Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tylko jakąś informacje nie podadzą jako pierwszi to od razu atakują albo spychają info na dalszy plan. Nie wiem czy oni pracują na akord czy na umowe o dzieło. Coraz gorzej z tą stacją z dnia na dzień.

Zgadzam się, jeśli tylko dotrą do jakiejś informacji, nawet mało istotnej, to chlubią się cały czas na antenie stwierdzeniami w stylu "TVN24 jako pierwsza dotarła do informacji, że..." A najbardziej wkurzają mnie informacje na jakiś temat podawane ze "studia 3D", najczęściej z Kaszyńskim. Podniecają się tym nędznym systemem z grafiką niczym z wczesnych lat 90. Po czym to widać? Ano po tym, że zamiast podawać konkretne informacje, kamera jeździ we wszystkie strony, jakby chcieli pokazać, że grafika 3D zmienia się wraz z ruchem kamery ("niezwykłe!"). A czemu wygląda to tak tandetnie? Gdzieś przeczytałem, że trzeba wydać kilkaset dolarów na porządną grafikę 3D (pewnie istnieje coś na wzór iStockPhoto dla przemysłu filmowego) - widocznie TVN24 skąpi na ten cel i robi je u siebie, albo kupuje te tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm! Szkło kontaktowe to taka zapchaj dziura. Bez pomysłu i polotu. Miało to być coś w rodzaju programu rozrywkowego. By było śmiesznie. Wytężam słuch i słuchając patrzę i wcale mi nie jest do śmiechu. By nie powiedzieć, że jest prymitywnie i żałośnie. Takie sobie sypane nawet nie wiem skąd [beep]ny z głupawymi uśmieszkami. Zapchaj dziura.

No, może tak ostro nie wypowiedziałabym się o „Szkle”, ale coś jest w tym co napisałeś. Przez kilka lat byłam wręcz fanką tego programu – na bieżąco go śledziłam, pisałam o nim różne teksty itp. Program był zabawny, fajny i sympatyczny na samym początku swojego istnienia, gdy jeszcze nasi „wybrańcy” nie byli chyba doskonale oswojeni z mediami elektronicznymi i kompromitowali się na każdym kroku.

Teraz jednak znacznie trudniej znaleźć jakiegoś naprawdę śmiesznego „lapsusa” i niestety większość materiałów filmowych pojawiających się w „Szkle” to rzeczy naciągane, więc i niekoniecznie bawiące. Program się wyczerpuje, ale jest i jeszcze długo będzie bardzo popularny, gdyż tylko w nim widzowie mogą dostać się na antenę i powiedzieć co im leży na serduchu.

Jedni z lepszych prowadzących szkło Kamil Dąbrowa i Grzegorz Markowski.Mają specyficzne poczucie humoru. Trzeba ich poprostu zrozumieć

TOK-owcy. Pan Markowski moim zdaniem ratowałby nieco SK gdyby był jego codziennym prowadzącym. Moim zdaniem najlepiej sprawdza się ze wszystkich w tej roli.

Z kolei Kamil Dąbrowa ma świetny kontakt z odbiorcami, ale lepiej to można "dostrzec" w radiu. Polecam cotygodniowe audycje "Let's Talk" w czwartek o 22 w TOK-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program daje możliwość wypowiedzi przez widzów ale na warunkach TVN24. Tylko minuta podczas gdy jakieś 15 sekund trwa przywitanie. To redakcja wybiera osoby które wypowiedzą się na antenie a także sms-y. Coraz częściej pokazywane wypowiedzi polityków to nie lapsusy czy wpadka a zdania wyjęte z kontekstu. Tak nawet Super Express i Fakt nie robi. Nawet dostrzegają że polityk z premedytacją coś robi aby pokazać się w SK i co?

Puszczają ten materiał i prawie zero komentarza.

Faktem jest że wielu "szkiełkowych bohaterów" już nie ma na Wiejskiej no i program strasznie przysiadł. Nowych brak to i pomysłów brak.

Teraz robią to co robią gwiazdy showbiznesu po sześćdziesiątce - czyli odcinają kupony.

Ale to już nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program daje możliwość wypowiedzi przez widzów ale na warunkach TVN24. Tylko minuta podczas gdy jakieś 15 sekund trwa przywitanie. To redakcja wybiera osoby które wypowiedzą się na antenie a także sms-y.

