Skocz do zawartości

JAMBOX


Rekomendowane odpowiedzi

Jambox dostarcza usługe, którą oferuje dany operator w dzielnicy/mieście/ulicy. Więc to do niego dzwonisz. To tak jakbyś miał nc+ albo CP, antene zbiorczą założoną na dachu przez spółdzielnie/wspólnote, a za brak sygnału obwiniałbyś nc+ albo Polsat, a nie tego kto źle ustawił antene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo wielu krytycznych słów ze strony użytkowników, także z mojej strony, mimo wszystko uważam, że jak najbardziej warto, wciąż to jeden z najlepszych dostawców, choćby ze względu na jakość sygnału. Problemy występują z dekoderami i softem. Mam MAG 250 i czasami potrafi lekko zdenerwować przy przegrywaniu nagrań. Myśle że warto zdecydować się na nowego Arrisa  opcją dysku. Ma lepszą specfikację techniczną oraz dysk można ukryć w obudowie.

 

Minusem tez jest brak ELEVEN oraz ceny pakietów tematycznych oraz sposób ich skomponowania - nie zacheca do zakupu zupełnie i opcja pełna wychodzi bardzo drogo. Liczę, że to poprawią w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące telewizji. Posiadam stb MAG250 podłączony do tv Samsung UE32J5500 kablem HDMI. Zauważyłem, że przy wyłączonej funkcji overscan w telewizorze obraz nie jest wyświetlany na wszystkich pikselach. W prawym dolnym rogu ekranu znajduję się jakby czarna kratka. Dla pokazania wstawiam zdjęcie. http://i66.tinypic.com/i4n4vr.jpg "Znaczek" jest nie tylko na wszystkich kanałach, ale i na planszach graficznych dekodera (nagrania, epg). To samo jest po podłączeniu innego ekranu. Inne źródła wyświetlają się ok. Zastanawia mnie czy to coś normalnego, czy jakiś feler. Kratka jakby miga podczas mieszana kolorów w tym miejscu. Na serwisie nie był mi nic w stanie powiedzieć u nich w biurze nie ma opcji bez overscanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo wielu krytycznych słów ze strony użytkowników, także z mojej strony, mimo wszystko uważam, że jak najbardziej warto, wciąż to jeden z najlepszych dostawców, choćby ze względu na jakość sygnału. Problemy występują z dekoderami i softem. Mam MAG 250 i czasami potrafi lekko zdenerwować przy przegrywaniu nagrań. Myśle że warto zdecydować się na nowego Arrisa  opcją dysku. Ma lepszą specfikację techniczną oraz dysk można ukryć w obudowie.

 

Minusem tez jest brak ELEVEN oraz ceny pakietów tematycznych oraz sposób ich skomponowania - nie zacheca do zakupu zupełnie i opcja pełna wychodzi bardzo drogo. Liczę, że to poprawią w najbliższym czasie.

Jak mozna pisac takie bzdury?

Jakosc sygnalu jest w 100% zalezny od lokalnego providera, ktory to jest tylko posrednikiem jamboxa. Jezeli bedzie problem z internetem to zapomnij o jakosci sygnalu. 

 

Przy problemach z tv - bedziesz sie przepychal pomiedzy swoim lokalnym operatorem a jamboxem.

Beznadziejna, nieatrakcyjna oferta.

Operator ktory zlewa swoich klientow, tu na forum jakis pseudo pracownik [beep]ko odpisuje uzytkownikom, na fb 99% postow uzytkownikow jest ignorowana a jak napiszesz do nich wiadomosc - nie dostaniesz odpowiedzi wcale. (sprawdzilem na wlasnej skorze). 

Brak Eleven, smieszne pakiety.

Zwyczajnie drogo... 

 

Z zalet? Jezeli masz dobrego providera telewizja po prostu dziala - no i to tyle. 

Edytowane przez juventinio89
Nie obrażamy na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do Was po WOJNIE z moim operatorem i SGT na paragrafy.

 

Dopiero po postraszeniu odpowiednich ludzi odpowiednimi instytucjami trzyliterowymi i napisaniu kilku mądrych pisemek, wykonaniu 30 telefonów do różnych ludzi, również kilku techników SGT sprawa zacinających się dekoderów MAG250 stała się jasna.

 

Po kolei.

 

1. Po około pół rocznej zabawie w zgłoszenia z moim operatorem nie wytrzymałem, podzwoniłem, postraszyłem paragrafami, napisałem 10 reklamacji pisemnych, napisałem do odpowiednych urzędów, zatrudniłem facebooka i całą masę forów internetowych do pracy (tak chciało mi się).

