Jump to content
stigman88

Samsung ICU 100 vs Sagemcom IWU 200

Recommended Posts

Czy ktoś miał styczność w dwoma dekoderami i może podzielić się info. na temat działania tych dwóch sprzętów?

Dostałem propozycję podpisania umowy z Orange: dekoder ICU 100 jest w salonach i nie mam możliwości sprawdzenia na miejscu dekodera IWU 200.

Zastanawiam się czy IWU 200 jest szybszym dekoderem, ma płynniejsze przełączanie kanałów i czy ogólnie wypada na plus w porównaniu z ICU 100.

Edited by stigman88

Oba dekodery mogą nagrywać do chmury, ale tylko ICU100 może nagrywać również na pamięć zewnętrzną.

40 minut temu, spello napisał:

Oba dekodery mogą nagrywać do chmury, ale tylko ICU100 może nagrywać również na pamięć zewnętrzną.

Rozumiem, że jesteś posiadaczem dekodera IWU200?

Ta propozycja umowy to na światłowód? bo tylko na  światłowodzie jest dostępny ICU100.

nie ma go na miedzi, w salonie nawet jeśli obiecują taką konfigurację to jej nie zrobią.

Generalnie menu w obu dekoderach jest takie same, poza tym że ICU100 ma wejście USB do podpięcia dysku, a

IWU200 nie ma w ogóle wejścia USB.

Nagrywanie w chmurze działa na obu, ale uwaga! w chmurze nie nagrasz każdego kanału, a tylko niektóre a nagrane programy po 30 dniach będa skasowane.

A na dysku dasz radę każdy i trzymać jak długo chcesz, ale tu też uwaga! odtwarzać będzie mozna tylko przez ten dekoder ICU100, czyli odepniesz dysk od dekodera, zapniesz do komputera - zapomnij nic nie odtworzysz, podobnie spali ci się ICU100 - dysk do formatowania wszystkie nagrania przepadną.

Dodatkowo IWU200 jest "za nowy" bo wszedł niedawno i jeszcze przez jakiś czas wszelkie jego "humory" i "choroby wieku dziecięcego" będą.

Wychodzi że ICU100 chociaż jest starszy to ma więcej funkcji.

ICU100 produkcji Samsunga

IWU200 Sagemcoma.

Jedna ważna uwaga - jeśli wybierzesz któryś dekoder i będziesz go potem chciał wymienić na inny model (oczywiście na światłowodzie) to można to robić ile razy się zechce, tyle tylko ze taka przyjemność kosztuje za każdym razem 129zł.

Choose-Wisely.jpg

Posted (edited)

Propozycja dotyczyła IWU200, które jest oferowane na infolinii dla światłowodu również. ICU100 dostępny jest w salonach, a tylko w niektórych na stanie mają IWU200. Stąd też moje zapytanie czy ktoś ma REALNE porównanie obu sprzętów, a nie z papieru. Ponieważ o ile mogę przetestować ICU100 w salonie, o tyle z IWU200 jest problem.   

Edited by stigman88

@stigman88 udało się Tobie porównać te dwa dekodery , jeżeli tak to jakie wrażenia ?

Niestety. Dzisiaj technicy przynieśli mi ICU100, ale jutro będę dzwonił do Orange w sprawie wymiany.