Skocz do zawartości

JAMBOX


Rekomendowane odpowiedzi

Obraz zaczął się psuć po kilku minutach oglądania - nic nie przewijałem dopóki nie zaczęło wariować.

 

Ciekawe - myślałem, że może też tak macie, że jak się nie przewija to jakoś idzie, ale wygląda na to, że w takim razie full random... A zdarza się Tobie albo innym mieć takie krzaki i błędy jak ja w tym filmiku, który wrzuciłem w poprzednim poście?

Wygląda na to, że nowy soft jest znacznie bardziej zabugowany niż poprzedni...

Ja już nawet się nie denerwuję, ale naprawdę zastanawiam się dlaczego w naszym kraju jest tak, że klienta traktuje się zło konieczne... Przecież to co się dzieje z tym softem to są jakieś kpiny :-|

 

A co do Elevenów - pa_blo chyba wykrakał bo mniej niż miesiąc temu napisał posta że nikt duży poza nc+ nie dorzucił Elevenów wymieniając 4 dużych operatorów, z których już 3 w tym tak krótkim czasie dołączyło te kanały...

No nic, moja umowa trwa do końca lipca - jeśli do tego czasu nie będzie Elevenów i drastycznie nie poprawi się stabilność softu, to będę zmuszony wymienić operatora swojej kablówki. W sumie trochę szkoda - 1,5 roku temu to wszystko wyglądało duuużo lepiej - działało nagrywanie, prawie nie było błędów/artefaktów, a teraz to nawet nie wiem jak to wytłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczę, że już odliczam dni do końca mojej umowy z firmą Jambox i nie jestem jakimś wielkim fanem szumnie reklamującej się kablówki 3 generacji...

 

Ale Panowie może czas zainwestować w zewnętrzny dysk twardy z własnym zasilaniem zamiast biadolić na forum, że obraz w nagraniach wam przycina lub nagrane filmy w "cudowny" sposób znikają. Dekoder MAG250 jak jest wykonany każdy widzi i raczej współpraca z wszelkiej maści pendrive-ami mu bardziej szkodzi niż pomaga.

Wnioski takie wyciągam z własnych doświadczeń, pod dekoder mam podpięty dysk zewnętrzny i wszystkie nagrane filmy da się odtworzyć bez przeszkód, nawet takie które zostały nagrane w lutym zeszłego roku. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

To ciekawostka.Prosimy zatem innych użytkowników dysków o wypowiedzi w tej sprawie, bo pewność mamy że usterka występuje a szkoda byłoby inwestować kilka stówek w coś co może też nie działać poprawnie.

Jednak rzeczywiście lepiej nie dotykać przewijania, a na reklamach iść jak zwykle do kuchni po kanapki. Na nagraniu z Polsat HD nie zauważyłem problemu,ale na Fox HD psuje się na pewno. Odtworzenie bez przewijania jest OK. Wystarczy raz pogonić i lipa.

Edytowane przez emilanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawostka.Prosimy zatem innych użytkowników dysków o wypowiedzi w tej sprawie, bo pewność mamy że usterka występuje a szkoda byłoby inwestować kilka stówek w coś co może też nie działać poprawnie.

Jednak rzeczywiście lepiej nie dotykać przewijania, a na reklamach iść jak zwykle do kuchni po kanapki. Na nagraniu z Polsat HD nie zauważyłem problemu,ale na Fox HD psuje się na pewno. Odtworzenie bez przewijania jest OK. Wystarczy raz pogonić i lipa.

 

Ok, to by potwierdzało moje spostrzeżenia. Z tym ewentualnie nawet dałoby się od biedy jakoś żyć, ale u mnie generalnie sporo się pogorszyło jeśli idzie o jakość (również na żywo) - tzn. często pojawiają się artefakty, sypie się obraz... I to jest już absolutnie nie do zniesienia...

 

Ale Panowie może czas zainwestować w zewnętrzny dysk twardy z własnym zasilaniem zamiast biadolić na forum, że obraz w nagraniach wam przycina lub nagrane filmy w "cudowny" sposób znikają. Dekoder MAG250 jak jest wykonany każdy widzi i raczej współpraca z wszelkiej maści pendrive-ami mu bardziej szkodzi niż pomaga.

Wnioski takie wyciągam z własnych doświadczeń, pod dekoder mam podpięty dysk zewnętrzny i wszystkie nagrane filmy da się odtworzyć bez przeszkód, nawet takie które zostały nagrane w lutym zeszłego roku. 

