Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czego chciec od reprezentacji skoro kluby so coraz slabsze???? Od konca lat 80tych sukcesywnie poziom ligi spada. A i gra na wiosne w pucharach teraz to juz tylko marzenie. Jeszcze w latach 60 , 70 80 tych bylo norma . Po upadku komunizmu unas nastapil ,upadek sportu. Coraz mniej medaLI Z MS ME IO . W Lodnynie to nawet 10 medali niebedzie jak tak dalej pojdzie. Przywrocic szkolenie te co bylo za komuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad 85 napisał:

Szkocka też mocna nie jest ale Boruc wygrywał mecze i ciagnął Celtic do 1/2.

 

Boruc nigdy meczu Celticowi nie wygrał bo z tego co wiem jeszcze bramki w jego barwach nie strzelił więc mógł co najwyżej mecz zremisować :D A poza tym nie wiem co oznacza to że ciągnął ich do 1/2? Bo jeśli chodzi o Lige Mistrzów to Boruc z Celticiem nigdy tam nie doszedł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Leo nie odchodzi :| Polska 2 - San Marino 0 :smile: niska wygrana, a miała to być rehabilitacja za remis ze Słowenią :/

Czesi swój pierwszy mecz też zremisowali 0:0 z Irlandią Płn., Słowenia wygrała 2:1 ze Słowacją, więc może jest jeszcze jakaś szansa na awans do finałów MŚ :roll: póki co prowadzimy w tabeli i oby zostało tak do końca... marzenia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad 85 napisał:
Szkocka też mocna nie jest ale Boruc wygrywał mecze i ciagnął Celtic do 1/2.

 

Boruc nigdy meczu Celticowi nie wygrał bo z tego co wiem jeszcze bramki w jego barwach nie strzelił więc mógł co najwyżej mecz zremisować :D A poza tym nie wiem co oznacza to że ciągnął ich do 1/2? Bo jeśli chodzi o Lige Mistrzów to Boruc z Celticiem nigdy tam nie doszedł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie roztrzygnie w październiku ..

 

ta grupa będzie do samego końca walczyła o ostateczne miejsca

Czy nawet te pierwsze mecze o tym nie świadczą ?

 

Szwajcaria dziś u siebie przegrała z Luxemburgiem ....

 

Ale oczywiście będą tacy , co ich to nie interesuje . ..., ważne że Polska jest jedyna w swym rodzaju i tylko ona gra " załośnie " :roll:

A dla mnie żałośni są Ci ,co ujeżdzają na kraj, którego sami tworzą ... :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad 85 napisał:
Szkocka też mocna nie jest ale Boruc wygrywał mecze i ciagnął Celtic do 1/2.

 

Boruc nigdy meczu Celticowi nie wygrał bo z tego co wiem jeszcze bramki w jego barwach nie strzelił więc mógł co najwyżej mecz zremisować :D A poza tym nie wiem co oznacza to że ciągnął ich do 1/2? Bo jeśli chodzi o Lige Mistrzów to Boruc z Celticiem nigdy tam nie doszedł :wink:

Oczywiscie 1/4.

 

A co do dziś cieszy gol Roberta a reszta żenada no i znowu fartowne wyniki rywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie roztrzygnie w październiku ..

 

ta grupa będzie do samego końca walczyła o ostateczne miejsca

Czy nawet te pierwsze mecze o tym nie świadczą ?

 

Szwajcaria dziś u siebie przegrała z Luxemburgiem ....

 

Ale oczywiście będą tacy , co ich to nie interesuje . ..., ważne że Polska jest jedyna w swym rodzaju i tylko ona gra " załośnie " :roll:

A dla mnie żałośni są Ci ,co ujeżdzają na kraj, którego sami tworzą ... :twisted::twisted::twisted:

 

Pijesz do kogoś konkretnie?

Jak mawiał Ojciec Dyrektor "nie nazywajmy szamba perfumerią" :lol2: Tacy jak Ty to już widzieli medal na Euro 2008, a potem był płacz i lament przez parę tygodni. To źle, że wymaga się klasy i zaangażowania od własnego zespołu? Jak grają syf to trzeba ich klepać po plecach i mówić, że są najlepsi? Nie masz co się powoływać na niepowodzenia innych bo to jest dziecinne.

Nikt nie ujeżdża własnego kraju, bardziej szkodzisz mu Ty swoim minimalizmem i popieraniem bylejakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy jak Ty to już widzieli medal na Euro 2008,

Kilkanaście dni przed turniejem EURO 2008 założyłem się z grupą moich znajomych, że nie wygramy żadnego meczu i że strzelimy tylko jedną bramkę ....

"Byle jakość" nie bierze się sama z siebie, i dobrze Jovik o tym wiesz , trzeba jej dopomóc - ale napewno można jej zaszkodzić ciągłym malkotenctwem ...

Powtarzam raz jeszcze....