No i niemile "słyszana" jest krytyka programów pani Olejnik - nawet konstruktywna :)

Co do "filtrowania" telefonów, zdaje mi się, że to powszechna praktyka. W radiu TOK FM również to występuje, w mediach Ojca Tadeusza z tego co mi wiadomo - też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego wynika Twój śmiech bo w Polskim Radiu widziałem to wielokrotnie. Nawet mnie wydawcy prosili bym zadzwonił bo dzwonią sami starzy ludzie a oni akurat potrzebowali młodego słuchacza. Możesz się śmiać ale ja śmieję się z Twojej naiwności. Poza tym nie napisałem, że tak jest na pewno w TVN 24 tylko, że nie sądzę by tam było inaczej. To co myślę to moja sprawa a swojego zdania nikomu nie narzucam. Każdy może sądzić co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niemile "słyszana" jest krytyka programów pani Olejnik - nawet konstruktywna :)

Co do "filtrowania" telefonów, zdaje mi się, że to powszechna praktyka. W radiu TOK FM również to występuje, w mediach Ojca Tadeusza z tego co mi wiadomo - też.

To coś przypomina :lol2:Sondaże! Wszędobylskie i wspaniałomyślne sondaże. A właściwie ich wyniki :roll: - jak zwykle - przygotowane dla zamawiającego :woot::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "filtrowania" telefonów, zdaje mi się, że to powszechna praktyka. W radiu TOK FM również to występuje, w mediach Ojca Tadeusza z tego co mi wiadomo - też.

Tak, tyle że w Radiu Maryja cenzura polega na tym, że odbiera się telefon w ciemno, a dopiero jak się coś prowadzącemu audycję nie spodoba, to taki delikwent jest wyłączany. Wątpię, żeby TVN24 stosowało taką metodę. W Polskim Radiu w ogóle ciężko żeby jakaś audycja z telefonami była całkowicie na żywo, przecież np. w Trójce nagrywa się wypowiedzi słuchaczy i dopiero puszcza na antenie. Ja bym się nie przyczepiał "Szkła kontaktowego", bo myślę że faktycznie jeśli ktoś chce powiedzieć coś krytycznego na temat stacji, to tylko i wyłącznie tam ma okazję. SMS-y są cenzurowane, z telefonem już gorzej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym to filtrowanie telefonów od widzów miałoby polegać, skoro widzowie jeszcze nic nie powiedzieli? :wink: Chyba na tym, że pyta się ich w zarysie o czym chcą powiedzieć na wizji. Zresztą to i tak nie skutkuje, bo często mamy telefony od osób, które przez połowę czasu ściszają telewizor... :P Wiadomo, że zapewne zdarzają się telefony "na zlecenie" żeby podbudować sobie PR, ale przecież są też całe orędzia, krytykujące np. zachowanie w programie "Teraz my", które pewna pani czytała z kartki przez 1 minutę. :] Myślę też, że TVN24 ma po prostu jakąśtam bazę telefonów, które warto odbierać w pierwszej kolejności, bo wiadomo że są przychylne dla stacji. Na przykład ta pani z Bielsko-Białej, swego czasu dodzwaniała się prawie każdego dnia. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dało się zaobserwować, bądź zasłyszeć filtracja polega na wstępnym wypytaniu takiegoż widza "z czym przybywa na antenę". Na pewno są zarówno faworyci jak wspomniana pani z Bielska, albo druga pani z Frankensteina (Ząbkowice Śląskie), jak i "czarna lista" pod postacią takich co się o parę kroków za daleko posunęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czarna lista" pod postacią takich co się o parę kroków za daleko posunęli.

Ja z innej beczki :P

 

Ileż razy bym nie włączył TVN24 widzę Werner! Przełączam na TVN24 ponownie Werner! Wychodzę z TVN24 pozostawiam Werner! Wracam Werner!

Czy aby nie za bardzo, w ostatnim okresie jest eksploatowana pani Anita Werner? Ja rozumiem, że promocja wizerunku, że konkurencja jest silna, że prestiż, że Telekamery. Szczególnie, że "koniecznie"musi być dla TVN-u? I ta obrzydliwa komercjalizacja. Nie dajmy się do końca zwariować . Po co tak bezczelnie i na siłę promować, kiedy ona sama sobą przez lata wykreowała swój wizerunek. Niesamowita uroda, piękna, charakterystyczna, inna, kobieca! Dobra dykcja. Niski, zmysłowy głos!

