Skocz do zawartości

Polsat Box - oferta IPTV


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.04.2020 o 23:38, neblyn napisał:

pacjent evobox ip... cos sie chyba zaktualizowalo i po kazdym wlaczeniu dekodera mam teraz kanal w malym okienku a dookola jakies bzdety... propozycje filmow z ipla hbo go itd... da sie to jakos wylaczyc zeby dzialalo jak wczesniej? menu tez teraz od razu wlacza to cos zamiast wlasciwego menu :((

zgłoś to do jakiejś federacji konsumentów, albo poszukaj prawnika, polecam uniwersyteckie poradnie prawne, teraz jest wielu bezpłatnych w pandemii, i jazda do sądu z Polszmatem, bede trzymał kciuki na forumku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Miłe zmiany w IPTV Polsatu - podmienili dziś obie Eski, Stars TV, Metro, Stopklatkę, TVS, Tele5, Filmbox Arthouse i Zoom na wersje HD.

Szkoda, że jeszcze się TVP Kultura nie załapała.

Wygląda tylko na to, że są jakieś problemy z uprawnieniami @support458 @hupatek

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.01.2020 o 12:55, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Odbiór kanałów w przypadku takiej konfiguracji nie będzie możliwy. Zgodnie z wymogami technicznymi, należy posiadać stałe łącze od wybranych dostawców. Więcej informacji znajduje się tutaj: https://bit.ly/30CFVVx

Czy planowane jest rozszerzenie listy dostawców?

W mojej okolicy monopolistą jest Inea, nawet Orange korzysta ze światłowodów Inea. W tym miejscu jest trochę dziwna sytuacje, że IPTV będzie działać na internecie Orange, który będzie na infrastrukturze Inea, ale na samej Inea już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PawelZzz napisał:

W tym miejscu jest trochę dziwna sytuacje, że IPTV będzie działać na internecie Orange, który będzie na infrastrukturze Inea, ale na samej Inea już nie.

 

To ścisłe umowy z dostawcami programów regulują  -  usługa IPTV to inna licencja niż OTT  ( precyzyjny zasięg a'la kablowka versus Internet )

   

Na swiatlowodzie Inei bedzie także działać Cyfrowy Polsat czyli Netia / Plus https://satkurier.pl/news/195856/cyfrowy-polsat-moze-korzystac-ze-swiatlowodow-inea.html

 Na samym internecie od Inei IPTV mogłoby działać gdyby Inea i CP podpisali wcześniej inną umowę jak z Orange - w świetle powyższego pewnie żadna ze stron już nie ma na to chęci.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hupatek napisał:

Na swiatlowodzie Inei bedzie także działać Cyfrowy Polsat czyli Netia / Plus https://satkurier.pl/news/195856/cyfrowy-polsat-moze-korzystac-ze-swiatlowodow-inea.html

Świetna wiadomość, tylko ciekawe od kiedy, bo na razie jak sprawdzam na stronie, to w mojej okolicy nie oferują usług. Światłowód Inea u mnie jest, ale zrobiony jeszcze przed czasami POPC. Niestety oferta Inei ostatnio jest coraz mniej atrakcyjna.

7 godzin temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:
 
Witaj. Obecnie nie posiadam informacji na temat takiej zmiany. Dziękuję jednak za sugestię. 
 

Ze względu na powyższą wiadomość zapytam, czy pracując w spółce, która może korzystać z oferty rodzina Plusa, są z tej okazji jakieś bonusy na TV OTT? Bo internet pewnie i tak trzeba będzie brać przez Netię, albo Plus, a nie wiem, czy na światłowód działa ta zniżka.

Edytowane przez PawelZzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka recenzja: oferta pakietów taka jak na satelicie, co mi odpowiada (motyw: przeprowadzka, brak anteny).

Jakość taka jak IPLA, czyli od 720 w górę jest ok (zależy od kanału) a 540 i poniżej jak na starym telewizorze z lekko niedostrojoną anteną analogową.

Niektóre programy "teoretycznie HD" nadają niestety w niższej jakości (jak TVP1 i 2 - naprawdę można się poczuć jak w czasach analogu).

Bardzo szybkie przełączanie kanałów i usługa catch-up 7 dni do tyłu, która też chodzi fajnie, na większości kanałów bo niektóre mają tę funkcję zablokowaną.

Pauza i timeshift, czyli kolejna pożyteczna funkcja, która działa lub nie (np. na Fox'ach sobie nie poprzewijamy). Z tym że nawet jak działa to w połowie audycji potrafi się wykrzaczyć. Przykład: dzisiaj trzeci raz próbowałem obejrzeć Koło Fortuny z pauzy na przygotowanie jedzenia. Wynik: ani razu nie dotarłem do finału (komunikat: "błąd w odtwarzaniu nagrania, spróbuj obejrzeć coś innego"). 

