Skocz do zawartości

Zmiany programowe w Cyfrze+


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... Ostatnio repakietyzacja miała miejsce w październiku 2008. Weszły wtedy pakiety z "+".

 

Tyle że wtedy z zyskiem dla klienta.

Dziś mam Podstawowy z opcja HD MIX i kanaly z Komfortowego mnie nie interesują dlatego na pewno nie zapłacę za wyższy pakiet z kanałami których nie będę oglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że za HD trzeba 20zł dołożyć zamiast 25zł za HDmix co de facto jest to obniżką ceny HD (dla tych którzy mają min komfortowy), a dla niższych pakietów jest to utrudnienie i niejako zmuszenie do wzięcia wyższego pakietu (jeśli komuś zależy na konkretnym kanale HD którego nie ma w niższych pakietach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze do najwyzszego pakietu dodaja nowe kanaly w cenie obecnego czy sa jakies podwyzki cen ? Czytam i widze ze maja wejsc nowe pakiety, czy trzeba bedzie nowa umowe podpisac?

Obecnie Prest HD+ posiadam(3 miesiace stazu - takze sie pytam)

Czy jest to pakiet gdzie zawsze niezaleznie od sytuacji nowe kanaly sa dodawane :) ( jak tvp hd czxy bbc hd ostatnio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przysłali mi dzisiaj list z informacja o nowym Canal+GOl i o podniesieniu ceny - 39,90zł nie wiem jak to sie ma u mnie bo ja cala paczke Canal+ (lacznie z kanalami HD) mam juz razem z KOmfortowym+, i placilem za to 67zł

teraz w ICA widze ze mam wrzucone co pierwszy raz widze oprócz Canal+, Canal+ HD Prestizowy (co to w ogóle jest??) i symulacje cenowa za wrzesien wychodzi mi juz 82zł to mozliwa az taka podwyzka cen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że za HD trzeba 20zł dołożyć zamiast 25zł za HDmix co de facto jest to obniżką ceny HD (dla tych którzy mają min komfortowy), a dla niższych pakietów jest to utrudnienie i niejako zmuszenie do wzięcia wyższego pakietu (jeśli komuś zależy na konkretnym kanale HD którego nie ma w niższych pakietach)

 

Po pierwsze: Trzeba będzie dołożyć 21zł, a nie jak piszesz 20zł.

Po drugie: Obecnie wystarczy co drugi miesiąc wyłączyć opcję HD MIX na jeden dzień i opłata 24,90zł/m-c spada na 12,45zł/m-c.

Po trzecie: Po wprowadzeniu opisanych zmian przez Cyfrę+ nie będziesz mógł wyłączyć tej opcji dodatkowej bo będzie ona integralną częścią pakietu programowego, a więc chcąc wyłączyć HD MIX będziesz musiał zmienić cały pakiet na niższy co wiąże się już z karną opłatą.

Po czwarte: Wywalili nawet EUROSPORT 2 HD oraz ANIMAL PLANET HD z pakietu Kompakt HD+ choć obecnie w opcji dodatkowej 5xHD są one jak najbardziej dostępne za 16,90zł/m-c i to od pakietu Podstawowy+, a w zamian dołożyli tylko TVP HD.

Po piąte: Pomijam już zupełnie fakt możliwości korzystania z opcji HD MIX dopiero od pakietu Optimum (Komfortowy+) wzwyż. Przy następnej repakietyzacji okaże się, że z obecnych opcji dodatkowych mogą korzystać tylko abonenci posiadający pakiet Prestiż HD+ czyli najwyższy z możliwych.

 

Tak więc nie rozumiem o jakiej obniżce piszesz kolego bo ja nie potrzebuję zmian, które mi szkodzą. Tych zmian potrzebuje co najwyżej operator czyli Cyfra+...

 

ps. Od 1 września opcja CANAL+ ma kosztować 34,90zł natomiast już od 5 września opcja CANAL+ w pakiecie Kompakt HD+ będzie kosztować 35zł. Nie dość, że wprowadzają podwyżkę to jeszcze po czterech dniach wprowadzają kolejną tym razem ukrytą. Żałosne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby w nce mieć wszystkie kanały HD (poza premium) musisz wziąć wszystkie pakiety. Nie masz możliwości wzięcia 3 pakietów i mieć wszystkie HD. Więc nie widze powodu, dlaczego w Cyfrze miałoby być inaczej. Odpowiednikiem wszystkich pakietów w nce jest Optimum HD, cena też jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 czy 21zł to różnica niewielka, faktycznie zaokrągliłem w dół, a nie w górę, moja wina. Z opcją włączania/wyłączania HDmix pierwsze słyszę i podoba mi się takie rozwiązanie, gdybym wiedział o nim wcześniej sam bym chętnie skorzystał :)

 

Odnoście pozostałych pkt to nie do końca zrozumiałeś mojego posta: zaznaczyłem wyraźnie że obniżka jest dla osób posiadających minimum pakiet komfortowy, a dla reszty niestety gorzej :(

 

Przypuszczam, że po wprowadzeniu nowych pakietów HDmix zostanie zapewne usunięty z opcji dodatkowych i pozostanie tylko dla osób które już posiadają dlatego takie włączanie/wyłączanie może okazać się niemożliwe, a co za tym idzie wyjaśniłeś w pkt 3.

