Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaje ambicji i zaangażowania polskim piłkarzom nie brakowało, ale efektów nie było widać praktycznie żadnych, w obronie zagraliśmy po raz kolejny słabo i tylko nieporadności strzeleckiej piłkarzy Mołdawii możemy zawdzięczać, ze straciliśmy tylko jednego gola, awans uciekł bezpowrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem po co ciągle stawiamy na polskich trenerów? Zamiast przeznaczać ogromne fundusze na pensje dla prezesów PZPN to trochę je obciąć i zatrudnić kogoś z zagranicy, kto przyjdzie i nie będzie skażony tym naszym piekiełkiem. No i będzie wiedział jak się gra na świecie i będzie potrafił użyć naszych gwiazd, z Lewandowskim na czele. Bo wydaje mi się, że to nie chodzi o to, że im się nie chce, tylko po prostu sami nie wiedzą jak mają grać, bo ciągle dostają sprzeczne komunikaty od trenera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do reprezentacji trzeba ... reprezentacji a nie 10 nadąsanych indywidualistów (pomijam bramkarza bo on formalnie nie gra)

 

dobrze napisane....popieram.

mój brat na początku eliminacji powiedział że należy wywalić z kadry wszystkich graczy z Dortmundu !!wtedy mamy szansę !

ja byłem przeciwnikiem.../tj. miałem wątpliwości.

i co nie miał racji? miał

ale do tego potrzeba trenera z jajami....a takowego nie mamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie trener jest problemem, bo polscy trenerzy też potrafili odnosić sukcesy, np. Jerzy Engel i Paweł Janas potrafili wywalczyć z Reprezentacją awans na Mistrzostwa Świata. To chyba sami piłkarze mają jakieś problemy, no bo np. co w Reprezentacji robi Robert Lewandowski? Praktycznie nic, a to podobno taki dobry piłkarz, jeden z najlepszych napastników na świecie, a tak się kompromituje w kadrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczny trener już był i też wiele nie zwojował

 

Tak sądzono, gdy był zwalniany. Z perspektywy czasu widać, że było inaczej.

 

Ja to bym dał na trenera jakiegoś który ma dobry kontakt z drużyną albo który ma doświadczenie ;)

Czyli Rumak, Urban albo Nowak który odniósł trochę sukcesów w USA a nie jest za staey to na pewno by miał dobry kontakt z drużyną

 

Powtarzam po wielokroć! Dobrym trenerem będzie tylko taki z doświadczeniem reprezentacyjnym. Jakie mają doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji Rumak, czy Urban? Nowak chyba też żadnej reprezentacji nie prowadził, ale nie jestem pewien, czy nie był/jest gdzieś asystentem - proszę mnie w takim razie poprawić.

 

To chyba nie trener jest problemem, bo polscy trenerzy też potrafili odnosić sukcesy, np. Jerzy Engel i Paweł Janas potrafili wywalczyć z Reprezentacją awans na Mistrzostwa Świata. To chyba sami piłkarze mają jakieś problemy, no bo np. co w Reprezentacji robi Robert Lewandowski? Praktycznie nic, a to podobno taki dobry piłkarz, jeden z najlepszych napastników na świecie, a tak się kompromituje w kadrze...

 

Nie narodowość trenera jest przeszkodą, ale predyspozycje do prowadzenia reprezentacji i doświadczenie w tym. Słaby trener klubowy może być dobrym trenerem reprezentacyjnym i odwrotnie. Może być oczywiście dobry i w tym i w tym, ale sądzę, że na takiego to PZPN-u nie stać. A napastnik, żeby pokazać całość swojego warsztatu musi otrzymywać dobre podania. Tylko tyle, ale jak pokazuje przykład naszej reprezentacji aż tyle.

 

Ale na euro niestety zagraniczny trener pokazał tyle co polski. Nie mam pojęcia czemu polscy mimo iż grają w dobrych klubach, w reprezentacji grają słabo.

 

Po pierwsze: Polska nigdy wcześniej z tego co wiem nie zakwalifikowała się do euro, więc nie wiem na jakiej podstawie zakładasz, że polski trener poradziłby sobie podobnie. Po drugie: Beenhaker nie jest cudotwórcą, popracowaby dłużej, byłyby większe efekty. Niestety ani PZPN, ani wielu z nas (także i ja) jeszcze kilka lat temu tego nie rozumiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie obecnie Piotr Nowak nie nadaje się na trenera reprezentacji,może i ma trochę doświadczenia ,ale mimo wszystko piłka w USA wygląda zupełnie inaczej ,inna mentalność,na początek powinien zająć się reprezentacja młodzieżową i udowodnić swoje kwalifikacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze on nie był pierwszym trenerem tylko asystentem Boba Bradleya w pierwszej reprezentacji i młodzieżowce U23 w latach 2007-2009 ,jak pisałem wcześniej niech się wykaże poprowadzi najpierw reprezentacje młodzieżowa bo potencjał ma wielki ,ale na chwile obecna pierwsza reprezentacja to dla nie go za wysokie progi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...