 

A dlaczego współpraca z pendrive'ami miałaby mu szkodzić? Jakoś pa_blo nic nie pisał o tym, żeby pendrive był gorszym rozwiązaniem niż dysk... Owszem, obserwacja by się przydała - ja również proszę innych użytkowników o wypowiedź czy mają problemy z podłączonym dyskiem, ale tak na zdrowy rozsądek nie widzę żadnych przyczyn dla których ten problem mógł być powiązany z pendrivem. Wcześniej chyba z 9 miesięcy jechałem na jednym penie i wszystko było ok - dziwnym trafem problemy zaczęły się dopiero niedawno.

Nie widzę też sensu podłączania dysku pod tak niestabilne urządzenie (a może po prostu urządzenie z niestabilnym softem) - poza tym pendrive jest mniejszy i spokojnie powinien wystarczyć do nagrania kilku filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK NA ZDROWY ROZSĄDEK aby dowiedzieć się z czym MAG250 lepiej współpracuje wystarczy przeczytać temat, w którym wylewa się swoje żale, od samego początku. Można też mieć ogarniętego dystrybutora usług telewizji JAMBOX który już podczas instalacji urządzeń potrafi powiedzieć, że do nagrań lepszy jest dysk z własnym zasilaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK NA ZDROWY ROZSĄDEK aby dowiedzieć się z czym MAG250 lepiej współpracuje wystarczy przeczytać temat, w którym wylewa się swoje żale, od samego początku. Można też mieć ogarniętego dystrybutora usług telewizji JAMBOX który już podczas instalacji urządzeń potrafi powiedzieć, że do nagrań lepszy jest dysk z własnym zasilaniem.

 

Po pierwsze: wyłącz Caps Locka (bo nie potrzebujemy tutaj krzyku) i przede wszystkim swój moralizatorski ton.

Po drugie: Ten temat czytam akurat od początku, więc możesz sobie darować zbędne przytyki. Widzę natomiast niestety, że Ty nieuważnie czytasz temat od początku, bo próbowałem Ci zwrócić uwagę na fakt, że do tej pory nikt nie miał żadnych większych problemów z pendrive'ami.

 

Kilka przykładów, żebyśmy rozmawiali o faktach:

 

Ja mam pod jednym podpięty pendrive 16gb (kingston microduo), a pod drugim MAG-iem WD 500gb 3.0, wszystko działa jak należy :D

Pierwsze słyszę. Zalecane jest aby pen był powyżej 6GB i tyle, ja jeszcze dodam od siebie, że lepsze są firmowe ponieważ transfery są duże lepsze niż na jakiś "reklamówkach"

Ta ostatnia wypowiedź pa_blo była właśnie odpowiedzią na cytat ze strony Jamboxa, na której rzeczywiście widnieje info, że pendrive'y nie są zalecane. W związku z tym ja oraz kilku innych użytkowników zaufaliśmy tej odpowiedzi - być może błędnie. W najbliższym czasie podepnę dysk z własnym zasilaniem aby stwierdzić czy taka sytuacja powoduje podobne problemy co z pendrive'ami - chociaż zupełnie nie rozumiem dlaczego miałoby tak być. Nie będę też ukrywał, że konieczność wrzucenia kolejnego pudełeczka pod TV (jeszcze z zasilaniem) nie należy do moich ulubionych...

 

Inna sprawa jest jeszcze taka, że dawniej takie cuda się nie działy, a ostatnio po prostu wszystko działa gorzej (tak jak pisałem również przy obrazie na żywo) - choć to akurat teoretycznie może być problem mojego operatora. To jest właśnie problem z Jamboxem - że właściwie nigdy nie wiesz do kogo się zwracać z problemami...

 

EDIT :

Dyski z własnym zasilaniem oraz ssd działają bez problemowo.

 

To co opisuje @piotrek.prz jest analizowane i sprawdzane w labie.

Proszę o chwilę cierpliwości w połowie przyszłego tygodnia napiszę coś więcej.

 

Jeszcze jedna kwestia w zgłoszonej przeze mnie sprawie: podłączyłem dziś starego pendrive'a z nagraniami z zeszłego roku - wszystkie bez wyjątku odtwarzają się prawidłowo i zgłaszany przeze mnie problem związany z rozwalonym obrazem po przewinięciu nagrania nie występuje.

