Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

A jak mogą być w Nielsenie dwa kanały skoro fizycznie jest jeden kanał a KRRiT nic z tym nie robi?

W LCN są pisane jako dwa osobne (naziemnie w MUX-8 jest opisany jako samo Republika). Myślę, że tak nie będzie, czasem w danej sieci kablowej mają trochę kasy od gniazdka za abonenta, są stare oferty, gdzie kupuje się tylko ten jeden kanał.

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale formalnie jest nadawany jeden przekaz, z tym samym logotypem. Dlatego jest jeden wynik. 

Jedyne co jest istotne to to, żeby dotychczasowy zasięg sat-kabel poszedł w kanał z koncesją mux o nazwie Republika. Tylko wtedy mogą powalczyć z TVN24. Na bazie faktycznie nowego kanału to by było niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy studio wirtualne na Wiertniczej jest wyłączone z użytku , czy może jednak jest tam teraz wirtualne studio między innymi Faktów, czy np. Faktów Po Faktach , które imituje prawdziwe studio ?  Mówili ,że Szkło Kontaktowe podczas remontu będzie z innego studia. Domyślam się,że może iść teraz z studia z budynku przy Augustówka. 

Edytowane przez cmgcmg70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem ostatnio artykuł o remoncie studiów w TVN. Nie jestem fanem tej telewizji, ale interesują mnie kwestie techniczne i z ciekawości włączyłem wczoraj i dziś Fakty TVN i TVN24 i wydaje się jakby to nie były studia wirtualne, a rzeczywiste, czyli chyba jeszcze tego remontu nie zaczeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty na pewno są już ze studia wirtualnego, można to zauważyć choćby po tym, że nie stosuje się niektórych lotów kamerowych, a przy komputerach w newsroomie, widocznym w trakcie Faktów po Faktach, nikt nigdy nie siedzi, choć normalnie tam jakiś ruch się odbywa.

 

Natomiast serwisy w ciągu dnia są nadawane ze studia TVN24 BiS.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba im oddać ,że główne studio jest dość dobrze odwzorowane w wirtualnej rzeczywistości . Ciekaw jestem jakie zmiany zajdą  w studiu  oprócz wymiany wielkiego ekranu . Muszą chyba dość duży remont przeprowadzać ,skoro nawet Szkło przeniosło się do innego studia. Chyba ,że mają inny pomysł na przestrzeń ,z którego dotychczas było nadawane Szkło. Może ta przestrzeń też jest w remoncie i główne studio będzie jeszcze większe ? Po remoncie mogliby ograniczyć wirtualne studio i bardziej wykorzystać te główne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kirk napisał(a):

Fakty na pewno są już ze studia wirtualnego, można to zauważyć choćby po tym, że nie stosuje się niektórych lotów kamerowych, a przy komputerach w newsroomie, widocznym w trakcie Faktów po Faktach, nikt nigdy nie siedzi, choć normalnie tam jakiś ruch się odbywa.

 

Natomiast serwisy w ciągu dnia są nadawane ze studia TVN24 BiS.

W "Faktach" charakterystyczny jest też stół. W obecnym, wirtualnym studiu jest on półokrągły, a nie okrągły jak było to w prawdziwym studiu. 

 

No cóż. Ekrany tworzące wielką ścianę są już bardzo zużyte. Jest to widoczne, gdy porównamy sobie wydanie z 2012 roku, gdy studio startowało i wydania z roku 2024. Dobrze, ze ktoś się w końcu na to zdecydował. 

 

Ciekawe tylko jak długo ten remont potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni remont robili ok. 5 miesięcy.

 

W informacjach prasowych jest napisane że, remont ma trwać kilka miesięcy, ale nie napisali nawet orientacyjnego terminu np. Jesień/Zima

Mogę zaryzykować, że będą chcieli wyrobić się, do Października żeby były na "urodziny" Faktów TVN, zwłaszcza że podawana jest informacja że będą odświeżali studio przy okazji wymieniając ekrany ze ściany, nigdzie nie jest napisane że to będzie całkowicie nowe studio.

 

Ciekawe tylko, czy przy okazji remontu studia zrobią odświeżenie czołówki Faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...