Skocz do zawartości

Zmiana częstotliwości kanałów tematycznych Cyfry+


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za dvbnews.pl

Już od 1 listopada na nowym transponderze należącym do Cyfry+ będzie nadawanych 7 kanałów. Serwis DVBnews.pl jako pierwszy prezentuje "ofertę" jaka zostanie uruchomiona na nowej częstotliwości w najbliższych dniach.

 

Trzecią ważną zmianą jest przeniesienie tutaj paczki Discovery: Discovery Science, Discovery World i Discovery Travel&Living z tp. 130 (11,117 GHz, pol. V SR: 27500 FEC: 3/4).

 

Parametry techniczne tp. 114:

Satelita: Hot Bird 7A (13°E)

Częstotliwość: 10.796 GHz

Polaryzacja: V (pionowa)

SR: 27500

FEC: 5/6

@kubus.kul byłeś o ułamek sekundy szybszy. :( Moje gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja, bo miałem już nadzieje, że paczka Discovery zostanie na swoim miejscu (minusem był tylko brak EPG), a Edusat, Polonia1 i Tele5 zostaną na dotychczasowych transpondera, żeby dosłownie mówiąc nie zaśmiecały transpondera i nie marnowały tak cennego miejsca, które można by poświęcić na inne, bardziej wartościowe kanały.

 

Na razie brak kolejnego transpondera, szkoda :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jeżeli będzie tak jakie są założenia, tzn. 7 kanałów (no 8 TVP Sport?), to może poprawi się jakość paczki Discovery.

 

Wiem - naiwniak jestem. Ale może. Ja wciąż wierzę. W końcu teraz konkurowanie powinno pójść bardziej w tę stronę (jakości) niż liczby kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w koncu kanały Discovery sa wazniejsze czy kanały premium ?

 

Konkurencja w stronę jakości już byla.Kiedys Cyfra to był wzór jeśli chodzi o jakość.Niestety dla niektórych rozwój to tylko dodawanie nowych kanałów.Nie ważne jakie byle dodawali i było dużo bo Polsat czy N dolączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały Premium, kanałami Premium. O tym już nie mówię, bo to zupełnie inna rzecz i na tyle oczywista, że szkoda na nią po raz kolejny czasu. Jakość tych tak zwanych kanałów Premium woła o pomstę do nieba (popatrzcie na zwykły kanał - Das Vierte - i jego dotychczasową jakość, jak i na info odnośnie jeszcze większej poprawy). Dlatego cieszyłby fakt zajęcia się jakością (poprawą) przynajmniej kanałów z paczki Discovery, który także niemal wrzeszczą o poprawę parametrów nadawania. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kraczecie. Przecież rozluźni się na zwalnianych transponderach i wyjdzie mniej więcej na to samo. Z czasem nowy tp zapełni się tak jak pozostałe.

Poza tym oni nie kierują się "wartością" kanału tylko tym aby wszystkie nadawać ze swoich tp i nie musieć ich podnajmować od pośredników. Chyba każdy normalny przedsiębiorca by tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)(popatrzcie na zwykły kanał - Das Vierte - i jego dotychczasową jakość, jak i na info odnośnie jeszcze większej poprawy). (...)
Za to właśnie uwielbiam niemiecką telewizję! Tam jest prawdziwa cyfrowa jakość, albo "HD" jak kto woli :] I nie bez powodu porównuję tą jakość do HD. Początki telewizji cyfrowej wiązały się właśnie z super jakością obrazu i dźwięku, później gdy satelitarna telewizja cyfrowa (DVB-S) stała się standardem, jakość techniczną kanałów ciągle obniżano, aż w końcu wprowadzono wspaniałe telewizory LCD, plazmowe no i się okazało... że standardowych kanałów w cyfrowej jakości nie da się oglądać, a więc powrócono do czasów świetności telewizji cyfrowej i ponownie zaczęto oferować kanały o super jakości obrazu i dźwięku. W zasadzie ten sam produkt, który już kiedyś był oferowany odbiorcom, tyle, że w innym opakowaniu i znacznie droższy. To są takie moje rozważania...

