polsat,polsat sport i extra,viva,jetix,eurosport ) naprawdę dobra oferta,

więc kablowki góra!!

szkoda tylko, że moja vectra w moim miescie nie ma dostepu do c+ w premium i oby byl vod fajny bo dekodery i instalacja domowa ma byc darmowa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coraz więcej telewizji kablowych (m.in. Aster, Vectra, Toya) powiększa swoją ofertę o usługę odbioru telewizji cyfrowej, która wśród klientów cieszy się dużym powodzeniem. Kiedy dostęp do cyfrowej telewizji będą mieć klienci największego gracza - UPC?

 

Tam, gdzie oferta telewizji cyfrowej została wprowadzona ciekszy się popularnością. Jak pisze "Rzeczpospolita", Vectra po dwóch tygodniach od rozpoczęcia dystrybucji dekoderów cyfrowych przez telewizję kablową Vectra liczba użytkowników przekroczyła 8 tys. Vectra dostarcza swoim klientom po kilkaset sztuk dekoderów dziennie, co zaskoczyło szefów kablówki.

 

Nic dziwnego. Dzięki dekoderom telewizji cyfrowej klienci mają dostęp do większej ilości programów, a wkróce dostępne będą nowe, dodatkowo płatne, pakiety tematyczne, a w przyszłości nowe usługi "wideo na żądanie".

 

"Rzeczpospolita" przypomina, że jako pierwsza w Polsce ofertę telewizji cyfrowej wprowadziła telewizja kablowa Aster, która po dwóch latach ma 40 tys. abonentów. Na razie liczbę dekoderów cyfrowych w posiadaniu abonentów sieci kablowych szacuje się na 70 - 80 tys., co stanowi około 1,5 proc. wszystkich abonentów telewizji kablowych w Polsce.

 

Kiedy telewizję cyfrową rozpocznie oferować największy gracz na polskim rynku, posiadająca ok. miliona gniazdek UPC? Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", nie spieszy się z tym, ale wedle jej przedstawicieli kiedy decyzja już zapadnie, to operator prawdopodobnie, podobnie jak w Holandii, będzie chciał za jednym zamachem przenieść na cyfrową platformę wszystkich abonentów.

 

żródło:media2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cisze.Ciekawo kiedy VECTRA wprowadzi dekodery i odbiór kanałów HD.i czy będzie to tylko w dużych miejscowosciach czy i w tych mniejszych?

Ja na kablówę za bardzo nie narzekam.45 złoty kanałów trochę jest,niezle odbiera,niema klopotów.Ale szkoda,że kanały typu SportKlub,TVP SPORT,N-SPORT,pakiet C+Disney Channel nie ma któryś z ncih w mojej konkretnej kablówce w mojej konkretnej miejscowośći.

Najpopularniejsze kanały w kablówie mam.Z kina za bardzo mi nie brakuje,bo mam odtwarzacz dvd:D,a jak coś mogęskorzystać z HBO jako kanał premium.Ale jako ogromny fan sportu nie czuje się sportowo zaspokoojony,bo oferta sportowa wcale taka duża nie jest.Polsat Sport,Polsat Sport Extra i Eurosport1.Ubolewam,że nie ma pakietu C+ bo bym go brał w ciemno.A tak pozostaje nadzieje na włączenie SportKlubu i TVP SPORT,a jak wprowadzą TV CYFROWą to N-SPORT.Wtedy sportowo byłoby niezle,zresztą nie tak dawno też było ale tu weszły 3 nowe kanały sportowe wymienione i trochę odkupili praw od PS.Jednak ja jak i wy pewnie wiedzie,że aż tyle sportu nie wprowadzi raczej Vectra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem abonentem Aster i płacę 59,99 zł. miesięcznie za Pakiet Basic

w którym nie ma np. TVN Turbo i TVN Style czy National Geographic i Travel

 

uważam, że platformy walczą ze sobą i jest to z korzyścią dla ich abonentów, natomiast kablówki podzieliły między sobą strefy wpływów i na moim osiedlu jest 100% monopol Astera i zero konkurencji, gdyż na wielu blokach nie ma możliwości montażu anten satelitarnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy zmiany zachodzące na platormach cyfrowych mogą wywrzeć wpływ na kablówki?. Czy nowe kanały w tym i ich ceny (niższe) spowodują korzystniejsze zmiany pakietowo-cenowe dla abonentów tej formy odbioru telewizji?. Czy telewizje kablowe w ślad za platformami cyfrowymi przygotowują zmiany z korzyścią dla ich odbiorców?

 

Co o tym sądzicie?. Zapraszam do dyskusji.