 

Tak dla przypomnienia, dwie fotki :wink:

 

z4849531X.jpg

 

22781_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia, dwie fotki :wink:

 

z4849531X.jpg

Zamieszczenie w tym miejscu tego zdjęcia nazwałbym czymś żenującym, bo na pewno nie zabawnym. Ale może jestem jakiś dziwny.

Co do tych szkoleń organizowanych przez TVN 24 to na pewno miło mieć w CV taki staż. Z dobrze poinformowanego źródła wiem, że TVN 24 dopadł kryzys i szukają różnych sposobów by załatać dziurę w budżecie. Na jednym z takich stażów było aż 51 osób. W takim tłumie to trudno mówić o indywidualnym podejściu. Zawsze może komuś się udać, może ktoś czymś zabłyśnie dlatego nie odradzam ale niech nikt nie spodziewa się cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Znów jakiś remoncik w TVN24? Włączam, a tu ewidentnie serwis z jakiegoś blueboxa czy cuś. Oświetlenie żółte, w tle stare monitory w 4:3 (co ciekawe, na jednym z nich Szkło kontaktowe w starej oprawie i w 4:3) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy jak długo będą rąbać temat komfortu podróży pociągami. Gdzie ci dziennikarze byli przez ostatnie 20 lat? Co nigdy pociągiem zimą nie jeździli? To że lód jest w składach a szron w przedziałach to norma. Nic nadzwyczajnego. A oni katują ten temat jakby Polska nie miała większych problemów. Kiedy się nie włączy TVN24 to pociągi. Choć by i jechali po PKP całą dobę to nic nie zmienią.

A może d.py im marzną a przecież są gwiazdami ITI. Jak im źle się jeździ pociągiem to niech ITI wynajmie im limuzyny. Wówczas może zaczną interesować się innymi ważniejszymi sprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka to tv informacyjna. Uczepią się byle g**na i jest temat na 3 dni. Albo żerują na ludzkiej tragedii. Konkurencja powinna dopingować do poprawy, tu jest odwrotnie. Wyrobili sobie markę ( jak nie było jeszcze PN, TVP INFO czy Superstacji) a teraz lecą zeszli na psy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie o to właśnie chodzi w telewizjach informacyjnych, żeby tak długo sprawę nagłaśniać, aż ulegnie zmianie na lepsze? A fakt, że w tym roku szczególnie zwracają uwagę na pociągi wcale nie dziwi. Po pierwsze przez ostatnie 3 lata nie było zimy z prawdziwego zdarzenia, tak więc nie było tak źle. A po drugie już wkrótce w Polsce pojawią się niemieckie koleje, więc może by warto trochę pozmieniać, żeby nie oddać rynku konkurentowi. Nie ma co podawać prymitywnych przykładów w związku z "gwiazdami ITI", bo to nawet nie śmieszy tylko świadczy o niskiej kulturze osobistej osoby, która to pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś w poście coś takiego: :lol2: lub :lol: . Jeżeli nie to znaczy pisałem na poważnie. Jak sobie przypominam w 2009 roku były dwie albo trzy noce z mrozem prawie trzydziestostopniowym . Jakoś o pociągach i PKP tak nie trąbili. Owszem były newsy ale tylko newsy.

Co do mojej kultury . Hmmm. Ostatnio była na poziomie pasa. Jak ją zobacze to tobie odpisze na jakiej wysokości jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie o to właśnie chodzi w telewizjach informacyjnych, żeby tak długo sprawę nagłaśniać, aż ulegnie zmianie na lepsze?

Raczej będą tak długo trąbić! Aż znajdzie się inna "ofiara" i czepią się jej, jak rzep d...

Kolej? Ileż to już sami kolejarze zapowiadali zmian - na lepsze. Można by to mierzyć w dziesięciolecia a może nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, oglądałem TVN24 i tak jakoś mi nie do końca to pasowało. Między Wa-wą, a Białymstokiem jest pewna różnica czasu (im bardziej na wschód tym słońce kilka minut wcześniej wschodzi i zachodzi), także w Wa-wie ciemno, a u mnie widno?... Ziemia zaczęła kręcić się w drugą stronę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...