 

 

Coś tak czuję, że Cyfra póki co wychodzi z tymi transponderami po TPS'ie na zero. Najwyżej będą mniej bulić za wynajem pojemności u innych operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś tak czuję, że Cyfra póki co wychodzi z tymi transponderami po TPS'ie na zero. Najwyżej będą mniej bulić za wynajem pojemności u innych operatorów.

Na zera to raczej wychodzą ich klienci ( w tym ja ), bo bulą im coraz więcej nie dostając wiele w zamian, a oni zaoszczędzają kasę- nie płacąc słono za wynajem transponderów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tuner znalazł mi nowy kanał CH-10-3D86 o parametrach: VPID: 2164, APID: 2168, PPID: 2164. Język: polski. Czyżby coś nowego?

 

No właśnie ciekae co to bedzie. pewnie nic nowego... :(:(:( A przypusmy ze sie dogadali i bedzie TVP Sport w C+ to jak to bedzie ten kanał o tych parametrach co oznaczało by jedno dublowanie kanałów. JUz jest 2 zdublownay na 10723 H DVB-S i na 11,258 H DVB-S2, chyba ze wyłączyli by z 10723 H to wtedy co innego bo na tej czestotliwosci jest kiepski obraz... czasami występuje walka pikseli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A BBC Persian? :lol:

 

Jak już przenoszą tam kanały tematyczne Discovery, mogliby zabrać też główny kanał, żeby nie był oddzielony od reszty. No i przede wszystkim poprawić jakość, bo jest katastrofalna. :/

O Discovery Channel "dba" CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś tak czuję, że Cyfra póki co wychodzi z tymi transponderami po TPS'ie na zero. Najwyżej będą mniej bulić za wynajem pojemności u innych operatorów.

Na zera to raczej wychodzą ich klienci ( w tym ja ), bo bulą im coraz więcej nie dostając wiele w zamian, a oni zaoszczędzają kasę- nie płacąc słono za wynajem transponderów...

O! To jest właśnie to! Lubię, jak ktoś pisze całą prawdę o platformie, której jest abonentem. Pozdrawiam! :brawo:

 

Cyferka - najlepsza platforma. W takim razie, kiedy Cyfra dostanie nowy transponder od TPS? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jeżeli będzie tak jakie są założenia, tzn. 7 kanałów (no 8 TVP Sport?), to może poprawi się jakość paczki Discovery.

 

Wiem - naiwniak jestem. Ale może. Ja wciąż wierzę. W końcu teraz konkurowanie powinno pójść bardziej w tę stronę (jakości) niż liczby kanałów.

 

Jest i tak lepiej niż było. Skądinąd rozluźnia się trochę miejsca na trp. Ale widać, że to nie przeszkadza co niektórym uprawiać tani/czarny PR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co się było podniecać tymi transponderami po TPS. Dla abonenta nie ma tu żadnych korzyści. Cyfra nic sobie nie robi i nie będzie robiła z problemu jakości kanałów i przeładowanych transponderów. Bo niby dlaczego? Abonentów powoli przybywa , dotychczasowych można namowić do pozostania znizką 25 % lub podobną i nawet z chęcią podpisują umowy 18 miesięczne. Od czasu do czasu dołączą jakiś marny kanał dopychając transpondery i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucius ja wcale nie mam zamiaru uprawiać "czarnego PR'u", tylko upominam się o to co mi się należy za 147 zeta/m-c. :x

 

A tak po cichu, to wciąż wierzę i czekam na jeszcze jeden transponder (na przykład ten AB Sat'a), z którego Cyfra+ bierze XXL. 8)

 

A dla równowagi chcę napisać, że mam wrażenie, iż Discovery Travel&Living jest lepszy niż na 11117. Czy ktoś może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i tak lepiej niż było. Skądinąd rozluźnia się trochę miejsca na trp. Ale widać, że to nie przeszkadza co niektórym uprawiać tani/czarny PR :wink:

Ja tam uprawiam- i nie tylko tani pijar, a za czarnymi nie przepadam- wybacz Kolego( -żanko ? ) Rafix :lol:

To już pomarudzic se nie można w tym kraju? Zawsze trochę ulży sfrustrowanemu satmaniakowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...