Jakiś czas, to jest już za nami. Czy z tego powodu, widać zmiany na lepsze ? - coś się polepszyło w ofercie i w cenach pakietów ?. Jest to z korzyścia dla was - odbiorców ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie poprawiło a wręcz pogorszyło!

Pisze to juz wielokrotnie, UPC wprowadzajac BBC Prime podniosła abonamnet, niedawno go wyłaczyła i właczy kanały typu Superstacja, MiniMini itp i podniesie znowu abonament!

Olewaja dalej małe miasta, z checia by sie ich pozbyli! Telewizji cyfrowej nie maja zamiaru wprowadzać bo za dużo by musieli wydać, a kasy za bardzo nie ma bo nie stać ich na wymiane tunera w stacji czołowej który zawiesza sie 6 razy na dzień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem, gdzie to napisać, więc napiszę tutaj.

 

Czy rozdzielanie sygnału z kablówki jest w pełni legelne?

Oto przykład:

Sygnał z kabla idzie do rozdzielacza, a potem na 3 telewizory.

Dla porównania:

Sygnał z Cyfry+ idzie za pomocą splittera do 3 tunerów, a potem na 3 telewizory.

Więc, jeśli splittery do Cyfry są nielegalne, to podział sygnału w kablówce też powinien być nielegalny.

Lub na odwrót: Jeśli podział sygnału w kablu jest legalny, to splittery do C+ też powinny być w pełni legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak wiem w mojej kablówce uważają to za nielegalne i wołają 60zł za dodatkowy kabel i gniazdko

vectra zaś sama oferuje trójniki aby rozdzielic sygnał tv :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Uważam, że platformy cyfrowe wypadają lepiej od sieci kablowych,ponieważ mają bogatszą ofertę kanałów tematycznych. Szczególnie to zjawisko jest zauważalne w mniejszych kablówkach, choć i w dużych sie zdarza. Warto popatrzeć na nowe knały platform N i Cyfrowy Polsat - w wielu kablówkach nawet ich nie znajdziemy. Druga rzecz myślę ważna to róznicowanie ofery w miastach, np. w jednym miescie gdzie działa kablówka mamy Sportklub a w drugim w to miejsce np. ESPN Classic - to przemawia jak dla mnie na niekorzyść kablówek. A w platformach jest stateczna sytuacja - w jakim mieście Polski by nie mieszkaliśmy mamy taką samą ofertę. Dlatego dla mnie platformy cyfrowe pokonują kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że platformy cyfrowe wypadają lepiej od sieci kablowych,ponieważ mają bogatszą ofertę kanałów tematycznych. (...) Warto popatrzeć na nowe knały platform N i Cyfrowy Polsat - w wielu kablówkach nawet ich nie znajdziemy.

Eee tam :wink: W kablówkach nie istnieje problem wyłączności. Wielu abonentów jednej platformy chciałoby mieć kanały, które są emitowane tylko u konkurencji na wyłączność, np: NGC, Planete, Travel, Hallmark, SportKlub, SK Plus, a także produkcje własne (Ale Kino, ZigZap/Hyper, Polsat Sport, PS Extra).

 

Nie wierzę, że tylko garstka osób posiadająca jedną platformę, chciałaby odbierać wszystkie wyżej wymienione programy. Są to kanały podstawowe, żeby mieć je wszystkie na satelicie, to trzeba zdecydować się na abonament wszystkich trzech platform (zsumowaną cenę abo przemilczmy). W kablówkach te kanały są powszechnie dostępne, często w zdecydowanej większości oferowane w jednym pakiecie za niewielką cenę.

 

Minusem kablówek jest niewielka ilość kanałów zagranicznych... Ale jeśli ktoś chciałby też odbierać szereg kanałów z Europy, to można sobie dodatkowo kupić najtańszy zestaw SAT, który kosztuje grosze.

 

Teraz do sieci kablowych wchodzi telewizja cyfrowa, więc jeszcze więcej kanałów otrzymujemy, często na bardzo korzystnych warunkach.

 

Można dokonać przelicznika, abonament za pełny pakiet danej platformy cyfrowej (pominąć polskie FTA) podzielić na max liczbę kanałów emitowanych przez tego operatora. Następnie, podobnie zrobić dla swojej sieci kablowej (pominąć tylko kanały zagraniczne i polskie FTA). Cena wyjdzie na korzyść kablówek - więcej kanałów za mniejszą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie platformy z obecnie działających trzech: Cyfrę+ i Cyfrowy Polsat. Dzisiaj korzystam z usług sieci kablowej UPC Polska (przez przymus, nie chęć - blok jest usytuowany w taki sposób, że nie da się zainstalować anteny satelitarnej - do wyboru są za to trzy kablówki: UPC Polska, Aster i Multimedia Polska). Widzę różnicę i tęsknię za odbiorem satelitarnym.

