Skocz do zawartości

Android TV & Google TV - dyskusja ogólna, aplikacje, aktualizacje, problemy


jupiter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek

Chodzi o dostęp do pirackich treści, a takich aplikacji w Google Play jest masa. Zresztą np. na Tizen też jest dużo, a przez Samsunga została zablokowana tylko jedna, ta najpopularniejsza na tym systemie czyli Smart IPTV.

Sony będzie blokować tylko te spoza Google Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę możesz tylko gdybać co zablokują, bo równie dobrze mogą zablokować instalację przeglądarek itp aplikacje spoza Google Play, tłumacząc, że dają dostęp do pirackich streamów. Sony jest wrażliwe na tym punkcie ponieważ posiada wytwórnię filmową. Przez bardzo długo opierali się multimedialnemu USB w swoich telewizorach, tłumacząc właśnie piractwem. Pękli pod naciskiem Samsunga, który miał to w nosie i dzięki temu sprzedawał wagony telewizorów. 

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

W sumie to Sony ma niewiele do gadania, bo już dawno przegrali najbardziej dynamicznie rozwijający się rynek smartfonów, a laptopów w Europie już dawno nie mają, natomiast TV sprzedają w śladowych ilościach. Skończą jak legendarna Nokia.

Własnego systemu tez nigdy nie mieli, więc są na wylocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.03.2023 o 22:02, dvbx napisał(a):

Zmiany w Android TV i Google TV. Chodzi o reklamy:

 Niektórzy bardzo lubią reklamy.Ja nie.Unikam ich jak tylko mogę, a i tak często wpadam w ich sidła.

Chciałbym, aby android,androi tv i  google tv były porównalne.Przede wszystkim oglądanie filmu na przyśpieszeniu,wspólnej przeglądarki,czy możliwości innych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
9 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Nie będzie.

 

A to dlaczego?

Masz mieć lepszy wynik na boxie i niż masz w kompie?  Faktycznie maksymalny jest zawsze na routerze i żadne urządzenie w sieci LAN nigdy nie będzie miało lepszego 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ktosiu napisał(a):

 

A to dlaczego?

Masz mieć lepszy wynik na boxie i niż masz w kompie?  Faktycznie maksymalny jest zawsze na routerze i żadne urządzenie w sieci LAN nigdy nie będzie miało lepszego 

Jeśli box podpięty kablem sieciowym a komp łączy się przez wifi (w szczególności przez jakiś dongle usb), to różnica jak najbardziej jest widoczna.

3 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Na jednym boxie mam lepszą prędkość niż na komputerze, ale to nieistotne. Pytam o wiarygodną aplikację na Android TV.

Ja używam Internet Speed Test (czerwony tekst na bialym tle)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Emilio1985 napisał(a):

Ja używam Internet Speed Test (czerwony tekst na bialym tle)

Aplikacja z wyglądu trochę przypomina Speedtest.net, więc jest OK. Tylko te małe reklamy w prawym górnym rogu psują efekt. Da się je wyłączyć za opłatą?

 

Ile wskazuje ci na Chromecast? U mnie 350-400 Mb/s, a jak wcześniej sprawdzałem speedtestem w Netflix to było 200-250 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix robi zwykły pomiar, serwisy zwykle kilka i uśredniają pomiary dlatego są wiarygodniejsze. 

Żeby aż taki dobry był do pomiarów Netflix to nie powiedział bym. Ma o 50% zwykle gorszy wynik niż są ze speed testów. 

 

U mnie akurat chromecast 4k wolny 800-850 Mbps czyli max co ma. 

Według statystyk średnio nie przekracza nawet transferów 200-300 Mbps w ciągu dnia. 

Edytowane przez Ktosiu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Aplikacja z wyglądu trochę przypomina Speedtest.net, więc jest OK. Tylko te małe reklamy w prawym górnym rogu psują efekt. Da się je wyłączyć za opłatą?

 

Ile wskazuje ci na Chromecast? U mnie 350-400 Mb/s, a jak wcześniej sprawdzałem speedtestem w Netflix to było 200-250 Mb/s.

Chwilowo Chromecast poszedł w odstawke. Niczego sobie nie dam uciąć, ale jeśli dobrze pamiętam, to kręcił się koło limitu, tzn download 150 mb/s, upload 25 mb/s w moim przypadku.

 

Moge sprawdzić na Mi Box 2gen za czas jakiś.

 

Tak w ogóle, to jakie to ma znaczenie czy wyciąga 400 czy 250 mb/s ? Treści HD potrzebują około 10 mb/s, a 4k 30 mb/s. Masz gigantyczny zapas.

 

Co do wyłączenia reklam to nie wiem... Przyzwyczaisz się :P

1 godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

Mam na WiFi 1300 Mbps, na kablu 1000 Mbps. 

Na boxach bez wsparcia AX na WiFi jest o wiele gorszy wynik.

Na routerze jest 1300 Mbps. :)

 

Jak widać medium nie zawsze daje prawidłowy wynik. 

 

 

W pracy mamy "w razie W" adaptery wifi USB. Jakiś D-link. Ten sam egzemplarz na komputerze z Windows 7 wyciągał limit czyli 250 mb/s i ogólnie hula aż miło, natomiast na Windows 10 czasami udało się wycisnąć 70 mb/s, a w dodatku zdarzało mu się zamulić tak, ze nie było ani neta, ani dysku sieciowego. Wymuszenie korzystania z pasma 5GHz podniosło wynik do max 90 mb/s, ale i tak nigdy się nawet nie zbliżył do wyników i ogólnego komfortu korzystania jak na komputerze z Windows 7. Podkreślę - ten sam egzemplarz adaptera.

 

Więc na prawdę różnie bywa...

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie zobacze więcej, ale mógłbym zobaczyć mniej, np 60 mb/s, zamiast 150.

 

Na MiBox 2gen download doszedł do 156 mb/s, a upload prawie 26 mb/s, czyli ponad mój limit. Mam nadzieje że UPC nie doliczy tego do rachunku 😛

 

8k to podobno około 80 mb/s, więc na spokojnie nawet u mnie by poszło. Kto wie, może za 20 lat wyjdą przystawki 8k, a za 30 będą dostępne na nich jakieś treści do obejrzenia 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...