BTW - czy jeśli miałbym przeprowadzać próby z dyskiem a nie pendrivem, to czy musi mieć on zewnętrzne zasilanie? Pytam, bo właściwie dzisiaj na rynku ciężko znaleźć takiego dinozaura - większość dysków nie wymaga zewnętrznego zasilania...

Edytowane przez piotrek.prz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk dyskowi nierówny, przy USB 2,5"  należy zwracać uwagę przede wszystkim na dwa aspekty: zużycie prądu, na które może mieć wpływ liczba obrotów i liczba talerzy oraz zastosowana technologia oraz fakt czy dysk jest przystosowany do pracy ciągłej - wiele dysków ma zastosowane różnego rodzaju mechanizmy oszczędzające energię polegające na parkowaniu głowic lub czasowym wyłączaniu dysku... - także tutaj też bym widział  pewne zagrożenie.

 

Standardowe dobre jedno talerzowe dyski 500GB 2,5" 5400  obrotów o niskim poborze prądu nie powinny sprawiać kłopotów, tak samo jak dyski SSD czy 3,5 calowe z zewnętrznym zasilaniem. Pamiętajmy, że port USB może nie zapewnić stabilności zasilania dla prądożernych dysków.

 

Należy patrzeć na 3 wartości, pobór w idle, podczas odczytu/zapisu oraz rozruchu - tutaj zazwyczaj pobór jest największy - polecam czytanie specyfikacji lub benchmarki. 2 niby takie same dyski, a jeden, i to szybszy, będzie pobierał tylko 2.1 W, a drugi wolniejszy 3.8 W...

 

Problemy z nagrywaniem jak się pojawiały u mnie, to zawsze były skorelowanym z czasowymi problemami z dostępem do TV Jambox, jeśli w nagraniach były artefakty lub przewijanie wywoływało je, to oznaczało, ż były jakieś problemy ze stabilnością sygnału tv podczas nagrywania (nagywałem film, w tym czasie oglądałem inny kanał i były chwilowe problemy z sygnałem, po kilka sekund na wielu stacjach), dysk raczej nie miał nic do rzeczy.

 

Na około 100 nagrań tylko kilka razy miałem takie problemy, i dotykały nagrań około 12.01 i jakoś kilka dni temu, a tak poza tym, to wszystko mniej lub bardziej działa poprawnie i jedynie soft jest problemem.

Edytowane przez dcd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów 

 

Jestem użytkownikiem Jambox - miałbym jedno pytanie - nie chce mi się czytać całego tematu - czy jest możliwość współpracy TV z innymi dekoderami niż ten który dostajemy od Jamboxa - w moim przypadku MAG 250 - mogę kupić wypasionego Arrisa  i  stąd to pytanie. Czy dekoder jest w jakiś sposób przypisany do użytkownika i tylko to co dostaniemy od dostawcy musimy używać?

 

Ogólnie Jamboxa oceniam średnio szczerze mówiąc i gdybym miał jakiś więszky wybór nawet bym o nim nie pomyślał...

- jakość obrazu przeciętna - aż do bólu widoczne niekiedy efekty kompresji obrazu - mam wrażenie jakbym divix-a czasami oglądał - a nie kanały HD.

Moim skromnym zdaniem być może problem leżeć w słabej jakości dekoderach - bo MAG 250 to szczyt techniki pod względem obróbki obrazu nie jest

- no i dość drogo ogólnie jest - nawet bardzo drogo, ale niestety z przyczyn nie fortunnego położenia mojego mieszkania jestem skazany na Jamboxa lub też na równie drogą kablówkę lokalną   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

A jambox zmienia teraz listę kanałów i oczywiście ma w doopie poinformowanie o tym abonentów, tylko przerywa telewizję i jak zwykle szukaj wiatru w polu kto winny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

W styczniu otrzymałeś wiadomość o zmianach.

Otwórz sobie TV Panel i przeczytaj jeszcze raz.

Wiesz jakoś skończyłem podstawówkę i umiem czytać. Ale weź ty mi zacytuj fragment tej wiadomości, w którym jest napisane, że będzie przerywać telewizja z tego powodu. A ja sprawię, że moja wcześniejsza wypowiedź będzie bardziej zrozumiała: śląską tradycją - jambox olewa klientów.

Edytowane przez emilanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

Wyrywasz część wypowiedzi z kontekstu.