Zapomnijcie , by kiedykolwiek Polska reprezentacja piłkarska była zespołem potężnym, którego większość narodu by chciała ....

"Cieszmy się " że nasza reprezentacja jest średniakiem , bo mogło być gorzej... ( Kanada, Australia, Chiny, Kazachstan -- specjalnie wymieniam tu kraje o dużej powierzchni .... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego mam CI to tłumaczyć ?

Czyżbyś nie wiedział na czym polega sport ?

Sport to masa szczęścia ... < owszem, trzeba mu dopomóc >

Twoje pytanie jest bardzo dobre ...

ALe kierując się tym tokiem " niuansów " - to można by właśnie zadać pytanie typu :

Polacy bez silnej ligi, w 1974

Czesi bez silnej ligi w 1976

CCCP bez silnej ligi w 1988

Duńczycy bez silnej ligi w 1992

Czesi bez silnej ligi w 1996

Chorwaci bez silnej ligi w 1998

 

Przykładów można by mnożyć.... tylko po co ...

 

Ja już dawno sport traktuje z przymrużeniem oka , to takie LOTTO , tyle że trzeba biegać ..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten znowu swoje kocopoły. Widać nie grałes nigdy i nie masz pojęcia co to piła. Dobre sport to masa szczęścia ten fragment jest najlepszy. Nie wiem czy swiać się czy płakać z autora. SPort to umiejetności i taktyka. Czyli odpowiednie wykorzystanie umiejetności. Zresztą mecz z San MArino pokazał, że grajać tragicznie wygrywamy na stojąco z amatorami.

Potencjał mamy spokojnie na 8 Europejską czy 16 Światową .

Ale neistety 3 problemy się powtarzają mienowicie:

- zła selekcja

- złe przygotowanie fizyczne

- zła taktyka

Kto by niebył trenerem to zawsze bylo to samo. Zbyt bardzo trzymamy się pewnych nazwisk mimo braku formy czy gry w klubie.

Podsumowując piłka od czasółw Górskiego się zmieniła dużo i nawet mielismy większe talenty które jednak w różnych sposób się zgubiły jak Marciniak, Terlecki, Kowalczyk, Sagonowski itd. Problem w tym, że nas 12-15 latek nie odstaje od tego z Hiszpani czy Holandii ale z upływem wieku granica się robi coraz większa, zbyt słabe przygotowanie mentalne i bezsensowne granie o sukcesy w piłce juniorskiej niższczy nam graczy i nie prztgotowuje do gry w seniorach. I o to cały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra Polaków była tragiczna, nie ma co dużo gadać, ale ja nie o tym.

Po prostu żygać mi się chciało słuchając polskich "kibiców". Co chwilę tylko teksty typu "PZPN, PZPN, j..., j..., PZPN", albo "Listkiewicz! Co? Ty k...!". :? Też nie lubię tego pana ale to nie powód aby to pokazywać na meczach reprezentacji. Zamiast kibicować to dostosowali się do gry piłkarzy. Poziom kibicowania, który kiedyś był bardzo dobry, stacza się w dół jak gra naszej reprezentacji, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne za komuny niebylo sukcesow??? Co bylo zle za komuny to bylo , sle sport byl unas wysoko . IO letnie bylismy w czolowce klasyfikacji medalowej. Pilkarze grali o niebo lepiej, a teraz na 2:0 z San Marino narzekacie , zamiast sie cieszyc z tego co jest. Patrzcie na wyniki Rumunow , Francuzow, Portugalii. I nienarzekajcie ciagle, jak sie niepodoba gra naszych nieogladajcie. Mam dosc tych narzekan na gre grali jak umieli , wiecej niewycisniesz z Krzynowka, Smolarka i reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czepiacie sie trenera LEO , a co on winny ze mamy szmaciarzy a nie pilkarzy??? No pytam sie co on winny temu??

Wiesz ...zachowujesz się tak, jak byś nie słyszał wypowiedzi Leo na przestrzeni jego pracy w Polsce..... :/

Przecież tu nie chodzi o to, że zarzucany mu jest brak wyników lepszych niż są , chociaż pewnie i to po części też ...Ale raczej to, że to wszystko jest podsycane i jątrzone przez wypowiedzi HOlendra, jako by wlaśnie Polska miała duże pokłady talentów którym wystarczy dać czas by przyniosło to efekt.

Przed turniejem Euro 2008 zapowiadał efektywną grę... Polska mu uwierzyła ( ja nie , ale nie ważne :) ) - następnie po tym turnieju zaczeło się dziwne, wręcz lekko agresywne zachowanie selekcjonera ... Zagubił się w ocenie możliwości i formie swoich graczy z reprezentacji . Na konferencjach ciągle wytyka Polakom przywary i ma pretensje że nie ma komfortu spokojnej pracy...

