Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i chyba będziemy mieli Rogera na Euro :)

m2822615.gifRoger ma jechać na Euro!

Podobno trener kadry Leo Beenhakker jest zdeterminowany, by zabrać na mistrzostwa Rogera Guerreiro, starającego się o polskie obywatelstwo Brazylijczyka z Legii

 

- PZPN i Legia, w ścisłym porozumieniu, starają się o obywatelstwo dla Rogera od ponad dwóch miesięcy - mówi "Gazecie" prezes Związku Michał Listkiewicz. - W porozumieniu z panem Walterem i prezesem Miklasem robiliśmy wszystko, by w trybie przyspieszonym Roger polski paszport dostał. Autorem tego pomysłu, od początku do końca, był Leo Beenhakker. Wiem, że jest duża przychylność prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wszystko więc teraz zależy od procedur MSWiA. Pomoc zadeklarował również minister sportu Mirosław Drzewiecki. Więcej>>

Mi tam wsio rawno. Jeśli jeden czy dwóch obcokrajowców chce grać dla Polski - ok. Ważne, żeby nie robić z reprezentacji klubu jak jeszcze niedawno Pogoń była reprezentacją Brazylii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest prawda tak, że ci wielcy przeciwnicy w momencie dobrej gry takiego gracza będą pierwszymi go chwalącymi. Tak było z Olisadebe. Jęsli ktoś chce grac w naszej kadrze nie widze problemu ale. Aspekt sportowy. Bo jeśli ktoś jest lepszy 2 razy od naszych to nie widze problemu ale np. taki Hernani mimo, że jest dobrym obrońcą ale taki Kokoszka wcale gorszy nie jest a nawet lepszy więc nie widze sensu jego gry. Wole Rogera od Ujka, Szeteli, Delury czy Tyraly. 1 wiadomo za co a 3 nasępnych to pseudo Polacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polska spadła w najnowszym rankingu FIFA o 4 pozycje i aktualnie znajduje się na 24 miejscu.

Stan na: 12.02.2008

1. Argentyna 1556

2. Brazylia 1514

3. Włochy 1505

4. Hiszpania 1355

5. Niemcy 1294 *

6. Czechy 1253 **

7. Francja 1234

8. Portugalia 1206

9. Holandia 1179

10. Grecja 1160

____________________

12. Chorwacja 1101 *

____________________

24. Polska 885

____________________

34. Irlandia Płn. 763 **

58. Słowacja 562 **

80. Słowenia 389 **

88. Austria 367 *

198. San Marino 5 **

 

*Rywal Polski na EURO 2008 (Austria i Szwajcaria)

**Rywal Polski w el. MŚ 2010 (RPA)

 

Kolejne notowanie: 09.04.2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polska- Macedonia 1-1 Maznov - Matusiak z karnego

To może teraz trochę o meczu moim zdaniem:

Polacy nie grali tak składnie widać było, że nie są jakby zgrani, ze każdy wie gdzie znajduje się partner. Przy bramce Macedończyków ewidentnie zawinili obrońcy, którzy nieupilnowali zawodników drużyny przeciwnej. Trochę winy jest po stronie Tomka Kuszczaka, który mógł łapać piłkę, gdy ta leciała po ziemi po uderzeniu z rzutu wolengo a tak " wypluł " ją przed siebie, ale tak jak mówiłem wina obrońców. Udało nam się wyrównać po rzucie karnym ewidentnym. Bramkarz przeciwników był blisko obrony, ale Radek Matusiak strzelił bardzo mocno w lewy górny róg bramki. Był także jeszcze jeden gol dla Mecedończyków, ale nieuznany przez sędziego, bo był spalony. Ogólnie nasza gra nie była taka dobra, ale można powiedzieć, że dziś grała rezerwowa drużyna. Mam nadzieję, że jutro z Albańczykami będzie lepiej.

Do boju biało - czerwoni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten mecz zdenerwował. I to jeszcze jako oficjalny. Po jakie licho tuż przed Euro grają rezerwy. Czy ci, którzy mają być tym pierwszym garniturem są tak dobrzy, że mogą sobie siedzieć na trybunach, albo gdzieś tam.

To w końcu jaka jest siła naszej Reprezentacji. Boję się, że to są już "profesorowie"... - tylko czego.