 

 

A "śląską tradycję" mam okazję poznawać od wielu lat, dzięki całej rzeszy ludzi, tak więc wiem o czym mówię. Ale mniejsza z tym. Nawet gdyby zmienić nazwę SGT, ludzi się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest możliwość wyboru dekodera Arris to dawna motorola  ale MAG 250 jest bardzo dobry wszystkie problemy to wina oprogramowania i jakości dostarczanego sygnału od lokalnego operatora http://jambox.pl/dekoderyhttp://jambox.pl/dekodery

 

Ale mój operator nie chce mi dać nic innego tylko MAG-a 250. Dlatego pytam się czy jak kupię sobie gdzieś w świecie Arrisa - to mi zadziała czy nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilanowski

Czy ktoś może mi napisać jak wygląda to cięcie obrazu ?

Ile tych cięć występuję i w jakim czasie ? + ew. mac na priv.

Cięcia obrazu nie było. Po prostu co chwila wogóle nie było obrazu ani dźwięku.

 

Ludzi ze śląska znam od podszewki i dlatego oceniam, a to co śląskie wywołuje u mnie alergię.

 

Kiedy zostanie rozwiązany problem z psuciem się obrazu i dźwięku na nagraniach po przewijaniu?

Edytowane przez emilanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak telwizja to nie tylko polega na nagrywaniu programu kup sobie dobrej firmy dysk przenosny to nie będzie problemu z dekoderem i Twoim nagrywaniem najlepiej przeczytaj poprzednie wypowiedzi i nie zawracaj głowy.Jambox jest to obecnie najlepsza oferta,wszystkie problemy są po stronie lokalnych sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tymczasem na stronie www.jambox.pl Po "Rewolucji październikowej" przyszła wiosna

Rozpoczyna się kolejny etap programowych zmian

Za oknem jeszcze nieco zimowo, ale JAMBOX ogłasza już wiosnę. A jak wiosna to… zmiany. Pierwsze oznaki wiosny można zaobserwować już pierwszego marca. To właśnie w tym dniu do pakietów wielotematycznych dołączyły kanały TVP Seriale, TVP Sport HD i TVP Sport (zostały one przeniesione z pakietów dodatkowych). Pojawiły się też kanały w wersji HD: VIASAT Explore HD i VIASAT History HD.

Jednocześnie usługa JAMBOX Online poszerzona została o kanały TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP ABC, TVP Seriale, TVP Sport, TVP HD, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Kultura, TVP Polonia. 

 

1 kwietnia kanał CBS Drama przeniesiony zostanie z pakietów wielotematycznych do pakietu Więcej Seriali HD, a kanał TNT z pakietu Wielotematycznego do pakietu Wielotematycznego Super HD. Tam zostanie uruchomiony już w wersji HD. W wersji HD dostępny będzie również dla abonentów pakietów wielotematycznych kanał Cartoon Network.

Ceny pakietów nie ulegają zmianie.

 

 

 

zmiany ok - w końcu TNT HD

co by się przydało zmienić?

dodać pakiet Wielotematyczny Extra HD zawierający wszystkie obecne kanały tematyczne bez premium oraz dodanie Eleven (może być nawet jako kanał premium, byleby był)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany ok - w końcu TNT HD

co by się przydało zmienić?

dodać pakiet Wielotematyczny Extra HD zawierający wszystkie obecne kanały tematyczne bez premium oraz dodanie Eleven (może być nawet jako kanał premium, byleby był)

 

 

zmiany ok ale dla kogo mi powiedz?

 

Mimo iż mam gdzieś taki kanał jak CBS Drama, to jako posiadacz pakietu Wielotematycznego HD uważam że ta zmaina jest nie w porządku bo stracę TNT i wlasnie CBS a dostane kanał który już mam ale w wersji HD czyli Cartoon Networ. To ma być ok? Poza tym nadal niewiadomo co z okrojonym pakietem Wiecej Sportu. Z informacji jakie mi przekazano na Facebooku, ma zostac niebawem w tej sprawie wydane oficjalne oświadczenie. Poki co ich zmiany sa bardzo słabe, a coraz wiecej g....... kanałów jest na liście jak Wellbeing, Active Sport, jakieś TOTV, ETV co to za dziadostwa? Mnie sie to osobiście nie podoba i jakbym miał możliwość rezygnacji to zrezygnowałbym z ich usług, ale neistety jeszcze muszę do grudnia przeboleć z Jamboxem.

Edytowane przez lewar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...