Acha i jeszcze zdarza się, że leci audycja z obcą ścieżką językową a polskiej ścieżki czy napisów brak. Ostatnio miałem tak na AMC i którymś Filmboxie.

Poza tymi "kwiatkami" codziennie udaje mi się jednak kilka rzeczy obejrzeć (a średnio jednej nie obejrzeć ? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilq79 na FOXach były jakieś problemy z przewijaniem (także na OTT i CP GO), ale teraz sprawdziłem bo mam akurat IPTV pod ręką i wszystko działa poprawnie.

TVP1 i 2 wyglądają zupełnie normalnie na najwyższym profilu jakościowym. Z brakiem napisów rzeczywiście jest problem :).

Jeszcze co do profili jakościowych to fajnie byloby jakby CP rozważylo pełne 1080p, ale z jakimś powiedzmy 3.5 Mbps zamiast 5, jako profil pośredni.

Bo nie da się ukryć, że czasami coś sie im nie wyrabia wieczorami jak jest duży ruch (problemy zwłaszcza się ujawniają na OTT jak się korzysta z jakiś "niezależnych" dostawców), ale np. Polsat Sport w profilu 720p na 55" jest nieoglądalny, a 1080p z niższym niż standardowy bitrate nie wyglądaloby aż tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o IPTV to nr 1 i zasięg to chyba przede wszystkim Orange.( ?)

 Reszta typu Polsat, UPC jako oferta przez internet  to już inna jakość ,  stabilność usługi.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prawdziwe" multicastowe IPTV to Orange (tutaj TV idzie tylko tak), do tego ta forma sygnału jest też w uslugach traktowanych jako "resellerskie" typu Metroport, Jambox, Evio (choć te dwie ostatnie firmy też mają streaming adaptacyjny w ofercie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Evio, ostatnie opinie na forum wręcz odstraszają  od tego operatora.

 

Wracając do CP. W ramach podsumowania.

Lepszy obraz i płynność ruchu jest w ramach telewizji satelitarnej?

@Specjalista Cyfrowy Polsat w dającej się przewidzieć przyszłości w tym Waszym IPTV zagości kiedyś  jakość 4K...?

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawop napisał:

Z IPTV jest więcej kanałów. Pytanie tylko czy to IPTV czy streaming adaptacyjny?

 

Gdzie więcej ? W nowej pakietyzacji iptv jest dokładnym odwzorowaniem oferty sat. Parę dodatkowych kanałów jest w ipla ale nie wchodzą w skład oferty z dekoderem.

 

17 godzin temu, PawelZzz napisał:

Po jakim internecie korzystasz z tej oferty?

 

Testowo na CP LTE.

 

17 godzin temu, bugmenot napisał:

TVP1 i 2 wyglądają zupełnie normalnie na najwyższym profilu jakościowym. Z brakiem napisów rzeczywiście jest problem :).

 

Co masz na myśli ? Bo u mnie raczej nie wskakuje ten "najwyższy profil". W ogóle nie mogę wybrać profilu ani nie mam info w jakim leci (jest do tego jakiś klawisz ?). Cała banda TVP wraz z TVP HD świeci u mnie w jakości SD.

 

Porównanie mam jeszcze świeże (miesiąc po przeprowadzce) z kablówką vectry i talerzem nc+ na tym samym tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilq79 w ofercie IPTV masz kilkanaście kanałów HD, których na satelicie nie masz. Profil się wybiera automatycznie i sprawdzisz go naciskając klawisz "i" przez kilka sekund.

Ale jak ogladasz na LTE to nie ma właściwie o czym dyskutować, to nie jest lącze do tv ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zmianą oferty  satelitarnej na IPTV u moich rodziców.Jeszcze dekoder HD 2000 daje radę ;-) . Osiedle domków , brak alternatywy  w formie telewizji kablowej .

Czytając jednak ten wątek chyba nie byliby zadowoleni z takiej zmiany.

Może za rok będzie się  jednak nad czymś zastanawiać.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bugmenot napisał:

@wilq79 w ofercie IPTV masz kilkanaście kanałów HD, których na satelicie nie masz. Profil się wybiera automatycznie i sprawdzisz go naciskając klawisz "i" przez kilka sekund.

Ale jak ogladasz na LTE to nie ma właściwie o czym dyskutować, to nie jest lącze do tv ;).

 

Chodzi o wersje kanałów z dosyłu HD które na satelicie są w SD, tak ? To dla mnie nie oznacza "więcej kanałów"... A i wielkie dzięki za tip z klawiszem, teraz to zupełnie inne testowanie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...