 

2. Rozmowa z technikiem SGT - prawie godzinna o technikaliach. Okazuje się, że mój operator nie do końca spełnia wymogi transmisji IPTV, pomimo światłowodu realizują trasmisję po UNICAST zamiast MULTICAST.

 

3. Telefon do operatora. NO wiem Pan, podpisywaliśmy umowę to SGT powiedziało, ze będzie nas supportować, a teraz się wycofuje.

 

4. Telefon do SGT. Wie Pan, mogę zaproponować nieoficjalny soft do dekodera, bo ma nowy firmware itd.

 

5. Aktualizacja dekodera MAG250 - wynik działa.

 

6. Telefon od dyrektora mojego operatora (tak, poczuł się w końcu do odpowiedzialności) - kilka ciekawych informacji.

 

Okazuje się, że producent dekoderów MAG250 wypuścił około 2000 szt dekoderów które mają zwalone bebechy - inny procesor niż powinien być. Co ciekawe, nie wiedzą które to dekodery i nie są w stanie ich zidentyfikować. Podobno do mojego operatora dotarło około 100 szt,. Miałem pecha - bo akurat 3 które miałem były zwalone, 4 wygląda na to, że działa. Odpowiedzcie sobie sami co o tym myśleć.

 

Kilka dodatkowych info o dekoderze:

 

Raz na jakiś czas powinniście zrestartować dekoder, dlaczego? Ano, dlatego że ma funkcję oszczędzania energii. Okazuje się, że gdy nie zmieniacie kanału przez jakieś 4 godziny (np w nocy) wówczas dekoder przechodzi w tryb eko, i pracuje na pół gwizdka. Normalna transmisja JUMBOX w trybie HD to jakieś 10Mb/s, tryb SD ma jakieś 4-5 Mb/s przy normalnej transmisji - przy reklamach więcej i tu jest problem - bo takie zwiększenie transmisji w trybie eko dekodera powoduje że czasem soft dekodera się gubi.(czarne ekrany na 1-2 sekundy). Podejrzewam, że parametry pracy cache dekodera nie są odpowiednio skonfigurowane.

 

Suma summarum - wygląda po raz kolejny na to, że ludzie którzy się za coś biorą nie do końca wiedzą za co się biorą i eksperymentują.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dedesoft - współczuję... 

ja niestety nie mam innej alternatywy - tam gdzie mieszkam - mam do wyboru kablówkę droższą od Jamboxa o 100% z marną jakością a położenie mojego mieszkania uniemożliwia mi założenie talerza, - nawet bym się 2 minut nie zastanawiał tylko brał N+ a tak niestety tylko Jambox. 

 

Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników Jamboxa - jak u was kładli instalację - do każdego dekodera oddzielny kabel z "puszki" (w przypadku bloków) - czy też weszli do mieszkania jednym kablem ?. Bo u mnie zaczyna się olewanie klienta... Jak mi zakładali dwa dekodery każdy miał oddzielny kabel z "puszki" - bo wg ówczesnych zapewnień to standard aby przesył był nie zakłócony- teraz domówiłem 3 dekoder - wpadł koleś przeciął jeden kabel zaizolował kabelki taśmą klejącą i podpiął kolejny dekoder - pełna profeska jednym słowem.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

No to wywaliło jamboxa :/

Awaria jakiej dawno nie było.

Akurat chciałem obejrzeć 22.11.63

Edytowane przez emilanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli dobrze pamiętałem. Mogę tylko do biosu wejść na początku jak wcisnę przycisk menu a tego nie potrzebuje. Później wciskam ale już ustawienia się nie pokazują. Mam problem od wczoraj. Cały czas przy uruchomieniu dekodera i sprawdzanie aktualizacji pokazuje, że jest błąd sieci. Sprawdzałem to internet na routrze jest. Czy ktoś może mi pomóc ? 

Edytowane przez Czikel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak na Mag-ach - ale w moim przypadku była wina operatora.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Poza tym, na forum nie zamieszczamy ogłoszeń kupna/sprzedaży czegokolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość emilanowski

MAG działa coraz "lepiej". Już co drugie wyjście z trybu przesunięcia czasowego, powoduje zawieszenie się dekodera. Opuszczać tryb przesunięcia w czasie czy nie opuszczać - o to jest pytanie! Bo nie wiadomo, czy jak przegonisz reklamy to nie zawiśnie i zanim się zrestartuje to ucieknie ci ważny wątek filmu. Ciekawe czy Jambox zdąży wprowadzić analogiczną usługę do catchup'u Telewizji Światłowodowej, zanim pokończą się umowy obecnym abonentom...

Edytowane przez emilanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...