 

Nic nowego, że cyfra chce wyciągnąć coraz więcej kasy od nas: w końcu od zawsze była najdroższą platformą. Z drugiej strony kto śledzi forum jest w stanie zobaczyć, że z cennikowych cen można sporo zejść i tym samym płacić mniej, a mieć co się chce. Poczekamy i zobaczymy jak będzie w rzeczywistości wyglądać funkcjonowanie nowych pakietów, być może będzie można sporo wynegocjować albo sypną jakimiś promocjami (jesień już blisko, a potem zima więc powinni coś ciekawego dać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam taką marną uwagę: dyskutuje tu parę osób i sądzę, że są one, że są wyrazicielami nowych trendów. ALE. Okazuje się, że jest masa abo C+, którym "wisi" te parę kanałów HD z niewielką zawartością pokazywaną na okrągło. Widać, ze HDMix się nie sprzedaje, więc trzeba ofertę upchnąć w innych opcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby w nce mieć wszystkie kanały HD (poza premium) musisz wziąć wszystkie pakiety. Nie masz możliwości wzięcia 3 pakietów i mieć wszystkie HD. Więc nie widze powodu, dlaczego w Cyfrze miałoby być inaczej. Odpowiednikiem wszystkich pakietów w nce jest Optimum HD, cena też jest podobna.

 

Nie wiem czy pisałeś do mnie, ale jeśli tak to nie bardzo zrozumiałem Twoją odpowiedź.

 

Ja nie porównuję niczego z innymi platformami telewizji satelitarnej lecz porównuję nowe pakiety i opcje dodatkowe z tymi, które mam obecnie lub miałem do niedawna w Cyfrze+. A tutaj zmiany są druzgocące dla klientów, którzy nie biorą Prestiżu tylko chcą płacić mniej-więcej za to co ich interesuje.

 

Ja przedłużając umowę z Cyfrą świadomie nie brałem pakietu Komfortowego choć interesuje mnie niemiecka bundesliga piłkarska bo EUROSPORT 2 mogłem sobie włączyć i to w jakości HD wybierając opcję 5xHD. Dodatkowo do tego dochodziły mi jeszcze cztery inne programy w jakości HD, a kosztowało mnie to taniej niż wynosi różnica między pakietem Komfortowym+, a Podstawowym+. Oprócz przewagi finasowej mojego wyboru jest jeszcze jedna, a mianowicie opcję 5xHD mogłem zawsze wyłączyć bez żadnych konskwencji. Natomiast zmniejszenie pakietu programowego (czyli de facto wyłączenie EUROSPORT 2) wiązałoby się z opłatą karną i utratą posiadanych zniżek na ten pakiet. Tymczasem już niebawem mogę zostać bez w/w bundesligi bo Cyfra+ wprowadza zmiany wymuszające na klientach aktywacje wyższych pakietów, a ja nie zamierzam dla jednego czy ewentualnie dwóch programów brać wyższego pakietu i płacić za kanały, kórych nie mam zamiaru oglądać bo ich zawartość programowa mnie nie interesuje.

 

Reasumując, po prostu operator wyczuł koniunkturę na rynku i chce ją wykorzystać. Coraz więcej ludzi włącza kanały HD więc trzeba uzależnić taką możliwość od korzystania z wyższych pakietów programowych, a to już wiąże się z (ukrytą) podwyżką cen. Natomiast zmiana nazw poszczególnych pakietów programowych ma na celu wprowadzenie dodatkowego zamieszania bo wtedy łatwiej zamaskować wprowadzone podwyżki cen.

 

ps. Na szczęście moja obecna umowa kończy się dopiero za rok i nie mam zamiaru nic w niej zmieniać... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem prawnikiem, więc widzę na tym wszystkim ich rękę. Nie grzebali w zawartości pakietów,ponieważ to stanowiłoby podstawę do wypowiedzenia, więc zamanipulowali opcjami HD. Mimo wszystko jeżeli komuś wystarczała w zakresie SD oferta podstawowego + HD MIX, to w tej chwili by oglądać to samo będzie musiał finansować również kanały, do których nawet nie zajrzy a będą je oglądać inni.

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre portale jak m.in Satkurier i Media2 podały także tę informację (repakietyzacja w cyfra+) ale za źródłem: dvbnews.

Dvbnews podało tę informacje jako źródło własne.

Obecnie na stronie dvbnews nie ma wzmianki o takim newsie - stąd moje pytanie: czy to jest jakiś żart z tą repakietyzacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto wie czy przypadkiem cyfra nie zażądała usunięcia nieoficjalnych informacji o repakietyzacji. być może był to przeciek kontrolowany i chciano zobaczyć reakcję na forach branżowych, a teraz zmienią coś jeszcze w pakietach (oby na korzyść abonentów) i dopiero podadzą oficjalną informację

 

@peter: zauważyłem i edytowałem posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...