Brakuje mi gamy kanałów z całego świata lub ze względu na zasięg wiązek satelitarnych: Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji Zachodniej. Sieć kablowa nawet jeśli będzie się starała zaoferować jakieś kanały zagraniczne, to będzie to ograniczona ilość, bo nadawcy tacy jak ARD, ZDF, CCTV4 nie podpisują umów z operatorami kablowymi w naszym kraju. Ktoś może powiedzieć: a po co te kanały telewizyjne? Jeśli coś się dzieje w tych krajach, to można szybko dotrzeć do informacji z pierwszej ręki. Można też słuchać wielu stacji radiowych nieznanych na polskim rynku, np. francuskich NRJ, Contact FM, Fun Radio, Skyrock. Te kanały też w pewnym stopniu pokazują kraje, z których pochodzą. To sentymentalne podejście do satelity, ale można wiele rzeczy zobaczyć, których trudno szukać w kablu.

 

Druga sprawa to usługa telewizji cyfrowej. W kablu ona od wielu lat dopiero zaczyna się rozwijać. Wielu operatorów oferuje tylko część kanałów znanych z oferty analogowej drogą cyfrową (np. Aster, Multimedia Polska). Drogą satelitarną nie jest potrzebne przełączanie pomiędzy dekoderem, a analogowym dekoderem. W platformach cyfrowych nie tylko dostępne są wszystkie kanały z oferty, ale również bogatsza oferta HD (Canal+ Sport HD, Canal Film HD, National Geographic Channel HD, MGM HD, Discovery HD, nSport HD, Polsat Sport HD).

 

Plusem operatorów kablowych jest na pewno posiadanie kanałów, które są na wyłączność kilku platform cyfrowych (National Geographic Channel, Polsat Sport, Canal+ i TV Polsat w jednej ofercie). Plusem też są niskie ceny za usługi triple play, ale nie wszędzie. Zazwyczaj te bonusy ograniczają się do rozwiniętych rynków jak warszawski. W moich rodzinnych Starachowicach nadal tańsza niż Internet od Vectry jest Neostrada TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi gamy kanałów z całego świata lub ze względu na zasięg wiązek satelitarnych: Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji Zachodniej. Sieć kablowa nawet jeśli będzie się starała zaoferować jakieś kanały zagraniczne, to będzie to ograniczona ilość (...)

No właśnie krótko wspomniałem o tym minusie dla sieci kablowych. Jednak nadal uważam, że kablówka jest dużo bardziej atrakcyjna, zarówno pod względem cenowym jak i programowym (polskie stacje). No oczywiście ważne jest też miejsce zamieszkania, bo w mniejszych aglomeracjach niekoniecznie kablówka musi być lepsza od platformy (może być całkiem odwrotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz myślę ważna to róznicowanie ofery w miastach, np. w jednym miescie gdzie działa kablówka mamy Sportklub a w drugim w to miejsce np. ESPN Classic - to przemawia jak dla mnie na niekorzyść kablówek. A w platformach jest stateczna sytuacja - w jakim mieście Polski by nie mieszkaliśmy mamy taką samą ofertę. Dlatego dla mnie platformy cyfrowe pokonują kablówki.

 

Ta bariera została już pokonana przez DVB-C :> ponieważ tą można nadawać światłowodami, które są bardziej dystansowe :P i tak jest centralna stacja czołowa (np. Vectra - Katowice (byłe ŚTK),MM - Gdańsk), idze swiatłowodami do regionalnych stacji czołowych, a tam nadawane są transpondery już drogą eterową :> Kodowanie CA też następuje w regionalnej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie to napisać, więc napiszę tutaj.

 

Czy rozdzielanie sygnału z kablówki jest w pełni legelne?

Oto przykład:

Sygnał z kabla idzie do rozdzielacza, a potem na 3 telewizory.

Dla porównania:

Sygnał z Cyfry+ idzie za pomocą splittera do 3 tunerów, a potem na 3 telewizory.

Więc, jeśli splittery do Cyfry są nielegalne, to podział sygnału w kablówce też powinien być nielegalny.

Lub na odwrót: Jeśli podział sygnału w kablu jest legalny, to splittery do C+ też powinny być w pełni legalne.

 

Splitterowanie w obrębie jednego lokalu jest legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Plusem kablówek jest to,że ma kanały ze wszystkich platform satelitarnych.Minusem jest to,że w każdym mieście jest inna oferta kanałów.Zdecydowanie wygrywają platformy.Wiem,że kanału tego nie stracę a w kablówce musiałbym się liczyć z tym,że kiedyś tego kanału moge nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...