Ja naprawdę zdaje sobie sprawę z Polskich " naleciałości " i z tego że potrafimy gmatwać sprawy i wierzyć czasem w rzeczy mało możliwe do spełnienia w określonym czasie - ale uważam że Leo i jego Holenderski " sztab " przesadzają już teraz.

 

piotrln - piszesz o nas jako szmatach .... to co miał powiedzieć Hiddink, jak obejmował posadę selekcjonera w Koreii Płd. przed Mundialem 2002 ...

 

Leo dobrze wiedział kogo bierze i jaką bierze za to odpowiedzialność . Dlatego dziwi mnie to, że sam niedawno szumnie mówił o tym że będzie co raz lepiej, że wystarczy czas, że z nami nie tak łątwo już jest wygrać. W sumie część z tych racji jest prawdą, ale naród patrzy na ręce swego oblubieńca, chociaż może w tym przypadku przypadkowego, bo nikt w Polsce go nie chciał tak naprawdę.

Wyniki wcześniejsze Leo są dosyć kiepskie, oprócz zdobycia mistrza Hiszpanii z Realem - Leo miewał problemy na każdym froncie, a szczególnie nie potrafił sobie radzić z reprezentacjami, które miały o wiele lepszych graczy z " International Level "

TO , że wystąpiła w Polsce " magia Leo " przez jakiś czas, było bardziej fartowne niż nam sie wydaje.

Jeden, jedyny mecz z Portugalią , wygrany skromnie 2:1 uczynił z tego wszystkiego wielką podaż na " reprezentacje Leo "..

Nigdy później reprezentacja nie zagrała lepiej niż w ówczesnym meczu , a mimo że miała do tego wiele ... okazji ....

Sen o Leo ciągle trwa, ja nie mam żadnych wątpliwości że niebawem się skończy, bo nas Polaków nie da się prowadzić lepiej niż się da ... a za nos nikt w historii nas nie trzymał za długo, i dobrze o tym wiemy ..

Tacy już jesteśmy.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą lepsze. Proste przykłady. Kadry Janas czy Engela zespoły słabsze od siebie odprawiały z kwitkiem z bagazam kilku goli a na pewno nie przegrywały. Kadra Beenhakkera nie potrafiła wygrac z takimi potegami jak Finalandia, Armenia, Austria którą to za Janas ogrywaliśmy na stojąca przesypiając 3/4 meczu czy Słowenia. A to są zespoły słabsze od nas. Kóre powinniśmy bez problemu ogrywać. Jak zaprezentowali się Szwajcarzy na Euro mimo porażki a jak my. Idąc dalej Hiddink Kore PŁD czy Australia to są zespoły naszego poziomu i co zrobił z nimi wynik. A nasz marny trener? Jakie ma sukcesy z kadrami? Hmm np taki, że nigdy nie wygrał meczu na dużej imprezie a pracował z ówczesnymi mistrzami Europy.

Potencjał mamy i to spory ale jak ktos nie umie poukładac go. Nasza pozycja to 6-12 Europa i 9-16 Świat.

Kto za Beenhakera? Hm myśle, że Urban - Ulatowski albo Smuda. Kasperczak nie pasuje mi do tej roli jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą teorie można podważyć. Przypomne że to Leo jako pierwszy dostał się z naszą kadrą do Euro! Zapytam więc skoro mamy dobrych trenerów to czemu nigdy(!) zadnemu z nich do tej imprezy nie udalo sie awansowac? Mad piszesz o Engelu i Janasie. Jak dobrze pamietasz za Engela przegralismy z Armenia wiec nie wiem czemu piszesz ze latwo ich odprawialismy. Za Janasa wogole nie bylo widac pomyslu na gre a nominacje zawodnikow na Mundial tylko to potwierdziły. Wspominasz również takie kraje jak Finlandia, Austria czy Szwajcaria. To moge Ci po kolei na przykladach wskazac ze nie masz racji. Skoro Finlandia jest slaba to dlaczego jest rewelacja grupy i Niemcy maja problemy zeby chocby z nia zremisować? Skoro Austria jest slaba to dlaczego gromi Francuzów? Piszesz ze Szwajcaria zaprezentowala sie na Euro dobrze a ja Ci napisze ze byla juz wowczas w kryzysie i dalej w nim jest co dobitnie pokazala porazka u siebie z Luksemburgiem. Roznica jest taka ze tam ludzie inaczej podchodza do osoby trenera i sluchaja jego wyjasnien i przyczyn slabszej postawy zespolu. A u nas sam pewnie Mad wiesz co by sie stało gdyby tak Polska przegrała u siebie np. z San Marino czy owym Luksemburgiem. Jakby nie patrzeć na obecna sytuacje to poki co jestesmy liderem grupy i duzo wyjasnia najblizsze mecze z Czechami i Slowacja. Dlatego ja bym sie wstrzymal z tekstami typu ze Leo musi odejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...