Ech! Zmartwiło mnie to. Drugi mecz i co zobaczyłem - a wy co żeście ujrzeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska - Albania 1-0 Żurawski

No i dzisiaj nasza gra wyglądała zdecydowanie inaczej. Widać różnicę pomiędzy podstawowym składem a składem rezerwowym. Dziś zadebiutował także w Reprezentacji Polski Roger Guerreiro i był bliski strzelenia gola. Kolejny mecz 1 czerwca Polska - Dania na stadionie w Chorzowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska - Albania 1-0 Żurawski

No i dzisiaj nasza gra wyglądała zdecydowanie inaczej. Widać różnicę pomiędzy podstawowym składem a składem rezerwowym. Dziś zadebiutował także w Reprezentacji Polski Roger Guerreiro i był bliski strzelenia gola. Kolejny mecz 1 czerwca Polska - Dania na stadionie w Chorzowie

 

Przynajmniej walczyli chłopaki. Oprócz panienki Rogera, który nawet nie wystawił nóżki bo by mu korona z du*y spadła. Za walkę brawa szczególnie dla Lewandowskiego, Wasyla i Dudki (choć nie za bardzo mu wychodziło, ale chęci do gry nie można mu odmówić.

 

W końcu bez Matusiaka ufffff... Tylko szkoda Majewskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Euro 2008 nie jadą :

Radosław Majewski

Radosław Matusiak

Grzegorz Bronowicki

Mi trochę szkoda Majewskiego i Bronowickiego spodziewałem się, że niepojedzie Błaszczykowski, bo ma kontuzję, ale pewnie zdążyli / zdązą ją wyeliminować, tak Kuba mógł zagrać na Euro 2008. I zresztą się cieszę, bo lubię Błaszczykowskiego :wink:

 

A oto cała nasza kadra na Euro 2008:

 

bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Tomasz Kuszczak (Manchester United), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn)

 

obrońcy: Jacek Bąk (Austria Wiedeń), Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Paweł Golański (Steaua Bukareszt), Mariusz Jop (FK Moskwa), Adam Kokoszka (Wisła Kraków), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus)

 

pomocnicy: Dariusz Dudka, Wojciech Łobodziński (obaj Wisła Kraków), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Rafał Murawski (Lech Poznań), Łukasz Garguła (GKS Bełchatów), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Michał Pazdan (Górnik Zabrze), Roger Guerreiro (Legia Warszawa)

 

napastnicy: Euzebiusz Smolarek (Racing Santander), Maciej Żurawski (AE Larissa), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Marek Saganowski (FC Southampton)

 

Źródło składu naszej kadry: Onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska - Dania 1-1 Krzynówek - Vingaard

Niestety mecz nie mogłem oglądać, ale wiem tylko tyle, że bramkę dla nas strzelił Krzynówek, a Maciek Żurawski nie wykorzystał rzutu karnego. Mam nadzieję, że przynajmniej taki rezultat będzie w potyczce za tydzień na Euro z Niemcami przynajmniej licze na zwycięstwo, bo ciągle nie mamy szczęścia, a Leo pomógł nam pokonać Portugalię, więc może i Niemców się uda pokonać?

 

EDIT: Tak Krisss16 nie wiedziałem kto strzelił gola dla Duńczyków. Dzięx :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Polacy, jeżeli bedą grać tak jak dzisiaj to może i będzie przynajmniej ten remis z niemcami, ale każdy i tak liczy na wygraną naszych :D

A Polacy jesli zagrają tak jak dziś to dostana 4 bramki i będzie po meczu. Mecz słaby ani dobry ani zły ale po dzisiejszej grze jakoś nie widać optymizu rzed mecze z Niemcami bo tam będziemy mieć 2-3 sytuacje a z taką grą to raczej szans wielkich nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam? A mam i to wiele, chodź teraz Niemcy są naprawdę równi wobec Polaków (sam mam świetnego kolegę z Niemiec) to jakoś mam żal do nich za te wszystkie dawne i niektóre teraźniejsze poniżania Polaków i Polski. Zaczynając od Grunwaldu 1410, rozbiory Polski i II wojna światowa (Oświęcim :( ) do 1939 :]

 

P.S Oczywiście nie chcę nikogo urazić ale niestety taka jest prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wolę polskie gów*o w polu, niż fiołki w Neapolu...

fanatyzm niszczy, ale bliższy mi jest kraj ojczysty, każdy inny niższy.

Nacjonalizm. W górę ręce kto jest z nami!"

 

Te słowa 52 Dębiec wypowiada w kawałku "To My Polacy". Idealnie odzwierciedla np. moje poglądy i pewnie jeszcze wielu :smile: POLSKA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...